سایت بدنسازی پرورش اندام و بدنسازی

تغذیه مکمل ها داروهااخبار روز پرورش اندام ورزش بانوان

دانلود کلیپ بدنسازی و آموزش حرکات تصویری بدنسازی

بزرگترین سایت بدنسازی و پرورش اندام در ایرانتبلیغات تک اندام

فدراسیون پرورش اندام جمهوری اسلامی ایران
وزارت ورزش و جوانان

موضوعات تک اندام

لینک دوستان تک اندام

آرشیو تک اندام

آمار تک اندام

  بازدید امروز : 114323
  تعداد مطالب : 975
  تعداد نظرات : 6388
  ورودي گوگل امروز: 1322

آخرین مطالب ارسالی

برترین مطالب ارسالی

آخرین نظرات کاربران

تبلیغات متنی

تبلیغات متنی شما در این مکان

نام سایت

توضیحات سایت شما


تبلیغات متنی شما در این مکان

نام سایت

توضیحات سایت شما


تبلیغات متنی شما در این مکان

نام سایت

توضیحات سایت شما

بهترین راه خوش فرم کردن باسن و ران


Health and Fitness For Women بهترین راه خوش فرم کردن باسن و ران

بهترین راه خوش فرم کردن باسن و ران رژیم مناسب و ورزش های مخصوص به آن میباشد که در ادامه به آنها اشاره میشود

لاغرکردن باسن و لاغر کردن رانها در درجه اول اولویت آنهایی قرار دارد که برای تناسب اندام می اندیشند . و بعد اهمیت لاغری پهلو ها و شکم قرار دارد و این زمانی است که در برخی از باور ها زن خوب باید کمی شکم هم داشته باشد . تمام این مسائل اموری سلیقه ای هستند و هیچ قانون و مقررات خاصی ندارد . برای اینکه به لاغر شده موضعی و لاغر کردن قسمت خاصی از بدن برسید باید یک قانون متابولیکی بدن را بشناسید این قانون به قرار ذیل است :

 

  بدن انسان در طی روند چربی سوزی و آب کردن چربی ها آخرین چربی تولید شده را از بین میبرد و رفته رفته با اولویت و ترتیب شکل گیری چربی های زائد بدن به ترتیب معکوس چربی سوزی میکند .  یک فرد وقتی میبیند که شکمش قبل از ران و باسن  چاق شده است وقتی میخواهد تا شکم را آب کند باید برنامه را اصولی آغاز کند ولی عجله نکند در اولین گام ران و باسن و بعد از اتمام آن چربی های شکم از بین خواهد رفت . استفاده از چربی سوزهای گیاهی در تسریع این فرآیند می تواند تاثیر گذار باشد .

راه های کوچک کردن باسن

  به نظر می رسد که این موضوع این روزها محبوبیت زیادی پیدا کرده است. مخصوصاً خانم ها این روزها خیلی نگران شکل باسن خود هستند و هر لباسی که تن می کنند نگرانند که باسنشان در آن بزرگ جلوه نکند. در این مقاله می خواهیم چند راه بسیار موثر برای شکل دادن و لاغر کردن باسن های چاق عنوان کنیم. نام علمی باسن، عضلات سرینی بزرگ می باشد. این عضلات همان عضلات گرد بالای مفصل ران است که در همه حرکات پاها شرکت دارند.

  عضلات باسن از عضلات مختلفی تشکیل شده است که عضلات سرینی خوانده می شوند که قوی ترین آنها عضله سریتی بزرگ است. همین عضله است که برای ساختن یک باسن سفت و شکل گرفته باید روی آن کار کنیم.

%D8%B9%D8%B6%D9%84%D8%A7%D8%AA %D8%A8%D8%A7%D8%B3%D9%861 300x203 بهترین راه خوش فرم کردن باسن و ران

  اما با انجام اسکوات های ساده و معمولی نمی توانیم به عضلات باسن خود شکل بدهیم، با بالا رفتن عادی از چند پله هم همینطور. درمورد این عضله هم درست مثل همه عضلات دیگر برای رشد باید با اضافه کردن وزنه و شدت به تمرینات خود استقامت را بالا ببرید. یکی از بهترین نمونه ها حمل کردن یک ساک سنگین حین پله نوردی به مدت نیم ساعت است. این حرکت به حدی روی عضلات باسنتان کار می کند که فردای آن حتماً پا درد خواهید داشت.   اما اینهم کمکی افراطی است. بهترین و قدیمی ترین راه برای شکل دادن به عضلات باسن همان انجام تمرینات بدنسازی و کار با وزنه در باشگاه است.

  ساختن یک باسن شکل گرفته و زیبا کاری کاملاً احساسی است. مدت زمان زیادی می برد و نتیجه هم خیلی کند عایدتان می شود. اما، با اطلاعاتی که این مقاله در اختیارتان قرار می دهد، آب کردن چربی های اضافه باسن و شکل دادن به عضلات آن بسیار ساده خواهد بود. برای از بین بردن چربی های باسن به سرعت هرچه تمامتر باید به موارد زیر دقت کنید:

۱ –  کاهش وزن عمومی بدن

  بله، احتمالاً حدس می زدید. اگر می خواهید باسنی خوش فرم و زیبا داشته باشید، باید چربی هایی که احاطه اش کرده است را از بین ببرید. این هم مثل هر ماهیچه دیگر بدن است. اگر می خواهید تفکیک و شکل آن مشخص شود باید لایه چربی روی آن را آب کنید.  اینجا نمی خواهیم به بررسی این بپردازیم که اصلاً باسن بزرگ زیباست یا کوچک. هر دو آنها زیبایی خودشان را دارند. این مقاله مربوط به کسانی است که می خواهند چربی باسنشان را آب کنند و ما فقط روی این تمرکز می کنیم.

نکته ای که باید مثل همیشه متذکر شویم این است که شما نمی توانید فقط چربی یک قسمت خاص از بدنتان را آب کنید. اگر می خواهید باسنی خوش فرم داشته باشید باید چربی همه بدنتان را پایین بیاورید.

979h بهترین راه خوش فرم کردن باسن و ران

برای کاهش سریع چربی به سه چیز نیاز دارید:

۱ –  رژیم غذایی مناسب

۲ –  تمرینات بدنسازی

 ۳ –  تمرینات ایروبیک یا هوازی

برای کاهش وزن باید بیشتر از آنچه که مصرف می کنید، کالری بسوزانید. این را با بالا بردن متابولیسمتان با خوردن غذاهای مناسب و انجام صحیح تمرینات هوازی می توانید تقویت کنید.

۲ – تمرینات شدید کاردیو   ( هوازی   )

    تا به حال یک فوتبالیست یا دونده را دیده اید که باسن زشت و چاق داشته باشد؟ مطمئناً اینطور نیست. این افراد آنقدر می دوند و حرکات مخصوص باسن انجام می دهند که دیگر چربی روی باسنشان نمی ماند. اگر شما هم می خواهید باسنتان را شکل دهید باید همان کارها را انجام دهید.

        بهترین نوع تمرینات هوازی مناسب برای باسن، نوع هوازی شدید است. دویدن روی کوه، حرکات لانگز، اسکوات با پرش و امثال آن. می بینید وقتی شیب سطح را افزایش می دهید یا ورزش هوازی می کنید که باعث می شود بیشتر از حد معمول خم شوید، از عضلات باسنتان استفاده بیشتری می شود. پس اگر می خواهید باسنتان را شکل دهید باید سخت ترین نوع تمرینات هوازی را انتخاب کنید.

%D8%AA%D9%85%D8%B1%DB%8C%DB%8C%D9%86%D8%A7%D8%AA %D9%87%D9%88%D8%A7%D8%B2%DB%8C 300x203 بهترین راه خوش فرم کردن باسن و ران

۳ –  تمرینات بدنسازی

          تمرینات بدنسازی برای باسن آنقدرها هم سخت نیست اما ضروری است. تمرینات بدنسازی نه تنها به عضلات باسنتان فرم می دهد بلکه متابولیسم بدنتان را هم بالا می برد و درنتیجه کالری و چربی بیشتری می سوزانید و در طول روز کالری کمتری جذب می کنید. همه اینها برای شکل دادن به عضله مورد نظرتان عالی است.

بهترین تمرینات بدنسازی مخصوص باسن:

 همانطور که گفتیم، اضافه کردن استقامت به حرکات عادی بهترین ایده ممکن است. در زیر به بهترین تمرینات بدنسازی مخصوص باسن اشاره می کنیم:

۱ –  اسکوات با هالتر یا دمبل: این حرکت آنچنان روی پایین تنه تان کار می کند که حسابی به درد و سوزش می افتد. این حرکت خیلی سریع نتیجه می دهد.

۲- لانگز با وزنه: اگر زانو درد دارید این حرکت را انجام ندهید، در غیر اینصورت حرکتی بسیار عالی برای شکل دادن به عضلات باسن است.

۳-  استپ با وزنه: ابتدا با وزنه سبک شروع کرده و کم کم آنرا سنگین تر کنید.

۴-  دویدن روی کوه: یکی از بهترین و محبوب ترین حرکات است.

۵-  دستگاه پرس پا: این دستگاه بدنسازی اغلب کمتر توسط خانم ها در باشگاه استفاده می شود. با کمک این دستگاه و با استفاده از وزنه های سنگین می توانید خیلی خوب روی عضلات باسنتان کار کنید.
اینها نمونه هایی از بهترین حرکات بدنسازی مخصوص باسن بودند که برایتان عنوان کردیم. اگر همین پنج حرکت را هم به خوبی انجام دهید مطمئن باشید که نتیجه عالی نصیبتان خواهد شد.

%D8%A7%D8%B3%DA%A9%D9%88%D8%A7%D8%AA %D8%A8%D8%A7 %D9%87%D8%A7%D9%84%D8%AA%D8%B1 300x256 بهترین راه خوش فرم کردن باسن و ران

اسکوات با هالتر

%D8%A7%D8%B3%DA%A9%D9%88%D8%A7%D8%AA %D8%A8%D8%A7 %D8%AF%D9%85%D8%A8%D9%84 بهترین راه خوش فرم کردن باسن و ران

اسکوات با دمبل

lunges walk twist بهترین راه خوش فرم کردن باسن و ران

لانگز با وزنه

erobic4 300x225 بهترین راه خوش فرم کردن باسن و ران

استپ

%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D8%AF%D9%87 %D8%B1%D9%88%DB%8C %D8%AF%D8%B1 %DA%A9%D9%88%D9%87 300x203 بهترین راه خوش فرم کردن باسن و ران

پیاده روی در کوه

%D9%BE%D8%B1%D8%B3 %D9%BE%D8%A7 %D9%85%D8%A7%D8%B4%DB%8C%D9%86 300x150 بهترین راه خوش فرم کردن باسن و ران

پرس پا با ماشین

 

سوالی بود در خدمتیم!!!

نویسنده: mostafa
دانلود مجله بدنسازی بدنسازی
مشاوره بدنسازی
(لاین ، وایبر ، واتساپ ) 09304144679 istna: tak.andam
 1. سیما می‌گه:

  سلام خسته نباشید من بدنسازی انجام میدم بالاتنه خوبی دارم وشکم وپهلو ندارم بیشتر دوست دارم روپاهام و ران وباسنم کارکنم دوست دارم رانم کوچک شه وسفت شه وباسنم هم دوست دارم گردوسفت شه مربی واسم برنامه نوشته ومن کارمیکنم تازه سه جلسه رفتم یه روز درمیون میرم لطفا واسم توضیح بدیدکه چطور به هدفم برسم چه اسکوات وپرس پاروچند بارانجام بدم باچه مقداروزنه

  • mostafa می‌گه:

   سلام سپاسگذارم
   قبل از هرچیز به مربی خودتون اعتماد کنید من فقط میتونم انگیزه شمارو برای هدفتون بیشتر کنم
   اولا اصول صحیح و انجام حرکاتی که شما از اون استفاده میکنید مهمه باید مطمئن باشید که درست وزنه میزنید!
   دوم اینکه صبر و حوصله داشته باشید هرچی بیشتر حوصله کنید و به تمرین بپردازید نتیجه خوب و ایده آل تری کسب میکنید . برای ران و باسن حرکات بسیاری وجود دارند چون تازه وزنه زدن رو شروع کردید وزنه ای که انتخاب میکنید باید سبک باشه تا آسیب نبینید به مرور زمان کم کم میتونید سنگین کنید البته وزن سبک رو میتونید تعداد زیاد بزنید اگه تو برنامه مثلا ۴تا ۱۵ تا داده میتونید ۱۰ تا هم بیشتر کنید ۲۵ تا بشه وقتی سبک میزنید تعداد بیشتر فشار رو روی عضله زیاد میکنه ماه اول هیچ ضرورتی نداره که فشار روی عضله وارد کنید باید اصول صحیح کار با وزنه و دستگاه رو یاد بگیرد.

 2. farnaz می‌گه:

  من میخوام باسنم بزرگ بشه؟چی کار کنم؟

 3. سارا می‌گه:

  سلام. من ۲تا سوال دارم. ممنون میشم اگه جواب بدید
  ۱- برای از بین بردن پهلو و بغل پا کدوم حرکت از بدن سازی مفیدتره؟
  ۲- برای سفت شدن بدن میشه همراه با بدن سازی از مکمل هم استفاده کرد تا سریعتر جواب بگیریم؟

  • mostafa می‌گه:

   سلام در خدمتم
   جواب دومی شما بگید قد و وزنتون چیه ! اگه نرمال باشید با تمرین به مرور درست میشه و نهایت میتونید از آمینو اسید ها هم میتونید استفاده کنید مثل بی سی ای و آمینو و آرژنین
   کلا برای از بین بردن چربی باید اول از همه تغذیه رو درست کنید و بعد تمرینات هوازی و تمرینات با وزنه شما وقتی رژیم مناسب انتخاب کنید و هوازی انجام بدید چربی ها به مرور از بین میرن بنابر این میمونه تمرین های معمول بدنسازی برای فرم بدن .

 4. سمیرا می‌گه:

  سلام خسته نباشید
  برای اب کردن عضلات پشت باسن چه حرکاتی باید انجام داد؟

  • mostafa می‌گه:

   سلام
   شما باید تمرینات هوازی ( تردمیل و … ) برای چربی سوزی انجام بدید در کنار اون حرکاتی برای تقویت و فرم دادن پاو باسن و ران مثل اسکوات ، پشت پا دستگاه خوابیده ، پشت پا هالتر ایستاده ف لانگز انجام بدید !
   سوالی بود در خدمتم

 5. ر.ب می‌گه:

  با عرض سلام و خسته نباشید.
  من مدت ۶ ماهه که بدنسازی کار میکنم.بالاتنه متناسبی دارم ولی پایین تنه ام بسیار ضعیف است برای حجم دادن به باسن و کلا پاهام شما چه حرکاتی را پیشنهاد میکنید.؟؟قدم ۱۵۸ و وزنم ۵۲ است.در ضمن حرکت اسکوات با دمبل ۵ کیلو و لیفت پا با هالتر و ساق پا با استپ و پشت ران و جلو ران با ماشین از حرکاتهایی است ک روزانه در باشگاه انجام میدهم….لطفا مرا بیشتر راهنمایی کنید.با سپاس فراوان

  • mostafa می‌گه:

   سلام ممنون
   برای حجم دادن چند فاکتور رو باید در نظر بگیرید ! تغذیه و استراحت و ریکاوری و تمرین های مناسب
   شما در هفته ۲ جلسه پا کار کنید ۳ روز استراحت بین اون بزارید . سعی کنید غذاهایی مناسبی مصرف کنید (غذاهای کربو دار و پروتئینی ) که توی تمرین به اندازه کافی انرژی داشته باشید بهترین حرکت ها برای باسن و ران هم اسکوات پا هالتر ! دمبل بین پا – لانگز پشت پا هالتر ایستاده و پشت پا خوابیده دستگاه و … هستند تعداد هارو کم بزنید ولی وزنه ها رو سنگین تر مثلا ۸*۴

  • مینا می‌گه:

   سلام
   من ۲۳ سالمه، قد: ۱۶۲ و وزن: ۴۷
   رشته تحصیلیم تربیت بدنی هست از وزنم راضی بودم همیشه بین ۵۵-۵۴ کیلو بودم ولی مدتیه که ورزش نمی کنم و کاهش وزن پیدا کردم. دوباره بدنسازی رو شروع کردم و می خوام یه برنامه تمرینی برای حجم کل بدن و عضله سازی( درناحیه شکم و ران و باسن) برام بنویسید. ممنون از شما

 6. saman می‌گه:

  با سلام و خسته نباشید . من چندین ساله بدنسازی کار میکنم ولی به طور نامنظم یعنی چند ماه میرم و چند ماه نمی رم ۰ یه سوال داشتم از خدمتتون من سینه هام جلوتر از شکمم هستن و شبیه بدنسازان حرفه ای ولی چربیش بیشتر از عضله هاشه بایستی چیکار کنم که این چربی هاش رو آب کنم – هیچ دارویی هم مصرف نمی کنم – قدم ۱۸۲- وزنم۹۰ – ممنون میشم جوابمو بدید. با تشکر از سایت مفیدتون

 7. فاىقه می‌گه:

  Ba salam, man dar manzel baraye barheste kardane basan 1ruz dar myan az eskovat ba dambel kar mkonam, vali azolate ran va 4sare ran kamelan laghar bad shekl va shol shode azatun rahnemay mxastam ta ham betunam azolate rane barjeste az ruberu va pahlu dashte basham va eskovat kar konam

  • mostafa می‌گه:

   سلام و درود سال نو مبارک
   عذر بنده رو بپذیرید به علت دیر جواب دادن
   اول از هرچیز ۷۲ ساعت یک بار هر عضله ای که تمرین میدید رو باید استراحت بدید تا ریزش عضله و تمرین زدگی پیشنیاد هم ریکاوری بشه و رشد کنه !
   اگه باشگاه نمیتونید برید و در منزل تمرین میکنید دمبل بین پا ، ددلیفت ، اسکوات دمبل و لانگز بزنید
   تعداد ست هایی که میزنید برای هر کدوم از حرکات ۳ یا ۴ ست و هر ست بین ۸ تا ۱۲ تکرار انجام بدید بیشتر از اون هم فایده نداره بجای ساختن عضله سوختن عضله میشه

   سعی کنید با تمرکز انجام بدید تغذیه مناسب داشته باشید اگه هر حرکتی رو بلد نیستید بگید تا در موردش توضیح بدم

 8. فاىقه می‌گه:

  Dar edame bebakhshd,Ghabl az shurue eskovat ran haye man kamelan barjeste budan vali baede shurue eskovat kamelan laghar shodan, ch kar mtunam bokonam ta behale aval bargardan?!

 9. فاىقه می‌گه:

  Lotfan be soalam pasokh bedd mamanun msham

 10. faeze می‌گه:

  salam sale no mobarak.
  man bad az 10 kilo kaheshe vazn dg vaznam stop karde paen nmiad.albate ziadam ezafe vazn nadaram vali khodam dos daram 5,6 kilo dg kam konam mikhastam bedonam mokamele charbisozi hast k avarez nadashte bashe makhsose khanoma varzesham mikonam badansazio shena.
  mamnon misham j bedid.

 11. faeze می‌گه:

  bale kamelan doroste,vaghan mamnonam hamin karo mikonam.

 12. لیندا می‌گه:

  سلام ۲۷سالمه وزن من ۶۳ و قدم ۱۶۵ . ۳سال پیش برای چاق شدن پودر اشتها خوردم عوارضش پهلو و شکم ناجوری دارم . یه ورزش خونگی برای حجم دادن به ران. ولاغری پهلوها و شکم و بالای شکم میخوام با تشکر. بیشتر اوقات هم از شکم بند استفاده میکنم نمیدونم درست هست یا نه.

 13. لیندا می‌گه:

  سلام از حلقه و دمبل چوبی استفاده میکنم ۱۵مین. و هر نیم ساعت در روز پیاده روی در حیات و کمی رقص و حرکات ایروبیک (کمو بیش یاد دارم) کار میکنم . امکانات دیگه ای ندارم.

 14. لیندا می‌گه:

  تو این کلاسای ورزش بعد حرکات حجمی بدن بلافاصله شیر و خرما تخم مرغ آپز و .. کالری دار توصیه میکنند روش استفادش چطوری و در چه شرایطیه؟؟؟

 15. با سلام و خسته نباشید و من ۳ساله بدنسازی کار میکنم ولی اصلا نبیجه نگرفتم ذوس دارم رور رونم بزرگ شه ولی هیچ تاثیری نداره. می خواستم راهنماییم کنیر که من جه کاری باید انجام بدم با تشکر.مهسان

  • mostafa می‌گه:

   با درود
   شما باید برنامه ریزی منظمی داشته باشید برای تمرین ، تغذیه و استراحت اول اینکه برنامه تمرینی مناسبی دریافت کنید و هنگام تمرین دامنه حرکتی رو کامل و صحیح اجرا کنید فشار به عضله بیارید تا تحریک بشه و رشد کنه دوم اینکه تغذیه مناسبی برای خود داشته باشید تا عضله سازی داشته باشید و سوم استراحت مناسب داشته باشید تا بدن ریکاوری بشه .
   برای بزرگ شدن ران باید حرکات مختلف پا رو ۲ روز در هفته اجرا کنید سعی کنید تعداد رو کمتر ولی وزنه رو بیشتر کنید حرکاتی مثل اسکوات ، لانگز ، پشت پا هالتر ، پشت پا دستگاه و پرس پا و ….

 16. مهرناز صفری می‌گه:

  عرض ادب و احترام خدمت شما عزیز گرامی سوالی داشتم از حضورتون اینکه لطف کنید اگه میشه یه برنامه ای بهم بدین برای بزرگ شدن باسن و کلا پایین تنه.من به مدت ۷ ماه در باشگاه اسکات و ….. را انجام دادم اما نتیجه ی خیلی خیلی کمی داد که فقط من خودم متوجه اون میشدم.الا ۳ماهه که باشگاه نمیرم پایین تنم از قبلم ضعیف تر شده به طوری که اعتماد به نفسم خیلی پایین اورده و باعث مشاجره با همسرم شده از شما بی نهایت سپاسگذارم.من ۱۷۳ قدم و ۷۳ وزنم میباشد با استخوان بندی بقریبا درشت .سپاسگذار از شما

 17. رویا می‌گه:

  اگه میشه حرکاتی برای سفت شدن سینه وبالا بردن +حجم دار شدن آن را توضیح دهید البته با وزنه در خانه مرسیییییییییییییی

 18. رویا می‌گه:

  مرسی به خاطر پاسختون
  من دمبل ۲ کیلویی دارم .پرس سینه و بالا سینه را میرم و همچنین شنا
  حالا سوالم اینه من ۳ ست ۸ تایی میرم با مکث اول اینکه آیا درسته؟و بعدم اینکه تا چه مدت با این تعداد ودمبل ۲کیلویی برم آیا باید بیشترش کنم.البته من ۳ ماه مدام این تمرینات را داشتم یک کمی هم نتیجه گرفتم ۱ ماه ولش کردم و الان ۱ هفته است شروع کردم.
  بازم یک دنیا ممنون برای جوابتون اگه میشه به این سوالام جواب بدین .

 19. رویا می‌گه:

  ببخشید میدونم من خیلی سوال میپرسم چون من در خانه ورزش میکنم اگه میشه راهنماییم کنید
  مکث چند ثانیه باشه ؟
  در ضمن آیا با این حرکات سر شانه هام پهن میشه ؟چون اصلا دوست ندارم اینجوری بشه ؟
  برای حرکت بالاسینه باید در حالتی باشم که سر و گردن وپشتم روی شیب پایین به طرف زمین باشه؟درسته؟
  وزن ۶۴قد ۱۶۶ سن۲۵ آیا دمبل ۲ کیلویی خوبه ؟
  ممنون

 20. زیبا می‌گه:

  سلام شکم و پهلوی من خیلی چاق ب نظر میرسه هرکاری میکنم هم چربیش اب نمیشه از معده تا پهلو چربی داره چکار باید بکنم؟

 21. amin می‌گه:

  من باید چکار کنم که پنجه هام قوی شه

 22. لاله می‌گه:

  سلام.
  باسن و ران کوچکی دارم.
  برای بزرگ شدن باسن چه باید کرد؟
  در ضمن ورزش هم نم تونم انجام بدم چون زانو درد دارم.
  قد:۱۶۲
  وزن:۶۹
  لطفا راهنمایی کنید.ممنون.

  • mostafa می‌گه:

   برای پرورش دادن پایین پاها مخصوصن باسن و ران باید از زانو کمک بگیرید با باند و زانوبند های طبی هم نمیتونید تمرین کنید؟

   • لاله می‌گه:

    ممنون از اینکه جواب دادی من چون زانو درد دارم اصلا باند و زانو بند هم نمی تونه کمکم کنه .در ضمن بالا تنم بزرگه منتها شکم تخت بدونه پهلو و پایین تنه کوچک باسن و ران کوچک دارم لطفا راهنمای کنید ممنون میشم چون این فرم بدن اعصاب برام نذاشته

 23. عادله می‌گه:

  سلام.. من لاغرم.. هیکل بدیم ندارم.. برا این تابستون میخوام برم بدنسازی.. آیا کار با دمبل و دستگاه واقعا میتونه حجم دهنده باشه یا منو لاغر تر میکنه؟؟اخه اصلا نمیخوام لاغر تر بشم..

 24. لیلی می‌گه:

  باسلام ممنون از سایت خوبتون
  راستش من یه مدته اضافه وزن پیدا کردم .تصمیم دارم باشگاه با دستگاه شروع کنم چند تا باشگاه سر زدم دیدم برنامه هاشون با هم متفاوته واسه همین زیاد مطمئن نیستم و میترسم دوست دارم بدنی ایده آل و خوش فرم داشته باشن اگه امکان داره برنامه ای برام بزارین ممنون میشن قدم ۱۶۳ وزنم ۷۰

 25. محدثه می‌گه:

  سلام
  اگه لطف کنید راهنماییم کنید واسه بزرگ کردن بالاتنه و باسن چه ورزشی مناسبم می باشد؟ایروبیک یا بدنسازی؟قدم۱۵۵ و وزنم۳۸ هست.
  باتشکر

 26. سامان می‌گه:

  واسه قد بلند شدن باید چیکارکرد.درضمن ۱۸ سالمه

 27. فرزانه می‌گه:

  سلام با قد ۱۷۶ و وزن ۷۰
  بدن خوبی دارم برای نگه داشتن تناسبش چه ورزشی مناسبتره ؟

 28. مهیا می‌گه:

  سلام خسته نباشید
  من میخام دور بازوم کم بشه و هم سفت چون شل هستش. اگه میشه لطف کنین وبگین چیکار باید بکنم؟من بدنسازی میرم اما زیاد سررشته ندارم.
  ممنون از سایت خوبتون

 29. مهیا می‌گه:

  راستی ببخشید یادم رفت اینم سوال کنم من عضله گردنم خیلی ضعیفه واسه اون چه حرکتی انجام بدم قویتر میشه؟چون نمیتونم حتی برا باسن اسکوات با هالتر بزنم گردنم اذیت میکنه و دکترم گفته بهش فشار نیارم مگه اینکه عضلش تقویت بشه.

 30. مهسا می‌گه:

  سلام خسته نباشید من قدم ۱۶۲ ووزنم ۶۷ کیلو بیشتر چربی در ناحیه شکممه البته باسنم خیلی کوچیکه دوماهه دیگه عروسیمه چیکارکنم که شکمم کوچک شه وباسنم کمی بزرگترشه رژیم یاورزش ممنون

 31. رضا می‌گه:

  سلام من ۳۲ سالم و چاق هستم ومتاسفانه باسن بزرگی دارم خیلی هیکل زنونه ای دارم متاسفانه کارم اجازه ورزش بهم نمیده و همیشه کارم نشستست خواستم لطف کنید با رژیم غذایی منو راهنمایی کنید امکانش هست باسنم کوچیک بشه

 32. مبینا می‌گه:

  سلام و خسته نباشید
  من سومین ماهی هست که باشگاه میرم میخواستم باسنم بزرگتر بشه.
  میشه بهم بگید چند ماه طول میکشه تا ب نتیجه دلخواهم برسم؟
  با تشکر از سایت خوبتون

 33. مهسا می‌گه:

  Salam vA khaste nabashi
  Man 68 kilo va170 ghadame 6 mahe badansazi miram
  Vali chon zanohAm dard mikar va doktora gofte bodan dard male zaif bodan mahicheha va kam bodane kesheshe tandokas nabayad eskat bezanam vali alan dg darde pam khob shode va mikham roy hajme basanam kar konam mikhastam bedonam che harakati anjam bedam va ya inke zanohamo bebandam
  Mamnon

 34. نازنين می‌گه:

  سلام.ممنونم از وبلاگ خوب و پاسخهای عالیتون

  چند وقتیه بدنم شل شده. قسمت داخلی ران و عضلات باسن و سینه هام. خیلی نگرانم.دلم میخواد مثل قبل بشم.سنمم ۳۱ سال. چه ورزشهایی میتونم انجام بدم برای سفت شدن وکمی حجیم شدنشون. در ضمن یه ورزشیم بگیدتا شکمم اب بشه
  وزنم ۵۹ و قدم۵۲/۱

 35. saeed می‌گه:

  لطف میکنید یه چن تا تمرین واسه اب کردن باسن و شکم بگید…

 36. مریم رشیدی می‌گه:

  ببخشید.من یک دختر ۲۰ ساله هستم.خواهرم ۱۳ سالشه ومدام میرقصه.اون همیشه میگه که میخواد باسن پهن وران های پهن و شکم کوچیک داشته باشه.شما چه نوع ورزش راحت رو برای توخونه پیشنهاد میدید.

 37. ADEL می‌گه:

  با سلام من قدم حدود ۱۷۴ و وزنم تقریبا ۷۸ کیلو گرمه . قبلا بدنسازی و کشتی کار میکردم برای همین عضلات با لاتنهم تقریبا رشد خوبی داشتند. حدود یکی دو ساله دوست ندارم بدنم حجم داشته باشه دوست دارم به حالت نرمال اول بر گردم فقط ورزیده و قوی باشم .ولی وزنم از ۷۷ کیلو پایینتر نرفته و نمیره جدیدا به ورزش یوگا روی آوردم . که شاید بتونم وزنم رو به حد ۷۰ برسونم . مشکل من اینه کا احساس میکنم پاهایم با بالا تنه م تناسب تندارن البته شاید تصور من این باشه مشکلمو چه جور حل کنم . بعد هم چربی اطراف باسنم با هیچ حرکتی کم نمیشه . از راهنمایی ۵ حرکتتون هم استفاده کردم جواب نداد .

  • mostafa می‌گه:

   با درود
   شما اول از همه باید صبر و شکیبایی داشته باشید با عجله به هیج جا نمیرسید ! دوم اینکه ممنون میشم عکس از نمای مختلف بدن و یا سایز ها رو اینجا بزاری تا بالا تنه با پایین رو با هم مقایسه کنیم

 38. میترا می‌گه:

  مسلام ببخشید همه به من میگن باسنم خوش فرمه فقط مشکلم رو پهلو هامه وشکمم چه طوری میتونم اینا رو کوچیک کنم اما باسنم تکون نخوره همونجوری بمونه؟

  • mostafa می‌گه:

   شما باید مقداری وزن کم کنید ممکن هستش که ران و باسن هم کمی حجم خودش رو از دست بده ولی با تمرینات منظم و اصول صحیح چربی سوزی میتونید نتیجه بهتری بگیرید

 39. ﺁﺭﺯﻭ ﺯﺍﻏﺮﻱ می‌گه:

  ﺑﺎ ﻋﺮﺽ ﺳﻼﻡ ﺗﺸﮑﺮ ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﮐﻪ ~ﺍﺳﺨﮕﻮﻱ ﺳﺆﺍﻟﺖ ﻣﺎ ﻫﺴﺘﻴﻦ.ﻣﻦ ﻫﻤﻪ ﺟﺎﻱ ﺑﺪﻧﻢ ﺧﻮﺑﻪ ﻓﻘﻂ ﺩﻟﻢ ﻣﻲ ﺧﻮﺍﺩ ﻣﺎﻫﻴﭽﻪ ﺳﺎﻕ ~ﺍﻡ ﺑﺰﺭﮒ ﺑﺸﻪ ﻣﺨﺼﻮﺻﺎ ﺍﺯ ﻗﺴﻤﺖ ﺩﺍﺧﻞ ~ﺍ ﭼﻮﻥ ﻣﺎﻫﻴﭽﻪ ~ﺍﻡ ﺧﻴﻠﻲ ﮐﻮﭼﻴﮑﻪ ﻣﻤﻨﻮﻥ ﻣﻴﺸﻢ ﺍﮔﻪ ﺑﺮﺍﻡ ﺍﻳﻤﻴﻞ ﮐﻨﻴﺪ

 40. حمید می‌گه:

  ببخشید بالا تنه ام خیلی لاغر است ولی پایین تنه مثل باسن خیلی چاق استدوران نوجوانی خیلی کم سابقه پوکیاستخوان هم داشتم راحلی می توانید ارایه کنید ممنون

 41. کیمیا می‌گه:

  سلام.ممنون بابت مطالب مفیدتون
  میخواستم بپرسم منبسط و منقبض کردن عضلات باسن باعث بزرگی ان میشود یا کوچکی؟
  ممنون میشم پاسخ بدین

 42. نفس می‌گه:

  سلاممن چه کار کنم که باسننم بزرگ شه

 43. محمد می‌گه:

  با سلام ،ببخشید من ۲۲ سالمه و یکی دوساله که لاغر شدم،قدم ۱/۸۲ و وزنم ۷۲ کیلویه ولی سینه هام گندس و حالت زنانه دارد و شله و همچنین بازو هام و زیربغلم و پشت رانهام و باسنم گندن و شلند،برای سفت کردن و کوچک کردن سینه هام و باسنم و بقیه جاها باید چیکار کنم؟حدودا یک سالم هست که کلاس کاراته میرم ولی تقریبا اثری نداشته.آیا حتما باید بدنسازی برم یا با ورزش کردن درخانه یا همون کاراته میشه اینکارارو انجام داد؟

 44. رها می‌گه:

  سلام
  ببخشید من بالا تنه ام مناسبه ولی کناره و پهلوی ران دارم و شکل باسنم نامناسبه و قسمت پایینی یعنی پشت ساق پاهام خیلی حجیم و چاقه و با بالا تنه ام که لاغرم نامتناسبه می خواستم سوال کنم برای از بین بردن کناره و پهلوی ران و کشیدن ماهیچه های ساق پا و کوچک کردن آن و سفت شدن سینه و چه نوع ورزشی پیشنهاد می کنید؟
  میگم برای پرشدن صورت هم ورزشی هست؟

 45. محمد می‌گه:

  ببخشید یعنی با کاراته یا ورزش دیگر یا ورزش کردن در خانه نمیشه این چربیهای سینه و باسن و … را آب کرد و سفتشون کرد؟امینووارزنین که تو خط آخر گفتین چیه؟بعد میخاستم بدونم برای قوی شدن و پهن شدن مچای دستم که باریکن باید چیکار کنم؟

 46. مجتبی می‌گه:

  سلام .
  من یه پسر ۲۱ ساله هستم باوزن ۹۰ کیلو و قدمم ۱۸۵ هست.از بالا تنم راضیم ولی هم پهلو دارم هم باسن ، ران اگه قرص چربی سوز هست راهنمایی کنید .این دو ماهه بدنسازی کار می کنم زیاد رضایت بخش نبوده. اگه ورزش بسیار موثری هست راهنمایی کنید با تشکر.

 47. مرسده می‌گه:

  سلام.من قدم۱۶۲و وزنم۵۲ کیلو است.دارای باسن و ران وشکم شلی هستم که واقعا بدم میاد از این وضعیت.خواهش می کنم راه حلی برای من پیشنهاد بدید.

 48. سایه می‌گه:

  با سلام خدمت شما من ۲۱ سالمه قدم ۱۶۶ و وزنم ۵۰ کیلو است. من دور کمرم و پهلوهام (کارورم) خیلی باریک باید چیکار کنم؟ در ضمن برای کمبود وزنم چیکار کنم؟

 49. hani می‌گه:

  سلام.قدم ۱۷۵ و وزنم ۶۵ هستش..میخوام بالا تنم کوچیک و سفت تر و باسنم بزرگ تر بشه..باشگاه نمیرم..ورزش برا تو خونه میخوام..برا لاغر کردن بالا تنه باید غذامم کم کنم؟

 50. hani می‌گه:

  البته تصمیم دارم باشگاه برم ولی علاوه بر باشگاه باید برنامه غذایی داشته باشم؟اگه میشه یه برنامه بهم بدید..۱۷ سالمه…میخام شکمم تخت بشه

 51. ونوس می‌گه:

  سلام.من ۹ماهه بدنسازی کار میکنم.قدم۱۵۸ و وزنم ۴۹ کیلوئه.روزی که رفتم باشگاه۵۴کیلو بودم شکم و پهلو نداشتم .متناسب بودم .الان خیلی لاغر شدم رژیمای سختی داشتم الان از هیکلم راضی نیستم از هیکل قبلم راضی تر بودم باسنم لاغر شده.حرکات باسن رو هفته ای ۱بار انجام میدادم اما خیلی سنگین باید چه کار کنم؟

 52. سرباز می‌گه:

  سلام
  من ۱۷ روزه دیگه میرم سربازی بدنم فرمش خوبه ولی باسنم بزرگه به خاطر همین خجالت میکشم که پیراهنم رو روی شلوار بذارم. حالا میخوام تا زمان اعزامم باسنم رو کوچیک کنم.لطفا راهنماییم کنید.میدونم که ۱۷ روزه سخته کوچیک کردن باسن ولی لطفا راهنماییم کن. تو این مدت تا هر چقدر هم کوچیک کنم بسمه. فقط آبروم نره و اونجا مسخرم نکنن. ممنون.منتظر جوابتونم

 53. سپیده می‌گه:

  سلام با عرض تشکر برای راهنماییهای خوبتون من قدم۱۵۰ ووزنم ۴۸ کیلو ۸ماهه که باشگاه میرم باسنم یه سایز بزرگ شده سینه هام هم هر ماه یه شکل میشن میخواستم یه برنامه برای بزرگ شدن باسن وسینه هام بدین که ۲ماهه نتیجه بگیرم در ضمن من یه کم هم زانو درد دارم حرکات اسکوات اذیتم میکنه خیلی ممنون میشم اگه راهنماییم کنین

 54. سارا می‌گه:

  سلام من ٢١سالمه قدم ١٧۴وزنم ۶١ میخواستم ران و باسنم لاغر و سفت شن ممنون میشم تمارینی رو بگی. ک توی خونه انجام بدم

 55. سحر می‌گه:

  باعرض سلام
  من ۲۶سالمه با قد ۱۷۰ و وزن ۶۳ بالاتنه ای لاغر و پایین تنه ی بسیار چاق دارم یعنی با فرم بدنی گلابی شکل که بغل رونهای بزرگی دارم که اذیتم می کنه سوالم اینکه می تونم با پیاده روی چربی های پایین تنه رو آب کنم چون وزنم نرماله و نمیخوام وزن کم کنم و الانم نمی تونم به باشگاه برم برای تمرینات بدنسازی ممنون میشم منو راهنمایی کنین برای لاغر کردن رانها بدون کاهش وزن

 56. یاسمن می‌گه:

  سلام خسته نباشید من دختری ۲۴ ساله هستم وزنم ۵۸ و قدم ۱۶۴ و ۲ سال هم هست که بدنسازی کار مکنم ومکمل super size که کربوهیدرات زیادی هم دارد مصرف میکنم خیلی از بدنم راضی بودم مخصوصا ران و باسنم تا اینکه وزنه هایم را سنگین تر کردم (۲ برابر)و بعد از چند هفته ران و باسنم خیلی لاغر و کوچک شد با اینکه هنوز مکمل مصرف می کنم.دوست دارم دوباره ران و باسنم بزرگ شود جه کار باید بکنم؟ایا دلیل کوچک شدنش به سنگین کردن وزنه ها مربوط می شود؟دوباره اسکات و حرکات ران را با وزنه های سبک تر انجام بدهم؟

 57. زهرا می‌گه:

  با عرض سلام من خانمی هستم ۲۰ ساله که تا کنون ۲ زایمان داشتم و در اثر انها بسیاری از زیبایی های هیکلم را از دست دادم و این موجب افسردگی من میشود واینکه دوست دارم هر چه زودتر زیبایی مجدد را به دست اورم ابته من تا کنون ۲۰ کیلو نیز کم کرده ام ودنبال راهی برای اب کردن شکم و پهلو و زیبا سازی باسنم هستم از شما ممنون میشم که به من کمک کنید در ضمن من اصلا راهی برای باشگاه رفتن هم ندارم چون ۲ بچه کوچک دارم باز هم از شما ممنون میشم که راهی را به من نشان دهید

 58. hasti می‌گه:

  سلام .من میخوام باسن بزرگ و خوش فرم و شاسی بلندی داشته باشم,چون باسنم شل وافتاد ست واین مسئله واقعا اذیتم میکنه,لطفا منو راهنمایی کنید

 59. الناز می‌گه:

  سلام.
  ۱ سوال
  میتونم از پودر وی برای حجم پایین تنه در کنار تغذیه استفده کنم.؟؟برای دخترا مشکلی نداره؟؟

 60. الناز می‌گه:

  مجددا سلام یه خانمی نوشته توی پ

 61. الناز می‌گه:

  از مکمل SUPER SIZEاستفاده میکنه خوبه این مکمل؟ چون بدن من با تغذیه یه مدت خیلی جواب داد تو بدنسازی اما چند ماه تکون نمیخوره و حجمش کم شده باسه همین میخوام مکمل استفده کنم .
  مرسی.

 62. .arefeh می‌گه:

  با سلام.بدنسازی کار میکنم و ی برنامه ی دقیق میخوام.مربیم زیاد توضیح نمیده و مسوولیت پذیر نیست ب خاطر همین یه توضیح کامل از شما میخوام.برای بزرگ کردن سینه و باسن -سفت شدن کل بدنم البته ن خیلی سفت-از بین بردن شکم و پهلو-چی کار کنم؟ورزشی بهم معرفی میکنید ک باعث بشه صورت توپری داشته باشم؟بعدشم اینکه تو بدنسازی چند ماه طول میکشه تا بدنمون فرم دلخواهو پیدا کنه.البته من خودم لاغرم.فقط میخوام رو سینه وباسن کار کنم.یه ورزشیم میخوام ک کلا یه کار کنه شکم و پهلو در نیارم.تو رو خدا کامل توضیح بدید.ممنونم

 63. سحر می‌گه:

  جدیدا باشگاهی میرم که واسه ایروبیک ۴۵ تومن برنامه کار بادستگاهش ۲۰ تومن برنامه رژِِِِیمی ۲۰ تومن وخصوصی هم کار کنی ۲۰۰ تومن به نظرتون این نرخ بالایی تو مشهد نیست؟ اگه بلوار پیروزی محدوده لادن باشگاهی میشناسید معرفی کنید مرسی

  • mostafa می‌گه:

   هر مربی دست مزد خودش رو میگیره بستگی به تجربه و علم اون مربی داره اگه واقعا برنامه های خوبی بده ارزش داره وگرنه برنامه ای که به شما میده همون رو به بقیه هم میده اصلا بی ارزش هستش !

 64. طنين می‌گه:

  سلام من کنارهای باسنم خالی نمیدونم جکجوری حجیم کنم ورزشم میرم اما کمکم نمیکنه میخام ازکرمهای فرمدهی استفاده کنم ایا نتیجه میده

 65. مانیا می‌گه:

  سلام ون قدم ۱۶۴ وزنم ۴۷ ه.
  میخام بالاتنه م چاق شه چیکار باید کنم؟

 66. فاطمه می‌گه:

  سلام و خسته نباشید.من قدم ۱۶۰ و وزنم ۵۳ هست.اما باسنم بزرگه البته پهنه.استخوان بندیم از اول اینطوری بوده اما بعد از ازدواجم باسنم چاق شده.برای اینکه فقط باسنم لاغر بشه چه کنم؟نمی خوام بقیه بدنم لاغر بشه چون وزنم کمه.لطفا جوابو به ایمیلم بفرستین.مرسی

 67. یاسمن می‌گه:

  درود بر شما
  من ۲۸ ساله قدم ۱۷۰ و وزنم ۶۱ کیلو است حدود یکسال پیش بدنسازی کار میکردم به مدت ۱۴ ماه در حال حاضر اندامم شکل خود را حفظ کرده ولی شکمم بزرگ شده و وزنم به ۶۵ کیلو رسیده است چه راهکاری را پیشنهاد میکنید . متشکرم

 68. ali می‌گه:

  سلام
  ۲سال پیش کشککه پام شکست خلاصه بعد کلی دوندگی و فیزیوتراپی ای حالا خوبه بد نیست شکر ولی لاغرتر از ران سالممه.حالا میخوام ورزش دو انجام بدم لطفا راهنمایی کنیدali_ast_and@yahoo.com

 69. لیلا می‌گه:

  سلام خسته نباشید
  یه سئوال داشتم اینکه من کف پام صافه ولی اینو تا چند وقت پیش نمی دونستم و علت پغا دردم را بخاطر کارم و فشاری که روی پاهام بود و ورزش دو می دونستم الان متاسفانه پشت ساق پام به علت فشار زیاد بزرگه به نسبت پام و همچنین ساق پام هم به نسبت اندامم یعنی مج دستم ضخیم تره
  با ورزش می تونم حداقل یه کم شکل بدم یا باید جراحی بشه؟

  با تشکر

 70. آرنیکا می‌گه:

  سلام میشه حرکات مربوط به بزرگ شدن باسن رو هرروز ۱۰ یا۱۵بارانجام بدیم

 71. آرنیکا می‌گه:

  درضمن من پروتئین vmوپودرmega basicمیخورم کمکی بهم میکنه یا نه لطفا منوراهنمایی کنید ممنونم

 72. تینا می‌گه:

  سلام من پودر پروتئینtrue mass استفاده میکنم خیلی لاغرم میخوام چاق بشم این پودرعوارضی نداره برا م مشکلی بوجودنمیاره البته ورزش کششی عضلات روهم انجام میدم ممنونم

 73. bahar می‌گه:

  salam jenab.

  ghad:168 va vaz:58 … balatane va paeintanete monasebi daram ama y soal

  daram khedmateton… baraye ink b basanam form bedam va saghe ghaavi

  dashte basham aya estefade az docharkhe sabet javab mide? hamchenin

  ink karam barike ama baghale raan daram… mamnon misham age javabamo

  bedid… dar zemn nemikham vaznam kam beshe.

  docharkhe azolate shekamam ghaavi mikone?

  sepas

 74. عسل می‌گه:

  سلام خسته نباشید.وزنم کمه میخوام چاق بشم.تکواندو هم کار میکنم.چ کار کنم؟

 75. saman می‌گه:

  salam.agha man be khoda az dast bozorgi basan khaste shodam lotfan ye rahi be man begid be khoda daram divone misham

 76. بهناز می‌گه:

  سلام وزنم ۶۴ وقدم۱۶۲ میخواستم لاغرشم وشکممو کوچیک شه آخه شکمم خیلی بزرگه قبلا خیلی رژیم گرفتم ولی شکمم آنچنان آب نشد ولی برعکس باسنم آب آب شد طوری که الان کاملا صافه وباسن وکمرک کاملا دریک راستا هستند وهیچ برجستگی نداره میخواستم کمک کنید یه برنامه تمرینی وغذایی بهم بگید تابتونم شکمم آب وباسسنمم برجسته کنم قبلا یه مربی بدنسازی برنامه ۶هفته ایی بهم داد ولی چون شام باید تن ماهی میخوردمنتونستم رژیم بگیرم ضمنا من وقت باشگاه رفتن روندارم ولی توخونه دمبل با هالتر دارم ممنون میشم کمک کنید عجله دارم بخدا تا ازدست این چربیاخلاص شم

 77. بهناز می‌گه:

  to ro khoda zodatar javabamo bedin montazeram saniye be saniye daram in sayito chek mikhonam

 78. مریم می‌گه:

  آیا تردمیل برای اندام های تحتانی چاق و عضله ای مناسب هست؟ من از قسمت ران و بازو خیلی چاق هستم لطفا راهنماییم کنید چقدر و چه زمانی از تردمیل استفاده کنم؟

 79. نوکرتون می‌گه:

  سلام ،من لاغرم اندام لاغری دارم اما بدنسازی میرم چىکار کنم حرکت پا بزنماما حجم باسن و پشت پام زیاد نشه نسبت به اندامم حرکتباشه ک باسنم کوچیک و سفت داشته باشم آخه پسرم و دوست ندارم باسنم از شکم و اندامم بزرکتر بشه چون اضافه وزن هم ندارم چاق نیستم ،،ممنون

 80. چاکرتون می‌گه:

  سلام،من پسرم اندامم زیاد لاغر نیست و زیاد چاق نیست رو به لاغر،اما یکم سینه هام پایینه ،افتاده نیستا مثلا چربی وشل ،مثلا فاصله نوک سینه هام از شونه هام زیاده ،حرکت بدنسازی پیشنهادی شما برا حل کردن این مشکل چیه ،بالا سینه بهتره بزنم یا زیر سینه یا اصلا حل میشه چون قبلان اینجور نبود بهتر بود ،ممنون پاسخ دهندش

 81. و می‌گه:

  بابت فرستادن جواب به ایمیلم ممنون سعی میکنم نهایت استفاده رو از تجربه شما ببرم

 82. میثم می‌گه:

  سلام.قدم ۱۸۶ و وزنم ۸۴ کیلو.۶ ساله بسکتبال بازی میکنم.البته با وقفه که پارسال دچار آسیب دیدگی از ناحیه زانو شدم.(در رفتگی کشکک)عمل کردم.الان خوبه اما کمی درد همراهش هست.باسن و ران بزرگ و شلی دارم که با بالا تنم اصلا هماهنگی ندارن.در حال حاضربرای تست مانکنی آماده میشم.میخاستم در کم ترین مدت آبش کنم و طوری نشون بده که پایین تنم بلند تره.البته با راهنمایی های شما.اگر میشه درباره تغذیه هم کمکم کنید.ممنون

 83. سلام سوالى داشتم من مى خواهم باسنه بزرکى داشته باشم تمامه اندامم خوبست ولى باسنم خیلى کوجک وافتاده هست ودر خانه دارم با دستکاه دوجرخه ورزش مى کنم ایا جواب مى دهد خواهش مى کنم راهنماییم کنید

 84. هاله می‌گه:

  سلام ۳ سال بدن سازی کار میکنم یه حرکت میخوام صرفا برای عضلات کنار باسن جایی که خط شورت قرار داره برای گرد کردن اون قسمت

 85. هاله می‌گه:

  تقریبا۵ انگشت پایینتر از پهلو زیر استخوان

 86. مژگان می‌گه:

  سلام روزتون بخیر من احساس میکنم پایین تنم و باسنم یه کم نسبت به بالاتنم لاغرتره مربی بدنسازیم دقیقا همین ورزشهای بالا که شمادادینو بهم گفت ۴/۵ماه کارکردم نتیجه نگرفتم البته الان ۵ ماهی میشه که ادامه ندادم همینارو توخونه هم انجام بدم به نظر شما نتیجه میگیرم خواهش میکنم نظرتونو بدین ممنون

 87. میثم می‌گه:

  سلام.قدم ۱۸۶ و وزنم ۸۴ کیلو.۶ ساله بسکتبال بازی میکنم.البته با وقفه که پارسال دچار آسیب دیدگی از ناحیه زانو شدم.(در رفتگی کشکک)عمل کردم.الان خوبه اما کمی درد همراهش هست.باسن و ران بزرگ و شلی دارم که با بالا تنم اصلا هماهنگی ندارن.در حال حاضربرای تست مانکنی آماده میشم.میخاستم در کم ترین مدت آبش کنم و طوری نشون بده که پایین تنم بلند تره.البته با راهنمایی های شما.اگر میشه درباره تغذیه هم کمکم کنید.ممنون

 88. نسرین می‌گه:

  با سلام و تشکر از سایت خوبتون
  من ۲۰ سالمه و وزنم ۵۹ و قدم ۱۶۲ هستش
  قبلا رژیم گرفتم و وزنم رو ۷ کیلو کم کردم
  الان همه جای بدنم لاغر شده به جز شکمم که بزرگ مونده
  به نظرتون کار با دستگاه میتونه بهم کمکی بکنه؟
  لازم به ذکر هستش که زانو درد هم دارم
  پیشاپیش ممنون

 89. شبنم می‌گه:

  سلام اول از همه ممنون بابت مطالب خوبتون
  من قدم ۱۶۴ وزنم ۷۴ هستش تمام اضافه وزنم رو باسن و ران هامه واقعا ازین وضعیت خسته شدم از هیچ راهی نتونستم به نتیجه برسم و پاهامو لاغر کنم ۶ ماه پارسال رو تردمیل هرروز ۴۵ دقیقه راه رفتم تازه میخواستم کم کم نتیجه ش رو ببینم خار پاشنه گرفتم ونتونستم ادامه بدم از تیر ماه رفتم باشگاه بدنسازی مربی باشگاه برا پاهام قیچی با دمبل ۴ ست ۱۰ تایی و بعد اون ۸تا جلوی پا با دوی درجا بهم داده اونم برعکس رانم رو حجیم تر کرده لطفا منو راهنمایی کنید آیا این برنامه درسته ؟من ادامه بدم؟ چیکار کنم ؟کلافه شدم دیگه!

 90. شبنم می‌گه:

  واقعا لطف کردید ممنونم

 91. لیلی می‌گه:

  سلام تورابه خدا به من بگید به صورت فوری وفشرده چه ورزشی برای بازوها م انجام بدم یکسال ونیم پیلاتس رفتم هیچ نتیجه ای نگرفتم فکر میکنم باید جراحی کنم ۴۰ سالمه وزنم ۶۱وقدم ۱۶۰ در ضمن است احت یعنی چه روزی شش ست ۱۵تایی دمبل برا پشت بازو و۲۰تا شنا با دیوار میرم

 92. آرزو می‌گه:

  سلام. قد من ۱۶۳ و وزنم ۶۰ کیلوئه. شونه های پهنی دارم اما استخوان لگنم کوچیکه و در کل پایین تنه ضعیفی دارم. یه مدت ۶۷ کیلو بودم که بعد از لاغری، باسن و رونهام بیش از بقیه نقاط بدنم لاغر شدن، ولی شکمم چندان فرقی نکرد. البته داشتن شکم تو خانواده ما ارثیه. قبلا مدتی بدنسازی کار کردم که بالاتنه ام به سرعت فرم گرفت ولی پایین تنه ام حجم کمتری گرفت که اونم بعد از قطع تمرینام برگشت به حال اول. به تازگی عضلات باسنم انقدر ضعیف شده که تو حالت نشسته استخوان لگنم اذیت میشه!!!!! میخام دوباره تمریناتمو شروع کنم، پایین تنه ام رو پر کنم و شکمم آب بشه. خواهش میکنم در حد امکان یه برنامه سبک و جامع بهم پیشنهاد بدید که نتیجه سریعتری هم داشته باشه. من به مربی خانم اعتماد ندارم. اگر لطف کنید و جواب رو به ایمیلم بفرستید خیلی ممنون میشم. در صورت لزوم براتون سایزهام رو هم میفرستم.

 93. ندا می‌گه:

  سلام قد من ۱۶۷ و وزنم ۶۸ کیلو.
  پایین تنه م نسبت به بالا تنه م خیلی کوچیکه و لگن م هم کوچیکه . برای افزایش حجم پایینت تنه م میخواستم ازتون یه برنامه تمرینی وغذایی بگیرم .لطفا راهنمایی کنین.

 94. سمانه می‌گه:

  با سلام.من قدم ۱۷۲ و وزنم ۶۶ کیلو هست.مجرد هستم ولی زیر شکم بسیار بزرگی دارم. بالاتنه بزرگ و پایین تنه کوچیک دارم به طوریکه دور باسن و دور سینه متناسب نیست و ران های کوچکی دارم.بدنسازی میرم حدود دو هفته هست و طبق نظرم مربیم روزای زوج رو عضله های پا و باسن کار میکنم واسه عضله سازی و روزهای فرد به غیر از سه شنبه روی شکم و پهلو کار میکنم تا متناسب بشه و کوچیک. یعنی سه روز ورزش یه روز استراحت دو روز ورزش جمعه استراحت.آیا این برنامه درستیه با توجه به اینکه باید به بدن استراحت داد یا خیر؟

  • سمانه می‌گه:

   ممنون از پاسختون.من تو روزای زوج کل عضلات بهویژه باسن و ران کار میکنم،تو برنامه ام کل اندام هست فقط دو روز تو هفته رو فقط شکم و پهلوزیر شکم کا میکنم.اشتباهه?

 95. اسمان می‌گه:

  باسلام وخسته نباشید من ۱۶۵قد و۶۷وزن دارد واستخوان بندی قوی دارم ده جلسه بدنسازی رفتم بطور روز درمیان وخیلی زود ماهیچه هام سفت شده اما میخوام باسنم بزرگترشه همه میگن به محض رها کردن باشگاه چاق وبدنم خراب میشه الان برای ادامه دادن دو دل شدم توروخدا راهنماییم کنید

 96. سحر می‌گه:

  با سلام وخسته نباشید

  من یه ۷ کیلو اضافه وزن دارم دوست دارم پایین تنه ام و پهلوهام لاغر شن شاغلم وزمان رفتن به باشگاه رو ندارم میشه خواهش کنم برام تمرین خونگی بدین تا خونه نرمش کنم ؟در ضمن تردمیل هم دارم با چه برنامه ای راه برم و چقدر هرروز راه برم به هدفم میرسم؟اگه راهنماییم کنید ممنون میشم

 97. پريا می‌گه:

  سلام من ۲۳ سالمه قدم ۱۶۶ و وزنم ۴۳کیلو هستم خوشبختانه مشکل تیروئیدی هم ندارم اما لاغر وظریفم نسبت به قدم
  میخواستم بدونم دقیقا چه کارهایی انجام بدم که بدنم رو فرم بیاد یعنی حجیم بشه آخه پایین تنه من ضعیفه
  و خودمم در شرف ازدواجم،لطفا راهنمایی کنین تا احساس بدی نداشته باشم آخه اعتماد به نفسمو از دست دادم از بس شنیدم که میگن چقدر لاغرم.

  ممنونم.

 98. لیلی می‌گه:

  سلام.۲۴ سالمه قدم ۱۶۲ و وزنم ۶۵ کیلو میشه.
  ۴شونه ام.دورمچم ۱۶ هس.
  پایین تنم خیییلی چاقه.مخصوصا رانهام.
  تقریبا یه روز در میون ۲۰۰ تا طناب می زنم.
  قبلا هر روز ۴۵ دقیقه تردمیل می رفتم اما بعد یه مدت زانو و دور مچم درد گرفت.
  باشگاه هم رفتم.غذاهام مثل همیشه بود ولی چاق شدم دیگه ادامه ندادم.
  اگه میشه راهنماییم کنید که پایین تنه ام رو لاغر کنم
  ممنون

 99. Khatereh می‌گه:

  سلام من تقریبا ١ساله که تمرین میکنم نتائج خوبی هم گرفتم فقط در مورد سینه هام هم کوچک هم در حال شل شدنه ودر ناحیه بإسن و فرم دهی به نتیجه دلخواهم نرسیدم بعضی ها میگن در أین ورزش برای خانم ها جوابگو نیست من در هفته ۴ یا ۵ روز تمرین دارم ممنون میشم راهنمایی کنید

 100. پریسا می‌گه:

  سلام… من قدم ۱۶۳٫٫ وزنم ۶۸ کیلو بالاتنه پری دارم .. میخام بالاتنم کوچک بشه اما سایز سینم تغییر نکنه . و از طرفی ران پا و باسنم بزرگ و برجسته بشه

 101. حسن می‌گه:

  تشکر از اطلاعات خوب شما – دانشجوی تربیت بدنی در مقطع کارشناسی

 102. ترمه می‌گه:

  سلام.خسته نباشید
  من چند تا حرکت ورزشی(همراه با تعداد و تکرارش) برای «بزرگ کردن رانها و باسن» ازتون می خواستم که به وزنه و دمبل و … نیاز نداشته باشه
  برای لاغر کردن بازو هم اگر حرکتی هست که جواب بده ممنون میشم بهم بگید

  و اینکه قد و وزن من:
  ۱۷۰cm
  ۵۷kg
  نسبت قد و وزنم مناسبه یا باید وزن اضافه کنم(آخه وزن که اضافه می کنم میره تو قسمت شکم و بازوها و صورتم :(

 103. سارا می‌گه:

  سلام ممنون از کمک های بلاعوضتون…جلوپا زدنی اگه وزنه ها سنگین باشه باید زانو رو با باند پیچی محافظت کرد؟یه سوال دیگه اینکه تاثیر آویزان شدن از بارفیکس چیه؟چون شما روش تاکید دارین منم زیاد این کارو انجام میدم اما میخواستم تاثیرش رو بدونم؟

 104. سارا می‌گه:

  سلام من ۳۲ سالمه و قدم ۱۶۰ و وزنم ۶۳هستش می خواستم دونم وزن مناسب من باید چقدر باشه و برای کوچک کردن باسن چکار باید بکنم.در ضمن من هفته ای ۴ روز پیاده روی میکنم و یک روز در هفته هم کوه پیمایی میکنم به نظرتاثیر داره و امیدوار باشم که باسنم لاغر خواهد شد.لطفا جواب بدید.ممنون میشم!

 105. امیر تنها می‌گه:

  سلام خسته نباشی
  خواستم بپرسم (سنم۲۲ قدم۱۷۰ وزنم۶۸)
  نزدیکای ۴یا۵بدنسازی کار میکنم وحجم پاهام خیلی کمه ووقتی حرکات پا مخصوصا اسکات کارمیکنم عضلات سریینم بزرگ میشه درصورتی که اصلا نمیخوام بزرگ بشن لذا طبق فرموده شما چه برای برزگ شدن یا کوچک شدن باسن همان حرکات اسکات لانگز هاگ پشت پا ماشین و….میکنید آخرش این حرکات برا کوچک کردنه یا بزرگ کردن که به دوستان توصیه میکنی؟
  برا کوچک کردن باسن چکار کنم؟؟؟؟؟؟؟
  (درضمن میخوام برم‌تو حجم مکمل های وی۱۰۰٪و کربو کراتین گلوتامین وقرصهای ویتامینم باهاشون مصرف میخوام بکنم حرکت یا کاری بگین که تو دوره عضلات سریین(باسن) بزرگ نشه لطفا سریع جوابمو تو ایمیلم بدین وببخشید مزاحم وقت شریفتون شدم

 106. هاله می‌گه:

  سلام خسته نباشیدسوالم اینکه برای رفع فرورفتگی و گود افتادگی کنار ران و باسن نزدیک به کمر که من فکر میکنم براثر خط شورت تنگ یا پوشیدن شلوارهای فاق کوتاه بوجود میاید چه حرکت ورزشی رو مناسب میدونید.ایا این قسمت از بدن خانمها ماهیچه ای داره که بشه روش کار کرد یا با حرکات نرمش و …. باید این فرورفتگی رو گرد کرد؟خیلی ممنون

 107. حامد می‌گه:

  سلام داداش خسته نباشید
  خواستم بپرسم بعد وقبل تمرین خوردن شیر میتونه وزن و افزایش بده
  در طول روز مصرف اب چطور
  ممنون

 108. F.M می‌گه:

  سلام..هیکل مناسبی دارم.. باسن برجسته ای هم دارم.. آیا ورزشی هست که باعث شه باسن پهن بشه؟؟

 109. رامین می‌گه:

  سلام با تشکر از مطالب خوبتون. من ۴۴ سالمه با قد ۱۹۳ و وزن ۱۰۵ اضافه وزنم مثل یه تایر دور کمرو شکمم رو احاطه کرده در ضمن شونه هامم یه خورده آویزونه فرصت رفتن باشگاه رو ندارم میتونید برنامه ی نرمش تو خونه و برنامه ی غذایی بهم بدید؟؟ بی نهایت ممنونتون میشم.

 110. شوکا می‌گه:

  باعرض سلام و تشکر از شما
  من هیکل نسبتآ خوبی دارم به تازگی پیش یه مربی بدنسازی رفتم برای فرم دهی و عضله سازی. ۲ حرکت ایشون توی برنامه به من دادن که هر باشگاهی میرم نمیدونن چیه؟به خود مربی هم دسترسی ندارم که بپرسم
  باسن دمبل و باسن سیم از بالا،و باسن سیم از پایین
  شما میدونین چی هستن اینا و چطور انجام میشن؟
  ممنون

 111. سمانه می‌گه:

  با سلام من ورزش میکنم روزی یک ساعت و لی شکمم واقعا بزرگه لطفا بهم بگین چه حرکتی بهتر بیشتر انجام بدم.مرسی قد ۱۵۵ وزن ۱۶۴

 112. شبنم می‌گه:

  سلام من ۲۵ سال دارم،قدم ۱۶۸ و وزنم ۶۹ هست.همه اضافه وزنم در ران هام جمع شده.هر وقتم رژیم میگیرم بالا تنه و صورتم اب میشه . چیکار کنم برا ران هام؟ شاغلم و وقت باشگاه اصلا ندارم. ولی تو خونه حرکات پیلاتس مربوط به پاهارو یک روز در میان انجام میدم.بعضی حرکاتم برام واقعا سخت و سنگینه.شما چه حرکاتی رو برای سفت شدن ران ها پیشنهاد مکنید؟

 113. رضا می‌گه:

  با سلام و خسته نباشید
  من قدم ۱۸۲ وزنم ۷۴
  باشگاه میرم
  خیلی بدن خوبی دارم خواستم بدونید دلتون بره

 114. مهدیه می‌گه:

  سلام و خسته نباشید
  من قدم ۱۶۸ وزنم ۴۸ . توی خونه بدنسازی انجام میدم که حجم بگیرم ولی حس می کنم پهلوی پام بیشتر از بقیه جاهای بدن رشد می کنه چیکار کنم پهلوی پام آب شه .
  با تشکر

 115. طوبا می‌گه:

  با سلام .پاهای خیلی لاغری دارم .مخصوصا در( قسمت بالای زانو وساق پا)بغلهای باسنم هم از قسمت پهلو فرو رفته و خالیه.ضمنا پاهایم در قسمت زانوها به اندازه چهار انگشت از هم فاصله داره که مشکلاتم رو بیشتر کرده فعلا امکان رفتن به سالنهای ورزشی رو با داشتن بچه کوچک ندارم میشه ورزشهایی رو برای پر شدن پاهام و رفع مشکلم به من بگید که بتونم در خونه انجام بدم و ایا اصلا با ورزش نتیجه دلخواه رو میگیرم ممنون میشم راهنماییم کنید واگر هم حتما باید باشگاه برم باید چه ورزشهایی انجام بدم در مورد نحوه انجام اونها هم توضیح بدید.یک دنیا ممنون

 116. مهدیه می‌گه:

  سلام.قد من ۱۵۳ و وزنم حدود ۴۱ کیلو.۲۳ سالمه.می خوام باسنم بزرگتر شه.الان دور باسنم ۸۵ هستش.متأسفانه نمی تونم باشگاه برم.ایا تمرینی برای بزرگ کردن باسن تو خونه می شه انجام داد.االبته بیشتر برام برجسته شدنش مهمه!آخه برجستگی اش کمه…ولی چون دور کمرم ۶۰ هستش پهناش خوب به نظر میاد…ممنون می شم راهنماییم کنین

 117. مهدیه می‌گه:

  این ورزشا رو باید چن بار در هفته و هر کدومو چن دفه تکرار کرد که باسن بزرگ و برجسته شه؟

 118. کمند می‌گه:

  سلام
  من۲۲سالمه
  قد۱۷۵
  وزن۶۲
  میخوام ران و باسنم بزرگ شه و بدنم سفت.واسه کار با دستگاه هفته ای۳روز باشگاه میرم اما ۱جلسش مربوط به پاهاس
  آیا واقعاََ نتیجه میده؟

 119. بهناز می‌گه:

  salam man mikham basanam bozorg va barjaste beshe bayad che varzeshaie anjam bedam va chegadr tol mikeshe ke natije bede? merci

 120. رضا می‌گه:

  با شکم و پهلو بزرگ و ران و باسن لاغر چیکار کنم…..؟
  قبلا اینطور نبودم، در عرض چند ماه اینطوری شدم
  قد ۱۸۰
  وزن ۶۷
  هفته دیگه دارم میرم خواستگاری، یه تمرینی بده سریع جمع و جور بشه،
  دمت گرم داداش

 121. ندا می‌گه:

  سلام خواهش میکنم کمکم کنید. اندام خوبی دارم اما پایین باسنم کناره ران خیلی بالا اومده اونقد که انگار دو باسن دارم . اصلا نمیتونم شلوار چسب یا پیراهن چسب بپوشم دو ماه روزی نیم ساعت پیاده روی میکردم اما هیچ تغییری نکردن . امکان رفتن به باشگاه نیست ..۴ماه دیگه عروسیمه میخام تا اون موقع بتونم تغییر بدمشون.بقیه قسمتای بدنم خیلی خوبه. ۲۱ سالمه.قد۱۶۲ وزن ۵۴٫ خواهش میکنم لطف کنید جواب بدید

  • ندا می‌گه:

   شما هم سال خوبی داشته باشید. ممنون از جوابتون . همیشه موفق و سربلند باشید.

  • لیدا می‌گه:

   chera j mano nemidi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

  • لیدا می‌گه:

   چرا کسی ج منو نمیده نوبت من ک شد خوابیدین

 122. ندا می‌گه:

  البته این برآمدگی در امتداد باسنمه.ممنون

 123. ندا می‌گه:

  سلام .لطف کنید و جواب بدید .خیلی به کمکتون نیاز دارم

 124. ندا می‌گه:

  سلام .خسته نباشید این دفعه واسه دوستم مزاحم شدم. از طریق من ازتون راهنمایی میخاد. برای قوی شدن عضلات دست بخصوص ماهیچه ها و بازو چه باید کرد.ممنون از سایت خوبتون

 125. صدرا می‌گه:

  با سلام؛
  بنده ۲۸ سالمه، قدم ۱۷۳ وزنم ۷۰
  نوع بدنم ازومورف هستش، در واقع بدنم چربی زیادی جم آوری نمیکنه، ولی متاسفانه باسن و رونهای بزرگی(نسبت به بالا تنه) دارم البته فراموش نشه گودی کمر نیز دارم. مشکل اصلی بنده باسن بزرگم هست که ناجوره
  شما راهکاری پیشنهاد میفرمایید که از شر باسن بزرگ و گودی کمر تا حدی راحت شم؟
  ممنون و مچکر

 126. مهسا می‌گه:

  با سلام و خسته نباشید.من ۱۳ سالمه و قدم ۱۵۲ و وزنم ۴۸ کیلو هست من استخوان بندی خیلی درشتی دارم ولی با تلاش هایی ک کردم تونستم ک بالا تنم رو خوش اندام نگه دارم ولی نسبت به این قدم ساق و رانها و باسنم و کل پایین تنم خیلی درشت و چاقه چی کار کنم اصلا نمیتونم چاقی رو بپذیرم.لطف کنید کمکم کنید یه ورزشی ک نه باعث این ک بدنم حالت عضلانی بگیره و نه باعث توقف رشدم بشه.مرسیییییییییییییییییییییییییییی

 127. مینا می‌گه:

  سلام من ۲۲سالمه ۱۶۴ /۴۸٫پاهام پرانتزیه و عضلات باسن ورانم ضعیفه.گودی کمر هم دارم .میخوام پاهام مخصوصا از ناحیه ساق صاف بشه و حجم ران از ناحیه خارج.و همچنین باسنم .۲ماه باشگاه رفتم اما مربی خوب نذاشتم


+ 5 = دوازده


TakAndam.Ir