۷ روش برای کاهش اشتها و کاهش وزن

۷ روش برای کاهش اشتها و کاهش وزن

- in تغذیه, کاهش وزن
2774
۰
fatloss

افراد چاق، بیشتر اوقات بدون اینکه واقعاً گرسنه باشند، غذا می خورند. در حقیقت اشتهای آنها کاذب است، نه واقعی.اما چه راه حلی برای کاهش اشتها وجود دارد؟

در اینجا به۷ نکته درباره ی شناخت اشتهای طبیعی و واقعی و کاهش اشتهای کاذب اشاره می کنیم که با استفاده از آنها می توانید روش مناسبی را برای خوردن غذاها در پیش بگیرید و از پُرخوری و در نتیجه چاقی جلوگیری کنید.
۱- تفاوت بین احساس واقعی گرسنگی و احساس کاذب گرسنگی را بشناسید.
وقتی غذا یا هر خوراکی دیگری در دسترس شما قرار می گیرد،به خودتان اجازه دهید تا گرسنه شوید، چرا که مقاومت و کنترل در برابر اشتها کار مشکلی برای شما محسوب می شود.
۲- سر ساعات معین غذا بخورید تا متابولیسم بدنتان تنظیم شود.
این مسئله که سعی کنید وعده های غذایی خود را منظم کنید.
مواد غذایی را از دسترستان خارج کنید.مثلا در بین وعده های غذایی، روی میزتان مواد خوراکی نگذارید.
۳- به غذا خوردن خود توجه داشته باشید.
در هنگام غذا خوردن، حواستان را متمرکز کنید.بهتر است هنگام خوردن پشت یک میز بنشینید و از غذایتان لذت ببرید تا اینکه آن را داخل یک سینی قرار داده و روی زانوهایتان بگذارید و مقابل تلویزیون مشغول غذا خوردن شوید.اگر روی غذا خوردن خود تمرکز نداشته باشید،پیام سیر شدن را برای مغز خود نمی فرستید و بیش از حد می خورید و چاق می شوید.باید هنگام غذا خوردن، برای خودتان یادآوری کنید که سیر شده اید.
۴- آهسته غذا بخورید.
بعد از ۱۵ دقیقه،مغز پیام سیر شدن را به معده شما می رساند و شما دست از غذا خوردن می کشید. بنابراین اگر سریع غذا بخورید،معده شما قبل از اینکه مغز از سیر شدن اطلاعی پیدا کند،پُر می شود. در آخر متوجه می شوید که زیاد خورده اید.پس چاق می شوید.بنابراین غذا را آهسته بخورید و هر لقمه را با دقت و به طور کامل در دهانتان بجوید.
۵- از وسوسه ها بپرهیزید.
اگر فکر می کنید توانایی مقاومت در برابر خریدن و خوردن مواد غذایی را ندارید، خودتان به سوپرمارکت نروید و خرید را به فرد دیگری محوّل کنید.مواد غذایی را از دسترستان خارج کنید.مثلا در بین وعده های غذایی،روی میزتان مواد خوراکی نگذارید. اگر می دانید که خوراکی ها را می خورید آنها را در یخچال،فریزر و یا جاهای دیگری قرار دهید.
بعد از ۱۵ دقیقه،مغز پیام سیر شدن را به معده شما می رساند و شما دست از غذا خوردن می کشید. بنابراین اگر سریع غذا بخورید،معده شما قبل از اینکه مغز از سیر شدن اطلاعی پیدا کند، پُر می شود.
۶- یاد بگیرید که سلامتی خود را با شیوه ی صحیح غذا خوردن بدست آورید.
اشتهایتان را کم کنید.همچنین مقدار غذاهای خود را در هر وعده غذایی کم کنید.اگر در مورد انواع غذاها ولع و تمایل دارید،سعی کنید آنها را نادیده بگیرید.اگر غذا خوردنتان را تغییر دهید،غذایتان بیشتر می شود.تعداد زیادی از مردم با ولع غذا می خورند، آنها به تمایلات گوناگون غذایی پاسخ مثبت می دهند و هیچ توجهی به نیازهای بدنشان ندارند.بنابراین سلامت غذایی نداشته و چاق می شوند.
۷- با توجه و آگاهی برنامه غذای خود را تغییر دهید.
مطالعات نشان داده کسانی که از چگونگی تغییر عادات غذایی خود را آگاهی دارند و وعده های غذایی شان را با دقت برمی گزینند، دارای تغذیه سالمی هستند.

هرگونه استفاده از مطالب و تصاویر سایت تنها با اجازه کتبی از مدیر سایت مجاز می باشد.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

بیشتر بخوانید

سس‌های کنجدی، سس‌های کم کالری

سس کنجد رژیمی محصول شرکت عقاب داستان‌های زیادی