۹ ماده غذایی که باعث کاهش وزن می شود

۹ ماده غذایی که باعث کاهش وزن می شود

- in تغذیه, کاهش وزن
2604
۰
fat-burning-cardio

تک اندام : غذاهای خوشمزه ای وجود دارد که به داشتن رژیم غذایی سالم کمک می کنند و دانستن و بکارگیری شان یک پیشنهاد فوق العاده است. بدون شک از دست دادن وزن با یک حساب سر انگشتی ریاضی درست در می آید شما باید کالری کمتری بخورید و کالری بیشتری بسوزانید.

سخنگوی آکادمی تغذیه و رژیم های غذایی هیثر منجیری می گوید: بعضی از غذاها به کاهش وزن شما کمک می کند که احساس سیری بکنید و هوس پرخوری را از سر شما می اندازد وسوخت وساز بدنتان را بالا می برد پس هنگامی که به سوپر مارکت می روید،لیست زیر را تهیه کنید:

۱-لوبیا: ارزان ،پر کاربرد وهمه کاره .حبوبات منبع غنی از پروتئین می باشند.لوبیا دارای فیبر بالا و زود هضم می باشد که با مصرف آن احساس سری کامل می کنید.

۲-سوپ: شروع یه وعده غذایی با یک فنجان سوپ،باعث می شود احساس سیری کنید، این سوپ حاوی گوشت،ماهی وسبزیجات پخته وحبوبات است که با مصرف آن در این صورت ۱۰۰ تا ۱۵۰ کالری صرفه جویی کردید.

۳-شکلات تلخ: اگر می خواهید از وعده غذایی خود لذت ببرید پس شکلات تلخ را امتحان کنید . خوردن دو تکه شکالت تلخ نسبت به شکالت شیری پیشنهاد خوبی است، برای دوستداران شکالت

۴-سبزیجات پوره: شما میتوانید سبزیجات بیشتری به رژیم غذایی خود اضافه کنید و از آن لذت برده، در نتیجه کالری کمتری وارد بدنتان کنید.محققان دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا متوجه شدند که با خوردن سبزیجات سالم ۲۵۰ کالری کمتر وارد بدنتان می شود.

۵-تخم مرغ وسوسیس: صبحانه ای غنی از پروتئین به شما کمک می کند که در برابر خوردن میان وعده مقاومت کنید .در یک مطالعه بر روی زنان چاق جوان انجام شده است نشان می دهد، کسانی که صبح خود را با ۳۵ گرم پروتئین شروع می کنند احتملا در طول روز بیشترنسبت به بقیه می خورند.خانم هایی که صبحانه ای ۳۵۰ کالری می خورند ، که شامل تخم مرغ و سوسیس گوشت می باشد

تاثیر صبحانه ای با پروتیین بالا به خصوص در آخر شب قابل توجه است، این خانم ها کمتر تمایل به مصرف غذاهای چرب وشیرینی داشتند.

۶-آجیل: یک میان وعده عالی می باشد. مصرف مقداری انگشت شماری از مغز گردو، بادام و بادام زمینی می تواند به شما کمک کند که وعده های غذایی کمتری بخورید

۷-سیب: برشی از سیب ترد و تازه انتخاب خوبی است که باعث کندی اشتهایتان می شود، که شایان ذکر است آبمیوه ها وسس های میوه این تاثیر را ندارند. به این دلیل که میوه ای خام دارای مقدار قابل توجهی فیبر می باشد شما احساس سیری می کنید.

به علاوه با جویدن میوه سیگنالی به مغز فرستاده می شود که شما مقدار قابل توجهی مواد غذایی خورده اید در نتیجه احساس سیری می کند.

۸-ماست: ماست وعده غذایی بسیار مهمی است حال به هر صورت که ترجیح بدهید نوع سنتی یا یونانی آن را مصرف کنید و برای سلامت کمر مفید می باشد. تحقیقات صورت گرفته در دانشگاه هاروارد روی بیشتر از ۱۲۰ هزار نفر به مدت یک دهه یا بیشتر گواه این می باشد که ماست از تمام رژیم های غذایی که استفاده شد باعث کاهش وزن می شود.

۹-گریپ فروت: بله گریپ فروت انتخاب خوبی است و به شما کمک می کند چندین پوند وزن از دست دهید به خصوص اگر در معرض بیماری دیابت قرار دارید.محققان در کلینیک اسکریپس سن دیگو فهمیدند که افراد چاقی که نیمی از گرپ فروت را قبل از هر وعده غذایی می خوردند به طور متوسط ۱/۲ ۳ پوند در طول ۱۲ هفته کاهش وزن داشتند،نوشیدن آب گریپ فروت هم این نتایج را در برداشت.اما خاصیت چربی سوزی آب گریپ فروت ثابت نشده است بلکه با مصرف آن کمک می کند که احساس سیری کامل و پر شدن کنید.

مترجم: مریم جلالی

هرگونه استفاده از مطالب و تصاویر سایت تنها با اجازه کتبی از مدیر سایت مجاز می باشد.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

بیشتر بخوانید

۱۰ اشتباه در تمرینات بدنسازی بانوان

دلایل خوبی‌ برای توجه مردم به مجلات فیتنس