تفاوت پروتئین Concentrate Whey و Isolate Whey

تفاوت پروتئین Concentrate Whey و Isolate Whey

- in مقالات ورزشی
3320
۱
تفاوت پروتئین Concentrate Whey و Isolate Wheyتفاوت پروتئین Concentrate Whey و Isolate Whey

تک اندام : اغلب پودرهای پروتئین موجود در بازار شامل پروتئین وی Concentrate و مقداری پروتئین وی Isolate می باشند. در بازار نیز به میزان فراوان بسته های پروتئین وی Concentrate و تعدادی نیز بسته های پروتئین وی Isolate در دسترس اند. پودرهای پروتئین وی Isolate به نسبت گرانتر از Concentrate می باشند و دلیل آن هم این است که آن ها از کیفیت بالاتر برخوردارند و یا به عبارتی خالص تر هستند

و از ارزش بیولوژیکی بالاتر ی برخوردارند. Isolate شامل پروتئین بالاتر و چربی و لاکتوز کمتری است. معمولا پودرهای پروتئین ویIsolate شامل ۹۰ تا ۹۸ درصد پروتئین بوده و این در حالی است که Concentrate شامل ۷۰ تا ۸۵ درصد پروتئین است.

در حال حاضر پروتئین ویIsolate بالاترین میزان پروتئین را شامل می باشد و به دلیل ویژگی های شیمیایی Isolate بسیار آسان در بدن و عضلات جذب میگردد. Isolate می تواند بهترین گزینه برای انتخاب باشد اما نکته منفی در مورد آن قیمت بالایش است، چرا که نمی توان گفت با توجه به میزان خلوص بالایی این پودر پروتین، میزان مصرف کمتر آن(با توجه به قیمت بالایی آن) همان  نتیجه را در بر خواهد داشت.

در ادامه باید این مطلب نیز ذکر شود که در فرایند تهیه Isolate به علت فیلتر های صورت گرفته lactoglobulins alpha و lactoferrins که از افزایش دهنده های سیستم ایمنی بدن می باشند نیز حذف می گردند. اما از سوی دیگر در مورد نکات مثبت Isolate باید این

مطلب ذکر گردد که در تحقیقاتی که در دپارتمان علوم غذا و تکنولوژی دانشگاه ایالت Ohio انجام گرفت، نتایج حاکی از آن بود که پروتئین وی Isolate میتواند باعث محافظت بدن در برابر توسعه سلول های سرطان پروستات گردد. نکته دیگر اینکه بدن برخی از افراد با مصرف لاکتوز یا همان قند شیر زیاد سازگار نیست و دچار نفخ می گردند، از این رو مصرف Isolate برای آنها مناسب تر است.

با توجه به کلیه نکات مثبت و منفی گفته شده در مورد هر یک از پروتئین های وی Isolate و Concentrate و با توجه به بودجه فرد ورزشکار و وضعیت بدنی خویش, افراد میتوانند مکمل مورد نیاز خود را انتخاب نمایند.

نویسنده: Venuto Tom

مترجم: نوید زاهد

هرگونه استفاده از مطالب و تصاویر سایت تنها با اجازه کتبی از مدیر سایت مجاز می باشد.

1 Comment

  1. سلام
    میخواستم مکمل وی کنسنانتره تهیه کنم اما درمورد برندها اطلاعاتی ندارم
    ممکنه چند مدل از وی کنسانتره های معروف و مطمعن معرفی کنید

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

بیشتر بخوانید

۱۰ اشتباه در تمرینات بدنسازی بانوان

دلایل خوبی‌ برای توجه مردم به مجلات فیتنس