پرورش اندام و کشتی

پرورش اندام و کشتی

- in کشتی, مقالات ورزشی
2123
۰
wrestling

مقدمه: کشتی قدیمی ترین ورزش دنیاست که اصالتی ایرانی دارد.کشتی جزء معدود ورزش هایی است که همه خوصیات مثلث ورزش یعنی قدرت،استقامت و سرعت را در خود دارا می باشد و در کشتی تمامی عضلات بدن تحت تاثیر قرار می گیرند.

بدنسازی در کشتی

اکثر مربیان کشتی بر این باورند که کشتی گیر نیازی به انجام تمرینات بدنسازی ندارد و دلیل آن هم درگیری تمام عضلات در طی تمرینات کشتی می باشد.البته این باور مربیان نیز خالی از اشکال نیست چون کشتی گیرانی که به تمرینات با وزنه روی می آورند بسیار موفق تر از کشتی گیرانی

هستند که صرفا به تمرینات کشتی بسنده کرده اند.سایتیف پر افتخارترین کشتی گیر المپیک در این باره می گوید: “در کشتی امروز مثل قدیم کسانی که فنی تر باشند برنده مسابقه نیستند،بلکه کسانی که بدن آماده تری دارند برنده می شوند.”

ما کشتی گیرانی که در کنار ورزش اصلی خود به انجام تمرینات با وزنه می پردازند نیز گاها دچار اشتباهات بزرگی می شوند. اشتباه اکثر کشتی گیرها پیروی از تمرینات ورزشکاران رشته بدنسازی و پرورش اندام می باشد که نتیجه جز کاهش سرعت در تمرینات کشتی و دم کردن عضلات برایشان نخواهد داشت.

انجام تمرینات با وزنه و دستگاه های بدنسازی زمانی مفید خواهد که با دانستن جزییات رشته اصلی خود و با بکارگیری شیوه های نوین بدنسازی در تمرینات کشتی به موفقیت دست یافت.

چگونه طراحی تمرینات بدنسازی در کشتی بر اساس تجربیات بزرگترین مربیان کشتی ایران و دنیا، کشتی گیر ها باید تمرینات بدنسازی خود را وزنه های سبک و در تعداد بالا وبصورت انفجاری انجام داد در این صورت اختلال در سرعت به وجود نیامده بلکه مشکل دم کردن عضلات نیز از میان خواهد رفت

نویسنده: محسن جعفر زاده

هرگونه استفاده از مطالب و تصاویر سایت تنها با اجازه کتبی از مدیر سایت مجاز می باشد.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

بیشتر بخوانید

۱۰ اشتباه در تمرینات بدنسازی بانوان

دلایل خوبی‌ برای توجه مردم به مجلات فیتنس