لیورگل چیست ؟ طریقه مصرف لیورگل چگونه است

لیورگل چیست ؟ طریقه مصرف لیورگل چگونه است

- in داروها
303764
۶۷
لیورگل

لیورگل چیست ؟ طریقه مصرف لیورگل چگونه است ؟در این جا یک سری مطالب در مورد داروی گیاهی لیورگل جمع آوری کردم امیدوارم  پاسخ سوال خودتون رو در مورد لیورگل به دست بیارید.

خواص داروئی و عوارض جانبی قرص لیورگل :

قرص لیورگل تهیه شده از عصاره گیاهی خارمریم (سیلی مارین) از طریق تحریک سنتز پروتئین ریبوزومال باعث افزایش قدرت نوسازی سلولهای کبدی شده لذا یک درمان کمکی کاملاً موثر برای مسمومیتهای کبدی، هپاتیت ها، جلوگیری از پیشرفت سیروز کبدی و بخصوص کبد چرب خواهد بود٠ این دارو فاقد هر گونه عارضه جانبی خواهد بود و تنها در معدودی از موارد می تواند منجر به بروز اثرات ملینی کاملاً ملایمی می گردد. این دارو لازم است سه نوبت در روز و در هر بار یک قرص ۱۴۰ میلی گرمی یا دو قرص ۷۰ میلی گرمی مصرف گردد٠ مدت زمان مصرف دارو بخصوص در کبد چرب تا سه ماه قابل توصیه است.

کبــد مهمترین کارخانه‌ی شیمیایی بدن است. این عضو با تولید صفرا کمک به هضم چربی‌ها نموده و بسیاری از سموم را ازروده‌ها دفع می‌کند. قدرت کبد برای انجام این اعمال مهم، اغلب تحت تاثیر مواد متعددی که روزانه انسان در معرض آنها قرار می‌گیرد به خطر می‌‌افتد.
غذاها و بعضی از گیاهان داروئی می‌توانند سلول‌های کبدی را در مقابل این ضایعات محافظت نموده و به نقش کبد به عنوان مهمترین عضو سم زادی بدن در این امر کمک نمایند. به علت نقش بسیار مهم کبد در اعمال بدن، پیشگیری و درمان بیماری‌های آن ضرورت تام دارد.
آسیب کبد که به دنبال تخریب سلولی ناشی از فعالیت ویروسی و تغییرات التهابی ثانویه ناشی از تحریک سیستم ایمنی بدن ایجاد می‌شود ممکن است به مدت ۲۰-۱۰ سال به صورت نهفته فعال بوده و تا زمان بروز سیروز کبدی هیچگونه علامت و نشانه‌ای از خود ظاهر نسازد. این مدت طولانی، فرصت مناسبی برای درمان بیمار، توسط داروهای گیاهی و درنتیجه کنترل بیماری و پیشگیری از آسیب جدی به کبد به شمار می‌رود.
بیش از ۲۰۰۰ سال است که از گیاه خار مریم( Silybum marianum ) در درمان پشتیبان بیماری‌های کبدی و اختلالات کیسه صفرا استفاده می‌گردد.این درحالی است که امروزه جدای از پیشینه‌ی تاریخی این گیاه به عنوان داروی محافظ کبدی، اثرات سودمند دیگرش در درمان بیماری‌‌های سایر اعضاء نیز شناسایی شده است.
میوه‌ گیاه خار مریم دارای فلاونوئید‌های گیاهی مهمی همچون سیلی بین، سیلی کریستین و سیلی دیانین است که در مجموع سیلی مارین نامیده می‌شوند و همگی دارای اثرات محافظت کننده‌ی کبدی می‌باشند.
این خاصیت، در واقع به معنای افزایش مقاومت یاخته‌های کبدی در مقابل آسیب‌های سمی می‌باشد. از مهمترین اثرات این گیاه می‌توان اثرات آنتی اکسیدانی مستقیم، مهار پراکسیداسیون چربی‌ها، بازسازی ذخایر گلوتاتیون درون یاخته‌ای و افزایش سوپراکسیددیسموتاز را نام برد.
از طرف دیگر سیلی مارین، فعالیت آنزیم RNA پلیمراز را در هسته‌ی سلولی افزایش داده و با تحریک سنتز پروتئین‌های ریبوزومال در یاخته‌‌های کبدی، تسریع سرعت بازسازی سلول‌ها را موجب می‌شود و با کاهش فعالیت فاکتورهای نکروز دهنده‌ی توموری، تثبیت غشای ماست سل ، مهار فرآیند التهابی و اثرات ضد فیبروتیک به روند بازسازی بافت کبد کمک شایانی می‌نماید. نقش سیلی مارین در درمان سیروز نیز با توجه به خواص فارماکولوژیکی همچون مهار مسیر لیپواکسی ژناز ۵، مهار تولید لوکوترین B4 ، خواص پاکسازی رادیکال‌های آزاد و مهار فعالیت فاکتور نسخه برداری NF-Kappa B قابل توجیه می‌باشد.
درمان بیماری‌های کبدی مثل سیروز، کبد چرب و هپاتیت مزمن همواره ازمشکلات پیش روی پزشکان می‌باشد. کارآئی داروهای موثر در درمان اختلالات کبدی نظیر اینترفرون، کورتیکو استرئیدها و … هر چند مناسب است اما در بسیاری از موارد، متناقض عمل کرده و عوارض مصرف آنها عامل بازدارنده‌ای برای تجویزشان می‌شود.
درسال‌های اخیر محققین به صورت گسترده‌ای به مطالعه‌ی داروهای گیاهی به عنوان جایگزینی برای درمان‌‌های شیمیائی پرداخته‌اند. در مطالعه‌ای که در سال ۲۰۰۴ در بین بیماران هپاتیت C مزمن در آمریکا انجام شد، شایع ‌ترین داروی گیاهی مورد استفاده‌ی این بیماران سیلی مارین گزارش شده است. در مطالعه‌ای که در فنلاند انجام گرفت، پس از گذشت ۴ هفته از مصرف داروی سیلی مارین در بیماران، مقادیر آنزیم‌های AST و ALT کاهش قابل ملاحظه‌ای داشت و در مطالعات بافت شناسی هم، روند ترمیمی یاخته‌ای کاملا مشخصی ، دیده شد. درمطالعات حیوانی نیز، سیلی‌مارین در مقابل سموم مختلف کبدی ناشی از داروهای هپاتو توکسیک، اثرات محافظتی خود را برروی یاخته‌‌های این بافت نشان داده است.
شرکت داروسازی گل داروهمگام با پیشرفت صنعت داروسازی، با تکیه بر شواهد موجود و مستندات و با استفاده از تجربیات چند ساله‌ی اساتید داروسازی داخلی و خارجی، قرص لیورگل ۷۰ و ۱۴۰ میلی گرمی را که محتوی عصاره‌ی گیاه خارمریم است را فرموله کرده و پس از انجام تحقیقات به کلینیک عرضه نموه است.
قرص لیـورگل با دارابودن مواد موثره‌ی سیلی مارین، در درمان مسمومیت‌های کبدی، هپاتیت‌های حاد و مزمن Cو B، سیروز کبدی و کبد چرب موثر می‌باشد.
مقدار مصرف لیورگل : ۳ نوبت در روز و در هر نوبت یک قرص ۱۴۰ میلی گرمی و یا دو قرص ۷۰ میلی گرمی لیورگل همراه با آب میل شود. جهت مروری جامع‌تر بر گیاه داروئی خارمریم( سیلی مارین)،کتاب یک کلید برای هزار قفل ( A key for the thousand lock ) که از طرف جمعی از محققین دانشگاهی تهیه شده است، معرفی می‌گردد.

هرگونه استفاده از مطالب و تصاویر سایت تنها با اجازه کتبی از مدیر سایت مجاز می باشد.

67 Comments

 1. سلام. من دز مورد داروی سلیمارین مقاله میخام میتونید کمکم کنید؟

 2. ایا اماری در مورد بهبود یافگان دارید؟

 3. قرص لیورگل را بعداز غذا باید مصرف کرد یا قبل از غذا

  1. قبل غذا میتونید بخورید

 4. سلام وممنون
  در آزمایش چک آپ،مقدارآلکالین فسفاتاژ من ۳۷۱ بوده.آیا مصرف لیورگل کمکی به من میکند؟اگر ممکن است بگویید بالا بودن این انزیم به خاطر چیست؟در ضمن سن من ۳۹ است واضافه وزن هم دارم.چند سالی است که با خوردن بعضی غذاها سردرد میگیرم .مثل زرده تخم مرغ .غذاهای سنگین ولنیات .به همین خاطر چندسال است این غذاها را مصرف نمیکنم.به خاطر شغلم تحرک کمی دارم.

  1. فست فود و غذاهای چرب و خوردنی هایی که رنگ های به اصطلاح رنگ غذا بهشون هست و خیلی خوراکی های دیگه انزیم های کبد رو بالا میبره باید مصرف اینهارو کم کنید و عصر ها پیاده روی و فعالیت های هوازی داشته باشید
   باید سبزیجات تازه بخورید میوه ها و غذای بیشتر اب پز مثل مرغ و ماهی و …
   لیورگل خوبه اب زرشک و انار و یک سری میوه ها برای کبد مفیده توی سایت جست و جو کنید کمک میکنه بهتون

 5. ممنون از راهنماییتون.

 6. سلام من کبد چرب گرید ۱ دارم . در دوران شیر دهی هستم آیا استفاده از لیورگل برای کودکم ضرری ندارد؟ قرص اسلیم کوءیک چطور، چون در حال کاهش وزن هستم. قدم ۱۷۰ وزن۸۴

  1. سلام نه هیچ موردی نداره

 7. باسلام
  آیا گل خارمریم خواص درمانی دارد؟ یا فقط دانه آن خاصیت درمانی دارد؟

  1. برای کبد خیلی مفیده تینهارو باید وز طب گیاهی ها بپرسید قرص لیورگل از همین گل تشکیل شده

 8. با سلام و تشکر از سایت خوبتون .ن کبد چرب گرید ۱ دارم
  میزان مصرف قرص لیوگل برای من چطوری باید باشه ؟

  دوباره از سایت خوبتون متشکرم

  1. سلام سپاسگذارم
   لیورگل ۱۴۰ یکی صبح یکی ظهر یکی عصر
   لیورگل ۷۰ دوتا صبح دوتا ظهر دوتا عصر

 9. باسلام وخسته نباشید
  کبد من چرب وگرید ۲ هست مصرف لیورگل ۷۰ چطور ومیزانش چقدر ممنونم
  درضمن ایویژل ۴۰۰ هم توسط پزشک تجویز شده واسه کبده یا چیز دیگه

  1. عوارض کبد چرب چیست؟ وچه غذاهایی باید مصرف نکنم ؟

 10. سلام.
  من از نوجوانی جوش و آکنه صورتم و گاهی روی پاهام امونمو بریده آیا گیاه ریور گل یا خار مریم کمکی میکند؟
  با تشکر از راهنمایی شما

  1. سلام ازمایش خون بدید ممکن از غذاهایی که میخورید باشه ممکن طبع گرم زیاد میخورید عرق کاسنی خوبه قرص لسور گل هم حتما بخورید

 11. سلام، من حدود ۱ماه قرص لیورگل ۱۴۰ روزی ۱عدد مصرف میکنم فقط برای پیشگیری از کبد چرب خواستم بدونم اشکال دارد یا خیر؟؟؟؟

  1. سلام شما باید آزمایش بدید آنزیم های کبد ببینید اصلا بالاوهست یا نه
   تغذیه رو جدی بگیرید هر غذایی نخورید بهتر از این هستش که قرص بخورید

 12. با سلام. بیلیروبین همسرم ۹٫۶ و در کمترین مقدار ۳ می باشدو براش مصرف قرص لیور گل را تجویز کرده اند. آیا ارتباطی وجود دارد؟ آنزیم های کبدی نرمال است.

  1. سلام اگه دکتر تجویز کرده انجامش بدید

 13. با سلام
  من انژیو ادم (حساسیت شدید)دارم به نظر شما از این دارو می توانم استفاده کنم؟

  1. زیر نظر پزشک بخورید

 14. سلام
  من۲دوره استروئید مصرف کردم نیاز از قرص لورگول مصرف کنم اگر نیاز چه مدت

 15. طریقه مصرف قرص چربی سوز LR-3X به چه صورته؟ ایا این قرص برای از بین بردن چربی های زیر پوستی خوب است؟

 16. سلام.من به مدت یک ماه به دلیل زیاد بودن اسید معده داروهای فاموتیدین۲۰ (دو عدد) ، کلیدیدیم سی(۱) ونورتریپتیلین ۱۰(۲) مصرف میکنم الان حدود دو هفته است که صورتم پر از جوش های آکنه شده.دکتر برآیم روزی یک لیورگل ۱۴۰ تجویز کرده(هنوز نخورده ام).می خواهم بدانم با توجه به اینکه داروهایم در حال اتمام هستند آیا برای معده ام مشکلی ایجاد نمیکند؟ سپاس

  1. نه مشکلی نداره عرق کاسنی هم بخورید

 17. سلام ببخشید میخواستم بدونم فرق لیورگل با قرص لیو۵۲چیه؟آیا فرقی دارن؟اگه اینطوره کدوم بهتره؟

  1. سلام فرقی ندارن میتونی همون لیورگل مصرف کنی

  2. سلام
   فرقی ندارن میتونی همون لیورگل مصرف کنی

 18. سلام
  لیور گل با کاپتو پریل مشکلی ایجاد نمیکند
  از زمانی که این قرص رو مصرف میکنم (روزی دوتا) دچار یبوست شدم مشکل ساز نیست ممنون میشم جواب بدید

 19. سلام. من ۹ ماه پیش امپول هورمونی به نام وینستورل زدم بعدا فهمیدم که از عوارضش اینه که کبدو سمی میکنه پس از استفادش تا حالا پشتم آکنه و جوش میزنه قرص لیول گل خوبه استفاده کنم. ممنون میشم راهنمایی کنی

 20. سلام.لطفا جواب بدین.افراد سالم برای جلوگیری از مشکلات گبدی میتونن لیورگل مصرف کنن.اگر جواب آره هست.مقدار و زمان مصرف را بفرماین.قبلا از زحماتتون بینهایت تشکر میکنم

  1. سلام خیر ! شما وقتی نیازی ندارید نباید مصرف کنید

 21. سلام . من بعد از یک دوره مصرف دارو وضعیت کبدم بسیار نابسمان شده و نتایج ازمایش بصورت زیره :
  ALT : 127
  AST : 394

  مصرف لیورگل موثره ؟

  1. غذاهای آب پز شده بخورید بجای سرخ کردنی میوه و سبزیجات فراوان بخورید لیور گل هم موثره

 22. دوره درمان کبد چرب چقدر طول میکشه؟بایابدون قرص لیورگل

 23. سلام من دوهفته پیش کمرم براثر شدت کرما عرق شدیدی کرد البته خوابیده بودم ولی سدت گرماوعرق کردنو حس میکردم صبح ک بیدار شدم دیدم کمرم جوش زده مخصوصاً دوتا کتفام وقتی رفتم دکتر گفت این جوشا مال کبد هستش و برام قرص لیورگل تجویز کرد حالاسوالم اینه ک با مصرف این قرص جوشا و جای جوش ازبین میره لطفاً جواب ب ایمیلم ارسال کنید منتظر جوابتون هستم و یه دنیا ممنونم

 24. خوردن استانازول ۱۰mg احتیاج به دوره پاک سازی داره ؟اگه داره چی لازم هست؟

 25. با عرض سلام بنده حدود یک هفته است که اندوسکوپی کرده ام و سنگهای مجرای صفراوی را به روش ercp در آورده اند ولی در بدنم خارش داشتم به دکترم مراجعه کردم وپس از آزمایش آنزیمهای کبدم بالا بود برایم اورسوفار ۳۰۰ نوشتند سوالی که داشتم آیا من همراه این دارو میتوانم لیورگل استفاده کنم یا خیر؟ لطفا راهنماییم کنید.

 26. سلام آزمایش آنزیم های کبدی منو بالا نشون داده ودکتر برام لیورگل ۱۴۰تجویز کرده اما گفته روزی یک عدد در صورتی که توی بروشور مقدار معمول رو نوشته روزی ۳عدد،آیا با این مقدار نتیجه بخش خواهد بود؟

 27. سلام همسر بنده بیماری کبد چرب داره و البته کرون هم داره روزی شش تا مزالازین می خوره آیا میتونه لیورگل هم مصرف کنه ?تداخلی با مزالازین نداره? یا برا کرونش مشکلی پیش نمیاد ?لطفا جواب بدید خیلی نگرانم.ممنون

 28. سلام.من ازمایش ندادم اما از طریق سونوگرافى پزشک گفت کبد چرب گرید ۱دارى.ایا از قرص لیور گل استفاده کنم یا ازمایش همم نیاز هست.

 29. باسلام
  آیابامصرف روزانه یک عددقرص۱۴۰میلی گرمی میتوان دربازه زمانی طولانی تربه همان خواص روزی سه عددرسید؟(به منظورکاهش عوارض جانبی)باتشکر

 30. با سلام برای کبدم دکتر لیورگل ۷۰ داده ولی گفته روزی یک عدد آیاروزی یک عدد تاثیر دارد ast=71,alt=199 میباشد باتشکر

 31. همسر من کبد چرب گرید ۲ دارند و دکتر قرص هپاتوهیل به ایشان تجویز کردند. می خواستم نظر شما را هم بدانم

 32. سلام من آمپول تستسترون مصرف کردم.اگر بعداز دوره آمپول،برای پاکسازی کبدم قرص لیورگل مصرف کنم از تستسترون در بدنم برای افزایش حجم اختلال ایجاد نمیکنه؟یعنی منظورم اینه تاثیر تسترون در بدنمو برای افزایش وزن کاهش نمیده ک از افزایش حجمم جلوگیری کنه.یعنی فقط برای پاکسازی کبد هست؟لطفا راهنماییم کنید

  1. لیورگل ربطی به هورمون ها نداره ! چه تعداد تست مصرف کردید؟

 33. باسلام وخسته نباشید
  من ورزش حرفه ای انجام میدم
  مربی بدنسازیم قرص لیو ۵۲ دی اس رو بهم پیشنهاد کرده
  میخواستم ببینم مصرفش واسه ی پوستم عوارضی داره یانه
  چون به خاطر پوست چربی که دارم گاهی جوش میزنم بامصرف این قرص امکان داره جوش هام بدتر بشه؟؟؟
  ممنون که وقت گذاشتید

 34. سلام میخواستم بب
  ینم جوشهای صورت از کبد ؟

 35. سلام
  پدر من سرطان معده داره که به کبد سرایت کرده آیا لیورگل تاثیر داره.اگه راهکار دیگری هم ارائه فرمایید ممنون میشم. دکتر ها ازش قطع امید کردند. اگر ممکنه جواب را برام ایمیل کنید.ممنون.

 36. باسلام سونوگرافی کبدچرب گرید۲تشخیص داده ولی آنزیم های کبد برابرازمایش درحدنرمال وخیلی خوبست دکترروزی ۲تالیورگل ۷۰تجویز کرده ومیگویدسنوگرافی یک نظریه است وقطعی نیست آیاروزی ۲تاکافیست؟

 37. سلام من چندوقتی هس باشگاه پرورش اندام میرم بعدمدتی دوره برداشتم الانم بدنم جوش هایه بدی میزنه میخواستم بدونم قرص لیورگل بخورم جواب میگیرم؟

 38. من ۳۱ سال سن دارم.کبد چرب گرید ۲ دارم.پزشک معالجم روزی یک عدد قرص لیورگل ۷۰ را برای من تجویز نموده است.مصرف دوز پایین جوابگو خواهد بود؟پس از مصرف دچار مشکل گوارشی درد و نفخ معده گشته ام آیا تا کنون چنین عارضه ای گزارش شده است،؟

  1. سلام به توصیه پزشک خودتون عمل کنید مشکل خاصی ام نیستش

 39. امیر گن ابادی

  سلام خسته نباشید برای کبد چرب لیورل گل چند روز باید روزی سه عدد ۱۴۰مصرف بشه میزان مصرف ویتامیین ای چطور وچند روز.یا ماه

  1. سلام پزشک باید بهتون بگه ولی معمولا ۳ تا در روز تا دو یا سه هفته

 40. سلام من قبلا سرطان ریه داشتم چاقی برام سمه یک سال پیش کبدم یک ذره چرب بود اما خیلی ورزش میکردم الان هم خیلی غذای چرب مسخورم هم چاق شدم مخصوصا نواحی شکمم خودم احساس میکنم چاقی شکمم مال چربی کبدم باشه اشکال نداره از این قرص مصرف کنم هم چربی کبد برطوف شه هم چاقی شکمم در ضمن ۲۱سالمه

 41. سلام مصطفی جان خسته نباشی داداشی
  من تالاسمی ماژور دارم به علت تزریق خون مکرر رنگ چشمم کمی زرده و رنگ پوستمم کبود مایل به برنزست
  این قرص زردی خارج میکنه از بدن ؟
  ممنون از راهنماییت

 42. سلام من کبد چرب ازنوع سه دارم واندو سکوپی دادم کبد ومعده ام ورم داره هرچند ماهی مشکل کبدم اذیت می کنه چکار باید کرد قرص لیورگل برام تاثیری دارد.

 43. باعرض سلام خدمت استاد عزیز
  من کبد چرب گرید ٣ دارم
  میخواستم بدونم چه مدت باید قرص لیور گل را مصرف کنم?
  باتشکر

 44. من هیچ بیماریی ندارم که میخواهم این دارو را استفاده کنم ایا ضری ندارد و خاصیت این دارو چیست ؟

 45. سلام آقای مومنی . من تمامی مطالبی که تو بخش حرکات تمرینی و تغذیه هست رو مشاهده کردم . بسیار مطالب خوبی میزارین ولی یه سوال داشتم . من فقط دمبل و هالتر دارم و تغذیه خوبی هم دارم . اگه از روی این برنامه تمرینی ها پیروی کنم میتونم با این ۲ وسیله پیشرفت کنم ؟!

 46. سلام
  من کبد چرب گرید ۳ دارم دکتر یک بسته ۶۰ تایی لیور گل را تجویز کرد همشو مصرف کردم روزی دو تا ولی هنوز درد دارم احساس می کنم اصلا خوب نشدم بنظر شما خوردن قرص را ادامه بدم.

  1. شما حتما باید اول با پزشک متخصص گوارش و کبد مشورت کنید.
   اما لیورگل در حفاظت از کبد و کمک به بازسازی کبد موثره ولی برای کبد چرب گرید۳ باید همزمان ورزش هوازی انجام بدین و از مصرف غذاها و خوراکی های چرب، شیرین، سرخ کردنی، و مخصوصا کربوهیرات ها مثل برنج پرهیز کنید و در یک دوره چند ساله این وضع رو ادامه بدین تا کبد شما بهبود پیدا کنه.
   صرفا با مصرف یک ماه قرص لیورگل مشکل شما حل نمیشه.

 47. سلام خسته نباشید ببخشید من میخواستم ببینم واسه جوشهای صورتم مصرف کنم جوش ها خوب میشن تاثیری داره یا نه؟؟؟؟؟؟؟

  1. اول باید منشا ایجاد این جوش‌ها مشخص بشن. ممکنه مشکلات هورمونی دیگه داشته باشید که ربطی به کبد ندارن.
   باید از پزشک بخواهید که آزمایش خون کامل براتون بنویسه تا منشا جوش‌ها مشخص بشن.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

بیشتر بخوانید

سس‌های کنجدی، سس‌های کم کالری

سس کنجد رژیمی محصول شرکت عقاب داستان‌های زیادی