5924 3351 026 7/24 پشتیبانی آنلاین

گر گرفتگی یک حالت ناخوشایندی است که با احساس گرمای بیش از حد خود را نشان می دهد و به دلیل کاهش میزان استروژن به وجود می آید.

بیشتر زنانی که در دوره ی یائسگی قرار دارند با علائم آن آشنا هستند. حدود 85 درصد از زنان غربی از علائم ناخوشایند یائسگی مانند حالت گر گرفتگی، تعریق شبانه، اختلالات خواب، خستگی و مشکلات روحی مانند افسردگی و اضطراب رنج می برند.  محققان مشاهده کرده اند که مغز زنانی که از حالت گر گرفتگی دوران یائسگی رنج می برند نوراپی نفرین و 3 متوکسی 4 هیدروکسی فنیل گلیکول (mhpg) بیشتری تولید می کند.

محققان تأثیر اسیدفولیک را روی بهبود این حالت مورد بررسی قرار دادند. 46 زن یائسه در این پژوهش شرکت کردند و به مدت پنج هفته روزانه 5 میلی گرم اسیدفولیک یا پلاسبو (دارونما) مصرف کردند. گر گرفتگی یک حالت ناخوشایندی است که با احساس گرمای بیش از حد خود را نشان می دهد و به دلیل کاهش میزان استروژن به وجود می آید محققان میزان mgpg هر دو گروه را قبل و بعد از مصرف اسیدفولیک اندازه گرفتند. بعد از بررسی های لازم مشخص شد حالت گر گرفتگی در 39.1 درصد زنانی که روزانه اسیدفولیک مصرف کرده اند به طور کامل از بین رفته و این حالت در 21 درصد شرکت کننده ها کاهش یافته است. در بین زن هایی که پلاسبو یا دارونما مصرف می کردند فقط یک زن از شر این حالت خلاص شد و در وضعیت 84.2 درصد دیگر هیچ تغییری مشاهده نشد. محققان بر این عقیده اند که مصرف کوتاه مدت اسیدفولیک باعث بهبود حالت گر گرفتگی در برخی از زنان یائسه می شود.

About the author

09304144679 tak.amdam@yahoo.com

ارسال نظر

Yekghadami

You can now follow us on telegram channel

JOIN CHANNEL
CLOSE