چهارشنبه, آبان 23, 1397
مقالات ورزشی

حرکات کششی مخصوص افزایش قد

10.8Kبازدید

کسانی که مایلند با ورزش قد خود را افزایش دهند باید حرکات کششی مقاومتی را بعنوان بخش مهمی از برنامه ی ورزشی خود قرار دهند چون در واقع این نوع تمرینات به آزاد سازی مقادیر زیادی هورمون رشد کمک خواهد کرد . این هورمون به نوبه خود باعث اثر بر روی غضروف و افزایش دانسیته ی استخوانی میشود .

برای اینکه تمرینات شما برای افزایش قد موثر واقع شود باید حتما ۶ – ۵ روز در هفته و در هر روز ۲ بار این تمرینات را انجام دهید . بعد از اینکه به نتیجه ی مورد نظرتان رسیدید دیگر ماند قبل به این تمرینات نیاز ی نیست .

– لطفا از بارفیکس آویزان شوید ( Hanging )

Girl Hanging - Height Increase Exercise

روی زمین خشک حالت شنای کرال سینه بگیرید ( Dry Land Swim  )

dry-land-swim

 لگن خود را با پل زدن سرازیر کنید ( Pelvic Shift  )

pelvic-shift

۱- حرکت مار کبری ( Cobra )

prone-floor-cobra

به شکم روی زمین دراز بکشید و کف دستها را روی زمین هم عرض انه قرار دهید . سر و گردن و کمر خود را به سمت عقب تا جایی که ممکن است بر گردانید بنحوی که چانه تان به سمت بالا بیاید . در این حرکت استخوان لگن باید روی زمین قرار داشته باشد .

* میزان توقف در این حالت در ابتدا از ۵ ثانیه شروع می شود و در جلسات بعدی به ۳۰ ثانیه می رسد .

۲- حرکت سوپر کبری ( Super Cobra )

The-Difference-Between-Upward-Facing-Dog-and-Cobra-Pose-2

این حرکت با بازوهای عمود بر روی زمین و قوس کمر ( حرکت کبری )  آغاز می شود . سپس مفصل ران را خم کنید و بدنتان را بالا آورید تا بدنتان شبیه حرف ۸ شود بنحوی که باسن در راس عدد ۸ باشد . در این حالت چانه ی خود را به سینه بچسبانید سپس به پوزیشن اول باز گردید .

* این حرکت را ۱۲ – ۱۰ بار انجام داده و هر بار ۱۰ ثانیه نگه دارید .

۳- حرکت گربه – سگ یا کشش گربه ( Cat stretch )

402d1_ab4d4a74292cf43c_cat-

                    چهار دست و پا روی زمین قرا گیرید . ابدا توام با بازدم انتهای ستون فقرات و سر و گردن را پایین بیاورید و کمرتان را تا جایی که می توانید بالا به سمت سقف ببرید مانند گرده ماهی . سپس توام با دم انتهای ستون فقران و سر و گردن را بالا ببرید و تا جایی که می توانید کمرتان را گود کنید .

۴- کشش پا روی زمین ( Basic Leg Stretch )

Stretching Exercise

* روی زمین بنشینید و پاها را از هم باز کنید . بدون اینکه پشت خود را خم کنید سرخود را سمت یک پا ببرید و نزدیک زانو قرار دهید و دستها را به نوک انشتان پا برسانید . سپس سر خود را بسمت زانوی دیگر ببرید و دستها را همچنان روی نوک انگشتان پا قرار دهید .

* مجموعا ۶ – ۵ بار این حرکات را انجام دهید و هر حرکت را ۵ ثانیه نگه دارید . 

۵- پل زدن ( The Bridge )

back-bridge_-_step_1.max.v1

* به پشت روی زمین قرار گیرید و زانوها را خم کنید و باسن را بهم بفشارید . با دستها مچ پاها را بگیرید و سپس لگن و باسن خود را از زمین بلند کنید و تا جایی که ممکن است به سمت بالا ببرید .

* مجموعا ۶ – ۵ بار این حرکات را انجام دهید و هر حرکت را ۵ ثانیه نگه دارید . 

۶- حرکت میز ( The table )

 روی زمبن بنشینید و اها را در مقابل صاف کنید . کف دستها را در منار باسن روی زمین قرار دهید . حال چانه را بسمت سینه بیاورید و سس چانه را بلند کنید و سر را عقب ببرید . در حین انجام این کار بدن خود را از زمین بلند کنید  بطوری که زانوهایتان خم شود و دستها صاف و کشیده روی زمین قرار گیرند . بازوها و ساق پاها باید تقریبا با هم موازی گردند . در این حالت شما شبیه یک میز شده اید .

اگر انجام این حرکت برای شما مشکل است و نمی توانید آن را انجام دهید حرکت را تا جایی که می توانید انجام دهید هر چند ناقص .

این تمرین را به نسبت توانایی خود ۲۰ – ۸ بار تکرار کنید .

۷- حرکت خمیازه ( The Yawn )

the_yawn

بایستید و دستها را در شت گردن بهم بدهید . دستها را خم کنید تا جایی که ممکن است بالا ببرید .

این حرکت را بنا به توان ۱۵ – ۵ بار تکرار کنید .

۸- حرکت کاسه دمرو ( The Bow Down )

بایستید و دستها را روی کمر بگذارید . تا جایی که ممکن است به جلو خم شوید و سر را ایین بیندازید . نگذارید زانوها خم شوند و باید چانه تان از سینه فاصله داشته باشد .

بنا به توان ۸ – ۴ بار این حرکت را تکرار کنید .

۹- حرکت کشش حداکثر ( The suer stretch )

super-stretch

 بایستید و تا آنجا که ممکن است دستها را بالا ببرید و روی پنجه ی پاها بلند شوید تا در کمر احساس کشش کنید . ۶ – ۴ ثانیه توقف کنید و به حالت اول باز گردید .

۱۰ – حرکت کاسه وارون با دست روی سر ( Hands on the Head Bow Down )

Head-Bow-Down

بایستید و دستها را در پشت گردن بهم بدهید و تا جایی که ممکن است به جلو خم شوید  . چانه را بسمت سینه ببرید و مراقب باشید زانوها خم نشوند .

این حرکت را بنا به توان ۸ – ۴ بار تکرار کنید .

۱۱- حرکت بالا بردن پا از عقب ( Straight Leg Up ) 

Double-leg-straight-leg-lift2

به شکم دراز بکشید و دستها را در پشت سرتان بگذارید یکی از پاها را از پشت بالا آورید . و سپس برای پای دیگر تکرار کنید . در هر بار بالا آوردن پا ۵ – ۳ ثانیه توقف نمایید .

۱۲- کشش دیوار ( Wall Stretch ) 

images

پشت به دیوار بایستید و دستها را تا آنجا که ممکن است بالا ببرید و روی پنجه ی پاها بلند شوید . تا جایی که امکان دارد ستون فقرات را به دیوار بچسبانید . ۶ – ۴ ثانیه توقف کنید. با توجه بخ اینکه ستون فقرات کاملا مسطح به دیوار چسبیده است این کشش سخت تر از آنچیزی است که بنظر می رسد .

۱۳- لمس پنجه پاها ( Touch Toes ) 

670px-Touch-Your-Toes-Step-8

 بایستید و دستها را بالای سر بالا ببرید . از ناحیهی یکمر خم شده و دستها را به نوک پنجه ی پاها برسانید . پاها را کاملا صاف نگه دارید و زانوها را خم نکنید مگر اینکه مجبور شوید کمی در زانوها خمیدگی ایجاد کنید . ۳ – ۲ ثانیه توقف کنید .

۱۴- دو پای کشیده به بالا ( Two Straight Legs Up )

two_straight_legs_up

به شکم روی پد دراز بکشید و کف دستها را در کنار بدن روی زمین قرار دهید . حال هر دو پا را در کنار هم از پشت تا حد امکان بلند نمایید و ۳ ثانیه توقف نمایید .

۱۵- سرازیری ( The Downhill ) 

the_down_hill

بایستید و دستها را در پشت بدن بهم بدهید . تا جایی که می توانید آهسته از کمر خم شوید و پایین بیایید و دستها را بالای سر به طرف جلو ببرید . این پوزیشن را ۶ – ۴ ثانیه ادامه دهید .

۱۶- آویزان شدن ( Hanging ) 

images (1)


شاید یز سخت تر از آویزان شدن نباشد . از یک بارفیکس یا میله ای آویزان شوید . این کار موجب کشش عضلات و ستون فقرات شما می گردد . توصیه می کنم حداقل بمدت ۳۰ ثانیه از بارفیکس آویزان شوید . در مراحل پیشرفته تر برای اینکه تمرین را سخت تر کنید فاصله ی دو دستتان را که از بارفیکس گرفته اید باز تر کنید .

339 Comments

   1. سلام
    بله ورزش های قدرتی (بدنسازی) میتواند کمک بسزایی در درمان هرچه بهتر بیماری پوکی استخوان کند و همچنین با انجام تمرینات قدرتی مداوم علاوه بر اینکه به استحکام و سلامت استخوانهای خود کمک میکنید اندامی زیبا و متناسب نیز خواهید داشت
    و در کنار ورزش مصرف موادی که دارای کلسیم بالایی میباشد میتواند به شما در روند بهبودی کمک کند

  1. یک ماه تغییری نمیکنید ! شما تو سن رشد هستید ورزش های مربوط به افزایش قد رو انجام بدید

  1. محسن جان من خودم20سالمه این حرکات بم جواب دادن البته بسته به فعالیتت داره وانگیزت مهمتره عزیز هرروز صبح اگه حوصله داشتی حرکاتومنظم انجام بده ذهنتم فقط به حرکات تمرکز بده وبه خودت تلقین کن که من قد بلند میشم باور کن نتیجه میگیری از همین فردا انجام بده

  2. داداش شما دگ سن رشدت تموم شده راهی واسه قد لندی نیس مگه این که از دو طرف بکشنت

  1. دانیال جان قدت نسبت به سن شما عالیه داداشی سامان ورزشا استانداردن من خودم روزی3بار دارم تکرارشون میکنم البته به شرطی نتیجه مطلوب میدن که هرروز حرکاتو انجام بدی وقبلش باید کمی ورزش نرمشی انجام بدیکه بدنت گرم بشه که بدنت پذیرای این حرکات باشه

 1. سلام وخسته نباشید مرسی از اینکه این تمریناتو در اختیارمون گذاشتین شاید باورتون نشه ولی من مدت2هفته فعلا که نتیجه گرفتم البته خودم حس نمیکنم ولی اطرافیان بم گفتن نگفته نمونه مشکل هورمونی دارم وقرصایی که دارم واسه تعادل میزان هورمونم استفاده میکنم هورمون قدموتحریک کردن مشکل ترشح بیش از حد غده هیپوفیزدارم وبااین حال ورزشایی که گذاشتین رو روزی3بار دارم تکرار میکنم واقعا ممنون مررررررررررررررررررسی بوس بای

 2. سلام,من18 سالمه و قدم166,میخواستم بدونم اگه این حرکات رو منظم انجام بدم قدم به 173 میرسه؟چقدر طول میکشه,ممنونم مریم جوووون

 3. سلام متولد1373 باقد167 وزن 45
  ایا این نرمشها جواب میده؟ نا امید شدم ز افزایش قدم
  چه مدت انجام بدم؟
  کدوم وقت روز؟

  1. ممنون .خوندم ولی نگفتید تاثیری خواهد داشت تا چند سانت؟
   کدوم وقت روز بیشتر تاثیر داره این ورزشا؟

  2. قبل از این که شروع کنیم از مدریت سایت تشکر یادمون نره.
   با تشکر از مدیریت سایت که این مطالب ارزشمند را در اختیار عموم قرار داده. مطالب خوب و علمی هستش اگر همانطور که گفته شده 2 بار در روز انجام شود بهتر جواب میده.
   من خودم 10 سال هست جودو تمرین میکنم از آنجایی که میگن جودو در رشد قد تاثیر منفی میزاره این حرکات را ما انجام میدیم و تاثیر خیلی خوبی داره و از کاهش رشد قد جلوگیری میکنه و از نظر علمی هم ثابت شده.من این مطالب از خودم نمیگم حاصل دوره های تغذیه و اناتومی و رشد تکامل حرکتی هست که رفتم.
   ولی افراد عادی اگر میخواهند زودتر جواب بگیرند باید علاوه بر 2 بار تمرین در روز کنار این تمرینات روزی یکبار کلسیم D و ویتامین A و و برای جذب زودتر این ویتامین ها بهتر است ویتامین C هم مصرف بشه (البته با مشورت پزشک ) و در مصرف این مکمل ها هم زیادروی نشود. به یاد داشته باشید بهترین زمان این حرکات صبح زود و بعد از ظهرهاست بعضی ها هم گفته اند هنگام خواب هم خوب است چون در این زمان ها (مخصوصا صبح زود) هورمون رشد بهتر ترشح می شود به یاد داشته باشد قبل از این حرکات امید و انگیزه و صبر از همه مهم تر است اگر به این حرکات ایمان نداشته باشید تاثیری آن چنانی ندارد. موفق باشید.

 4. با سلام
  من 17.5 سال دارم و قدم حدود 173 می باشد
  آیا با انجام این حرکات در چه مدت بر قامتم تا چه مقدار افزوده میشود؟

 5. باسلام من 15 سالمه و قدم155 میخواستم بدونم این حرکات تاثیر
  هم داره؟ وبا ین حرکات چند سانت می تونم بلند شم؟ وباید تا چ
  ه مدت ادامه بدم تا بلند شم؟

 6. سلام من15 سالمه و ورزش هایی که گفتیدو 6ماه هرروز انجام میدم ولی فقط2سانت بلند تر شدم.میخواستم بدونم قرص های تبلیغی اثر داره یانه!ممنون از مطالبه خوبتون

  1. سلام من 16 سالم قذم 165 یا 167 3 سال هست بسکتبال کار میکنم به طور حرفه ایی نه برای افزایش قد اما قبل از بسکتبال 135 بودم میخواستم ببینم باز هم جای رشد دارم در ضمن بدنسازی هم کار میکنم در طول بدنسازی هم 5 سانت بلند شدم میخواستم مکمل مصرف کنم آیا ضرر دارد روزی 4 لیوان شیر 2 روز در هفته تن ماهی و حبوبات و 3 تا 4 روز 4 سفیده تخم مرغ و 2 سیب زمینی آب پز آیا همین طور ادامه بدم به 190 یا بیشتر و 185 میشم.

   با تشکر

 7. سلام من 13 سالمه و قدم145 ایا با این حرکت قد میکشم؟چقدر؟ وتا چه مدت باید ادامه بدم؟ممنون میشم اگه جواب بدید

 8. سلام محمدم 15 سالمه قدم 173 4سال بسکتبال هم میرفتم ولی دیگه نمیرم بنطر شما با انجام این حرکات بلند تر میشم یا نه

 9. سلام من 15 سالمه قدم 171 هست رفتم دکتر گفت چون به بلوغ رسیدی قد نمیکشی ولی بهم _روی_ و _کلسیم کربنات_ و _د3_ داد والیبال هم بازی میکنم اگه هرروز این حرکات رو انجام بدم (تا آخر 20 سالگی) قدم چقدر میشه ؟ در ضمن قدم خوبه؟

 10. سلام من 16 سالمه قدم 172./پارکو هم کار میکنم. بنظرتون انجام این حرکتا تو افزایش قدم تاثیر داره؟تو چه مدت؟

 11. سلام من 16سالمه،قدم155یک ماهه که این ورزشا رو میرم اطرافیانم بم میگن قدت تغییر کرده ولی خودم حس نمیکنم،به نظرشما اکه ادامه بدم حداقل تا2 ماه دیگه قدم به160میرسه یا نه؟لطفا جوابمو بدین ممنون.

 12. سلام من 16 سالمه و قدم 180 راهی نیست بشه همین قدر نگهش داشت اخه اگه با همین رویه پیش بره طبق ژنتیک دو سال دیگه 195 میشم.

 13. سلام من15سالمه قدم156هست توی تابستون امسال 4سانت بلند ترشدم امکان داره تا6ماه دیگه 162برسم با این ورزش ها یا نه

 14. سلام.م سی از سایت خوبتون میخواستم اگر میشه چند تا مکمل وزینک برای افزایش قد به من معرفی کنید.

 15. سلام ممنون از مطالب مفیدتون…من 20 سالمه قدم 162.راستش این قضیه خیلی رو مخمه…2ساله دارم بدنسازی کار میکنم….دوره های مربی گری هم دیدم اما به خاطر قدم اصلا اعتماد به نفسشو ندارم…به نظرتون دکتر غدد میتونه کاری انجام بده…

 16. سلام من الان 19 سالم میخواستم بدونم باانجام این حرکات قدم تا 185 میرسه ؟ الان قدم 178 ؟؟؟

 17. سلام.من 21 سالمه قدم 171 سانت هست.اگر این حرکات رو انجام بدم قدم افزایش پیدا میکنه ؟؟؟
  اگر قرصی یا شربتی سراغ داشته باشی که کمک کنه زودتر قدم افزایش داشته باشه ممنون میشم بگی.

 18. سلام.من به تازگی 22 ساله شدم و قدم 176 سانتی متر هست..میخوام قدم بلند تر بشه.با توجه به سنم اگر انجام بدم قدم بلندتر میشه؟ قرص زینک هم میخورم ولی به دلیل مشغله کاری نمیتونم روزی دو بار ورزش انجام بدم…همون یک بار کافیه؟

 19. سلام من 23 سالمه و باتوجه به اینکه دخترم به نظرت تو 3 یا 4 ماه 5سانتی بلند میشم؟اصلا زمانو بیخیال بلند میشم؟فقط 5سانت؟؟قدم 160خو…..

 20. سلام.من به تازگی ۲۲ ساله شدم و قدم ۱۷۶ سانتی متر هست..میخوام قدم بلند تر بشه.با توجه به سنم اگر انجام بدم قدم بلندتر میشه؟ قرص زینک هم میخورم ولی به دلیل مشغله کاری نمیتونم روزی دو بار ورزش انجام بدم…همون یک بار کافیه؟

 21. سلام من 19 سالمه میخواستم بدونم فقط با انجام این حرکات چند سانتی متر رشد میکنم؟

 22. سلام.متولد 76 هستم و قدم 176 با انجام این تمرینات میش به 190 برسم؟؟؟
  بدنسازیم کار میکنم.مرسی

 23. سلام من می خوام مکمل زینک نیچرمید مصرف کنم ولی نمیدنم اینوبخرم یاکلسیم منیزیم زينك نيچرميد(چه وقت باید مصرف بشه؟)

 24. باسلام.تشکر از سایت خوبتون…من 19سالمه قدم169هستش دکترم رفتم گفتن جای رشدت پر شده به نظر شما با این حرکات میتونم قدمو تا حدودی افزایش بدم واقعا این قضیه رو تمرکزم تاثیره بدی گذاشته اگه دقیق جواب بدید ممنون میشم باتشکر….

 25. سلام ببخشید این حرکاتم مثل حرکات بدنسازی باید هر کدومو سه بار انجام بدیم یا یه بار
  خواهشن دقیق بگین خیلی ممنون
  یه سوال دیگه قرص زینک با قرصای مولتی ویتامین مینرال فرق داره کدوم بهتره؟
  من 19سالمه شدیدا کوتاه تشریف دارم

 26. سلام…
  من 19 سالمه قدمم تقریبا1.77 هستش..میخواستم بدونم.. با این حرکات ظرف دو ماه اینا قدم افزایش پیدا میکنه؟؟ یه دویا سه سانت بلند تر بشم واسه من کافیه
  بابت حرکاتتون هم ممنون…

 27. من یه برادر 13 ساله دارم که ریزنقشه.برای به حداکثر رسوندن رشد قدیش چه کاری میتونم بکنم؟چه ورزش چه تغذیه.با تشکر

 28. سلام و تشکر از سایت عالیتون
  من تمیناتو انجام میدم ولی متاسفانه چون مشغله دارم نا منظم انجام میدم می خواستم بدونم این تمرینات اگر نامنظم هم باشه بازم تاثیر داره یا خیر ؟

 29. اولا یه سوال:این مطلبی که گذاشتید اصلا پایه علمی داره؟دکترا میگن صفحات رشد معمولا 18 سالگی بسته میشه،بعدش هیچ راهی نداره که بلند شد واین تمرینات کششی فقط میتونه با اصلاح ساختار قامتی افراد کمی اونا رو بلند تر نشون بده یعنی کسی که گودی کمر داره و… میتونه با این تمارین این عیب رو برطرف کنه وبلند تر به نظر بیاد،ولی در درازتر شدن طول استخوان ها هیچ تاثیری نداره.اصلا کسی بوده که بعد از پایان رشد استخوانی قد بکشه؟یا مثلا ازتون تشکر کنه بگه من اینا رو انجام دادم چند سانت بلند تر شدم؟فقط خواهشی که دارم اینه که این تناقض رو روشن کنید تا الکی سر کار نریم وبه امید بلند شدن این حرکات رو انجام بدیم.

  1. دوست عزیز اولین قدم آزمایش هستش تا مطمئن بشی که صفهات استخوانی بسته شده یا خیر / راه دوم هم اینه که زیر نظر پزشک دارو های خاص تجویز میشه مورد استفاده قرار بگیره بعد از اون این تمرین ها هم مکمل اون چیزهایی هستش که گفتم بعضی ها با آزمایش متوجه این میشن که صفهات بسته نشده زیر نظر پزشک هم ممکن به خواستشون نرسند ! باید تلاش کرد تا انشالا به هدفی که میخواهید برسید

 30. با سلام من 18 سالمه و قدم 170 و در بوشهر یک منطقه گرمسیر زندگی میکنم به دلیل رشته تحصیلی باید قدم بشه 180 خدم امید دارم ولی میگن تواین سن دیگه مردان رشد نمیکنند خواهش میکنم راهنمایی کنید راستی وزنم 75 متاسفانه گودی کمر هم دارم (یا علی)

 31. سلام من متولد سال 78هستم..قدم کند رشد می کنه قد من نسبت به بقیه اعضای خانواده ام کوتاه تره…ایابازم امکان داره قدم بلندترشه؟؟

  1. آزمایش بگیرید تا بفهمید صفحه رشد قد بسته شدن یا خیر که احتمال بسیار زیاد بسته نشده ! دوم اینکه زیر نظر پزشک متخصص

 32. سلام .اگه صفحه رشد بسته بشه دیگه امکان ازایش قد بااین ورزش ها وجود نداره؟ 18سالمه قدم 160هست دکتر گفته صفحه رشد فقط یه مختصری بازه وفقط 1سانت دیگر رشد میکنم ایا امکان رشد بیشتر هست؟چقدر به نظرتون/گودی کمرم زیاد هست .لطفا جواب بدین

 33. 20 سالمه و دختر هستم قد 153 .آیا 6 یا7 سانت دیگر قدم بلند میشود با این نرمشها و رژیم متناسب؟ لطفا جواب منو بدید خیلی ناراحتم ممنون از سایت خوبتون

  1. احتمال زیاد خیر چون ازون سنی که باید گذشته . برید آزمایش بدید تا مطمئن بشید که صفحه استخوانی شما بسته شده یا نه

 34. سلام خسته نباشید من ۱۶ سالمه و قدمم179 هستش به دلیل ورزشی که حرفه ای ی ای ،نبال میکنم(والیبال خیلی نگران قدم هستم آیا میتونم به 185تا 190برسم

  1. سلام خود ورزش والیبال هم خیلی به رشد قد کمک میکنه ! برای نتیجه خوب بهتر که زیر نظر پزشک متخصص این کارهارو انجام بدی

 35. بله چون بسیاری از تمریناتی که گفته شده رو در باشگاه وبعضی هارو هم به توصیه مربیانم انجام میدم
  دوچرخه زدن روی دوچرخه ای که پا سخت به پدال میرسه ميتونه موثر باشه؟؟! چون از چند نفر شنیدم

  1. تنها حرکات کششی نمیتونه به بلند شدن قد کمک کنه داروهایی هستند که متخصصین ازشون استفاده میکنند مثل سوما این داروها در کنار تمرینات به رشد قدی شما کمک میکنه !

 36. یا سلام بنده 31 سال دارم وقدم 167سانت آیا با حرکات کششی ویا دکتر غدد درون ریز راهی برای افزایش قدموجود دارد.

 37. salam
  man 18.5 salame va volleyball bazi mikonam ghadam dakhele zamin 181c hastesh raftam doktor behem [L-Argenin] va [Zinc plus] dadesh hoodoode 8 mahe masraf kardam va tasire anchenenani nadashtesh doktor goftesh peserha ta 25 salegi roshd mikonan mikhastam bedoonam ba masrafe protein badan sazi Mass-tech roshde ghadam motavaghef mishe va in harekato anjam bedam tasiri khahad dasht??

 38. taze ghose kamaram daram! goftam dakhel zamin ghadam 181 vali bedoone kafsh 178! ba harekate varzeshi mishe ghose kamar ro khoob kard? pahnaye do dastam 185 c vali ghadam 178c! khahesh mikonam ye rahi baram peyda konid! @_

  1. اون دکتر پول ویزیت گرفته کار خاصی نکرده باید آزمایش بدی اگه صفحه استخوانی بسته نشده؛ باشه با دارو و تمرینات مخصوص شانس افزایش قد داری! اگه صفحه استخوانی بسته شده باشه باهیچ دارویی نمیتونی کاری کنی

 39. ghablaz inke daroo bede azmayesh hoormoone roshd gereft va goftesh shance afzayesh ghad ro daram va ghablesh gofte bood age safahate roshdet baste shode bashe zamino zaman ro be ham bebafi hich kari nemishe kardvali chizi nagoft va daroo nevesht darooha hoodoe 2 ela 2.5 c tasir dasht!!_D

 40. سلام من یه دختر19ساله هستم به نظرتون این حرکات رومنم تاثیر داره؟الان قدم 157 احتمالا چندسانت دیگه رشد میکنم درضمن والیبالم کارمیکنم.ممنون میشم جوابمو بدید.

  1. واقعیت روخودتون گفتید خیر ! بهترین هدیه خداوند سلامتی هستش اونقدرها که سلامتی مهم هستش این چیزها مهم نیست

  1. سلام.همونطور که مشاهده میکنید دوست عزیزم آقا مصطفی پاسختونو داد.
   اماباید بچند نکته نیز اشاره کرد.تمرینات و تغذیه و مواد غذایی که به رشد قد و استخوان ها کمک میکنند
   با توکل بخدا

 41. سلام من به تازگی وارد 17 سالگی شده ام و قدم 160 است میخواستم ببینم حداکثر تا چه سنی میتوانم رشد کنم و با انجام دادن این حرکات طی چند ماه میتوانم نتیجه بگیرم

 42. سلام ممنون از مصالب زیباتون

  یه سوائل فنی:اینکه ایا آویزان شدن از بارفیکس بدن رو کشیده میکنه یا پاهارو کشیده میکنه که باعث افزایش قد میشه؟؟؟

 43. سلام من 14 سالمه و قدم 155 است . بیش دکتر که رفتم گفت صفحه رشدت بسته شده اما عکسی که از زانوم گرفتن اینجور نشون نمیده .به نظر شما با این حرکات می تونم رشد کنم یا نه ؟ لطفا جوابم رو بدین.

 44. سلام من 16.5 سالمه قدم 157 مکمل های زینک پلاس،ال ارژنین و کلسیم استفاده میکنم نرمش های کششی هم انجام میدم میخوام بدونم بعد از چه مدتی و چند سانت قدم بلند تر میشه

  1. شماها که قدتون خوبه
   من 25سالمه قدمم 148خیلی ناراحتم اون موقع ها میرفتم دکتر میگفتن بلند میشی
   چیزی هست که کنار این تمرینا بخورم که بدنم هورمون رشد ترشح کنه؟ من که اصلا دوست ندارم از خونه برم بیرون مسخره قدم میکنن

 45. سلام دادا من 18سالمه قدم182وقد پدر175و داداشم ک از من بزرگتر190.من دروازبانم با وجود این قدم الان یک ساله هرکاری بگی دنبالش رفتم برای اینکه قدم بلند شه چون برا گلری حداقل187 باس باشی حتی دانشگاه قبول شدم و…نرفتم برا افزایش قدم شما هر راهی سراغ داری بیزحمت بگو تا از این وضعیت درام

 46. سلام من23 سالمه و قدم 160 سانته خیلی دوس دارم قدم 10 سانت بلندتر بشه میخواستم بدونم با این تمرینات قدم بلند میشه چقد طول میکشه

 47. سلام.ازدوست عزیزمون اگه جواب منومیدن میخواستم بپرسم چندسالشون هست که 7سانت قدکشیدن بعدچه مدت این ورزش روانجام دادن که نتیجه گرفتن؟ ایشون دخترهستن یاپسرچون برای من اصلا اسم های دوستانی که نظرمیذارن مشخص نیست؟
  جواب منوبدیدممنون میشم.باتشکر.

 48. سلام به همگى من يك پسر16.6 ساله هستم قد من 184.5 هستم تا بيست سالگى قد من به چند سانت ميرسه آخه من خيلى دوست دارم قدم نهايتا بشه 195 واقعا به 195 ميرسم؟

 49. سلام. من 16 ساله هستم و قدم 173. ولی طبق آزمایشات اولا صفحات رشدم بسته شده و دوما از نظر استخوانی 18 ساله محسوب میشوم. میخواستم ببینم حرکات کششی بر من هم تاثیر دارند؟ و حداقل در چه زمانی و حد اقل چند سانت ؟

 50. سلام من 15سالمه قدم هم 168است ولی بین دوستان خودم قد کوتاه هستم ایا با انجام دادن این حرکات قدم بلندتر خواهد شد؟چند وقت این حرکات رو انجام بدم؟ممنون میشم اگه سریع جواب بدید.

  1. پیش دکتر برید ازمایش بدید الان زمانیه که باید فکر قد باشید ممکنه بازم دیر شده باشه ممکن شانس هم داشته باشی

 51. سلام
  من به تازگی 19ساله شدم . الان قدم 171 است .
  ایا با این تمرینا بلندتر میشم؟ چند سانتی متر؟

 52. سلام.من 16سالمه وچهارماه دیگه میرم توی هفده سال وقدم 175هست.مخوام قدروبه 182برسونم.آیابا تمیرین این ورزشها میتونم؟

  1. باسلام مجذ.احتمال این که صفحات رشدم بسته شده باشه خیلی کمه.شمادراین سن چه کارهایی رو برای افزایش سریع قد پیشنهاد میکنید.پدرومادرمن قدبلندهستند.نمیدونم چرا قدم این قدرکم رشد کرده.درحالی که دوستام بااین که پدرشان ازپدرم کوتاه ترهستش ازمن بلندترند.لطفاراهنماییم کنید

 53. سلام عکس این تمرینات لود نمی شود..من قدم 160 است و 16 سالم است آیا امکان افزایش قد را خواهم داشت؟چه مدت باید این تمرینات را انجام داد تا نتیجه بخش باشد؟

 54. سلام من 14سالمه وقدم 163است 5ساله که والیبال حرفه ای کار می کنم
  می خواستم بدونم به 170 میرسم و اینکه تمرینات پلومتریک برای بلند تر شدن قد کمک می کند

  1. سلام سن شما برای درمان مناسب تا دیر نشده برای اینکه بهترین نتیجه رو بگیری باید بری پیش پزشک متخصص معاینه میکنه و بهترین راه رو بهت نشون میده

 55. کسی محصولات ایرانی مصرف کرده ؟؟
  خوبه ؟؟ جواب میده ؟؟
  گینر و گلوتامین ویتاپ یا بیگ سایز و گلوتامین ایپکس ؟؟

  1. هیچ فرقی نمیکنه کیفیتش به نظر من یکی هستش ! پولی که میخوای بابت این مارک ها بدی جنس خوب بخر تا نتیجه بگیری قیمت هاشون زیاد فرق نمیکنه

 56. سلام من 16 سالمه و قدم 184 واقعا خسته شدم و هنوزهم دارم رشد میکنم راهی نیست رشد من قطع بشه روم نمیشه ب مهمونی ها و مچالس برم و همیشه مجبورم سرم رو پایین بیارم مانتو هم قد من پیدا نمیشه قد پدرم 168 و مادرم 164 ولی داییی من قدش 190 هست خواهش میکنم راهنماییم کنید در ضمن من در سن 11 سالگی برای افزایش قد از امپول های هورمونی و میکرولین استفاده کرده ام خواهش میکنم کمکم کنید از خجالت نمیتونم در ارامش باشم

 57. salam duse aziz…man 2mah munde 19 salam beshe,ghadam a78 hastesh…mikham bolandtar sham,ba in harekat makhsusan barfix tuye badansazi ya valibal bolandtar misham?…mamnon azizn

 58. سلام.من 13 سالمه و قدم 161.میخوام بلند تر شم چون نسبت به دوستام کوتاه ترم.ژنمم بلنده.به نظر شما اگه این ورزش هارو انجام بدم ولی شیر نخورم کمکم میکنه؟توی دو هفته چقدر بلند تر میشم؟

  1. سلام
   شیر برای سلامتی لازم و خوب هستش
   انجام لین حرکات و داروهای خاص هستند که به زشد قد کمک میکنه

   1. سلام.ینی این حرکات و تغذیه به تنهایی نتیجه نمیده؟باید حتما با دارو باشه؟دارو هایی که دکتر غدد مشخص میکنه؟

 59. سلام
  من 21 سال سن دارم و قدم حدود 155 هست ایا این حرکات بهم کمک میکنه که قدم افزایش پیدا کنه لطفا راهنمایم کنید اگه برنامه ای میدونید بگید انجام بدم قدم افزایش پیدا کنه ممنون میشم.و ایا من این حرکات رو انجام بدم قدم چند سانت افزایش پیدا میکنه با توجه به سنم ممنون میشم راهنمایم کنید با تشکر از شما

 60. شما گفتید که روزی دوبار ای ورزش ها رو انجام بدید
  گفتید بهترین موقع اول صبحه
  زمان بعدی (بار 2)کی باشه ؟

 61. تمریناتی ک در اون میگید کمر رو گود کنیم ک میتونه موجب افزایش گودی کمر بشه
  انجام دادن اونها ضرری نداره؟

 62. باسلام ودرودبرشماهموطنان عزیز:من دختری 15ساله ام قدم 158 می خواستم بدونم بااین تمرینات وخوراک خوب وقرص ال جنین که می خورم تاآخربیست سال ده سانت رشدمی کنم که 168 بشوم؟ خواهش می کنم جواب بدیدبرام خیلی مهم است.

  1. سلام به طور قطع نمیشه نظر داد اگه صفحه رشد بسته نشده باشه امکانش هست به نظر من باید زیر نظر پزشک متخصص انجام بدید

 63. ببخشیددیدم که شماپاسخ دادیدبه نظرم. امامن صفحه ی رشدم بازاست به نظرتان پیش کدام متخصص درکرج بروم که خوب باشد؟

 64. درسن 15سالگی دختران که صفحه ی رشدبسته نشده باشه می شه تا آخربیست سالگی که رشدمی کنیم ده یا نه سانت رشدکرد؟

  1. سن ن جوانی صفحه رشد بسته میشه اگه بسته نشده باشه هم شاید رشد قدی داشته باشید شایدم نه چند سانت هم معلوم نیست

 65. سلام ببخشید بهم جواب درس بدید من 18 سالو 6 ماهمه قدم172 سانت اس میخاستم ببینم اگه این حرکاتو انجام بدم به رشد قدم کمک میکنه اصلا 180 میشم قد پدرم 174 اس وقد مادرم 160 سانته قد داییام و عمو هامم متوسطه خاهشا جواب قطعی بدین بهم

  1. سلام نزدیک به 100 نفر شبیه سوال شما پرسیدن کامنت های بالا رو مطالعه کنید به جواب میرسید ! آزمایش باید بگیرید صفحه رشد قدی بسته نشده باشه

 66. سلام خسته نباشید 20سالمه قدم 147 وزنم 53 از این اوضاع رنج میبرم توروخدا بگید چیکار کنم تا قدم بلندتر شه 🙁

 67. سلام. من چند وز دیگه ۱۹سالم میشه نمیدونم صفحه ی رشدم بسته شده یا نه…..قدم ۱۵۵به نظر شما اگه تا ۶ماه این حرکاتو انجام بدم و همزمان قرص روی و کلسیم مصرف کنم تا ۷یا ۸سانت دیگه بلندتر میشم؟ بخاطر این قضیه اعتماد به نفسمو از دست دادم لطفا زودترجواب بدین ..

  1. سلام ! باید آزمایش بگیرید تا مطمئن بشید اگه بسته شده باشه هم چیزی از دست ندادید هر کسی ضعف و قوت خودش رو داره به چیزهایی که دارید ببالید

  1. ازمایش بگیرید اگه امکانش وجود داشت و شانس هم داشته باشی میتونی افزتیش قد داشته باشی

 68. سلام.میتونم ازتون بخوام که یه برنامه مناسب برای یک بازیکن که پستش دفاع هست بدین.فقط میخوام قدم بلند و فیزیک بدنم خوب شه.هزینه ش هرچقد باشه پرداخت میکنم

 69. منو خواهرم “روژان”دوقلو هستیم ،اما تفاوت قدی زیادی داریم من 175و خواهرم 160 است،هیچ چیز دارو و ورزشی بر او اثر نداشت… من واقعاُ نمی دونم باید چیکار کنم! 17 سالمونه… ممنون از مطالبتون! شاید این یکی اثرکرد!

  1. سلام قبل از اینکه هر راهی رو امتحان کنید و هزینه های زیادی بپردازید باید آزمایش بگیرید اگه صفحه رشد بسته شده باشه هیچ راهی وجود نداره مگر جراحی استخوان

 70. سلام من ۱۳ سالمه قدم ۱۵۵ هست می خوام قدم ۱۶۵ یا بیشتر بشه چه ورزشی برم یا چه حرکاتی انجام بدم

  1. سلام
   باسد تغذیه و دارو و تمرینات مخصوص انجام بدی به نظرم زیر نظر پزشک متخصص انجام بدی به نفع خودتون هستش و نتیجه بهتری میگیرید

 71. سلام من تازه وارد ۱۶ سالگی شدم و قدم ۱۶۵ میخوام بدونم با انجام این حرکات به ۱۷۰ میرسم؟؟شک دارم چون خیلی وقته که قدنکشیدم خیلی.مرسی.

 72. سلام من پسری 13 ساله هستم ومن والیبال بازی میکنم الان 40کیلوگرم وزنم هست وقدم 168میخواستم ببینم چی کار کنم قدم بلند و وزنم زیاد شود من میخواهم قدم حد اقل 190 سانتی متر شود چیکار کنم

  1. سلام تو سن رشد هستید بهترین راهی که میتونی انتخاب کنی و نتیجه بگیری رفتن پیش پزشک متخصص هستش

 73. سلام داداش من13سالمه. الان قدم 166هستش و من الان این حرکات را انجام میدهم. من تغذیه خوبی دارم ومن روزی یک لیتر شیر میخورم. ميخواستم ببینم با این وضعی که دارم پیش میروم تا 15سالگی چند سانتی متر میشوم

 74. سلام پسری 13 ساله هستم و قدم هم 179.5 هستش وتغذیه عالی دارم والیبال هم بازی میکنم میخواستم بدونم تا سن 18 سالگی قدم به 195 میرسد یانه؟؟؟

 75. سلام من 3 ماه وارد 15 سالگی شده ام و فوتبال بازی میکنم کشش میرم و هرروز حدود 6تا6نیم کیلومتر میدوم ایا تا 20 سالگی امکان رشد خوب وجود دارد با امکانات خوب و تغذیه سالم. منcm 168 قد دارم میخوام به 180 یا حداکثر 186 برسم میخولم بدونم با این ورزشا طی 5 سال اینده ممکن است ممکن است به این قد برسم یا خیر خیلی ممنون

 76. سلام خسته نباشید !!! من 15 سالمه و الان قدم 185 ایا بیشتر از این با انجام این حرکات رشد میکنم یا نه؟ ممنون میشم زودتر جواب بدید…

  والیبال به صورت حرفه ای کار میکنم…

 77. سلام ممنون از سایت خوبتون من 13 سالمه قدم 154 سانتی متر,با انجام این حرکات میتونم به حدود 163 برسم؟؟؟؟؟از قرص روی هم استفاده میکنم,والیبال هم کار میکنم,وقتی کوچیک بودم زیمناستیک رفتم,کشش بدنم خیلی خوب بود,ایا الن تاثیری داره؟؟؟این تمرینات رو تا کی باید انجام بدم تا به نتیجه برسم؟؟؟؟خواهش میکنم جواب بدین,اگر شد جوابتون رو به صورت خصوصی در وبلاگم بزارید,بازم ممنون فقط لطفا سریع پاسخ بدین

 78. سلام من تازه وارد 15 سالگی شدم قدم 170 تا 172.1 به نظرتون این درسته که تا 20 سالگی توانایی رشد قدی داریم

 79. سلام
  من تازه 19 رو تموم کردم
  قدم 162
  کم خونی دارم
  خیلی از قدم ناراضی هستم دارم دیونه میشم
  میدونم دیر به فکر افتادم ولی …….
  راهی هست تا رشد کنم ؟؟؟
  بدنم خیلی روی فرمه و قوی هستم.

 80. با سلام
  من 14 سالمه قدم 175 آیا با این حرکات در چند ماه به 185 می رسه؟
  مکمل ها چی پیشنهاد می کنیین؟
  تازه من بسکتبال کار می کنم بعد از ورزش خوردن چه خوراک هایی بهتر است؟
  و ایا این حرکات گرم کردن می خواهند؟

  1. قد ژنتیکی هستش ممکن افزایش قد نداشته باشید مبتونی زیر نظر پزشک متخصص کار کنید تا نتیجه بگیرید

 81. slm mn dey 20 sale misham,
  ghadam 152 hast,bm goftn boro dr On ax o ina migire bet mige boland mishi ya na
  mn eyd ghadamo gereftam 149 bod o jadidan gereftm 152
  dar zmn mn faliatam ziaad hame jooor varzesham kardam
  az zhimnas ta eskito,, baghie
  alan Kami. na omid shodam
  mishe rahnamayii konid????

 82. سلام من رقیه 14 ساله ام قدم 153 است یعنی من باانجام این ورزشا چندسانتی متر قدم بلند میشه؟؟؟

  بی زحمت میشه جوابمو بیایین به سایتم بگین خیلی ممنون

  تازه بایدچند ساعت ورزش کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 83. جالبه،این همه نظر هست.ولی یه نفر هم تو نظر هاش نگفته که با انجام این حرکات افزایش قد داشته!!! مثل اینکه هیچکی قدش بالا نرفته!

  1. قرار نیست با انجام این حرکات قد همه بلند بشه یه سری سن رشد قدشون تموم شده یه سری یک هفته هم انجام ندادن برخی ها با رفتن زیر نظر پزشک با کلی هزینه کردن باز هم قدشون یک سانت هم رشد نکرده

 84. سلام با تشکر از مدیریت من والیبال به صورت حرفه ای کار میکنم با وجود 15 سال و رسیدن به وسط های بلوغ فقط 176 قدم هست میخواستم بدونم این حرکات جواب میده؟ ایا دراز نشست قد رو میسوزونه؟ رفتن پیش پزشک و تزریق هورمون اثر داره و ضرر نداره ؟ حرکات مخصوص برای افزایش پرش رو هم میتونید بزارید؟

  ممنون میشم اگه جواب بدید

  1. سن رشد شما کم کم داره تموم میشه اگر میخواید نتبجه بگیرید حتماوزیر نظر پزشک متخصص برید اگر دیر نشده باشه

 85. salam man 15 salame ghadam 179 mikhastam bebinam ghadam kotahe ya na mi kham parvaresh andam shorou konam mikhastam age kotahe ghadam shoro nakonam mamnon

 86. سلام..مرسی از مطالب مفیدتون.من21 سالمه 157سانت قد دارم با توجه به اینکه سن رشدم تموم شده ایا امیدی به افزایش قدم هست؟خواهش میکنم کمکم کنید اگه حتی 1%امکانش هست تمریناتی که 100%جوتب میدند رو بهم معرفی کنید..بهم ایمیل بزنید منتظرتونم

 87. ببخشید ازمایشی ک میگید نشون میده صفحه ی استخوان بسته شده یا نه چقدر هزینش میشه ؟ تو هر ازمایشگاهی هست ؟میشه بیشتر توضیح بدید؟

 88. سلام من متولد 74 هستم قدم 177 هست و بدن ورزشی و خوبی دارم اما مدتی هست ورزشو ول کردم رشد قدمم یک سالی هست ثابته….دلم میخاد قدم 185 188 شه اگه دوباره ورزشو شروع کنم ممکن هست به قد مطلوبم برسم؟؟ یک سوال دیگه وارفیکس زدن بهتر هست یا آویزون شدن؟چون من الان دوباره شروع به ورزش کردم و روزی 200 300 تا وارفیکس میزنم….لطفا کمک کنید خیلی دلم میخاد به قد مورد نظرم برسم

 89. سلام من قدم 153 و 14 سالم هستش و کامل هم به سن بلوغ رسیدم میخواهم مهماندار هوپیما شم و شرایط پذیرفت مهماندار ها برای خانم ها باید قدشون حداکثر 165 تا 180 باشه میخواستم بدونم با حرکات کششی و رفتن به والیبال قدم 175 یا 178 میشه تو رو خدا جوابمو بدین من روی قدم حساسم و بسیار نگران و مضطرب هستم و هر جایی که میروم قد خودم رو با فامیل و دوستان و اشنایان مقاسه میکنم که ایا فردی قد کوتاه هستم یا نه تورو خدا جوابمو بدین

  بچه ها دعا کنید بلند شم

 90. سلام من نمیدونم صفحه ی استخوانیم بسته شده یا نه این ورزشارو انجام دادم پشت پام درد گرفت حالا دلیل میشه چون پشت پام درد گرفته صفحه استخوانیم بسته نشده؟

   1. سلام من همین سوالو جای دیگ نوشتم جوابو اینطور دادن
    دوست عزیزم درد مخصوصا زمانی که از عضلات زیاد استفاده نشده باشد، کاملا طبیعی است.اگر در سنی هستید که صفحات رشد بسته شده باشند، افزایش قد آنطور که افراد تصور می کنند نخواهد بود . همه جنبه تبلیغات دارد.منظور از افزایش قد همانی است که در بخش نظرات توضیح داده شده است.به علاوه، ورزش های کششی باعث صاف ایستادن، صاف راه رفتن و نشستن شده و در ضمن با افزایش میلیمتری در فاصله بین مهره ها در ستون فقرات که معمولا با بد نسستن، ایستادن و خوابیدن موجب جمع شدن آنها می شویم ، خواهد شد.این مطلب بسیار مهم است.وقتی مهره ها درست و با فاصله استاندارد و طبیعی خود قرار بگیرند، اندام شما کشیده تر و زیباتر نمایان خواهد شد.

 91. یعنی واقعا حرکات کششی میتونه فقط 10 سانت به قدم اضافه کنه تو یک الی دو ماه ؟؟؟اخه من 20 سالم شده نمیدونم ک صفحات استخوانیم بستس یا نه
  میشه لطفا جواب بدین

 92. سلام من 16 سالمه الان 180 سنت شدم پارسال 172 بودم هر روز شروع کردم به این ورزش ها بدنسازی هم میرم آیا باز هم میشه قدمو با اینا افزایش بدم؟

 93. سلام من 16 سالمه 180 قدمه یکی از مربیان بدن سازی بدنمو دید گفت برو تو مسابقات شرکت کن به نظر شما چه کار کنم

 94. سلام من 18 سالمه و قدم 197 آیا با این حرکات قدم به 202 میرسه؟؟ در ضمن یک سالو نیمم هست که والیبال رو به صورت حرفه ای کار میکنم!! ممنون میشم اگه جوابمو بدید خیلی برام مهمه

 95. ساسلام یک سوال داشتم
  من 16 سالمه و مدرسه می رم ! این حرکات کششی رو نمی شه دوبار در روز انجام داد به دلیل این که صبح ها که خانه نیستم عصر هم یک بار انجام می دهم و اگر شب وثت کنم می تونم برای بار دوم انجام دهم ولی اگر یک بار باشه در روز ولی هر روز انجام بدهم قد من بلتد می شه؟

 96. سلام خسته نباشید من 18.5 سال سن دارم وقدم 173 هستش چند روز پیش رفتم پیش متخصص غدد و وقتی سنم رو به دکتر گفتم بدون هیچ ازمایش خاصی گفت قدت بلند نمیشه می خواستم بدونم اگه واقعا احتمال داره تا 2 یا 3 سانت قدم بلند بشه این تمرینات رو انجام بدم و راستی خودتون چه قدر رشد کردید و اصلا بعد از 18 سالگی ازمایش مربوطه رو دادید که معلوم بشه صفحه رشد شما بازه یا نه ؟

 97. سلام خسته نباشید.
  میخواستم بدونم این حرکات برای کمر ضرری نداره ؟
  چون من یه چند باری انجام دادم کمرم درد گرفت . قسمت گودی کمرم بیشتر درد گرفت.
  بعد این حرکات در کنار غذای مناسب تا چقدر میتونه کمک کننده باشه؟
  ممنون میشم جواب بدید.

 98. سلام من دوروز هست که شروع به انجام تمرینات کردم ولی امروز کمرم درد کرد خواستم ببینم طبیعی هست یا نه؟در ضمن حرکات یوگا مثل کبری دیسک کمر نمیارن؟

 99. سلـآم^_^
  تـُو سـن رُشـدم {15سـآل}
  بـا فیتـنـس رشـد قـد استـُپ میـشه؟:|
  ورزش سنگیـنیـه چـُون:||

 100. با عرض سلام خسته نباشید خدمت شما!
  می خواستم بدونم قرص لتروزوم واقعا تاثیری در باز شدن صفحه رشد استخوانی بدن برای رشد قد دارد یا نه؟!
  راستش من حدود دو ماه پیش،پیش یک متخصص غدد رفتم و پس از عکس برداری از صفحه رشد استخوانی مشخص شد که صفحات رشدم بسته شده اند(سنم 18 سال و قدم 175)ولی با تجویز قرص لتروزوم و ال آرژنین و قرص آهن و زینک،دکتر به من گفت که شانس اینکه دوباره صفحه رشدت باز بشه(با تجویز قرص لتروزوم) هست، چون مثل اینکه تازه صفحات رشد استخوانیم بسته شده بود! در آخر هم برای 3 ماه دیگه وقت داد.در ضمن اضافه کرد که اگه یک سانت هم در قدت تفاوت ایجاد بشه نشون از تاثیر این دارو بوده و شانس افزایش قد بیشتر رو با تجویز هورمون رشد دارم(از مضرات احتمالی هورمون رشدم خبردار هستم)فقط سوالی که برام میمونه اینه که آیا تا به حال شما نمونه ای رو مشاهده کرده اید یا گزارش شده که با مصرف قرص لتروزوم صفحات استخوانی مجددا باز بشود؟!
  ممنون میشم اگه پاسخ بدید
  با تشکر

 101. سلام وخسته نباشی.تشکر از سایته خوبتون.من ۱۶ سال سن دارم و فوتبالیست هستم و با توجه به پستی که در فوتبال دارم باید قدم ۱۸۰ تا باشه.من ۱۷۰تا قد دارم میخواستم بدونم بهترین راهکار هایی که برای رشد قدم هست رو بهم بگید.و ایا میشه سوزن هورمونی بزنم که بیشتر قد مورد نظرم رشد کنم؟

 102. سلام.من13سالمه و قدم 149-150 هس. چیکار کنم قدم بلند شه
  ایا با این حرکات قدم بلند میشه
  راستی به سن بلوغ نیمی رسیدم
  لطفا جوابم رو بدین
  کلاس والیبال هم میرم

 103. سلام میخواستم بدونم اگ از بارفیکس اویزون بشیم ولی پاهامون از زانو به پایین رو خم کنیم که به زمین متصل نباشه مشکلی نداره؟ مرسی از سایت عالیتون
  راستی من 19 سالمه و قدم حدود 175 هستش امکان داره ک قدم بلندتر بشه؟
  مرسی اگ جواب بدین

 104. سلام میخواستم بدونم انجام مداوم این تمرینات باعث افزایش قوس کمر یا گودی کمر نمیشه؟ من در حال حاضر یکم گودی کمر دارم. الان میتونم اینارو انجام بدم؟ یا اینکه اول سراغ تمرینای گودی کمر برم؟
  جواب بدین لدفا ممنون. 17 ساله.

 105. سلام من 15 سالمه قدم 75 است من والیبالیست هستم آیا با این حرکت 25 سانت قد میکشم؟ چه مدت طول میکشه؟خواش میکنم جواب بدید؟
  ممنون از مطالبتون.

 106. سلام.لصفا این یکی پیاممو دیگه جواب بدید…! من سن استخوانیم 16/5 ساله، ولی خودم 18،قدمم 176،قد پدرم 180 :میخواستم بدونم با این حرکات + قرص زینک و کلسیم میشه 5 سانت اینا بلند تر شم؟؟؟صورتم نسبت به هم کلاسیام بچه تره.
  دوستم که ریشاش کامل در اومده بود و هم قده من بود، تازه سن استخونیشم بزرگ تره ‘چن ماهه 5-6 سانت رشد کرده!!!!مگه میشه؟منم میتونم؟احتمالش هست که بشه؟؟؟

 107. سلام من الان 16سالمه تا 4ماهه دیگه 17سالم میشه قدم 185سانت است.تازه 4ماهه که اومدم سمت والیبال.برای افزایش قد بیشتر باید چی کار کنم

 108. سلام
  اقا من در عرض یک ماه
  با تغذیه ی اصولی
  خواب و ماساژ و .. کاملا اصولی
  و حرکات کششی و تمرینات ورزشی دیگه دوبار در روز
  8 سانت بلند شدم
  ولی کیفیت خیلی مهمه تو این کار
  سنمم 22
  دیگه اگه نتونید کاری بکنید مشکل از بی همتی خودتونه

  1. خب میشه بگی چکار کردی دقیق!؟؟؟خب میشه بگی دقیق چکار کردین؟؟؟؟خب میشه دقی توضیح بدین که چکار کردین؟؟؟لطفا!مرسییی

 109. باسلام و وقت بخیر …من امروز اولین بارم هست که سایتتون رو می بینم…یه ماه دیگه میرم تو19سال دخترهستم…تاحدود یه هفته پیش قدم156 بود الان بایه چند تاحرکات کششی خیلی ساده و ابتدایی 1سانت قدم بلندتر شده ازاونجایی که واسه کنکور میخونم وقت دکتر رفتن هم ندارم…(یه بار اول راهنمایی رفتم گفت هنوز بسته نشده.اون موقع153بودم) …به نظرتون راهی هست با این ورزشهای کششی که گفتین بلندتربشم…دایی ها و عموهام هم از من خیلی بلندترهستن…تابستون هم قراره بعد کنکور انشاا…کلاس شنا و والیبال وتنیس برم..
  ممنون میش جواب بدین

 110. سلام من 17 سالمه قدم نسبت به بقیه هم سنام خیلی کوچکتره بنظرم 140 سانت باشم خواهشا یه جواب یه راه حلی بهم نشون بدین

 111. سلام
  دخترم ٢٣ سالمه ، قدم ١٥٧
  خواهر بزرگم ٢٦ ساله با قد ١٦٧ ، و خواهر كوچيك ١٥ ساله با قد ١٦٢
  ولي من ١٥٧
  خيلي نگرانم….
  هر روشي را امتحان كردم آمپول ويتامين سي چهارده آمپول تزريق كردم، آمپول ويتامين D3 تزريق كردم
  دارو كلسيم مگنيزيم + زينك
  با قيمت هنگفت خريدم استفاده كردم
  ولي سودي نبخشيد
  از چهارده سالگى به اين طرف خود را آويزان ميكنم ولي قدم برابر قد مادرم شد١٥٧
  ميخوام مانند خواهر بزرگم ١٦٧ شود
  نميدانم چى چاره كنم
  فعلا مدت چهار ماه ميشود كه ورزش كششي انجام ميدم فعلا كه ماه رمضان هست بعد از افطار تخم كدو ميخورم چون در چندين مقاله خواندم كه هورمون رشد دارد
  انواع مغز ها مانند( گردو، بادام، پسته، جلغوزه، كاجو هندى،وووووو
  استفاده كردم ولي هيچ روشي نتيجه نداد
  من از نظر قد و قيافه نيز شبيه مادرم هستم
  سن سالم ٢٣
  ولي خواهرم كه ٢٦ – ٢٧ سالشه هشت سال از ازدواج اش ميگذرد چند روز قبل با هم صحبت كرديم گفت قد اش يك سانت بلند شده ١٦٦ شده ١٦٧.
  ولي من هر روشي را امتحان كردم جواب نداد

  لطفا اگر راهي هست رهنمايي ام كنيد
  البته من اميد دارم ……….

 112. سلام خسته نباشید خیلی ممنون از سایت خوبتون
  من خودم الان 16سالمه و قدم 182 هستش قدم هم به نسبت سنم خوبه میخواستم بهتون بگم اگر شما این حرکات رو به طور منظم انجام بدید مطمئن باشید نتیجه مطلوب خودتون رو میگیرید
  و حتما حرکت کبرا و اویزان شدن رو کمی بیشتر انجام بدید

 113. سلام ببخشید من 15 ساله ام و قدم 187 است میخواستم بدونم که تا 18 سالگی قدم به 2 متر میرسد ؟ یا اینکه رشتم متوقف شده است؟

 114. سلام من 12 سالم قدم 172 .. 9 روز از برنامه ی افزایش قد به صورت طبیعی دارم استفاده میکنم من والیبالیستم و دوست دارم تا 190 برم به نظرتون میشه؟؟؟؟
  به شما هم پیشنهاد میکنم این برنامه رو دانلود کنید هم حجمش کمه هم مردم نظر دادن عالی برید نظر ها رو بخونيد من از بازار گرفتم .

  1. سلام سن شما برای افزایش قد جا داره اگر در خانواده افراد کوتاه قد یا متوسط دارید زنتیکی هستش در غیر این صورت قد شما ممکن تا چند سال آینده رشد کنه بهترین کار هم این هستش که پیش پزشک متخصص غدد برید تا دیر نشده

 115. سلام
  ۲۲ سالمه و قدمم ۱۸۳
  ایشالله میخوام بزنم تو گوشه ۱۸۸
  ولی پول ندارم برا آزمایش و زینک
  در واقع به زور زندم😎
  راهی به جز کشیدن از طرفین و زیر غلتک رفتن و دعا وجود داره؟

 116. سلام
  من سنم ١۵/۵ هستش و قدم ۱۵۷
  نسبت به سایر همکلاسیام خیلی کوتاه تر هستم
  در ضمن بلوغم هنوز کاملا تکمیل نشده و شاید ۲ ماهی میشه که به بلوغ رسیدم
  میخواستم بدونم امکانش هست صفحاتم دیر بسته بشن؟
  در ضمن ۳ ماهم هست تحت نظر متخصصم
  آیا هنوز امکان رشد وجود داره؟…تا چه حد؟

 117. سلام. من قدم 181 سانتی متره. پدرم 175 و مادرم 155 هستن. در ضمن من 17 سال دارم . میخواستم بدونم که تا چند سالگی رشد قد ادامه داره و من با انجام این حرکات تا چند سانتی متر میتونم افزایش قد داشته باشم؟ راستی عمو هام بالای 185 و دایی هام تا 180 سانتی متر قد دارند.

   1. سلام مجدد. اگر صفحه رشد قد بسته نشده باشه با انجام این حرکات و با تغذیه درست و خواب کافی میتونم تا ۱۹۰سانتی متر قد بکشم؟ ببخشید که دوباره مزاحمتون شدم اخه این موضوع برام خیلی مهمه. آها راستی من این حرکات کششی رو قبل از خواب وبا خوردن ۲ لیوان شیر انجام میدم. به نظرتون صبح هم این حرکات رو انجام بدم؟؟؟ (وااای خیلی طولانی شد😊😊😊ببخشید)

 118. سلام پسر من 12سالش هست و قدش140 وزنش هم 40 کیلو خیلی زیاد حرف میزنه و غذا هم خوب میخوره ولی با حبوبات میونه خوبی نداره قد پدر 184 و قد مادر 158 است در ضمن بعد از ظهر ها هم قطعا نمیخوابه یا حتی یه استراحت کوتاه هم نداره خیلی نگران قدش هستم لطفا بگین چیکار کنم

 119. سلام و خسته نباشید . من قدم 1.72 هستش پدر و مادرمم قدشون متوسطه خودمم 18 سالمه . می خواستم بدونم که با این حرکات کششی بازم می تونم بلندتر بشم یا نه ؟ ممنون میشم جواب بدین

 120. سلام خسته نباشید ببخشید می خواستم بدونم که بهترین موقع برای انجام این حرکات چه زمانی هست ؟ ممنون میشم اگه جواب بدین

 121. سلام خسته نباشيد ببخشيد من قدم ١٧٥و١٦سالمه فروردين ميرم تو ١٧سالگى ميخواستم ببينم قدم بازم رشد ميكنه؟ تو صورتم هم ريش در اومده ايا تاثيرى داره روى صفحات رشد؟

 122. سلام من سنم 17 و قدم 190 میخواستم ببینم حداکثر چه قد دیگه رشد میکنم اخه والیبالیستم و نیاز به قد 195 به بالا دارم

 123. سلام و ارض ادب. من 16 سال و 2ماهه هستم قدم 170 و وزنم 68 هست.بنظرتون این تمرینا روی من هنوز تاثیر داره؟ به 176 میرسم؟؟

 124. یادش بخیر دوسال و خورده ای پیش بود اومدم نظر دادم . هنوزم همونطور ارزوی افزایش قد دارم هیچکاری هم نتونستم انجام بدم دیگه کار از کار گذشته بود فایده ای هم نداشت .👍👍👍

 125. سلام من دوماه دیگه میرم تو ۱۳ سال و مهر امسال کلاس هشتمم..قدم ۱/۶۰هست میخوام بلندترشم .دوسه روزه که حرکات کششی همه نوعشو دارم مرتب انجام میدم ولی خیلی سختمه راستش درد میگیره پاهام و ماهیچه هام میبنده ….برام دعاکنید قدم بلندترازاینی که هست بشه ….منم براتون ارزوی موفقیت دارم ….وسوالم اینه که:چقد رشدمیکنم؟؟؟؟ این ورزش هارو کی انجام بدم؟؟؟ و تا ۱۷ سالگی به ۱/۸۰ میرسم ؟؟؟؟؟؟؟..اقا مصطفی اگه جواب بدید یه دنیا ممنونم

 126. سلام من 14 سالمه وقدم 173 بدنسازی هم کار میکنم ولی حرکت پا انجام نمیدم میخواستم بدونم امکان داره قدم به 1.90بررسه یا نه

 127. سلام دوستان
  همه چيز به خودتون بستگي داره من ٢٤سالمه قدم ١/٨٠
  البته قبلش ١/٧٣ بودم
  درضمن من اعتياد سنگين داشتم تو دو سالي كه ترك كردم
  رفتم يوگا..
  به قول استادمون بدن آدم حرف گوش ميكنه اگه ازش درست بخواين
  شما تمرينات كشيشتونو فقط با آرامش انجام بدين
  خواستن توانستنه
  اين حركات بالا براي يوگا هستن يه ورزش هوازي
  ولي يادتون باشه هيچ وقت تو اين حركات زياده روي نكنيد

 128. سلام
  کسایی که دنبال افزایش قد هستند اصلا مهم نیست که چند سالتونه با صفحات رشد بسته هم میشه افزایش قد داشت به شرطی اینکه نکته هایی رو که میگم به دقت دنبال کنید= کتاب زیر را دانلود کنید
  http://s8.picofile.com/file/8307343118/Basic_Grow_Taller_System.pdf.html
  دوم= تمرینات را دوبار در روز انجام دهید اول صبح وقتی که از خواب بیدار میشید دقت کنید صبح بلافاصله که از خواب بلند میشید حتی دست و صورتتون هم نشورید بلافاصله که چشم باز کردید باید تمرینات را انجام دهید توجه کنید بعد از اینکه چشم باز کردید باید تمرینات شروع کنید تنبلی نکنید دوم=قبل از خواب تمرینات را انجام دهید
  اگر این کارها را به دقت دنبال کنید افزایش قد بین 3 تا 12.5را دارید تمرینات را تا رسیدن به نتیجه دلخواه انجام دهید

 129. سلام من ۱۴ سالنه قدم ۱۴۷ لطفا کمکم کنید اگه میشه جوابم رو بدین چون معمولا جواب نمیدین با تشکر

 130. سلام تمرینات خیلی خوبی بودن واقعا ادم کشیده شدن رو حس میکنه. فقط یه سوال من الان تازه 16 سالم شده و قدم 167 هستش ایا من دو سال این تمرینات و مثل اینارو انجام بدم امید به 176 177 هستش یا خیر خیلی ممنون از سایت خوبتون

 131. سلام و خسته نباشید من 17.5 سال‌ها و قدم 170 هست
  خیلی نگرانم بنظر شما با این تمریناتتا 20 سالگی و حتی پایان سن رشد 7،8 سانت اضافه کنم؟؟
  خیلی ممنون میشم اگر جواب بدید

Leave a Response