حرکات کششی مخصوص افزایش قد

حرکات کششی مخصوص افزایش قد

- in مقالات ورزشی
34583
۳۵۰

کسانی که مایلند با ورزش قد خود را افزایش دهند باید حرکات کششی مقاومتی را بعنوان بخش مهمی از برنامه ی ورزشی خود قرار دهند چون در واقع این نوع تمرینات به آزاد سازی مقادیر زیادی هورمون رشد کمک خواهد کرد . این هورمون به نوبه خود باعث اثر بر روی غضروف و افزایش دانسیته ی استخوانی میشود .

برای اینکه تمرینات شما برای افزایش قد موثر واقع شود باید حتما ۶ – ۵ روز در هفته و در هر روز ۲ بار این تمرینات را انجام دهید . بعد از اینکه به نتیجه ی مورد نظرتان رسیدید دیگر ماند قبل به این تمرینات نیاز ی نیست .

– لطفا از بارفیکس آویزان شوید ( Hanging )

Girl Hanging - Height Increase Exercise

روی زمین خشک حالت شنای کرال سینه بگیرید ( Dry Land Swim  )

dry-land-swim

 لگن خود را با پل زدن سرازیر کنید ( Pelvic Shift  )

pelvic-shift

۱- حرکت مار کبری ( Cobra )

prone-floor-cobra

به شکم روی زمین دراز بکشید و کف دستها را روی زمین هم عرض انه قرار دهید . سر و گردن و کمر خود را به سمت عقب تا جایی که ممکن است بر گردانید بنحوی که چانه تان به سمت بالا بیاید . در این حرکت استخوان لگن باید روی زمین قرار داشته باشد .

* میزان توقف در این حالت در ابتدا از ۵ ثانیه شروع می شود و در جلسات بعدی به ۳۰ ثانیه می رسد .

۲- حرکت سوپر کبری ( Super Cobra )

The-Difference-Between-Upward-Facing-Dog-and-Cobra-Pose-2

این حرکت با بازوهای عمود بر روی زمین و قوس کمر ( حرکت کبری )  آغاز می شود . سپس مفصل ران را خم کنید و بدنتان را بالا آورید تا بدنتان شبیه حرف ۸ شود بنحوی که باسن در راس عدد ۸ باشد . در این حالت چانه ی خود را به سینه بچسبانید سپس به پوزیشن اول باز گردید .

* این حرکت را ۱۲ – ۱۰ بار انجام داده و هر بار ۱۰ ثانیه نگه دارید .

۳- حرکت گربه – سگ یا کشش گربه ( Cat stretch )

402d1_ab4d4a74292cf43c_cat-

                    چهار دست و پا روی زمین قرا گیرید . ابدا توام با بازدم انتهای ستون فقرات و سر و گردن را پایین بیاورید و کمرتان را تا جایی که می توانید بالا به سمت سقف ببرید مانند گرده ماهی . سپس توام با دم انتهای ستون فقران و سر و گردن را بالا ببرید و تا جایی که می توانید کمرتان را گود کنید .

۴- کشش پا روی زمین ( Basic Leg Stretch )

Stretching Exercise

* روی زمین بنشینید و پاها را از هم باز کنید . بدون اینکه پشت خود را خم کنید سرخود را سمت یک پا ببرید و نزدیک زانو قرار دهید و دستها را به نوک انشتان پا برسانید . سپس سر خود را بسمت زانوی دیگر ببرید و دستها را همچنان روی نوک انگشتان پا قرار دهید .

* مجموعا ۶ – ۵ بار این حرکات را انجام دهید و هر حرکت را ۵ ثانیه نگه دارید . 

۵- پل زدن ( The Bridge )

back-bridge_-_step_1.max.v1

* به پشت روی زمین قرار گیرید و زانوها را خم کنید و باسن را بهم بفشارید . با دستها مچ پاها را بگیرید و سپس لگن و باسن خود را از زمین بلند کنید و تا جایی که ممکن است به سمت بالا ببرید .

* مجموعا ۶ – ۵ بار این حرکات را انجام دهید و هر حرکت را ۵ ثانیه نگه دارید . 

۶- حرکت میز ( The table )

 روی زمبن بنشینید و اها را در مقابل صاف کنید . کف دستها را در منار باسن روی زمین قرار دهید . حال چانه را بسمت سینه بیاورید و سس چانه را بلند کنید و سر را عقب ببرید . در حین انجام این کار بدن خود را از زمین بلند کنید  بطوری که زانوهایتان خم شود و دستها صاف و کشیده روی زمین قرار گیرند . بازوها و ساق پاها باید تقریبا با هم موازی گردند . در این حالت شما شبیه یک میز شده اید .

اگر انجام این حرکت برای شما مشکل است و نمی توانید آن را انجام دهید حرکت را تا جایی که می توانید انجام دهید هر چند ناقص .

این تمرین را به نسبت توانایی خود ۲۰ – ۸ بار تکرار کنید .

۷- حرکت خمیازه ( The Yawn )

the_yawn

بایستید و دستها را در شت گردن بهم بدهید . دستها را خم کنید تا جایی که ممکن است بالا ببرید .

این حرکت را بنا به توان ۱۵ – ۵ بار تکرار کنید .

۸- حرکت کاسه دمرو ( The Bow Down )

بایستید و دستها را روی کمر بگذارید . تا جایی که ممکن است به جلو خم شوید و سر را ایین بیندازید . نگذارید زانوها خم شوند و باید چانه تان از سینه فاصله داشته باشد .

بنا به توان ۸ – ۴ بار این حرکت را تکرار کنید .

۹- حرکت کشش حداکثر ( The suer stretch )

super-stretch

 بایستید و تا آنجا که ممکن است دستها را بالا ببرید و روی پنجه ی پاها بلند شوید تا در کمر احساس کشش کنید . ۶ – ۴ ثانیه توقف کنید و به حالت اول باز گردید .

۱۰ – حرکت کاسه وارون با دست روی سر ( Hands on the Head Bow Down )

Head-Bow-Down

بایستید و دستها را در پشت گردن بهم بدهید و تا جایی که ممکن است به جلو خم شوید  . چانه را بسمت سینه ببرید و مراقب باشید زانوها خم نشوند .

این حرکت را بنا به توان ۸ – ۴ بار تکرار کنید .

۱۱- حرکت بالا بردن پا از عقب ( Straight Leg Up ) 

Double-leg-straight-leg-lift2

به شکم دراز بکشید و دستها را در پشت سرتان بگذارید یکی از پاها را از پشت بالا آورید . و سپس برای پای دیگر تکرار کنید . در هر بار بالا آوردن پا ۵ – ۳ ثانیه توقف نمایید .

۱۲- کشش دیوار ( Wall Stretch ) 

images

پشت به دیوار بایستید و دستها را تا آنجا که ممکن است بالا ببرید و روی پنجه ی پاها بلند شوید . تا جایی که امکان دارد ستون فقرات را به دیوار بچسبانید . ۶ – ۴ ثانیه توقف کنید. با توجه بخ اینکه ستون فقرات کاملا مسطح به دیوار چسبیده است این کشش سخت تر از آنچیزی است که بنظر می رسد .

۱۳- لمس پنجه پاها ( Touch Toes ) 

670px-Touch-Your-Toes-Step-8

 بایستید و دستها را بالای سر بالا ببرید . از ناحیهی یکمر خم شده و دستها را به نوک پنجه ی پاها برسانید . پاها را کاملا صاف نگه دارید و زانوها را خم نکنید مگر اینکه مجبور شوید کمی در زانوها خمیدگی ایجاد کنید . ۳ – ۲ ثانیه توقف کنید .

۱۴- دو پای کشیده به بالا ( Two Straight Legs Up )

two_straight_legs_up

به شکم روی پد دراز بکشید و کف دستها را در کنار بدن روی زمین قرار دهید . حال هر دو پا را در کنار هم از پشت تا حد امکان بلند نمایید و ۳ ثانیه توقف نمایید .

۱۵- سرازیری ( The Downhill ) 

the_down_hill

بایستید و دستها را در پشت بدن بهم بدهید . تا جایی که می توانید آهسته از کمر خم شوید و پایین بیایید و دستها را بالای سر به طرف جلو ببرید . این پوزیشن را ۶ – ۴ ثانیه ادامه دهید .

۱۶- آویزان شدن ( Hanging ) 

images (1)


شاید یز سخت تر از آویزان شدن نباشد . از یک بارفیکس یا میله ای آویزان شوید . این کار موجب کشش عضلات و ستون فقرات شما می گردد . توصیه می کنم حداقل بمدت ۳۰ ثانیه از بارفیکس آویزان شوید . در مراحل پیشرفته تر برای اینکه تمرین را سخت تر کنید فاصله ی دو دستتان را که از بارفیکس گرفته اید باز تر کنید .

هرگونه استفاده از مطالب و تصاویر سایت تنها با اجازه کتبی از مدیر سایت مجاز می باشد.

350 Comments

  1. سلام،واقعاامطالب بسیارمفیدی توسایته،دمتون گرم.آیابدنسازی باعث کند شدن روندپوکی استخوان میشه!؟

   1. سلام
    بله ورزش های قدرتی (بدنسازی) میتواند کمک بسزایی در درمان هرچه بهتر بیماری پوکی استخوان کند و همچنین با انجام تمرینات قدرتی مداوم علاوه بر اینکه به استحکام و سلامت استخوانهای خود کمک میکنید اندامی زیبا و متناسب نیز خواهید داشت
    و در کنار ورزش مصرف موادی که دارای کلسیم بالایی میباشد میتواند به شما در روند بهبودی کمک کند

 1. merc az matlabe khobeton mamnonam kheyli khob bod

 2. man ghadam153hast sen14 age in varzesh ha ro ta1mah edameh bedam ghadam160mishe mamnon misham age yeki javab bedeh

  1. یک ماه تغییری نمیکنید ! شما تو سن رشد هستید ورزش های مربوط به افزایش قد رو انجام بدید

   1. توی ۴ ماه چی میشه

  2. من ۱۴ سالمه و قدم ۱۴۸ آیا با این حرکات میتونم قدمو بلند کنم تو رو خدا واسم دعا کنید

   1. زیر نظر پزشک باشید مطمین میشید که شدنی یا نه

    1. سلام من ۱۶ سالمه قدم ۱۶۱ میخاستم ببینم بااین حرکات قدم به ۱۸۰ میرسه وتا چه زمان میشه قد رشد کرد.

 3. حمیید خلخالی

  عالیه ممنونم

  1. سلام من ۱۰ سالمه به بلوغ رسیدم بلوغ زود رس دارم قدم ۱۴۷ تا چند سانت میتونم رشد کنم

 4. واسه ۲۰ساله ها هم جواب میده
  من قدم ۱/۷۶ سه سانت بیشتر شه کافیه

  1. محسن جان من خودم۲۰سالمه این حرکات بم جواب دادن البته بسته به فعالیتت داره وانگیزت مهمتره عزیز هرروز صبح اگه حوصله داشتی حرکاتومنظم انجام بده ذهنتم فقط به حرکات تمرکز بده وبه خودت تلقین کن که من قد بلند میشم باور کن نتیجه میگیری از همین فردا انجام بده

  2. داداش شما دگ سن رشدت تموم شده راهی واسه قد لندی نیس مگه این که از دو طرف بکشنت

 5. دوستان به نظر شما این حرکات استاندارد اند؟؟؟؟

 6. man 17salame va ghaddam 175 be nazare shoma khube?

  1. دانیال جان قدت نسبت به سن شما عالیه داداشی سامان ورزشا استانداردن من خودم روزی۳بار دارم تکرارشون میکنم البته به شرطی نتیجه مطلوب میدن که هرروز حرکاتو انجام بدی وقبلش باید کمی ورزش نرمشی انجام بدیکه بدنت گرم بشه که بدنت پذیرای این حرکات باشه

   1. maryame aziz shoma farmudi ke 20salete va in harakat barat taasir dashte mishe taasiresho begi??cheghadr ghad keshidi?tuye che moddati/

 7. سلام وخسته نباشید مرسی از اینکه این تمریناتو در اختیارمون گذاشتین شاید باورتون نشه ولی من مدت۲هفته فعلا که نتیجه گرفتم البته خودم حس نمیکنم ولی اطرافیان بم گفتن نگفته نمونه مشکل هورمونی دارم وقرصایی که دارم واسه تعادل میزان هورمونم استفاده میکنم هورمون قدموتحریک کردن مشکل ترشح بیش از حد غده هیپوفیزدارم وبااین حال ورزشایی که گذاشتین رو روزی۳بار دارم تکرار میکنم واقعا ممنون مررررررررررررررررررسی بوس بای

 8. سلام,من۱۸ سالمه و قدم۱۶۶,میخواستم بدونم اگه این حرکات رو منظم انجام بدم قدم به ۱۷۳ میرسه؟چقدر طول میکشه,ممنونم مریم جوووون

 9. سلام متولد۱۳۷۳ باقد۱۶۷ وزن ۴۵
  ایا این نرمشها جواب میده؟ نا امید شدم ز افزایش قدم
  چه مدت انجام بدم؟
  کدوم وقت روز؟

  1. ممنون .خوندم ولی نگفتید تاثیری خواهد داشت تا چند سانت؟
   کدوم وقت روز بیشتر تاثیر داره این ورزشا؟

  2. قبل از این که شروع کنیم از مدریت سایت تشکر یادمون نره.
   با تشکر از مدیریت سایت که این مطالب ارزشمند را در اختیار عموم قرار داده. مطالب خوب و علمی هستش اگر همانطور که گفته شده ۲ بار در روز انجام شود بهتر جواب میده.
   من خودم ۱۰ سال هست جودو تمرین میکنم از آنجایی که میگن جودو در رشد قد تاثیر منفی میزاره این حرکات را ما انجام میدیم و تاثیر خیلی خوبی داره و از کاهش رشد قد جلوگیری میکنه و از نظر علمی هم ثابت شده.من این مطالب از خودم نمیگم حاصل دوره های تغذیه و اناتومی و رشد تکامل حرکتی هست که رفتم.
   ولی افراد عادی اگر میخواهند زودتر جواب بگیرند باید علاوه بر ۲ بار تمرین در روز کنار این تمرینات روزی یکبار کلسیم D و ویتامین A و و برای جذب زودتر این ویتامین ها بهتر است ویتامین C هم مصرف بشه (البته با مشورت پزشک ) و در مصرف این مکمل ها هم زیادروی نشود. به یاد داشته باشید بهترین زمان این حرکات صبح زود و بعد از ظهرهاست بعضی ها هم گفته اند هنگام خواب هم خوب است چون در این زمان ها (مخصوصا صبح زود) هورمون رشد بهتر ترشح می شود به یاد داشته باشد قبل از این حرکات امید و انگیزه و صبر از همه مهم تر است اگر به این حرکات ایمان نداشته باشید تاثیری آن چنانی ندارد. موفق باشید.

 10. با سلام
  من ۱۷٫۵ سال دارم و قدم حدود ۱۷۳ می باشد
  آیا با انجام این حرکات در چه مدت بر قامتم تا چه مقدار افزوده میشود؟

  1. با سلام دوباره
   اگه بعد از تمرینات شیر بخوریم تاثیرش بیشتر میشه؟

 11. باسلام من ۱۵ سالمه و قدم۱۵۵ میخواستم بدونم این حرکات تاثیر
  هم داره؟ وبا ین حرکات چند سانت می تونم بلند شم؟ وباید تا چ
  ه مدت ادامه بدم تا بلند شم؟

 12. سلام من۱۵ سالمه و ورزش هایی که گفتیدو ۶ماه هرروز انجام میدم ولی فقط۲سانت بلند تر شدم.میخواستم بدونم قرص های تبلیغی اثر داره یانه!ممنون از مطالبه خوبتون

  1. سلام من ۱۶ سالم قذم ۱۶۵ یا ۱۶۷ ۳ سال هست بسکتبال کار میکنم به طور حرفه ایی نه برای افزایش قد اما قبل از بسکتبال ۱۳۵ بودم میخواستم ببینم باز هم جای رشد دارم در ضمن بدنسازی هم کار میکنم در طول بدنسازی هم ۵ سانت بلند شدم میخواستم مکمل مصرف کنم آیا ضرر دارد روزی ۴ لیوان شیر ۲ روز در هفته تن ماهی و حبوبات و ۳ تا ۴ روز ۴ سفیده تخم مرغ و ۲ سیب زمینی آب پز آیا همین طور ادامه بدم به ۱۹۰ یا بیشتر و ۱۸۵ میشم.

   با تشکر

 13. سلام من ۱۳ سالمه و قدم۱۴۵ ایا با این حرکت قد میکشم؟چقدر؟ وتا چه مدت باید ادامه بدم؟ممنون میشم اگه جواب بدید

  1. سلام
   جواب یکی از سوالاتم را نگرفتم میتونم مکمل مصرف کنم

  2. من ۱۲سالمه قدم ۱۴۸ به نظرم قدم متوقف شده لطفا بگید دوباره قد میکشم؟

 14. قرص مولتی ویتامین و کلیسم هم مصرف دارم آیا این حرکات کششی موثر هست

 15. سلام محمدم ۱۵ سالمه قدم ۱۷۳ ۴سال بسکتبال هم میرفتم ولی دیگه نمیرم بنطر شما با انجام این حرکات بلند تر میشم یا نه

 16. سلام من ۱۵ سالمه قدم ۱۷۱ هست رفتم دکتر گفت چون به بلوغ رسیدی قد نمیکشی ولی بهم _روی_ و _کلسیم کربنات_ و _د۳_ داد والیبال هم بازی میکنم اگه هرروز این حرکات رو انجام بدم (تا آخر ۲۰ سالگی) قدم چقدر میشه ؟ در ضمن قدم خوبه؟

 17. سلام من ۱۶ سالمه قدم ۱۷۲٫/پارکو هم کار میکنم. بنظرتون انجام این حرکتا تو افزایش قدم تاثیر داره؟تو چه مدت؟

 18. من ۲۱ سالمه رو منم جواب میده.

 19. من ۱۵سالمه قدم۱۵۵با این ورزش ها قدم به ۱۶۰ میرسه؟لطفا جوابمو بدین ممنون..

 20. سلام من ۱۶سالمه،قدم۱۵۵یک ماهه که این ورزشا رو میرم اطرافیانم بم میگن قدت تغییر کرده ولی خودم حس نمیکنم،به نظرشما اکه ادامه بدم حداقل تا۲ ماه دیگه قدم به۱۶۰میرسه یا نه؟لطفا جوابمو بدین ممنون.

 21. با سلام اگر قرص HGH مصرف رو کنم روی قدم تاثیر داره یعنی بلند تر میشوم.

 22. سلام آیا مصرف کراتین در سن ۱۶ خطر ناک هست منظورم این هست که قدم میسوزد یا نه قدم ۱۶۵

  1. از سن ۱۶ ۱۷ سالگی به بالا میتونید مکمل مصرف کنید

 23. پس روی قدم تاثیر نداره درسته؟

 24. سلام من ۱۶ سالمه و قدم ۱۸۰ راهی نیست بشه همین قدر نگهش داشت اخه اگه با همین رویه پیش بره طبق ژنتیک دو سال دیگه ۱۹۵ میشم.

 25. سلام من۱۵سالمه قدم۱۵۶هست توی تابستون امسال ۴سانت بلند ترشدم امکان داره تا۶ماه دیگه ۱۶۲برسم با این ورزش ها یا نه

 26. سلام.م سی از سایت خوبتون میخواستم اگر میشه چند تا مکمل وزینک برای افزایش قد به من معرفی کنید.

 27. من ۱۷سالمه وقدم ۱٫۸۰با این ورزش ها قدم به ۱٫۹۰میرسه.؟ممنون.

 28. با سلام

  من جواب سوالم را نگرفتم اگر قرص HGH مصرف کنم قدم بلند میشود سن ۱۶ قد ۱۶۵

 29. سلام،من ۲۳ سالمه و قدم ۱۷۰.میخواستم ببینم امکانش هست که منم قدم بلندتر شه.

 30. سلام من ۱۵ سالمه قدمم۱۵۷ایا این قد برای این سن مناسبه

 31. سلام من ۱۴ سالمه قدم ۱۶۸ خوبه یا کمه؟

 32. سلام من ۱۰ سالمه به بلو رسیدم بلوغ زود رس دارم تا چه سانت رشد می کنم.

 33. سلام ممنون از مطالب مفیدتون…من ۲۰ سالمه قدم ۱۶۲٫راستش این قضیه خیلی رو مخمه…۲ساله دارم بدنسازی کار میکنم….دوره های مربی گری هم دیدم اما به خاطر قدم اصلا اعتماد به نفسشو ندارم…به نظرتون دکتر غدد میتونه کاری انجام بده…

 34. سلام من ۱۱سالمه قدم ۱۴۱وزنم هم۲۷ میخواستم بدونم قدو وزنم مناسبه یانه؟

 35. سلام من دختری ۲۳ ساله هستم قدم ۱۶۳ است برای افزایش قد چی کار کنم ؟

 36. سلام من الان ۱۹ سالم میخواستم بدونم باانجام این حرکات قدم تا ۱۸۵ میرسه ؟ الان قدم ۱۷۸ ؟؟؟

  1. ۱۰۰% دوست عزیز شاید به ۱۹۰ برسید

 37. سلام.من ۲۱ سالمه قدم ۱۷۱ سانت هست.اگر این حرکات رو انجام بدم قدم افزایش پیدا میکنه ؟؟؟
  اگر قرصی یا شربتی سراغ داشته باشی که کمک کنه زودتر قدم افزایش داشته باشه ممنون میشم بگی.

 38. الان تیکه بود؟

  1. آره دیگه :))

   1. اگه رسیدم چی؟؟؟؟

 39. سلام.من به تازگی ۲۲ ساله شدم و قدم ۱۷۶ سانتی متر هست..میخوام قدم بلند تر بشه.با توجه به سنم اگر انجام بدم قدم بلندتر میشه؟ قرص زینک هم میخورم ولی به دلیل مشغله کاری نمیتونم روزی دو بار ورزش انجام بدم…همون یک بار کافیه؟

 40. سلام من ۲۳ سالمه و باتوجه به اینکه دخترم به نظرت تو ۳ یا ۴ ماه ۵سانتی بلند میشم؟اصلا زمانو بیخیال بلند میشم؟فقط ۵سانت؟؟قدم ۱۶۰خو…..

 41. سلام.من به تازگی ۲۲ ساله شدم و قدم ۱۷۶ سانتی متر هست..میخوام قدم بلند تر بشه.با توجه به سنم اگر انجام بدم قدم بلندتر میشه؟ قرص زینک هم میخورم ولی به دلیل مشغله کاری نمیتونم روزی دو بار ورزش انجام بدم…همون یک بار کافیه؟

 42. سلام من ۱۹ سالمه میخواستم بدونم فقط با انجام این حرکات چند سانتی متر رشد میکنم؟

 43. سلام ، تشکر میکنم از سایت خوبتون. من ۱۹٫۵ سالمه و قدم ۱۸۳ .این حرکات قدمو به ۱۹۰ میرسونه؟

 44. سلام.متولد ۷۶ هستم و قدم ۱۷۶ با انجام این تمرینات میش به ۱۹۰ برسم؟؟؟
  بدنسازیم کار میکنم.مرسی

 45. جواب ممنون میشما.

 46. سلام جناب من تازه رفتم توی ۲۰ ولی هنوز بلوغم کامل نشده ایا هنوز جای رشد هست؟

 47. سلام من می خوام مکمل زینک نیچرمید مصرف کنم ولی نمیدنم اینوبخرم یاکلسیم منیزیم زینک نیچرمید(چه وقت باید مصرف بشه؟)

 48. باسلام.تشکر از سایت خوبتون…من ۱۹سالمه قدم۱۶۹هستش دکترم رفتم گفتن جای رشدت پر شده به نظر شما با این حرکات میتونم قدمو تا حدودی افزایش بدم واقعا این قضیه رو تمرکزم تاثیره بدی گذاشته اگه دقیق جواب بدید ممنون میشم باتشکر….

 49. سلام ببخشید این حرکاتم مثل حرکات بدنسازی باید هر کدومو سه بار انجام بدیم یا یه بار
  خواهشن دقیق بگین خیلی ممنون
  یه سوال دیگه قرص زینک با قرصای مولتی ویتامین مینرال فرق داره کدوم بهتره؟
  من ۱۹سالمه شدیدا کوتاه تشریف دارم

 50. سلام…
  من ۱۹ سالمه قدمم تقریبا۱٫۷۷ هستش..میخواستم بدونم.. با این حرکات ظرف دو ماه اینا قدم افزایش پیدا میکنه؟؟ یه دویا سه سانت بلند تر بشم واسه من کافیه
  بابت حرکاتتون هم ممنون…

 51. من یه برادر ۱۳ ساله دارم که ریزنقشه.برای به حداکثر رسوندن رشد قدیش چه کاری میتونم بکنم؟چه ورزش چه تغذیه.با تشکر

 52. سلام و تشکر از سایت عالیتون
  من تمیناتو انجام میدم ولی متاسفانه چون مشغله دارم نا منظم انجام میدم می خواستم بدونم این تمرینات اگر نامنظم هم باشه بازم تاثیر داره یا خیر ؟

 53. اولا یه سوال:این مطلبی که گذاشتید اصلا پایه علمی داره؟دکترا میگن صفحات رشد معمولا ۱۸ سالگی بسته میشه،بعدش هیچ راهی نداره که بلند شد واین تمرینات کششی فقط میتونه با اصلاح ساختار قامتی افراد کمی اونا رو بلند تر نشون بده یعنی کسی که گودی کمر داره و… میتونه با این تمارین این عیب رو برطرف کنه وبلند تر به نظر بیاد،ولی در درازتر شدن طول استخوان ها هیچ تاثیری نداره.اصلا کسی بوده که بعد از پایان رشد استخوانی قد بکشه؟یا مثلا ازتون تشکر کنه بگه من اینا رو انجام دادم چند سانت بلند تر شدم؟فقط خواهشی که دارم اینه که این تناقض رو روشن کنید تا الکی سر کار نریم وبه امید بلند شدن این حرکات رو انجام بدیم.

  1. دوست عزیز اولین قدم آزمایش هستش تا مطمئن بشی که صفهات استخوانی بسته شده یا خیر / راه دوم هم اینه که زیر نظر پزشک دارو های خاص تجویز میشه مورد استفاده قرار بگیره بعد از اون این تمرین ها هم مکمل اون چیزهایی هستش که گفتم بعضی ها با آزمایش متوجه این میشن که صفهات بسته نشده زیر نظر پزشک هم ممکن به خواستشون نرسند ! باید تلاش کرد تا انشالا به هدفی که میخواهید برسید

 54. با سلام من ۱۸ سالمه و قدم ۱۷۰ و در بوشهر یک منطقه گرمسیر زندگی میکنم به دلیل رشته تحصیلی باید قدم بشه ۱۸۰ خدم امید دارم ولی میگن تواین سن دیگه مردان رشد نمیکنند خواهش میکنم راهنمایی کنید راستی وزنم ۷۵ متاسفانه گودی کمر هم دارم (یا علی)

 55. سلام من متولد سال ۷۸هستم..قدم کند رشد می کنه قد من نسبت به بقیه اعضای خانواده ام کوتاه تره…ایابازم امکان داره قدم بلندترشه؟؟

  1. آزمایش بگیرید تا بفهمید صفحه رشد قد بسته شدن یا خیر که احتمال بسیار زیاد بسته نشده ! دوم اینکه زیر نظر پزشک متخصص

 56. چرا عکس ها رو نشون نمیده اشکال از چی است

 57. ایا خوردن دوقرص زینک درروز ضرردارد؟؟

 58. سلام .اگه صفحه رشد بسته بشه دیگه امکان ازایش قد بااین ورزش ها وجود نداره؟ ۱۸سالمه قدم ۱۶۰هست دکتر گفته صفحه رشد فقط یه مختصری بازه وفقط ۱سانت دیگر رشد میکنم ایا امکان رشد بیشتر هست؟چقدر به نظرتون/گودی کمرم زیاد هست .لطفا جواب بدین

  1. اینایى که واسه بلندشدن گفتین مفیده

 59. ۲۰ سالمه و دختر هستم قد ۱۵۳ .آیا ۶ یا۷ سانت دیگر قدم بلند میشود با این نرمشها و رژیم متناسب؟ لطفا جواب منو بدید خیلی ناراحتم ممنون از سایت خوبتون

  1. احتمال زیاد خیر چون ازون سنی که باید گذشته . برید آزمایش بدید تا مطمئن بشید که صفحه استخوانی شما بسته شده یا نه

 60. سلام من ۱۸سالمه قدم ۱۶۸میخواستم بدونم تو۱سال چقدرمیتونم بلندشم اصلا میتونم بلندبشم؟

  1. احتمال زیاد نمیشه باید آزمایش بدید تا متوجه بشید

 61. سلام خسته نباشید من ۱۶ سالمه و قدمم۱۷۹ هستش به دلیل ورزشی که حرفه ای ی ای ،نبال میکنم(والیبال خیلی نگران قدم هستم آیا میتونم به ۱۸۵تا ۱۹۰برسم

  1. سلام خود ورزش والیبال هم خیلی به رشد قد کمک میکنه ! برای نتیجه خوب بهتر که زیر نظر پزشک متخصص این کارهارو انجام بدی

 62. بله چون بسیاری از تمریناتی که گفته شده رو در باشگاه وبعضی هارو هم به توصیه مربیانم انجام میدم
  دوچرخه زدن روی دوچرخه ای که پا سخت به پدال میرسه میتونه موثر باشه؟؟! چون از چند نفر شنیدم

  1. تنها حرکات کششی نمیتونه به بلند شدن قد کمک کنه داروهایی هستند که متخصصین ازشون استفاده میکنند مثل سوما این داروها در کنار تمرینات به رشد قدی شما کمک میکنه !

 63. یا سلام بنده ۳۱ سال دارم وقدم ۱۶۷سانت آیا با حرکات کششی ویا دکتر غدد درون ریز راهی برای افزایش قدموجود دارد.

 64. salam
  man 18.5 salame va volleyball bazi mikonam ghadam dakhele zamin 181c hastesh raftam doktor behem [L-Argenin] va [Zinc plus] dadesh hoodoode 8 mahe masraf kardam va tasire anchenenani nadashtesh doktor goftesh peserha ta 25 salegi roshd mikonan mikhastam bedoonam ba masrafe protein badan sazi Mass-tech roshde ghadam motavaghef mishe va in harekato anjam bedam tasiri khahad dasht??

 65. taze ghose kamaram daram! goftam dakhel zamin ghadam 181 vali bedoone kafsh 178! ba harekate varzeshi mishe ghose kamar ro khoob kard? pahnaye do dastam 185 c vali ghadam 178c! khahesh mikonam ye rahi baram peyda konid! @_

  1. اون دکتر پول ویزیت گرفته کار خاصی نکرده باید آزمایش بدی اگه صفحه استخوانی بسته نشده؛ باشه با دارو و تمرینات مخصوص شانس افزایش قد داری! اگه صفحه استخوانی بسته شده باشه باهیچ دارویی نمیتونی کاری کنی

 66. ghablaz inke daroo bede azmayesh hoormoone roshd gereft va goftesh shance afzayesh ghad ro daram va ghablesh gofte bood age safahate roshdet baste shode bashe zamino zaman ro be ham bebafi hich kari nemishe kardvali chizi nagoft va daroo nevesht darooha hoodoe 2 ela 2.5 c tasir dasht!!_D

 67. سلام من یه دختر۱۹ساله هستم به نظرتون این حرکات رومنم تاثیر داره؟الان قدم ۱۵۷ احتمالا چندسانت دیگه رشد میکنم درضمن والیبالم کارمیکنم.ممنون میشم جوابمو بدید.

  1. سلام
   بخودتون تاثیر داره,ژنتیک و استعدادو مهمتر از اون تمرینات و شدت تمریناتی که انجام میدید

 68. من صفحات رشدم بسته شده رو من اثر داره؟ الان ۱۹ سالمه.اگه اثر داره چند سانت دیگه قدمیکشم؟

  1. واقعیت روخودتون گفتید خیر ! بهترین هدیه خداوند سلامتی هستش اونقدرها که سلامتی مهم هستش این چیزها مهم نیست

 69. پس چرا جواب منو نمیدیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییید؟

  1. سلام.همونطور که مشاهده میکنید دوست عزیزم آقا مصطفی پاسختونو داد.
   اماباید بچند نکته نیز اشاره کرد.تمرینات و تغذیه و مواد غذایی که به رشد قد و استخوان ها کمک میکنند
   با توکل بخدا

 70. سلام من به تازگی وارد ۱۷ سالگی شده ام و قدم ۱۶۰ است میخواستم ببینم حداکثر تا چه سنی میتوانم رشد کنم و با انجام دادن این حرکات طی چند ماه میتوانم نتیجه بگیرم

  1. با ازمایش میشه فهمید

 71. سلام ممنون از مصالب زیباتون

  یه سوائل فنی:اینکه ایا آویزان شدن از بارفیکس بدن رو کشیده میکنه یا پاهارو کشیده میکنه که باعث افزایش قد میشه؟؟؟

  1. یکی از راه های افزایش قد میتونه باشه ولی اگه سن رشد گذشته باشه خیر

 72. سلام من ۱۴ سالمه و قدم ۱۵۵ است . بیش دکتر که رفتم گفت صفحه رشدت بسته شده اما عکسی که از زانوم گرفتن اینجور نشون نمیده .به نظر شما با این حرکات می تونم رشد کنم یا نه ؟ لطفا جوابم رو بدین.

  1. سلام اگه صفحات رشد بسته نشده باشه بله با انجام حرکات بالا میتوانید نتیجه بگیرید

 73. سلام من ۱۶٫۵ سالمه قدم ۱۵۷ مکمل های زینک پلاس،ال ارژنین و کلسیم استفاده میکنم نرمش های کششی هم انجام میدم میخوام بدونم بعد از چه مدتی و چند سانت قدم بلند تر میشه

  1. سلام،نحوه مصرف زینک پلاس یدونه قبل غذا و یا مطابق دستور پزشک خود،و بهترین گزینه مصرف ال آرژنین نیز یک ساعت قبل تمرین میباشد،و همینطور بهترین تایم برای مصرف کلسیم شب هنگام بعد ازشام و صبح بعد از صبحانه است.
   شما در سن رشد هستید و در صورت باز بودن صفحه رشد با انجام تمرینات کششی مخصوص در زمان کوتاه نتیجه میگیرید

  2. باید ازمایش بدید و مطمن بشید که صفحه های رشد بسته شدن یا خیر !

 74. اقا قد من ۷ سانت بلند شد متشکرم

  1. سلام،خیلی خوبه آفرین

  2. شماها که قدتون خوبه
   من ۲۵سالمه قدمم ۱۴۸خیلی ناراحتم اون موقع ها میرفتم دکتر میگفتن بلند میشی
   چیزی هست که کنار این تمرینا بخورم که بدنم هورمون رشد ترشح کنه؟ من که اصلا دوست ندارم از خونه برم بیرون مسخره قدم میکنن

   1. راهی برای افزایش قد شما وجود نداره مسخره نداره هر انسانی زیبایی خودش رو داره

 75. سلام دادا من ۱۸سالمه قدم۱۸۲وقد پدر۱۷۵و داداشم ک از من بزرگتر۱۹۰٫من دروازبانم با وجود این قدم الان یک ساله هرکاری بگی دنبالش رفتم برای اینکه قدم بلند شه چون برا گلری حداقل۱۸۷ باس باشی حتی دانشگاه قبول شدم و…نرفتم برا افزایش قدم شما هر راهی سراغ داری بیزحمت بگو تا از این وضعیت درام

 76. سلام من۲۳ سالمه و قدم ۱۶۰ سانته خیلی دوس دارم قدم ۱۰ سانت بلندتر بشه میخواستم بدونم با این تمرینات قدم بلند میشه چقد طول میکشه

  1. سلام,شما در سنی هستید که صفحه رشدنون بسته شده اما باز میتونید به یک متخصص مراجعه کنید تا اطلاعات بیشتری کسب کنید
   صفحات رشد قد : در دختران حدود ۱۴ سالگی و در پسران حدود ۱۵ تا ۱۶ سالگی این صفحات رشد بسته می‌شود.
   پایدار باشید.

 77. سلام.ازدوست عزیزمون اگه جواب منومیدن میخواستم بپرسم چندسالشون هست که ۷سانت قدکشیدن بعدچه مدت این ورزش روانجام دادن که نتیجه گرفتن؟ ایشون دخترهستن یاپسرچون برای من اصلا اسم های دوستانی که نظرمیذارن مشخص نیست؟
  جواب منوبدیدممنون میشم.باتشکر.

 78. سلام به همگى من یک پسر۱۶٫۶ ساله هستم قد من ۱۸۴٫۵ هستم تا بیست سالگى قد من به چند سانت میرسه آخه من خیلى دوست دارم قدم نهایتا بشه ۱۹۵ واقعا به ۱۹۵ میرسم؟

  1. سلام,
   صفحات رشد قد : در دختران حدود ۱۴ سالگی و در پسران حدود ۱۵ تا ۱۶ سالگی این صفحات رشد بسته می‌شود.
   شما میتوانید با آزمایش و مراجعه به متخصص اطلاعات بیشتری کسب نمایید.
   پایدار باشید.

 79. سلام. من ۱۶ ساله هستم و قدم ۱۷۳٫ ولی طبق آزمایشات اولا صفحات رشدم بسته شده و دوما از نظر استخوانی ۱۸ ساله محسوب میشوم. میخواستم ببینم حرکات کششی بر من هم تاثیر دارند؟ و حداقل در چه زمانی و حد اقل چند سانت ؟

  1. وقتی صفحه رشد بسته شده دیگه راهی برای بلند شدن قد وجود نداره

 80. سلام من ۱۵سالمه قدم هم ۱۶۸است ولی بین دوستان خودم قد کوتاه هستم ایا با انجام دادن این حرکات قدم بلندتر خواهد شد؟چند وقت این حرکات رو انجام بدم؟ممنون میشم اگه سریع جواب بدید.

  1. عکس های تمرین ها برای من باز نمیشه میشه این تمرین هارو برام ارسال کنید به جمیلم….

  2. پیش دکتر برید ازمایش بدید الان زمانیه که باید فکر قد باشید ممکنه بازم دیر شده باشه ممکن شانس هم داشته باشی

 81. سلام من ۱۷ سالمه قدم ۱۷۸ است ایا با این حرکات میتونه قدم ۱۸۵ بشه

  1. اگه از سن رشد نگذشته باشی ممکن کمی قد بلند تر بشه اما نه تا اینقدر که میگی

 82. سلام من ۱۷ سالمه و ۱۸۴ قدمه با این حرکات به ۱۹۰ میرسم……

  1. میتونید بال تر برید بقیه دوستان سوال کردن جواب سوال شما هم بین اونها پیدا میشه

 83. سلام
  من به تازگی ۱۹ساله شدم . الان قدم ۱۷۱ است .
  ایا با این تمرینا بلندتر میشم؟ چند سانتی متر؟

  1. خیر سن شما از رشد قدی گذشته

 84. باسلام عکس هایی که قرار دادین نمیتونم ببینم مشکل از کامپیوتر منه؟؟؟

  1. سلام، متاسفانه لینک های تصاویر دچار مشکل شده اند
   در اسرع وقت تصحیح میکنم

 85. سلام من پسری هستم ۱۶ساله با قد ۱۶۵ آیا با این ورزش میتونم ۱۷۸باشم

  1. سلام،تو سن رشد هستی و اگه صفحات رشدتم بسته نشده باشه امکاش هست شاید تا چند سانت .
   با تمرینات منظم و تغذیه مناسب

 86. سلام.من ۱۶سالمه وچهارماه دیگه میرم توی هفده سال وقدم ۱۷۵هست.مخوام قدروبه ۱۸۲برسونم.آیابا تمیرین این ورزشها میتونم؟

  1. سلام.
   اگه صفحات رشد شما بسته شده باشه که امکانش وجود نداره
   اما اگر در غیر اینصورت باشه امکانش هست که رشد داشته باشید

   1. باسلام مجذ.احتمال این که صفحات رشدم بسته شده باشه خیلی کمه.شمادراین سن چه کارهایی رو برای افزایش سریع قد پیشنهاد میکنید.پدرومادرمن قدبلندهستند.نمیدونم چرا قدم این قدرکم رشد کرده.درحالی که دوستام بااین که پدرشان ازپدرم کوتاه ترهستش ازمن بلندترند.لطفاراهنماییم کنید

    1. سلام.
     شما با تمرینات کششی که در این مطلب و مطالب دیگر سایت که به این نکته اشاره شده میتونید قد خودتو افزایش بدی و با آزمایش دادن هم میتونی مطمعن بشی که صفحات رشدت بسته شده یا خیر

 87. سلام عکس این تمرینات لود نمی شود..من قدم ۱۶۰ است و ۱۶ سالم است آیا امکان افزایش قد را خواهم داشت؟چه مدت باید این تمرینات را انجام داد تا نتیجه بخش باشد؟

  1. سلام،عکس های این مطلب متاسفانه پاک شدن از روی سرور میزبان
   ایمیل بزنید تا براتون بفرستم : mag.takandam@gmail.com
   و اما در مورد نتیجه نمیشه نظر قطعی داد،اگه صفحات رشد شما بسته نشده باشه این تمریناتو تا حدی انجام دهید که به نتیجه مطلوب برسید

 88. سلام من ۱۴سالمه وقدم ۱۶۳است ۵ساله که والیبال حرفه ای کار می کنم
  می خواستم بدونم به ۱۷۰ میرسم و اینکه تمرینات پلومتریک برای بلند تر شدن قد کمک می کند

  1. سلام سن شما برای درمان مناسب تا دیر نشده برای اینکه بهترین نتیجه رو بگیری باید بری پیش پزشک متخصص معاینه میکنه و بهترین راه رو بهت نشون میده

 89. سلام من ۱۴ سالمه و قدم ۱۵۶است در ضمن صفحه رشدم هم باز است به جز این تمرینات چه کار دیگه ای برای افزایش قدم انجام بدم؟

  1. سلام حتما باید زیر نظر پزشک متخصص باشه تا بتونی جواب بگیری

 90. سلام دختری۱۴ساله ام که قدم ۱۵۵است ایا ممکن با ورزش و تغذیه۱۶۸ بشم

  1. صفحه رشد قدی باز باشه خوبه بهتر زیر نظر متخصص این کار رو بکنید بهتر نتیجه میگیرید

 91. یادم رفت بگم صفحه رشدم بازه

 92. کسی محصولات ایرانی مصرف کرده ؟؟
  خوبه ؟؟ جواب میده ؟؟
  گینر و گلوتامین ویتاپ یا بیگ سایز و گلوتامین ایپکس ؟؟

  1. کیفیتش نسبت به محصولات اورژینال خیلی پایین هستش

 93. حالا اگه یکی ازین دو مارک باشه فقط،کدوم رو انتخاب می کنین ؟؟

  1. هیچ فرقی نمیکنه کیفیتش به نظر من یکی هستش ! پولی که میخوای بابت این مارک ها بدی جنس خوب بخر تا نتیجه بگیری قیمت هاشون زیاد فرق نمیکنه

 94. سلام من ۱۶ سالمه و قدم ۱۸۴ واقعا خسته شدم و هنوزهم دارم رشد میکنم راهی نیست رشد من قطع بشه روم نمیشه ب مهمونی ها و مچالس برم و همیشه مجبورم سرم رو پایین بیارم مانتو هم قد من پیدا نمیشه قد پدرم ۱۶۸ و مادرم ۱۶۴ ولی داییی من قدش ۱۹۰ هست خواهش میکنم راهنماییم کنید در ضمن من در سن ۱۱ سالگی برای افزایش قد از امپول های هورمونی و میکرولین استفاده کرده ام خواهش میکنم کمکم کنید از خجالت نمیتونم در ارامش باشم

  1. سلام.
   در مورد شما باید گفت که با توجه به سنتان بیشترین میزان افزایش قد صورت گرفته است . برای این که وضعیت مراکز رشد استخوانی و درنتیجه امکان افزایش قد بررسی شود لازم است به فوق تخصص غدد مراجعه نمایید تا بررسی شوید . در صورت فعال بودن مراکز رشد استخوانی راهنمایی های لازم ارائه خواهد شد . در صورت بسته شدن صفحات رشد استخوانی امکان افزایش قد وجود نخواهد داشت .

 95. salam duse aziz…man 2mah munde 19 salam beshe,ghadam a78 hastesh…mikham bolandtar sham,ba in harekat makhsusan barfix tuye badansazi ya valibal bolandtar misham?…mamnon azizn

  1. فکر نمیکنم بشه ! آزمایش بده تا مطمین بشی صفحه رشد قد بسته شده یا نه

 96. سلام ۲۱سالمه قدم۱۵۸ با انجام این ورزش ها به قدم اضافه میشه؟چقدر؟

 97. سلام.من ۱۳ سالمه و قدم ۱۶۱٫میخوام بلند تر شم چون نسبت به دوستام کوتاه ترم.ژنمم بلنده.به نظر شما اگه این ورزش هارو انجام بدم ولی شیر نخورم کمکم میکنه؟توی دو هفته چقدر بلند تر میشم؟

  1. سلام
   شیر برای سلامتی لازم و خوب هستش
   انجام لین حرکات و داروهای خاص هستند که به زشد قد کمک میکنه

   1. سلام.ینی این حرکات و تغذیه به تنهایی نتیجه نمیده؟باید حتما با دارو باشه؟دارو هایی که دکتر غدد مشخص میکنه؟

    1. شاید نتیجه بده باید زیر نظر متخصص کار کنبد اون بهتون میگه

   2. باید تا عید ۱۰سانت بلند شم.البته بسکتبال و والیبال هم میرم.کمک میکنه به افزایش قدم؟

    1. بسکتبال و والیبال برای رشد قد مناسب هستند

 98. سلام
  من ۲۱ سال سن دارم و قدم حدود ۱۵۵ هست ایا این حرکات بهم کمک میکنه که قدم افزایش پیدا کنه لطفا راهنمایم کنید اگه برنامه ای میدونید بگید انجام بدم قدم افزایش پیدا کنه ممنون میشم.و ایا من این حرکات رو انجام بدم قدم چند سانت افزایش پیدا میکنه با توجه به سنم ممنون میشم راهنمایم کنید با تشکر از شما

  1. سلام
   پست های بالا رو بخونبد به جوابتون مبرسید

 99. من قدم۱۴۹و۱۷سالمه خیلی آزارم میده توروخداراهنمایی کنیدممنون میشم ب دکترم اقدام کردم ولی هیچ نتیجه ای ندیدم

  1. سلام.
   ازمایش دادین ؟ صفحات رشدتون بسته شده ؟

 100. شما گفتید که روزی دوبار ای ورزش ها رو انجام بدید
  گفتید بهترین موقع اول صبحه
  زمان بعدی (بار ۲)کی باشه ؟

 101. تمریناتی ک در اون میگید کمر رو گود کنیم ک میتونه موجب افزایش گودی کمر بشه
  انجام دادن اونها ضرری نداره؟

  1. اینجا تمریناتی هستش که گودی کمر رو از بین میبره ضرر نداره

 102. باسلام ودرودبرشماهموطنان عزیز:من دختری ۱۵ساله ام قدم ۱۵۸ می خواستم بدونم بااین تمرینات وخوراک خوب وقرص ال جنین که می خورم تاآخربیست سال ده سانت رشدمی کنم که ۱۶۸ بشوم؟ خواهش می کنم جواب بدیدبرام خیلی مهم است.

  1. سلام به طور قطع نمیشه نظر داد اگه صفحه رشد بسته نشده باشه امکانش هست به نظر من باید زیر نظر پزشک متخصص انجام بدید

 103. ببخشیددیدم که شماپاسخ دادیدبه نظرم. امامن صفحه ی رشدم بازاست به نظرتان پیش کدام متخصص درکرج بروم که خوب باشد؟

  1. اگه صفحات رشدتون بسته نشده که با تمرینات مناسب و تغذیه خوب میتونید نتیجه بگیرید
   یه سری ویتامین بهتون معرفی میکنم حتما تهیه کنید و بعد تهیه کردن درخواست بدید دز مصرفشونم بهتون بگم”Bکمپلکس b12 .آهن.ویتامین های AوCوD” روزانه ۲ لیوان شیر مصرف کنید که دیگه نیازی به مصرف قرص کلسیم نباشه.
   تمریناتم در سایت موجوده میتونید انجام بدید.

 104. درسن ۱۵سالگی دختران که صفحه ی رشدبسته نشده باشه می شه تا آخربیست سالگی که رشدمی کنیم ده یا نه سانت رشدکرد؟

  1. سن ن جوانی صفحه رشد بسته میشه اگه بسته نشده باشه هم شاید رشد قدی داشته باشید شایدم نه چند سانت هم معلوم نیست

 105. من ۲۱ سالمه قد ۱۶۸ سانتیمتر بیشتر از این بزرگ میشم با این حرکات منتظرم ممنون

  1. سلام
   نه سن رشد قد شما گذشته

 106. باسلام من ۱۷ سالمه وقدم ۱۵۹این حرکات حداکثرچندسانت میتونه تاثیرگذارباشه

  1. سلام.درصورتی که صفحات رشدتون بسته نشده باشه میتونه تاثیر گذار یاشه.اما چند سانتشو معلوم نمیکنه..

   1. ازکجابایدبفهمیم صفحات رشدمون بسته نشده بایدازمایش بخصوصی بدیم

 107. سلام من ۱۸ سال دارم و بدن سازی میرم قدم ۱۷۰ میخوام یدونم که تا بیست سالگی چقدر رشد میکنم؟

  1. پرسش و پاسخ های بالا رو مطالعه کنید

 108. سلام ببخشید بهم جواب درس بدید من ۱۸ سالو ۶ ماهمه قدم۱۷۲ سانت اس میخاستم ببینم اگه این حرکاتو انجام بدم به رشد قدم کمک میکنه اصلا ۱۸۰ میشم قد پدرم ۱۷۴ اس وقد مادرم ۱۶۰ سانته قد داییام و عمو هامم متوسطه خاهشا جواب قطعی بدین بهم

  1. سلام نزدیک به ۱۰۰ نفر شبیه سوال شما پرسیدن کامنت های بالا رو مطالعه کنید به جواب میرسید ! آزمایش باید بگیرید صفحه رشد قدی بسته نشده باشه

 109. سلام خسته نباشید ۲۰سالمه قدم ۱۴۷ وزنم ۵۳ از این اوضاع رنج میبرم توروخدا بگید چیکار کنم تا قدم بلندتر شه 🙁

  1. سن شما از رشد قدی گذشته

 110. سلام. من چند وز دیگه ۱۹سالم میشه نمیدونم صفحه ی رشدم بسته شده یا نه…..قدم ۱۵۵به نظر شما اگه تا ۶ماه این حرکاتو انجام بدم و همزمان قرص روی و کلسیم مصرف کنم تا ۷یا ۸سانت دیگه بلندتر میشم؟ بخاطر این قضیه اعتماد به نفسمو از دست دادم لطفا زودترجواب بدین ..

  1. سلام ! باید آزمایش بگیرید تا مطمئن بشید اگه بسته شده باشه هم چیزی از دست ندادید هر کسی ضعف و قوت خودش رو داره به چیزهایی که دارید ببالید

 111. salam man 16 salma kotaham mekham balnd sham zodd hawsala nadaram ta 1 sal wa ya 2 sal mesha yak rak kota
  h modat neshan bedehd

  1. ازمایش بگیرید اگه امکانش وجود داشت و شانس هم داشته باشی میتونی افزتیش قد داشته باشی

 112. سلام.میتونم ازتون بخوام که یه برنامه مناسب برای یک بازیکن که پستش دفاع هست بدین.فقط میخوام قدم بلند و فیزیک بدنم خوب شه.هزینه ش هرچقد باشه پرداخت میکنم

  1. سلام
   فرم بدنسازی رو پر کن.برنامتو میفرستیم به ایمیلت
   http://takandam.ir/%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87%20%D8%A8%D8%AF%D9%86%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C/

 113. سلام خسته نباشید برای اینکه بدونیم صفحه رشد بسته شده یا نه باید پیش چه دکتری برم

  1. سلام پیش پزشک متخصص غدد باید بری

 114. منو خواهرم “روژان”دوقلو هستیم ،اما تفاوت قدی زیادی داریم من ۱۷۵و خواهرم ۱۶۰ است،هیچ چیز دارو و ورزشی بر او اثر نداشت… من واقعاُ نمی دونم باید چیکار کنم! ۱۷ سالمونه… ممنون از مطالبتون! شاید این یکی اثرکرد!

  1. سلام قبل از اینکه هر راهی رو امتحان کنید و هزینه های زیادی بپردازید باید آزمایش بگیرید اگه صفحه رشد بسته شده باشه هیچ راهی وجود نداره مگر جراحی استخوان

   1. مرسی…تو فکر عملیم…چون واقعاٌ رفتیم زیر سوال…

 115. آیا در دوران عادت هم میتوان این حرکات را انجام داد؟

 116. سلام من ۱۳ سالمه قدم ۱۵۵ هست می خوام قدم ۱۶۵ یا بیشتر بشه چه ورزشی برم یا چه حرکاتی انجام بدم

  1. سلام
   باسد تغذیه و دارو و تمرینات مخصوص انجام بدی به نظرم زیر نظر پزشک متخصص انجام بدی به نفع خودتون هستش و نتیجه بهتری میگیرید

 117. سلام من تازه وارد ۱۶ سالگی شدم و قدم ۱۶۵ میخوام بدونم با انجام این حرکات به ۱۷۰ میرسم؟؟شک دارم چون خیلی وقته که قدنکشیدم خیلی.مرسی.

  1. سلام باید ازمایش بگیرید و مطمن بشید صفحه رشد قد بسته شده یا نه

 118. سلام من پسری ۱۳ ساله هستم ومن والیبال بازی میکنم الان ۴۰کیلوگرم وزنم هست وقدم ۱۶۸میخواستم ببینم چی کار کنم قدم بلند و وزنم زیاد شود من میخواهم قدم حد اقل ۱۹۰ سانتی متر شود چیکار کنم

  1. سلام تو سن رشد هستید بهترین راهی که میتونی انتخاب کنی و نتیجه بگیری رفتن پیش پزشک متخصص هستش

 119. اگر تغذیه خوبی داشته باشم و حرکات کششی را انجام دهم در رشد قدم تاثیر دارد

  1. بله بعد از ژنتیک همه چیز به تغذیه برمیگرده

 120. سلام داداش من۱۳سالمه. الان قدم ۱۶۶هستش و من الان این حرکات را انجام میدهم. من تغذیه خوبی دارم ومن روزی یک لیتر شیر میخورم. میخواستم ببینم با این وضعی که دارم پیش میروم تا ۱۵سالگی چند سانتی متر میشوم

  1. سلام فقط و فقط زیز نظر پزشک متخصص
   هیچ دارو و مکمل رو از کسی تهیه نکن

 121. سلام پسری ۱۳ ساله هستم و قدم هم ۱۷۹٫۵ هستش وتغذیه عالی دارم والیبال هم بازی میکنم میخواستم بدونم تا سن ۱۸ سالگی قدم به ۱۹۵ میرسد یانه؟؟؟

 122. سلام من ۱۴سال دارم و قدم ۱۶۷است من والیبال بازی می کنم مربی میگه قدم باید بلند شود چی کار کنم لطفا کمکم کنید ممنون .

  1. سلام جاهای دیگه هم توضیح دادیم برای اطمینان کافی باید ازمایش بدید تا مطمین بشید

 123. سلام من ۳ ماه وارد ۱۵ سالگی شده ام و فوتبال بازی میکنم کشش میرم و هرروز حدود ۶تا۶نیم کیلومتر میدوم ایا تا ۲۰ سالگی امکان رشد خوب وجود دارد با امکانات خوب و تغذیه سالم. منcm 168 قد دارم میخوام به ۱۸۰ یا حداکثر ۱۸۶ برسم میخولم بدونم با این ورزشا طی ۵ سال اینده ممکن است ممکن است به این قد برسم یا خیر خیلی ممنون

  1. سلام
   ممکن از همین الان صفحه رشد قدی شما بسته شده باشه ! باید نزد پزشک متخصص برید

 124. سلام خسته نباشید !!! من ۱۵ سالمه و الان قدم ۱۸۵ ایا بیشتر از این با انجام این حرکات رشد میکنم یا نه؟ ممنون میشم زودتر جواب بدید…

  والیبال به صورت حرفه ای کار میکنم…

  1. سلام
   زیر نظر پزشک متخصص باشید به شما کمک زیادی خواهد کرد

 125. سلام ممنون از سایت خوبتون من ۱۳ سالمه قدم ۱۵۴ سانتی متر,با انجام این حرکات میتونم به حدود ۱۶۳ برسم؟؟؟؟؟از قرص روی هم استفاده میکنم,والیبال هم کار میکنم,وقتی کوچیک بودم زیمناستیک رفتم,کشش بدنم خیلی خوب بود,ایا الن تاثیری داره؟؟؟این تمرینات رو تا کی باید انجام بدم تا به نتیجه برسم؟؟؟؟خواهش میکنم جواب بدین,اگر شد جوابتون رو به صورت خصوصی در وبلاگم بزارید,بازم ممنون فقط لطفا سریع پاسخ بدین

 126. سلام من تازه وارد ۱۵ سالگی شدم قدم ۱۷۰ تا ۱۷۲٫۱ به نظرتون این درسته که تا ۲۰ سالگی توانایی رشد قدی داریم

 127. سلام آقا برای عضله سرشانه چیکار کنم بزرگ بشه

 128. سلام
  من تازه ۱۹ رو تموم کردم
  قدم ۱۶۲
  کم خونی دارم
  خیلی از قدم ناراضی هستم دارم دیونه میشم
  میدونم دیر به فکر افتادم ولی …….
  راهی هست تا رشد کنم ؟؟؟
  بدنم خیلی روی فرمه و قوی هستم.

  1. سلام سن شما از رشد قد گذشته بازم برای اطمینان آزمایش بدید

 129. ازمایش چی بدم ؟؟

 130. سلام پودر ۰۰۷ خوبه بده بخوریم یا نخوریم؟

  1. سلام برای چی هستش؟

   1. برای افزایش وزن و حجم و انرژی تو عطاری ها میفروشن گیاهیه

    1. اینا همش آب زیر پوست و پر از عوارض

 131. سلام
  من ۱۳ سالمه و از قدم ناراضیم..
  به غیر از این روش ها روش سریع تری هم هست؟

  1. سلام روش های دیگه ای هم هستش باید زیر نظر پزشک باشید

 132. با سلام
  من ۱۴ سالمه قدم ۱۷۵ آیا با این حرکات در چند ماه به ۱۸۵ می رسه؟
  مکمل ها چی پیشنهاد می کنیین؟
  تازه من بسکتبال کار می کنم بعد از ورزش خوردن چه خوراک هایی بهتر است؟
  و ایا این حرکات گرم کردن می خواهند؟

  1. قد ژنتیکی هستش ممکن افزایش قد نداشته باشید مبتونی زیر نظر پزشک متخصص کار کنید تا نتیجه بگیرید

 133. slm mn dey 20 sale misham,
  ghadam 152 hast,bm goftn boro dr On ax o ina migire bet mige boland mishi ya na
  mn eyd ghadamo gereftam 149 bod o jadidan gereftm 152
  dar zmn mn faliatam ziaad hame jooor varzesham kardam
  az zhimnas ta eskito,, baghie
  alan Kami. na omid shodam
  mishe rahnamayii konid????

  1. سلام
   از سن رشد قدی گذشتید برای اطمینان آزمایش بدید

    1. آزمایش صفحه استخوانی که متوجه بشید بسته شده یا نه

 134. سلام من ۱۵ سالمه قدم ۱۷۳ سانته به نظر شما با این حرکتا قدم به ۱۹۰ میرسه ؟

  1. سلام ممکن قدتون بلند تر بشه نه تا اون حد

 135. واقعا ممنونم لطفا
  دعا کنید من قدم بلند شه با انجام این ورزشها
  باز هم تشکر

 136. سلام من رقیه ۱۴ ساله ام قدم ۱۵۳ است یعنی من باانجام این ورزشا چندسانتی متر قدم بلند میشه؟؟؟

  بی زحمت میشه جوابمو بیایین به سایتم بگین خیلی ممنون

  تازه بایدچند ساعت ورزش کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 137. من دختری ۲۵ ساله با قد ۱۶۲ هستم . آیا واسه منم جواب میده؟

  1. نه قد شما دیگه افرایش پیدا نمیکنه !

 138. جالبه،این همه نظر هست.ولی یه نفر هم تو نظر هاش نگفته که با انجام این حرکات افزایش قد داشته!!! مثل اینکه هیچکی قدش بالا نرفته!

  1. قرار نیست با انجام این حرکات قد همه بلند بشه یه سری سن رشد قدشون تموم شده یه سری یک هفته هم انجام ندادن برخی ها با رفتن زیر نظر پزشک با کلی هزینه کردن باز هم قدشون یک سانت هم رشد نکرده

 139. سلام با تشکر از مدیریت من والیبال به صورت حرفه ای کار میکنم با وجود ۱۵ سال و رسیدن به وسط های بلوغ فقط ۱۷۶ قدم هست میخواستم بدونم این حرکات جواب میده؟ ایا دراز نشست قد رو میسوزونه؟ رفتن پیش پزشک و تزریق هورمون اثر داره و ضرر نداره ؟ حرکات مخصوص برای افزایش پرش رو هم میتونید بزارید؟

  ممنون میشم اگه جواب بدید

  1. سن رشد شما کم کم داره تموم میشه اگر میخواید نتبجه بگیرید حتماوزیر نظر پزشک متخصص برید اگر دیر نشده باشه

 140. salam man 15 salame ghadam 179 mikhastam bebinam ghadam kotahe ya na mi kham parvaresh andam shorou konam mikhastam age kotahe ghadam shoro nakonam mamnon

  1. قد شما کوتاه نیست خوبه میتونی کار کنید

 141. سلام..مرسی از مطالب مفیدتون.من۲۱ سالمه ۱۵۷سانت قد دارم با توجه به اینکه سن رشدم تموم شده ایا امیدی به افزایش قدم هست؟خواهش میکنم کمکم کنید اگه حتی ۱%امکانش هست تمریناتی که ۱۰۰%جوتب میدند رو بهم معرفی کنید..بهم ایمیل بزنید منتظرتونم

  1. سلام متاسفانه امکان نداره

 142. ببخشید ازمایشی ک میگید نشون میده صفحه ی استخوان بسته شده یا نه چقدر هزینش میشه ؟ تو هر ازمایشگاهی هست ؟میشه بیشتر توضیح بدید؟

  1. متخصص غدد و استخوان باید برید هزینه هاش رو نمیدونم هرجایی ممکن فرق کنه

 143. سلام من متولد ۷۴ هستم قدم ۱۷۷ هست و بدن ورزشی و خوبی دارم اما مدتی هست ورزشو ول کردم رشد قدمم یک سالی هست ثابته….دلم میخاد قدم ۱۸۵ ۱۸۸ شه اگه دوباره ورزشو شروع کنم ممکن هست به قد مطلوبم برسم؟؟ یک سوال دیگه وارفیکس زدن بهتر هست یا آویزون شدن؟چون من الان دوباره شروع به ورزش کردم و روزی ۲۰۰ ۳۰۰ تا وارفیکس میزنم….لطفا کمک کنید خیلی دلم میخاد به قد مورد نظرم برسم

  1. سلام اول آزمایش بگیرد احتمال زیاد صفحه رشد شما بسته شده

 144. سلام من قدم ۱۵۳ و ۱۴ سالم هستش و کامل هم به سن بلوغ رسیدم میخواهم مهماندار هوپیما شم و شرایط پذیرفت مهماندار ها برای خانم ها باید قدشون حداکثر ۱۶۵ تا ۱۸۰ باشه میخواستم بدونم با حرکات کششی و رفتن به والیبال قدم ۱۷۵ یا ۱۷۸ میشه تو رو خدا جوابمو بدین من روی قدم حساسم و بسیار نگران و مضطرب هستم و هر جایی که میروم قد خودم رو با فامیل و دوستان و اشنایان مقاسه میکنم که ایا فردی قد کوتاه هستم یا نه تورو خدا جوابمو بدین

  بچه ها دعا کنید بلند شم

  1. باید زیر نظر متخصص باشید آزمایش بدید تا مطمن بشید

 145. سلام من نمیدونم صفحه ی استخوانیم بسته شده یا نه این ورزشارو انجام دادم پشت پام درد گرفت حالا دلیل میشه چون پشت پام درد گرفته صفحه استخوانیم بسته نشده؟

  1. سلام منم ی همچین سوالی دارم کاش میشد یکی جواب بده خیلی نگران قدم هستم:(

   1. سلام من همین سوالو جای دیگ نوشتم جوابو اینطور دادن
    دوست عزیزم درد مخصوصا زمانی که از عضلات زیاد استفاده نشده باشد، کاملا طبیعی است.اگر در سنی هستید که صفحات رشد بسته شده باشند، افزایش قد آنطور که افراد تصور می کنند نخواهد بود . همه جنبه تبلیغات دارد.منظور از افزایش قد همانی است که در بخش نظرات توضیح داده شده است.به علاوه، ورزش های کششی باعث صاف ایستادن، صاف راه رفتن و نشستن شده و در ضمن با افزایش میلیمتری در فاصله بین مهره ها در ستون فقرات که معمولا با بد نسستن، ایستادن و خوابیدن موجب جمع شدن آنها می شویم ، خواهد شد.این مطلب بسیار مهم است.وقتی مهره ها درست و با فاصله استاندارد و طبیعی خود قرار بگیرند، اندام شما کشیده تر و زیباتر نمایان خواهد شد.

    1. ممنون از شما توضیحات خوبی دادید

  2. عضلات پشت پا کش اومده درد برای اونه باید آزمایش بدید

 146. یعنی واقعا حرکات کششی میتونه فقط ۱۰ سانت به قدم اضافه کنه تو یک الی دو ماه ؟؟؟اخه من ۲۰ سالم شده نمیدونم ک صفحات استخوانیم بستس یا نه
  میشه لطفا جواب بدین

 147. سلام من ۱۶ سالمه الان ۱۸۰ سنت شدم پارسال ۱۷۲ بودم هر روز شروع کردم به این ورزش ها بدنسازی هم میرم آیا باز هم میشه قدمو با اینا افزایش بدم؟

  1. اگه صفحه رشد بسته نشده باشه بله

 148. سلام من ۱۶ سالمه ۱۸۰ قدمه یکی از مربیان بدن سازی بدنمو دید گفت برو تو مسابقات شرکت کن به نظر شما چه کار کنم

  1. هیچ مشخصاتی از بدنت ندادی نه عکسی نه سابقه تمرینی چی میتونیم بگیم؟

 149. سلام من ۱۸ سالمه و قدم ۱۹۷ آیا با این حرکات قدم به ۲۰۲ میرسه؟؟ در ضمن یک سالو نیمم هست که والیبال رو به صورت حرفه ای کار میکنم!! ممنون میشم اگه جوابمو بدید خیلی برام مهمه

 150. سلام من۴۰ سالمه قدم هست ۱۵۷ ایا با این حرکات بلندتر میشم

 151. ساسلام یک سوال داشتم
  من ۱۶ سالمه و مدرسه می رم ! این حرکات کششی رو نمی شه دوبار در روز انجام داد به دلیل این که صبح ها که خانه نیستم عصر هم یک بار انجام می دهم و اگر شب وثت کنم می تونم برای بار دوم انجام دهم ولی اگر یک بار باشه در روز ولی هر روز انجام بدهم قد من بلتد می شه؟

 152. salam man tazeh 13 saleh shodam ghadam 148 ageh in varzesh ro konam ghadam afzayesh peyda mikoneh ya na? lotfan javab bedin

  1. شما اگه میخواید جواب خوبی بگیرید زیر نظر پزشک متخصص باید کار کنید با دارو و تمریناتی که ایشون میگه

 153. سلام خسته نباشید من ۱۸٫۵ سال سن دارم وقدم ۱۷۳ هستش چند روز پیش رفتم پیش متخصص غدد و وقتی سنم رو به دکتر گفتم بدون هیچ ازمایش خاصی گفت قدت بلند نمیشه می خواستم بدونم اگه واقعا احتمال داره تا ۲ یا ۳ سانت قدم بلند بشه این تمرینات رو انجام بدم و راستی خودتون چه قدر رشد کردید و اصلا بعد از ۱۸ سالگی ازمایش مربوطه رو دادید که معلوم بشه صفحه رشد شما بازه یا نه ؟

  1. دکتر تایید کنند که نمیشه دیگه با انجام حرکات و دارو هیچ تاثیر نخواهد داشت

 154. سلام خسته نباشید.
  میخواستم بدونم این حرکات برای کمر ضرری نداره ؟
  چون من یه چند باری انجام دادم کمرم درد گرفت . قسمت گودی کمرم بیشتر درد گرفت.
  بعد این حرکات در کنار غذای مناسب تا چقدر میتونه کمک کننده باشه؟
  ممنون میشم جواب بدید.

 155. سلام من دوروز هست که شروع به انجام تمرینات کردم ولی امروز کمرم درد کرد خواستم ببینم طبیعی هست یا نه؟در ضمن حرکات یوگا مثل کبری دیسک کمر نمیارن؟

  1. باید حرکات رو اصولی اجرا کنید بدنتون رو قبل تمرینات خوب گرم کنید تا آسیب نبینید

 156. tnq men ☻
  man 188 ghadam ba in harekat bishtar shode va valleyballist shodam mrcccccccccccccccccccccccccccc……..

 157. سلـآم^_^
  تـُو سـن رُشـدم {۱۵سـآل}
  بـا فیتـنـس رشـد قـد استـُپ میـشه؟:|
  ورزش سنگیـنیـه چـُون:||

 158. من ۱۵ سالمه قدم ۱۸۰ خخخخخ

 159. با عرض سلام خسته نباشید خدمت شما!
  می خواستم بدونم قرص لتروزوم واقعا تاثیری در باز شدن صفحه رشد استخوانی بدن برای رشد قد دارد یا نه؟!
  راستش من حدود دو ماه پیش،پیش یک متخصص غدد رفتم و پس از عکس برداری از صفحه رشد استخوانی مشخص شد که صفحات رشدم بسته شده اند(سنم ۱۸ سال و قدم ۱۷۵)ولی با تجویز قرص لتروزوم و ال آرژنین و قرص آهن و زینک،دکتر به من گفت که شانس اینکه دوباره صفحه رشدت باز بشه(با تجویز قرص لتروزوم) هست، چون مثل اینکه تازه صفحات رشد استخوانیم بسته شده بود! در آخر هم برای ۳ ماه دیگه وقت داد.در ضمن اضافه کرد که اگه یک سانت هم در قدت تفاوت ایجاد بشه نشون از تاثیر این دارو بوده و شانس افزایش قد بیشتر رو با تجویز هورمون رشد دارم(از مضرات احتمالی هورمون رشدم خبردار هستم)فقط سوالی که برام میمونه اینه که آیا تا به حال شما نمونه ای رو مشاهده کرده اید یا گزارش شده که با مصرف قرص لتروزوم صفحات استخوانی مجددا باز بشود؟!
  ممنون میشم اگه پاسخ بدید
  با تشکر

 160. مننئت سلام ۱۵ ساله قد ۱۶۱ امکانش هست ۱۷۰ بشم؟

 161. سلام.من ۱۶ سالمه و قدم ۱۸۰٫امکانش هست بیشتر بشه.؟؟؟؟؟؟؟؟؟ممنون

 162. سلام وخسته نباشی.تشکر از سایته خوبتون.من ۱۶ سال سن دارم و فوتبالیست هستم و با توجه به پستی که در فوتبال دارم باید قدم ۱۸۰ تا باشه.من ۱۷۰تا قد دارم میخواستم بدونم بهترین راهکار هایی که برای رشد قدم هست رو بهم بگید.و ایا میشه سوزن هورمونی بزنم که بیشتر قد مورد نظرم رشد کنم؟

  1. سلام سرخود نباید انجام بدی ! زیر نظر پزشک متخصص برید حتما نتیجه میگیرید

 163. سلام.من۱۳سالمه و قدم ۱۴۹-۱۵۰ هس. چیکار کنم قدم بلند شه
  ایا با این حرکات قدم بلند میشه
  راستی به سن بلوغ نیمی رسیدم
  لطفا جوابم رو بدین
  کلاس والیبال هم میرم

  1. سلام بهتره زیر نظر پزشک متخصص پیش برید تا نتیجه بگیرید

 164. سلام میخواستم بدونم اگ از بارفیکس اویزون بشیم ولی پاهامون از زانو به پایین رو خم کنیم که به زمین متصل نباشه مشکلی نداره؟ مرسی از سایت عالیتون
  راستی من ۱۹ سالمه و قدم حدود ۱۷۵ هستش امکان داره ک قدم بلندتر بشه؟
  مرسی اگ جواب بدین

  1. نه مشکلی نداره ! شاید به قد هم کمک کنه

 165. با سلام . من متولد ۷۶ هستم . به نظر شما احتمال میدید صفحات رشدم بسته شده باشه یا نه؟ قدم ۱۷۳

 166. آرژنین تاثیری داره رو قد؟

  1. بله تاثیر داره

 167. من۱۴ سالمه این ورزش هاتاثیرداره

 168. سلام میخواستم بدونم انجام مداوم این تمرینات باعث افزایش قوس کمر یا گودی کمر نمیشه؟ من در حال حاضر یکم گودی کمر دارم. الان میتونم اینارو انجام بدم؟ یا اینکه اول سراغ تمرینای گودی کمر برم؟
  جواب بدین لدفا ممنون. ۱۷ ساله.

 169. سلام من ۱۵ سالمه قدم ۷۵ است من والیبالیست هستم آیا با این حرکت ۲۵ سانت قد میکشم؟ چه مدت طول میکشه؟خواش میکنم جواب بدید؟
  ممنون از مطالبتون.

  1. ببخشید قدم ۱۷۵ هست

 170. سلام.لصفا این یکی پیاممو دیگه جواب بدید…! من سن استخوانیم ۱۶/۵ ساله، ولی خودم ۱۸،قدمم ۱۷۶،قد پدرم ۱۸۰ :میخواستم بدونم با این حرکات + قرص زینک و کلسیم میشه ۵ سانت اینا بلند تر شم؟؟؟صورتم نسبت به هم کلاسیام بچه تره.
  دوستم که ریشاش کامل در اومده بود و هم قده من بود، تازه سن استخونیشم بزرگ تره ‘چن ماهه ۵-۶ سانت رشد کرده!!!!مگه میشه؟منم میتونم؟احتمالش هست که بشه؟؟؟

  1. سلام باید آزمایش بدید پزشک بهتون میگه که رشد میکنه یا نه

 171. سلام من ۱۹سال دارم ایا با این تمرینات واقعا میتونم قدم رو به اندازه ۱۰cm افزایش بدم

  1. ممکن صفحه های رشد بسته شده باشن که امکانش نیست

 172. سلام من الان ۱۶سالمه تا ۴ماهه دیگه ۱۷سالم میشه قدم ۱۸۵سانت است.تازه ۴ماهه که اومدم سمت والیبال.برای افزایش قد بیشتر باید چی کار کنم

  1. سلام احتمالش زیاده ک بسته نشده هنوز ولی باید آزمایش بدی مطمئن بشی

 173. سلام
  اقا من در عرض یک ماه
  با تغذیه ی اصولی
  خواب و ماساژ و .. کاملا اصولی
  و حرکات کششی و تمرینات ورزشی دیگه دوبار در روز
  ۸ سانت بلند شدم
  ولی کیفیت خیلی مهمه تو این کار
  سنمم ۲۲
  دیگه اگه نتونید کاری بکنید مشکل از بی همتی خودتونه

  1. درود بر شما

  2. خب میشه بگی چکار کردی دقیق!؟؟؟خب میشه بگی دقیق چکار کردین؟؟؟؟خب میشه دقی توضیح بدین که چکار کردین؟؟؟لطفا!مرسییی

 174. باسلام و وقت بخیر …من امروز اولین بارم هست که سایتتون رو می بینم…یه ماه دیگه میرم تو۱۹سال دخترهستم…تاحدود یه هفته پیش قدم۱۵۶ بود الان بایه چند تاحرکات کششی خیلی ساده و ابتدایی ۱سانت قدم بلندتر شده ازاونجایی که واسه کنکور میخونم وقت دکتر رفتن هم ندارم…(یه بار اول راهنمایی رفتم گفت هنوز بسته نشده.اون موقع۱۵۳بودم) …به نظرتون راهی هست با این ورزشهای کششی که گفتین بلندتربشم…دایی ها و عموهام هم از من خیلی بلندترهستن…تابستون هم قراره بعد کنکور انشاا…کلاس شنا و والیبال وتنیس برم..
  ممنون میش جواب بدین

 175. لطفا جواب بدین

 176. به چه پزشکی برای اقزایش قد باید مراجعه کرد باتشکر ۱۵ ساله و ۱۵۲ سانت قد

 177. سلام من ۱۷ سالمه قدم نسبت به بقیه هم سنام خیلی کوچکتره بنظرم ۱۴۰ سانت باشم خواهشا یه جواب یه راه حلی بهم نشون بدین

 178. سلام
  دخترم ٢٣ سالمه ، قدم ١۵٧
  خواهر بزرگم ٢۶ ساله با قد ١۶٧ ، و خواهر کوچیک ١۵ ساله با قد ١۶٢
  ولی من ١۵٧
  خیلی نگرانم….
  هر روشی را امتحان کردم آمپول ویتامین سی چهارده آمپول تزریق کردم، آمپول ویتامین D3 تزریق کردم
  دارو کلسیم مگنیزیم + زینک
  با قیمت هنگفت خریدم استفاده کردم
  ولی سودی نبخشید
  از چهارده سالگى به این طرف خود را آویزان میکنم ولی قدم برابر قد مادرم شد١۵٧
  میخوام مانند خواهر بزرگم ١۶٧ شود
  نمیدانم چى چاره کنم
  فعلا مدت چهار ماه میشود که ورزش کششی انجام میدم فعلا که ماه رمضان هست بعد از افطار تخم کدو میخورم چون در چندین مقاله خواندم که هورمون رشد دارد
  انواع مغز ها مانند( گردو، بادام، پسته، جلغوزه، کاجو هندى،وووووو
  استفاده کردم ولی هیچ روشی نتیجه نداد
  من از نظر قد و قیافه نیز شبیه مادرم هستم
  سن سالم ٢٣
  ولی خواهرم که ٢۶ – ٢٧ سالشه هشت سال از ازدواج اش میگذرد چند روز قبل با هم صحبت کردیم گفت قد اش یک سانت بلند شده ١۶۶ شده ١۶٧.
  ولی من هر روشی را امتحان کردم جواب نداد

  لطفا اگر راهی هست رهنمایی ام کنید
  البته من امید دارم ……….

 179. سلام خسته نباشید خیلی ممنون از سایت خوبتون
  من خودم الان ۱۶سالمه و قدم ۱۸۲ هستش قدم هم به نسبت سنم خوبه میخواستم بهتون بگم اگر شما این حرکات رو به طور منظم انجام بدید مطمئن باشید نتیجه مطلوب خودتون رو میگیرید
  و حتما حرکت کبرا و اویزان شدن رو کمی بیشتر انجام بدید

 180. سلام ببخشید من ۱۵ ساله ام و قدم ۱۸۷ است میخواستم بدونم که تا ۱۸ سالگی قدم به ۲ متر میرسد ؟ یا اینکه رشتم متوقف شده است؟

 181. سلام من ۱۲ سالم قدم ۱۷۲ .. ۹ روز از برنامه ی افزایش قد به صورت طبیعی دارم استفاده میکنم من والیبالیستم و دوست دارم تا ۱۹۰ برم به نظرتون میشه؟؟؟؟
  به شما هم پیشنهاد میکنم این برنامه رو دانلود کنید هم حجمش کمه هم مردم نظر دادن عالی برید نظر ها رو بخونید من از بازار گرفتم .

 182. سلام یازده سالمه و قدم ۱۴۲به نظرتون نهایتا به چند میتونم برسم؟

  1. سلام سن شما برای افزایش قد جا داره اگر در خانواده افراد کوتاه قد یا متوسط دارید زنتیکی هستش در غیر این صورت قد شما ممکن تا چند سال آینده رشد کنه بهترین کار هم این هستش که پیش پزشک متخصص غدد برید تا دیر نشده

   1. قدم نسبت به سنم خوبه ایا.؟

 183. سلام من۱۳ سالمه قدم۱۵۳ ایا ممکن است من تا یه سال قدمو۱۷۰برسونم

  1. سلام تو سن رشدی شاید بیشتر هم بشی گیش دکتر متخصص برو

 184. سلام
  ۲۲ سالمه و قدمم ۱۸۳
  ایشالله میخوام بزنم تو گوشه ۱۸۸
  ولی پول ندارم برا آزمایش و زینک
  در واقع به زور زندم😎
  راهی به جز کشیدن از طرفین و زیر غلتک رفتن و دعا وجود داره؟

 185. سلام
  من سنم ١۵/۵ هستش و قدم ۱۵۷
  نسبت به سایر همکلاسیام خیلی کوتاه تر هستم
  در ضمن بلوغم هنوز کاملا تکمیل نشده و شاید ۲ ماهی میشه که به بلوغ رسیدم
  میخواستم بدونم امکانش هست صفحاتم دیر بسته بشن؟
  در ضمن ۳ ماهم هست تحت نظر متخصصم
  آیا هنوز امکان رشد وجود داره؟…تا چه حد؟

  1. سلام تا دیر نشده زیر نظر پزشک متخصص غدد باید برید تا به هدفتون برسید

 186. سلام. من قدم ۱۸۱ سانتی متره. پدرم ۱۷۵ و مادرم ۱۵۵ هستن. در ضمن من ۱۷ سال دارم . میخواستم بدونم که تا چند سالگی رشد قد ادامه داره و من با انجام این حرکات تا چند سانتی متر میتونم افزایش قد داشته باشم؟ راستی عمو هام بالای ۱۸۵ و دایی هام تا ۱۸۰ سانتی متر قد دارند.

  1. سلام باید آزمایش بدید تا مظمن بشید که صفحه رشد قد بسته نشده باشه

   1. سلام مجدد. اگر صفحه رشد قد بسته نشده باشه با انجام این حرکات و با تغذیه درست و خواب کافی میتونم تا ۱۹۰سانتی متر قد بکشم؟ ببخشید که دوباره مزاحمتون شدم اخه این موضوع برام خیلی مهمه. آها راستی من این حرکات کششی رو قبل از خواب وبا خوردن ۲ لیوان شیر انجام میدم. به نظرتون صبح هم این حرکات رو انجام بدم؟؟؟ (وااای خیلی طولانی شد😊😊😊ببخشید)

 187. سلام پسر من ۱۲سالش هست و قدش۱۴۰ وزنش هم ۴۰ کیلو خیلی زیاد حرف میزنه و غذا هم خوب میخوره ولی با حبوبات میونه خوبی نداره قد پدر ۱۸۴ و قد مادر ۱۵۸ است در ضمن بعد از ظهر ها هم قطعا نمیخوابه یا حتی یه استراحت کوتاه هم نداره خیلی نگران قدش هستم لطفا بگین چیکار کنم

 188. سلام و خسته نباشید . من قدم ۱٫۷۲ هستش پدر و مادرمم قدشون متوسطه خودمم ۱۸ سالمه . می خواستم بدونم که با این حرکات کششی بازم می تونم بلندتر بشم یا نه ؟ ممنون میشم جواب بدین

 189. سلام من ۱۵ سالم نشده هنوز. قدم ۱۷۶ وزنم ۷۴ بلند تر میشم آیا؟ خواهشا پاسخ بدین.

 190. سلام خسته نباشید ببخشید می خواستم بدونم که بهترین موقع برای انجام این حرکات چه زمانی هست ؟ ممنون میشم اگه جواب بدین

 191. سلام خسته نباشید ببخشید من قدم ١٧۵و١۶سالمه فروردین میرم تو ١٧سالگى میخواستم ببینم قدم بازم رشد میکنه؟ تو صورتم هم ریش در اومده ایا تاثیرى داره روى صفحات رشد؟

 192. من ۱۷ سالم
  وزنم ۸۴
  قدم ۱۷۹٫۵
  فایده داره ؟؟؟

 193. سلام من سنم ۱۷ و قدم ۱۹۰ میخواستم ببینم حداکثر چه قد دیگه رشد میکنم اخه والیبالیستم و نیاز به قد ۱۹۵ به بالا دارم

 194. سلام و ارض ادب. من ۱۶ سال و ۲ماهه هستم قدم ۱۷۰ و وزنم ۶۸ هست.بنظرتون این تمرینا روی من هنوز تاثیر داره؟ به ۱۷۶ میرسم؟؟

 195. یادش بخیر دوسال و خورده ای پیش بود اومدم نظر دادم . هنوزم همونطور ارزوی افزایش قد دارم هیچکاری هم نتونستم انجام بدم دیگه کار از کار گذشته بود فایده ای هم نداشت .👍👍👍

 196. سلام من۱۵سالمه قدم۱۸۴آیاقدم تا۲متربلندترمیشه ؟

 197. سلام من دوماه دیگه میرم تو ۱۳ سال و مهر امسال کلاس هشتمم..قدم ۱/۶۰هست میخوام بلندترشم .دوسه روزه که حرکات کششی همه نوعشو دارم مرتب انجام میدم ولی خیلی سختمه راستش درد میگیره پاهام و ماهیچه هام میبنده ….برام دعاکنید قدم بلندترازاینی که هست بشه ….منم براتون ارزوی موفقیت دارم ….وسوالم اینه که:چقد رشدمیکنم؟؟؟؟ این ورزش هارو کی انجام بدم؟؟؟ و تا ۱۷ سالگی به ۱/۸۰ میرسم ؟؟؟؟؟؟؟..اقا مصطفی اگه جواب بدید یه دنیا ممنونم

 198. سلام ۱۲ سالمه قدم۱۴۹ بهنظر شما بلندترمیشه لطفا راهنمایی کنید.

  1. تا ۱۸ سالگی جا داری :/

 199. سلام من ۱۴ سالمه وقدم ۱۷۳ بدنسازی هم کار میکنم ولی حرکت پا انجام نمیدم میخواستم بدونم امکان داره قدم به ۱٫۹۰بررسه یا نه

 200. سلام دوستان
  همه چیز به خودتون بستگی داره من ٢۴سالمه قدم ١/٨٠
  البته قبلش ١/٧٣ بودم
  درضمن من اعتیاد سنگین داشتم تو دو سالی که ترک کردم
  رفتم یوگا..
  به قول استادمون بدن آدم حرف گوش میکنه اگه ازش درست بخواین
  شما تمرینات کشیشتونو فقط با آرامش انجام بدین
  خواستن توانستنه
  این حرکات بالا برای یوگا هستن یه ورزش هوازی
  ولی یادتون باشه هیچ وقت تو این حرکات زیاده روی نکنید

 201. سلام
  کسایی که دنبال افزایش قد هستند اصلا مهم نیست که چند سالتونه با صفحات رشد بسته هم میشه افزایش قد داشت به شرطی اینکه نکته هایی رو که میگم به دقت دنبال کنید= کتاب زیر را دانلود کنید
  http://s8.picofile.com/file/8307343118/Basic_Grow_Taller_System.pdf.html
  دوم= تمرینات را دوبار در روز انجام دهید اول صبح وقتی که از خواب بیدار میشید دقت کنید صبح بلافاصله که از خواب بلند میشید حتی دست و صورتتون هم نشورید بلافاصله که چشم باز کردید باید تمرینات را انجام دهید توجه کنید بعد از اینکه چشم باز کردید باید تمرینات شروع کنید تنبلی نکنید دوم=قبل از خواب تمرینات را انجام دهید
  اگر این کارها را به دقت دنبال کنید افزایش قد بین ۳ تا ۱۲٫۵را دارید تمرینات را تا رسیدن به نتیجه دلخواه انجام دهید

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

بیشتر بخوانید

سس‌های کنجدی، سس‌های کم کالری

سس کنجد رژیمی محصول شرکت عقاب داستان‌های زیادی