حقی که بیت الله عباسپور پس میگیرد

حقی که بیت الله عباسپور پس میگیرد

- in مقالات ورزشی
1476
۰

Takandam

گزارش حضور بیت الله عباسپور در FIBO سال ۲۰۱۳ به قلم فرشید نزاکتی در روزنامه بشیر رو در سایت بدنسازی تک اندام قرار میدهیم.
فارغ از هرگونه جهت گیری و طرفداری این گزارش را به عنوان دیدگاه شخصی خود مورد حضور بیت الله عباسپور نماینده شایسته کشورمان در مسابقه FIBO سال ۲۰۱۳ می نویسیم که اول هفته جاری در آلمان برگزار گردید.
همین ابتدا لازم به ذکر است که حضور بیت الله در مسابقات حرفه ای FIBO برای هر ایرانی و به ویژه ورزشکاران رشته پرورش اندام یک افتخار بزرگ و باعث خوشحالی است که در این عرصه نماینده ای فعال داریم که بسیار با انگیزه کار خود را از سال گذشته آغاز کرده است . در عرصه حرفه ای بیت الله هوز یک تاز وارد به حساب می آید که در همین فرصت کوتاه به خوبی توانسته اسم و رسمی پیدا کند و با حضورش در مستر المپیای ۲۰۱۲ تمام بدنسازان جهان او را دیدند و نقاط قوتش تعریف و تمجید کردند.

در اینکه هر مسابقه تجربه ای است و به شرطی که به درستی تفسیر و تحلیل شود می تواند برای پیشرفت استفاده شود شکی نیست اما پس از بررسی دقیق عکس های مسابقه و دیدن برخی فیلم هایی که تا آخرین لحظات قبل از چاپ بشیر در سایت ها آپلود شده بود به این نتیجه میرسیم که بی شک در حق بیت الله ناداوری شد که البته این میتواند یکی از دلایلش اسپانسرش هم برگردد که شاید مثل سال قبل نفوذ کافی نداشته و همچنین عوامل دیگر.
روزنامه بشیر – سایت تک اندام _ کافی است تصاویر مایکل کفالیانوس را با بیت الله عباسپور مقایسه کنید تا به راحتی متوجه شوید بیت الله در خیلی فیگور ها به وضوح او را مغلوب می کرد یا اگر عکس های شرکت کننده شماره ۴ که اهل لیتوانی است به نام داینیوس براز نیکاس را ببینیم متوجه میشوید که در مسابقات توابع تهران اوت می شود و وقتی میبینید که به او مقام نهن دادند و بیت الله دوازدهم اعلام شده چگونه می توانید این نتایج را تفسیر کنید به جز اینکه بگوییم به شدت ناداوری شد. جانی جکسون یکی از بدنسازان مورد علاقه ام در عرصه حرفه ای است و همیشه برایم چهره جذابی بوده اما از حق نگذریم او با پاهای فوق العاده ضعیف در مقایسه با بالا تنه چگونه باید به مقام دوم برسد؟ مگر نه اینکه همیشه تروی آلوز را به خاطر ضعف پاها در مسابقات حرفه ای اوت میکنند؟ پس چرا جانی جکسون تا مقام دومی FIBO می آید؟ در اینکه ادوارد نون بدنساز x  و خوش استیل دارد شکی نیست اما او را در فیگور های مقایسه ای بررسی کنید میبینید واقعا سایز و حجم قابل قبولی برای مسابقه حرفه ای در FIBO روی صحنه نیاورد و با این حال مقام سوم را به او دادند درحالی که رابرت پیوترکوویچ برای این مقام شایسته تر بود.
و اگر بخواهیم بررسی کنیم مقام دهم و یازدهم و … هم مشکل دار بودند و حقیقت این است که بیت الله در حدی بود که بین ۶ نفر اول رقابت کند اما ظاهرا همیشه قضاوت مسابقات خیلی هم پاک نیست و مشکل داوری همه جای دنیا موجود است و این مسدله ای است که بزرگان ورزش مثل شان ری ، کوین لورون ، مرحوم الصونباتی و … با سال ها انتقاد نتوانستند حل کنند چرا که پشت پرده صنعت پولسازی هست و اسپانسرهای قدرتمندی که در رای ها نفوذ می کنند.
این چند خط را از سر وظیفه نوشتم چرا که لازم دانستم بدنسازان ایرانی آگاه شوند که بیت الله حقش بیشتر از این بود و امیدوارم در مسابقه بعدی با کیفیت بالاتر حاضر شود و حق واقعی خود را بگیرد در ادامه هم نگاهی تحلیلی داریم به فیزیک بیت الله درFIBO امسال روی صحنه برد.
به شخصه اعتقاد دارم که بیت الله قبل از بارگیری و به قول خودش در خلاء کامل که ۹۳ کیلو گرم بود کات های فوق العاده ای داشت و حتی یکی از سایت های آلمان از او فیلم گرفتند و روی سایت قرار دادند چرا که حالا او را به خوبی میشناسند و با آن کیفیت بدن حدس میزدند که در فینال به راحتی خواهد درخشید . و سوالی که خیلی دارم در اولین مصاحبه از او بپرسم این است که بین تهی سازی کربوهیدرات و بارگیری چه اتفاقی رخ می دهد که بدن گاهی بجای اینکه بهتر بشود برخی کات ها را از دست میدهد ؟ این موضوعی است که بارها و بارها علی زندی خبرنگار و کارشناس بشیر همیشه در مورد نمایندگان ایران در مسابقات برون مرزی مطرح می کند و خودش می تواند موضوع بحث جالبی باشد که به طور حتم با بیت الله مطرح خواهیم کرد!

جفت بازو از پشت
با مقایسه تصاویر متوجه میشوید که حد اقل در عکس ها زیر بغل های بیت الله به ویژه در بخش تحتانی نسبت به مسترالمپیا و فیبوی سال قبل با اندکی افت مواجه شده و این علی رغم تمام تاکیدی است که او در مدت زمان آماده سازی روی عضلات پشت و زیر بغل خود گداشته بود. انکه چرا و به چه دلیل نتوانست در این ناحیه پیشرفت کند سوالی است که خود بیت الله بهتر از هرکسی می تواند با بررسی ماه های گذشته به آن پاسخ دهد و لازم به ذکر است که هر مسابقه برای یک بدنساز تجربه ای است ارزشمند که میتواند تجربیات خوبی همراه داشته باشد.

جفت بازو از جلو
در این فیگور می توان دید که پهنای زیر بغل بیت الله نسبت به قبل بهتر شده و کم کم در حال پیشروی است از جمله نقاط قوت او انجام وکیوم در این فیگور است که بسیار جلب توجه میکند و همیشه مورد توجه هواداران و حضار در سالن مسابقات قرار میگیرد به طوری که به محض انجام وکیوم تماشاگران تشویق میکنند و باید که این توانایی را همیشه به رخ حریفانش بکشد پاهای او نیز دیگر نیاز به تعریف ندارد و جالب است بدانید در یکی از سایت های آلمانی او را یاد آور تام پلاتر معرفی کرده اند. ناگفته نماند که کیفیت رنگ بدن او نسبت به مستر ضعیف تر بود.

زیر بغل از جلو
اولین تغییری که میتوانید ببینید روش اجرای فیگور است که امسال بیت الله دست ها را پایین تر نگه داشته و همانور که میبینید گردنش قابل مشاهده است و احتمالا با این تکنیک هوشمندانه خواسته که زیر بغل هایش بهتر دیده شوند و در این حال بدن بالانس تر دیده شود . در گزارش برخی سایت ها دیده شد که خیلی ها از نورپردازی نامناسب سالن انتقاد کردند که همین مسئله باعث شد کات بدن ها خیلی واضح نباسد و این ضعف برگزار کننده است نه بدن های شرکت کننده.

قفسه سینه
علی رغم همه انتظارها که همه فکر میکردند در ناحیه پشت پیشوری خاصی خواهد کرد او پیشروی را در نمای جلویی بدن تجربه کرد به طوری که در فیگورهای جمع و ایستادن ایکس این پیشرفت فاحش بود. در فیگورهای از کنار بیت الله خیلی قدرتمند است چرا که هم در ناحیه پشت پا و نشیمن گا بی نظیر است هم جلوبازو های خیلی خوبی دارد و هم تفکیک سرشانه و کول قابل توجهی دارد که در مجموع به اضافه انحنای زیبای عضلات سینه یک پکیج خیلی خوب به نمایش می گذارد که چشم بیننده را نوازش می دهد.

کول
این فیگور که مورد علاقه خیلی هاست برای مخاطبان نیز بسیار جذاب است و شاید یکی از دلایلی که به جمع فیگور های اجباری آمده همین استقبال تماشاگران باشد چرا که ورزشکار را در نمای بسیار عضلانی و چشم نوازی قرار میدهد که القا کننده قدرت و عظمت است. به قول علی مغانی سردبیر بشیر: بدنسازان درجه ۲ و ۳ هم در این فیگور خوب هستند . چه برسد به بیت الله که با کمتر از ۱۷۰ سانتی متر قد بالغ بر ۹۵ کیلو گرم وزن دارد و بدنساز حرفه ای IFBB به حساب می آید .

زیر بغل از پشت
تغییر سبکی که در این فیگور داشت خیلی به زیبایی فیزیکش کمک میکرد . همانطور که میبینید در عکس امسال ارتفاع عضلات کول او به خوبی دیده میشود در حالی که در المپیا به خوبی واضح نبود و این از تفاوت قراردهی دست ها روی نقطه پایین تری از لگن حاصل شده است.

اگر به خط عمقی وسط پشت دقت کنید متوجه افزایش ضخامت نسبت به سال گذشته می شوید که البته هنوز کافی نیست و او برای حضور قدرتمند در عرصه حرفه ای باید در این ناحیه پیشرفت بیشتری حاصل کند به ویژه در مورد پهنای عضلات پشت و زیر بغل و چه بسا در این زمینه باید با ژنتیک خود جدال کند.

ناگفته نماند که از کمر به پایین در این فیگور بیت الله فوق العاده بود.

هرگونه استفاده از مطالب و تصاویر سایت تنها با اجازه کتبی از مدیر سایت مجاز می باشد.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

بیشتر بخوانید

سس‌های کنجدی، سس‌های کم کالری

سس کنجد رژیمی محصول شرکت عقاب داستان‌های زیادی