دارو های داخلی کیفیت ایده آلی ندارد

دارو های داخلی کیفیت ایده آلی ندارد

- in داروها
225
۰
rise-prescription-drug-abuse_211

rise-prescription-drug-abuse_211

داروهای تولید کشورمان چون کف استاندارد را دارد در حد ایده آل نیست اما واردات دارو هم به این معنی نیست که کیفیت آنها بالاتر از تولیدات داخلی است.

به گزارش تک اندام : دکتر شهریاری عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفتگو با باشگاه خبرنگاران افزود: قیمت دارو در کشور به نسبت خیلی از کشورها پایین و از کیفیت مطلوب برخوردار نیست و شرکت های تولیدی نیز مواد اولیه خود را از کشورهای بلوک شرق تهیه می کنند که به نظر می آید کیفیت لازم را ندارد.


وی گفت: کشورهای آمریکا و اروپا مواد اولیه خود را از همین کشورهای بلوک شرق تهیه می کنند اما به علت آن که یک سری فعل و انفعالات روی مواد اولیه انجام می دهند کیفیت داروی تولیدی را بالا می برند و شاید به همین علت است که هنوز کیفیت داروهای تولید داخل ما مانند کشورهای اروپایی نیست.
***۲۴۰ میلیارد تومان به یارانه دارو اختصاص داده شده است
با وجود اختصاص ۲۴۰ میلیارد تومان به یارانه دارو در کشور باز هم در زمینه دارو مشکلاتی داریم چرا که این مقدار کافی نیست و امکانات دولت هم محدود است.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در ادامه گفت: با هزینه های کمی که در خصوص تولید دارو صرف می کنیم نمی توان انتظار استاندارد بالایی را در زمینه تولید آن داشت و به دلیل ارزان بودن دارو قاچاق به خارج از کشور نیز زیاد انجام می شود و داروهای وارداتی بیماران صعب العلاج و بیماری های خاص نیز به کشورهای دیگر قاچاق می شود که این خود معضل بزرگی در زمینه دارو است.
شهریاری ادامه داد: وقتی با داروسازان نیز در این زمینه صحبت می کنیم اختلاف نظر بسیار است البته مدعی پیشرفت تکنولوژی در زمینه دارو نیستم اما با معضلاتی چون پایین بودن کیفیت مواد اولیه و شاید ضعف در تکنولوژی مواجه هستیم چرا که کشورهای اروپایی و آمریکایی با همین مواد اولیه بهترین تولید را دارند و کیفیت داروها از حد استاندارد بالایی برخوردار است.

هرگونه استفاده از مطالب و تصاویر سایت تنها با اجازه کتبی از مدیر سایت مجاز می باشد.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

بیشتر بخوانید

۵ استراتژی برای چربی سوزی و کاهش وزن

استراتژی اول:کربوهیدرات ها را نصف کنید وقتی جذب