5924 3351 026 7/24 پشتیبانی آنلاین

تستوسترون انانتات Testosterone Enanthate چیست؟

عوارض تستوسترون انانتات چیست ؟

تستوسترون انانتات یک استروئید تزریقی روغنی است و به این منظور طراحی شده است که از محل تزریق به کندی در محل آزاد شود.زمانی که از این استروئید استفاده می کنید غلظت سرم موجود در آن تا چند روز بالا رفته و این مسئله به مدت تقریبی دو هفته ادامه می یابد.

در واقع سه هفته طول می کشد تا اثرات آن تقلیل یابد.از نظر اصول پزشکی باید گفت این نوع تستوسترون بیشتر از سایر انواع آن تجویز می شود و به کمک آن میتوان موارد کاهش فعالیت بیضه و سایر اختلالات مربوط به نارسایی آندروژن را درمان کرد.

تستوسترون یک هورمون قوی می باشد که عوارض جانبی قابل توجهی دارد.اکثر این عوارض از آنجا ناشی میشود که تستوسترون میل شدیدی برای تبدیل به استروژن دارد.بنابر این احتمال دارد عوارض جانبی وابسته به آن که در طی دوره درمان ظاهر می شود به یک مشکل بزرگ تبدیل شود .

مقالات ارائه شده در بخش استروئیدها و داروهای نیروزا،صرفا جهت افزایش اطلاعات شما در زمینه این داروها می باشد. ضمنا مقادیر گفته شده در این مقالات جنبه تئوری دارند و استفاده از این دارو ها به هیچ وجه توصیه نمی شود.

کسانی که ممصرف تستوسترون را شروع می کنند با مشکل جذب آب مواجه می شوند. این مسئله به نوبه خود موجب کاهش حجم عضلات می شود زیرا هر روز بر مقدار مایعات زیر پوستی افزوده میشود. یکی دیگر از مشکلاتی که همراه با استروئیدهای آروماتیز شده ایجاد می شود این است که ذخیره چربی ، وضوح و چگالی عضلانی را کاهش میدهد و باعث می شود عضلات نرمتر و صاف به نظر بیایند.استروژن اضافی که طی دوره درمان یا پس از آن ایجاد می شود این قابلیت را دارد که به مشکل بزرگی سینه (ژنیکوماستیا) تبدی ل شود. به اشخاصی که در مقابل این عارضه حساسیت دارند ، توصیه می کنم داروهای کمکی مثل تاموکسفن یا پرویرون را فراموش نکنند.در تمام محصولات تستوسترون ، عوارض جانبی آندروژنی مشاهده میشود. بنابراین احتمال بروز عوارضی چون چرب شدن پوست ، آکنه ، پرخاشگری ، رشد موی صورت و بدن و ریزش شدید موی سر وجود دارد.

افرادی که در طی دوره درمان دچار عارضه ریزش مو می شوند می توانند از داروی پروپسیا (فیناستراید) استفاده کنند تا به کمک آن تبدیل تستوسترون به DHT (دی هیدرو تستوستورون) را به حداقل برسانند.

اگر چه این استر خاص در بدن به مدت طولانی تری فعال می ماند اما اکثر ورزشکاران ترجیح می دهند آن را هر هفته تزریق کنند تا مقدارش در خون ثابت بماند.دوز معمول این دارو بین 250 تا 750 میلی گرم است .این مقدار می تواند مصرف کنده را با افزایش سریع قدرت و وزن مواجه سازد.بی شک اگر دوز مصرفی از از این حد تجاوز کند عوارض جانبی تشدید شده و پیشرفت عضلانی از بین می رود.کسانی که می خواهند با افزایش بیشتر حجم عضلات مواجه شوند بهتر است یک استروئید خوراکی مثل اکسی متولون یا دیانابول را به استروئید مصرفی خود اضافه کنند و از نتایج شگفت انگیز آن برخوردار شوند .اگر ورزشکاری بخواهد تستوسترون مصرف کرده و همزمان با آن کیفیت خوب عضلاتش را حفظ کند بهتر است آنابولیک تزریقی دیگری مثل دکا دورابولین یا بولدنون را انتخاب کند . در اینجا می توان دوز پایین تر انانتات را انتخاب کرد تا هم پیشرفت عضلات در سطح قابل قبول حفظ شود و هم اثرات استروژن در بدن به حداقل ممکن برسد . البته استروژن اضافی که در تستوسترون وجود دارد آن را به یک داروی حجم دهنده عضلات تبدیل می کند.در نتیجه زمانی که به برگزاری مسابقه نزدیک میشوید آب و چربی در بدن حفظ میشود.

نکته مهمی که باید حتما به آن توجه داشت این است که پس از دوره مصرف تستوسترون این احتمال وجود دارد که تولید تستوستورون آندروژنی متوقف شود.اگر چنین اتفاقی رخ دهد ، درست پس از قطع مصرف دارو خطر از دست رفتن حجم عضلات وجود دارد. در اکثر موارد ضرورت استفاده از HCG و یا کلومیفن وجود دارد که به مک آن دو می توان تولید تستوسترون طبیعی را از سر گرفت و از بحران هورمونی پس از دوره درمان هم جلوگیری نمود.
زمانی که مصرف استروئید قطع می شود فرد باید انتظار داشته باشد با کاهش وزن مواجه شود زیرا زمانی که مقدار هورمون مصرفی تنظیم میشود آب جذب شده ( که دلیل بر افزایش وزن قابل توجه است) از بدن دفع می شود .شما باید مسئله کاهش وزن را جدی گرفته و فقط به این مسئله فکر کنید که حجم کیفی عضلات را حفظ کنید . کسانی که از برنامه مخروطی استفاده می کنند تا به چنین هدفی نایل شوند به احتمال زیاد چیزی جز نا امیدی نسیبشان نمی شود.این اقدام که از جمله اقدامات متداول است روش مؤثری جهت بازگرداندن تعادل هورمونی بشمار نمی رود.

منبع : mahmoodlalegoon.com

About the author

ایمیل : Mag.Takandam@Gmail.Com

16 Responses
  1. mostafa

   این چیزی که شما میگید جراحی و تزریق پروتز و … هستش مربوط به بدنسازی نمیشه وما هم اطلاع کافی در موردش نداریم اما اگه با تمرین منظم پیش برید صبور باشید وگام به گام پیش برید جسم سالم و بدن زیبایی خواهید داشت

 1. amirhosein

  من 19 ساله هستم.تازگی یه دوره مکمل ورداشتم که تموم شد.آیا به من تستسترون پیشنهاد میکنید

 2. mostafa

  شما که مربی دارید باید از ایشون سوال کنید چون زیر نظر ایشون هستید من نمیتونم نظری بدم

 3. عرفان از كرمان

  سلام..
  ممنون از مطالبه علمي وآموختني تون..
  چند تا سوال دارم..
  من ده تا تست انانتات 250 با ده تا ناندرلون دكانوات بيست و پنج ميلي گرم از داروخونه گرفتم..
  چه زماني تست رو بزنم؟؟ قبل تمرين يا بلافاصله بعد تمرين؟؟
  هفته چقدر مجازم تزريق كنم؟؟
  همين سوالاي بالا رو واسه ناندرلون هم دارم^ مخصوصا اينكه دوزش 25 ميلي گرمه كه دوز پايييني هم هست..
  سن 19 وزن 70 و قد 181 ..

 4. مهرداد

  سلام.ممنون ازسایت بسیارام‌وزنده تون.میخواستم بدونم چط‌ور میشه تبدیل شدن تستستر‌ون به استروژن ر‌و به کمترین حد رسوند

 5. علی

  سلام ..ممنون بابت سایت مفیدتون
  من مدتی قبل تصادف کردم و حدود 9 ماه پای راستم بی حرکت بوده و بسیار لاغر شده ..تمرین زیادی کردم ولی حجم عضله پای راستم (ران و سائد پا )با پای چپم برابر نیست ..مخواستم بدونم آیا آمپولی وجود دارد به این دو عضله تزریق کنم و با تمرین حجم آن را زیاد کنم ؟اگر معرفی کنید نام دارو را ممنون میشم

 6. فاطمه

  سلام
  میخواستم بدونم برای رسیدن به سایز کمتر و کات عضلانی در خانم ها استفاده از وزنه های متوسط رو به سنگین و در حد توان و با تکرارهای 10 یا 15 تایی بهتره یا استفاده از وزنه های سبک با تعداد بالا؟ من با سیستم وزنه رو به سنگین و تمرکزی تمرین میکردم و نسبتا مناسب بود اما الان یکی از مربیا تو باشگاه میگه اگه بخوای سایزت کمتر بشه باید وزنه های سبک مثلا در حد 1.5 کیلو استفاده کنی.. میشه راهنماییم کنین؟ ممنونم

 7. یونس

  سلام من 16سالمه قدم 180هفت ماهه دارم باشگاه میرم به نظر شما تستسترون استفاده کنم؟

 8. حسام

  ده تا تست انانتات ۲۵۰ با ده تا ناندرلون دکانوات بیست و پنج میلی گرم از داروخونه گرفتم..
  چه زمانی تست رو بزنم؟؟ قبل تمرین یا بلافاصله بعد تمرین؟؟
  هفته چقدر مجازم تزریق کنم؟؟
  همین سوالای بالا رو واسه ناندرلون هم دارم^ مخصوصا اینکه دوزش ۲۵ میلی گرمه که دوز پاییینی هم هست.

  1. mostafa

   هیچ استروییدی رو بعد تمرین مصرف نمیکنند ! کسی که به شما پیشنهاد استفاده ازین داروها رو داده باید بهتون بگه دوز مصرفی رو

 9. سیاوش

  با سلام خدمت شما مربی محترم و تشکر از سایت خوبتون.میخواستم از مشورت شما مربی عزیز کمک بگیرم.اینکه بعد از استفاده از دوز ۱×۱۰ میلی لیتری استروئید پرپیونات مصرف چه استروئیدی رو پیشنهاد میکنید.ممنون

 10. Meysam

  سلام خسته نباشین
  بنده ۲۱ سال سن دارم و چندین سال سابقه تمرین و ۳ دوره مسابقات لیفت استانی شرکت کردم و تا الان از هیچ استروییدی استفاده نکردم..هدف الانم حجمه و میخواستم یه دوره خفیف تستسترون ۲۵۰ هفته ای یک الی ۲ تزریق به تعداد ۱۰ تا بمدت ۴۰ روزه برم..میخواستم بدونم با این تعداد و دوز تزریق بعد اتمام دوره مشکل خواصی برم پیش نمیاد از نظر کارکرد بیضه و ترشح هورمون طبیعی بدن ؟

 11. Hossein salimi

  با سلام. من بدنم خییلی ضعیفه. وزنم 50 و قدم 170
  و اینکه .الان 5 دونه ناندرولون دکانات ایرانی (25ml) و پنج دونه تستوسترون انانتات ایرانی (100ml) دارم میخوام تزریق کنم.خواستم بپرستم نظر شما برا تاریخ و دوره تزریغ این ده تا چیه.ممنون میشم جواب بدین

 12. محمد امين

  سلام، من اولين بارمه ك تستسترون 250 كرفتم و كلا تعدادش 4 تا هست و براى مسابقه ميخوام تزريق كنم و به تنهايى استفاده ميكنم يعنى تركيبى باهاش نيست، به نظرتون استفاده كنم خوبه يا نه؟؟ ممنون ميشم ك بكين بهم

ارسال نظر