با مکمل های رشد و زمان مصرف و نحوه مصرف آنها آشنا شوید

با مکمل های رشد و زمان مصرف و نحوه مصرف آنها آشنا شوید

- in مکمل ها
231929
۵۸۳

pre-workout2

امروزه مصرف مکمل های ورزشی به مراتب افزایش یافته,و همینطور گزارش هایی زیادی مبنی بر نحوه مصرف و زمان مصرف این نوع مکمل های ورزشی به دست ما میرسد.

مجله تک اندام قصد دارد در این مطلب در مورد مکمل های ورزشی نگاهی تازه تر و مقاله ای ویژه تر ارائه دهد.هر روز که در باشگاه قدم می‌گذارید به انجام حرکات مختلف برای رسیدن به بدنی بهتر می‌پردازید.هدف شما تعیین شده می‌باشد و هر روز بر تعداد تکرار‌ها و افزایش وزنه تمرکز دارید.شما فردی منظم و سخت کوش هستید که خواهان چیزی کمتر از دستیابی به بهترین نتایج از تمرین و برنامه غذایی خود نیستید.

 

تمام ‌ست‌ها و تکرار‌ها را یادداشت می‌کنید و میزان مصرف پروتئین و کربوهیدرات خود را نیز تحت نظارت دارید.ولی‌ متاسفانه برخی‌ مواقع شما با کاهش سرعت رشد عضلانی یا حتی پس رفت مواجه میشوید.

در این مواقع است که شما به یک برنامه خوب از مصرف مکمل‌ها برای دستیابی دوباره به عضله‌ سازی نیازمند هستید. اما سوال اینجاست که چقدر و چه موقع باید از این مکمل‌ها استفاده کنیم؟

اول از همه اجازه دهید به معرفی‌ مکمل‌های که در این مقاله مد نظر ماست بپردازیم.در این مقاله قصد داریم به زمان مصرف و مقدار مصرف این مکمل‌ها بپردازیم.قابل ذکر است که قبل از شروع شما میبایست با پزشک خود مشورت‌های لازم را داشته باشید.

پروتئین وی

Gold-Standard-Whey

پروتئین وی همیشه جز ثابت برنامه تغذیه یی بدن سازان بوده است.این پروتئین زود هضم،قابل حمل‌و نقل و کارامد می‌باشد.وی پروتئینی مناسب برای افرادی است که خواهان به دست آوردن حجم عضلانی خالص هستند.

پودر‌های پروتئینی در کل برای زمانی‌ که شما وقت تصحیح یک وعده غذایی یا زمان درست کردن یک استیک یا سینه مرغ دیگر را ندارید بسیار مفید هستند.استفاده از پروتئین وی یک راه مناسب و راحت برای تغذیه کافی‌ عضلات و رشد عضلانی می‌باشد.

بر اساس زمان و مقدار مصرف پروتئین وی بیشترین تاثیر را هنگامی دارد که مطابق برنامه زیر مصرف شود: نکته: اکثر دوز‌های مصرفی اشاره شده بر اساس بدن سازانی با وزن حدود ۲۰۰ پوند می‌باشد.

۲۰ گرم بلافاصله بعد از برخواستن از خواب در صبح:

در این حالت بدن شما برای مدت هشت ساعت یا بیشتر به دور از مواد مغذی بوده است.پس امری ضروری می‌باشد که شما بلافاصله بعد از برخواستن از خواب یک نوشیدنی‌ پروتئینی مصرف نمایید.این کار باعث پایان حالت کاتابولیک در بدن شده و دوباره فرایند عضله‌ سازی از سر گرفته میشود.

۲۰ گرم قبل از تمرین:

این زمانی‌ است که شما دوباره باید میزان امینو اسید درون رگ‌های خونی خود را افزایش دهید.استفاده از پروتئین وی قبل از تمرین این اطمینان را به شما میدهد که در طول تمرین ماهیچه‌های شما همیشه در معرض جریان ثابتی از پروتئین‌ها قرار بگیرند.در این صورت فرایند باز سازی ماهیچه‌ها سریعتر صورت می‌گیرد.

۴۰ گرم بعد از تمرین:

بعد از تمرین زمان بسیار مناسبی می‌باشد که شما به مصرف یک پروتئین زود هضم مثل وی در کنار ۸۰ گرم کربوهیدرات ساده بپردازید.استفاده از این مواد در کمتر ۳۰ دقیقه همراه موادی که باعث افزایش سطح انسولین میشوند باعث میشود که با جریان امینو اسید‌ها و گلوکز به درون ماهیچه‌ها سنتز پروتئین افزایش یابد.

کراتین :

Creatine

یکی‌ دیگر از مکمل‌های شناخته شده و تاثیر گذار کراتین می‌باشد.وقتی‌ که کراتین در ماهیچه‌ها به کراتین فسفات تبدیل میشود انرژی لازم جهت انقباض ماهیچه‌ها را در طول تمرین فراهم می‌کند.استفاده از کراتین سبب میشود میزان آن‌ در بدن به بالاترین حد برسد.به علاوه کراتین با افزایش جریان آب به درون سلول‌های ماهیچه ای باعث تشکیل یک محیط آنابولیک برای سنتز پروتئین میشود.

۳-۵ گرم قبل از تمرین:

استفاده این مقدار کراتین همراه میزان متوسطی از کربوهیدرات‌های پیچیده و ۲۰ گرم پروتئین وی این تضمین را برای صعود به مراحل بالاتر به شما خواهد داد.

۳-۵ گرم بعد از تمرین:

مخلوط ۳-۵ گرم کراتین همراه ۴۰ گرم پروتئین وی و ۸۰ گرم کربوهیدرات ساده سبب تولید یک نوشیدنی‌ عضله‌ ساز قوی خواهد شد.این نوشیدنی باید در طول ۳۰ دقیقه بعد از تمرین مصرف گردد.بعد از تمرین بدن شما به شدت خواهان دریافت مواد مغذی می‌باشد.واکنش انسولین به کربوهیدرات‌های ساده نیز سبب میشود که کراتین به طور کامل در ماهیچه‌ها قرار بگیرد.

پروتئین کازئین :

top-10-add-these-supplements-to-your-daily-to-do-list-and-grow-like-never-before-06

کازئین نیز یکی‌ دیگر از منابع مناسب پروتئین می‌باشد.کازئین پروتئینی دیر هضم می‌باشد.به همین دلیل هضم و آزاد سازی آن‌ در رگ‌های خونی در یک مقیاس ثابت در مدت زمانی‌ طولانی‌تر صورت می‌گیرد.در حالی‌ که از پروتئین وی برای جذب سریع آن‌ استفاده میشود،

کازئین با خاصیت دیر هضم بودن آن‌ میتواند در زمان‌هایی که پروتئین به مدت طولانی‌ به بدن نمیرسد یا در میان وعده‌های غذایی مصرف گردد.

۲۰ گرم بعد از تمرین: در کنار سایر مکمل‌هایی که برای مصرف بعد از تمرین گفتیم ۲۰ گرم از این پروتئین نیز استفاده کنید.از پروتئین وی برای تغذیه سریع و فوری ماهیچه‌ها  استفاده میشود  در صورتی‌  که کازئین وقتی‌ وی به طور کامل هضم شد ولی‌ هنوز بدن  برای ریکاوری نیاز به امینو اسید  دارد استفاده  میشود. منبع سایت ادکوان این پروتئین همچنین باعث سیری شما تا زمان مصرف وعده کامل غذایی بعد از تمرین شما میشود.

۲۰ گرم در میانه خواب شبانه: به دلیل اینکه کازئین دیر هضم است میتوانید از این مزیت در هنگام خواب استفاده کنید و پروتئین مورد نیاز بدن در طول خواب را تامین نمایید.در هنگام خواب به دلیل اینکه مواد مغذی به بدن نمیرسد بدن در حالت کاتابولیک قرار می‌گیرد.مصرف یک نوشیدنی‌ حاوی کازئین سه تا چهار ساعت بعد از خواب میتواند این تضمین را به شما دهد که بدن در حالت خواب نیز به عضله‌ سازی خود ادامه خواهد داد.برای اینکار شاید مجبور باشید که ساعت خود را تنظیم کرده تا از خواب بیدار شوید.ولی‌ بدانید که اینکار ارزشش را دارد.

گلوتامین :

gaspari_glutamine_1

اگرچه تاثیر گذاری این مکمل به اندازه کراتین نمی‌باشد ولی‌ باز هم مزایای قابل توجهی‌ دارد.گلوتامین به عنوان یکی‌ از امینو اسید‌های فراوان درون بدن باعث کمک در ریکاوری عضلات از طریق رساندن گلیکوژن به سلول‌های ماهیچه ای بعد از تمرین، تقویت سطح هورمون رشد درون بدن و حفظ عملکرد سیستم ایمنی بدن برای حفظ سلامتی‌ میشود.گلوتامین همچنین باعث تاخیر در خستگی‌ شده که به واسطه‌ این امر شما میتوانید تمرین خود را با شدت بیشتر و در زمان طولانی‌تری انجام دهید.منبع سایت ادکوان دستگاه گوارش انسان برای عملکرد مناسب خود نیازمند گلوتامین به مقدار زیادی می‌باشد که این مقدار را از بافت‌های ماهیچه‌ای به دست میاورد.پس مصرف گلوتامین میتواند مفید باشد.

۷-۱۰ گرم بلافاصله بعد از برخواستن از خواب صبحگاهی:

این میزان را باید همراه پروتئین وی که در بالا ذکر کردیم مصرف نمایید.این ماده نیز به سرعت جذب شده و بدن را از حالت کاتابولیک خارج می‌کند.

۷-۱۰ گرم قبل از تمرین:

این مقدار باعث میشود شما با شدت بالا برای مدت طولانی‌تری به تمرین بپردازید.

۷-۱۰ گرم بعد از تمرین:

مصرف این مقدار بعد از تمرین باعث جذب بیشتر گلیکوژن و زودتر شروع شدن فرایند ریکاوری میشود که نتیجه آن‌ قرار گرفتن بدن در وضعیت آنابولیک می‌باشد.

۷-۱۰ گرم ۳۰-۶۰ دقیقه قبل از خواب:

این موقع نیز یک فرصت مناسب برای حفظ عضلاتی است که به سختی به دست آوردید.مصرف این مقدار همراه با کازیین در موقع خواب باعث عدم به وجود آمدن وضعیت کاتابولیسم در بدن خواهد شد.

امینو اسید های شاخه دار :

BCAA-12

امینو اسید‌های شاخه دار برای سوخت رسانی به بدن هنگام تمرینات پر شدت جهت حفاظت از عضلاتی که تا کنون به دست آمده مصرف میگردد.در بقیه موارد این امینو اسید‌ها باعث تحریک سنتز پروتئین و همچنین دفع کردن هورمون کاتابولیک یعنی‌ کورتیزول میشوند.

۵-۱۰ گرم بلافاصله بعد از برخواستن از خواب صبحگاهی:

آمینو اسید‌های شاخه دار نیز دیگر سلاح شما برای دوری از قرار گرفتن در وضعیت کاتابولیک می‌باشد.بدن شما همچنان که پروتئین وی و گلوتامین جذب ماهیچه‌ها میشوند میتواند از آمینو اسید‌های شاخه دار به عنوان منبع سوخت استفاده کند.

۵-۱۰ گرم قبل از تمرین:

مصرف این مقدار قبل از تمرین باعث سوخت رسانی به بدن و حفظ بافت‌های ماهیچه ای میشود.همچنین باعث قرار گرفتن بدن در وضعیت آنابولیک برای رشد عضلات میشود.

۵-۱۰ گرم بعد از تمرین:

مصرف این مقدار بعد از تمرین باعث بهبود سنتز پروتئین و کاهش میزان کورتیزول در بدن میشود.لازم به ذکر است که کورتیزول باعث تجزیه عضلات و کاهش تاثیر تستوسترون بر میزان رشد عضلات میشود.

آرژنین :

arginine

آرژنین با افزایش جریان خون به واسطه‌ گشاد کردن رگها باعث انتقال مواد مغذی نظیر امینو اسید و گلوکز به علاوه هورمون‌ها نظیر هورمون رشد،تستوسترون و (IGF-1) میشود.

همچنین با جریان میزان بیشتر آب به درون سلول‌های ماهیچه ای‌‌ باعث افزایش میزان سنتز پروتئین میشوند که خود باعث رشد عضلات میگردد.

۲-۳ گرم بلافاصله بعد از برخواستن از خواب:

در این زمان آرژنین با گشاد کردن رگها باعث جذب دیگر مکمل‌های دریافتی میشود.

۲-۳ گرم قبل از تمرین:

مصرف این میزان باعث افزایش طبیعی سطح هورمون رشد قبل از تمرین میشود.

۲-۳ گرم ۳۰-۶۰ دقیقه قبل از خواب:

در این زمان نیز آرژنین باعث افزایش سطح هورمون رشد درون بدن میشود.

تریبولوس

تریبولوس میتواند باعث افزایش تولید تستوسترون از کلسترول موجود در بیضه‌ها شود.همچنین این ماده میتواند باعث افزایش قدرت هنگام تمرین شود.اگر شما نیاز به افزایش قدرت اضافه دارید تریبولوس این کار را برای شما انجام خواهد داد.

۲۵۰-۵۰۰ میلی‌ گرم قبل از تمرین:

دریافت این میزان باعث افزایش سطح تستوسترون درون بدن قبل از تمرین خواهد شد.

منبعedcoan

* طبق درخواست مراجع قانونی هرگونه خرید و فروش مکمل های ورزشی غیر قانونی و ممنوع میباشد.

هرگونه استفاده از مطالب و تصاویر سایت تنها با اجازه کتبی از مدیر سایت مجاز می باشد.

583 Comments

 1. سلام … همه ی مکمل های ذکر شده در بالا بی خطر هستن؟ یعنی عوارض ندارن؟
  و اینکه برای افراد غیرحرفه ای مثل من که تقریبا ۱۰ماهه کار میکنم خوبه و بهترین نوع کراتین چیه؟ سوالات تو ذهنم خیلی زیاده 🙂 ببخشید که وقتتونو میگیرم ممــنون از سایت خوبتون.

  1. سلام مکمل ها عوارض ندارند اگه تقلبی نباشند
   شما ۱۰ ماه تمرین میتونی مکمل مصرف کنی هیچ مشکلی هم ندارم سایت خودتونه خوشحال میشیم سر بزنید

   1. سلام خسته نباشید
    اقا من پروتئین وی،امینو اسید و ال ارژنین دارم
    خواستم بدونم روزهای غیرتمرینی هم باید مصرف کنم یا نه؟

 2. عرض سلام و خسته نباشید و تشکر فراوان
  میشه ازتون خواهش کنم بهترین مارک پروتیین وی که موجوده رو نام ببرید منظورم دقیقا همون چیزیه که خودتون مصرف میکنید ؟
  قیمتش اهمیتی نداره فقط میخوام با اطمینان کامل از اصل بودنش تهیه کنم
  با تشکر

  1. اصل بودن به مارک خوب نیست ! ممکن بهترین مارک ها هم تقلبیش باشه باید از کسی ک جنس رو میخرید اطمینان داشته باشید

 3. با سلام
  من ۱۵ سالمه میتونم از ای مکمل ها استفاده کنم

  1. سلام
   بله : گلوتامین و کراتین و آرژنین و پروتین میتونی مصرف کنی

 4. من ۱ساله تمرین میکنم . یه دوره رفتم ۱۰کیلو وزن گرفتم . الان ۸۵ کیلوام . میخوام هورمون برم . میشه یه هورمونه خوب معرفی کنی خوب وزن بگیرم . ؟؟؟

  1. شما نمیدونید هورمون چیه میخوای هورمون بری؟ استروید یا هورمون برای بالا بردن وزن نیست شما وعده های غذایی رو بیشتر کن

 5. سلام خسته نباشین میخوتپاستم بدونم پروتین کربو دار رو روزی چند بار و چقد و چه موقعی باید مصرف کنم.ممنون از لطفتون

 6. سلام
  سوالم در مورد این بود ک من حدود ی سالو نیمه دارم هفته ای کم کم ۴بار در هفته تمرین میکنم بدون مکمل وزنم۶۰ بود خودمو تا الان ب ۷۳ رسوندم داخل باشگا ب من میگن شما میتونی مکمل بخوری ولی من نمیدونم الان اصن باید از چی سروع کنم شما تمام مکملارو گفتین ولی اینکه از کدومش چ موقع استفاده کنیم مهمه
  بعدشم میخواستم بدونم اگه من الان کراتیم با کربو پروتئین ۶۰-۴۰بگیرم ب نظرتو ب دردم میخوره

  1. سلام با همون کراتین و کربو شروع کنید

 7. سلام من قدم ۱۸۳
  وزنم ۷۴
  یه مقداری شکم و پهلو دارم چه مکملی بخرم برا پهلوها

  1. تز امینو و وی میتونی استفاده کنی برای حجم خشک

 8. سلام
  از خارج کشور یکی از دوستانم برام یک پروتین whey و یک امینو اسید bcaa می خوام بدونم ترکیب این دو خوب است. چطور مصرف کنم

  1. سلام
   خوبه وی یکی صبح یکی بعد تمرین بی سی ای هم دوتا قبل تمرین میتونی بخوری

 9. سلام من برای اولین بار یه دوره برداشتم که مکل های کربوبروتیین ۴۳درصدوی امینو کراتیین و ناندرلون هست این ها رو جطورری مصرف کنم؟

 10. با عرض سلام و خسته نباشید اول متشکر از سایت بسیار کامل و خوبتون
  بعد ی سوال در چندین مقاله ی برای تغذیه یه جا نوشتید پوره ی سیب زمینی با پروتئین بعد از ورزش مصرف شود اما تو یه مقاله ی دیگر نوشتید از خوردن سیب زمینی و غذاهای این چنینی خودداری کنید، من بلاخره چه کار کنم؟
  و قیمت پروتئین وی وگلوتامین در چه حدود قیمتی میباشد؟
  اگر من با قد ۱۷۷ وزن ۵۷ و سن ۱۸ که در خانه ورزش میکنم شنا و هالتر سر شانه و… برنامه ی تغذیه ی خودمو جوری بچینم که بدون خوردن این مکمل ها تمام پروتئین و موادی مورد نیاز بدنم بهم برسه بهتر است یا خوردن این چنین مکمل های گران قیمت؟

  1. ما مقالات میزاریم از خودمون نمینویسیم کارشناسان و متخصصان مختلفی مقاله میدن و نظر های مختلفی هم دارن شما وزنتون کمه وی بهتون وزن نمیده باید گینر و یا کربو بخورید گینیر ها از ۱۲۰ تومن هستند به بالا باید برنامه غذایی داشته باشید اگه بخواید غذا رو هم رعایت کنید کم از قیمت مکمل ها در نمیاد

  2. سلام من خودم مکمل هامو از سایت بادی بیلدینگ امریکا میگیرم

 11. با عرض سلام و خسته نباشید…
  من ۲ سال پیش به مدت ۶ ماه بدنسازی کار کردم…… الان دوباره شروع کردم …آیا از الان میتونم با پروتئین شروع کنم؟؟؟؟؟ آخه همه میگن باید ۶ ماه خشک کار کنم

  1. سلام شما از روزی که پاتون باز بشه باشگاه هیچ منعی نداره مکمل مصرف کنید ۶ ماه خشک کار کنید چیه مگه میخواید دارو مصرف کنید مکمل کمک غذا هستش بدنت بهتر ریکاوری میشه بهتر رو میاد و بهتر هم تمرین میکنید و ..

 12. یا سلام وتشکر از سایت بسیار مفیدتان ایشالله که همیشه سالم باشین ،من یک کربو پروتین گینر گرفته ام اما همه میگم به کبد وکلیه ضرر میریونه آیا ضرر میرسونه؟برای جلوگیری از ضررهای باید چیکار کنم؟آیا تنها کافیه ای گینر یا همراه کراتین بای مصرف کنم،؟با تشکر

  1. سلام سپاسگذارم
   اول از این باید بدونی تقلبی نباشه اگه نباشه هیچ کاری با کبد شما نداره اون استرویید ها هستن که به کبد آسیب میزنن

 13. سلام خدمت شما سن:۱۵ قد:۱۷۵ وزن:۶۵ هستم شکم من خیلی شل است هرچه شکم کار میکنم از حالت شلی در نماید میشه کمکم کنید برای از بین بردن چربی شکم چه کار کنم؟

  1. دوست عزیز اگه منظورت اینه که شکمت چربی داره باید هوازی تمرین کنی و تغذیه تو مناسب چربی سوزی دنبال کنی.با شکم تمرین کردن چربی شکم از بین نمیره

 14. سلام.باعرض خسته نباشید به شما به خاطر سایت خوبتان.
  یک ماهی هست که بدنسازی را شروع کردم.می خواهم حجم عضللاتم بیشتر شود.اگر می شود مکملی با حدود صد تا صد و سی هزار تومان معرفی کنید همراه با نحوه ی مصرف آن.
  آیا مکمل پرو یونیک به تنهایی برای من مناسب است؟
  سن:۱۹
  وزن:۸۰
  :قد:۱۷۲

 15. سلام.مرسی از اطلاعات خوبتون واقعا.
  من یه بروتیین وی ۳ کیلویی و یه کربو بروتیین سایتچ تانک ۳کیلویی گرفتم میخواستم واسه مصرفشون راهنماییم کنین؟چون هر کی یه چیز میگه! مرسی

  1. سلام پروتین و کربو پروتین با هم لزومی نداره مصرف کنید
   وی رو میتونید یه وعده بعد تمرین یه وعده قبل خواب بخورید کربو هم یه وعده صبح و یه وعده یک ساعت قبل تمرین

 16. ممنون بابت جواب.مرسییییییییییییی

 17. با سلام و خسته نباشید:
  من سه ماهی هست شروع کردم بدنم از قبل بهتر شده یعنی داره کم کم ماهیچه ای میشه فقط از ماه پیش وسط تمرین یهو انرژیم افت میکنه و خوابم میگیره و باید خیلی صبر کنم تا ریکاوری کنم که در اون صورت بدنم سرد میشه دوباره!
  یه راه حلی چیزی لطف کنید:

  1. تغذیه و استراحتت خوب نیست وسط تمرین افت قند پیدا میکنی قبل تمرین یک وعده غذای کربو هیدرات دار بخورید میتونید قهوه هم بخورید کافین داره

 18. اگه فقط پروتئین وی استفاده کنم می تونم وزنم رو بالا ببرم?قدم۱۸۰ وزنم ۷۰٫

  1. خیر پروتین وی وزن نمیده

 19. سلام.استاد عزیز من بیش از یک ساله که باشگاه میرم حجم خوبی بدست اوردم.در حل حاضر احتیاج به یک دوره کات دارم اما علاقه ای به استروئید ندارم.با تحقیقاتی که کردم این دوره مکملی رو پیدا کردم.ممنون میشم نظرتون رو راجبش بگین و اینکه برای بدست اوردن حداکثر نتیجه چطور استفاده کنم.ممنون
  ۱٫ پروتیین وی ۱۰۰%
  ۲٫ BCAA
  ۳٫ چربی سوز
  ۴٫ وانادیل سولفات
  ۵٫ گلوتامین
  ۶٫ آرژنین
  ۷٫ کلن بوترول
  ۸٫ ال کارنتین
  ۹٫ مولتی ویتامین
  ۱۰٫ امگا ۳
  ۱۱٫ ویتامین C
  ۱۲٫ ویتامین E

  1. سلام
   بستگی به هدف شما داره و وضعیت فعلی بدنتون
   کلن بوترول داروی استروییدی هستش ! چربی سوز هم دارو هستش

 20. با عرض سلام و خسته نباشید وتشکر فراوان بابت سایت بسیار عالیتون.
  خدمت شما استاد گرامی عارضم که بنده یه سری مکمل از خارج برام اوردن،که پروتیین وی.کراتین و اسید امینه on و هورمون گابا هستش.من سوال این هستش که من که قبلا کار کردم و الان بعد ۱سال و۶ماه ، حدوده یک ماه مجددا باشگاه میرم.
  می خواستم طریق مصرف این چند مکمل رو بدونم و اینکه اینارو من الان مصرف کنم ؟
  و خواهش اخرم این که مصرف امینو وزن بند رو کمک میکنه یا به عبارت دیگه منو لاغر میکنه.چون نمی خوام وزن کم کنم ،می خوام که حجیم و عظلانی باشم.
  وزن ۸۳٫قدم ۱۸۰٫سن ۲۶
  بازم خیلی ممنون از محبتاتون.

  1. سلام
   آمینو وزن کم نمیکنه جذب عضله میشه برای رژیم مناسب هستش میتونی ۳ تا صبح ۳ تا قبل تمریم و ۳ تا بعد تمرین بخوری پروتین وی هم یکی صبح یکی بعد تمرین بخور کراتین ۵ روز اول بارگیری روزی سه وعده صبح یکی قبل تمرین و یکی بعد تمرین بعد از ۵ روز دو وعدهوقبل و بعد تمرین بخورید

 21. سلام ورزشکار تیم ملی قایقرانی هستم در طی اردو ها مکمل گینر و گلوتامین میخوردم،الان که اردو هاتموم شده خیلی ورزشم کمتر شده مثلا ۳،۴ بار بدنسازی در هفته،میخواستم واسه حجم گرفتن بدون اوردن وزن ،مکمل امینو رو بخورم
  ایا خوبه یا خیر؟ مناسبه؟ بعد چه زمانی باید مصرف کنم وقتی در روز یک وعده تمرین دارم؟چه مارکی معتبره؟ایرانی بهتره یا خارجی؟
  ۱۸ساله

  1. سلام مکمل های ایرانی کیفیت خوبی ندارن میتونی یه برنامه غذایی داشته باشی کنارش از کراتین و گینر و یه سری ویتامین ها استفاده کنید برای مکمل ها هم میتونید از طریق تلفن و یا وایبر تماس داشته باشید ۰۹۳۰۴۱۴۴۶۷۹

 22. با سلام و خسته نباشید…
  من ۲ ماهه که باشگاه میرم..
  بهم گینر آرنولد ماسل فارم دادن با گلوتامین و کراتین

  گینر و گلوتامین رو قبل از خواب هم میخورم…بعد از ۴-۵ روز ۲-۳ ساعت بعد از خوابیدن در خواب بدن درد و کمی تشنج دارم..خواستم بپرسم مشکل از مکمل یا ..؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید؟

  1. تشنج؟ بدن درد ممکن برای تمرین باشه ولی تشنج نباید داشته باشی مطمءن هستی از کسی که مکمل خریدی ازش؟

 23. بله مطمئن هستم…اگه اشتباه نکنم قهرمان کشور آقای محمد شریف پور هستن

  من صبح گینر کربو رو میخورم ظهر تمرین میکنم شب قبل از خواب هم میخورم

  ۲ ۳ روز اول مشکلی نداشتم ولی بعدش کمی بدن درد و بد خوابی…جالب مثلا تو خواب با بدن درد و حس بزرگ شدن و فعالیت عضلات و البته استخوانها از خواب میپرم
  تا صبح ادامه داره بعد از بیدار شدن هم چیز عادی میشه…!

  1. خب اگه مطمئن هستید باید از خودشون بپرسید

 24. سلام ببخشید که وقتتون رو میگیرم میخواستم بدونم که من که یک هفته ی کار میکنم میتونم از پودر یا قرصی استفاده کنم ؟؟؟؟

 25. سلام ببخشید وقتتون رو گرفتم من تازه یک هفته ی کار میکنم و سنم شانزده سال میخواستم بدونم میتونم از قرص یا پودری استفاده کنم از کدومشون استفاده کنم بهتره ؟؟؟

  1. سلام مکمل آرژنین و کراتین و پروتین

 26. سلام نمیخواید جواب سوال منو بدید خیلی وقته

  1. سلام سوال تون رو دوباره مطرح کنید

 27. سلام و خسته نباشید
  من ۲۱ سن و ۱۸۳قد،۷۷وزن دارم.حدود ۱سالو نیمه باشگاه میرم و تمریناتم بصورت عضله سازی و تمرینات هوازیه .می خواستم بدونم اگه پروتئین وی با آمینو اسید مصرف کنم خوبه؟
  یه نفر گفت گینر بگیرم ولی نمیخام خیلی وزن اضافه کنمو حجیم شم.قصدم فقط کمی حجم با تفکیکه
  درضمن مقداری چربی در ناحیه شکم و پهلو دارم که سعی میکنم با هوازی و تغذیه درستش کنم،مشکلی نداره این با مصرف پودر؟!
  ممنون میشم نظرتونو بگین.

  1. سلام
   خسته نباشید
   من ۶ ماهه بدنسازی کارمیکنم وزنم ۷۶ قدم ۱۸۰ و۱۹ سالمه
   یکم چربی هم بدنم داره که باعث شده بدنم اون فرمی رو که میخوام نگیره
   ولی دوست دارم هم بدنم فرم بگیره ولی از حجمم کم نشه وزیادهم بشه
   مربیم بهم یه الکارنتین(چربی سوز)ویک bcaaو یک گینر(درصد پروتئین بالاترازکربوهیدرات)ویک کراتین روپیشنهاد کرده
   آیا به نظر شما کارش چطوری میشه ترکیب اینا خوبه؟
   ممنون میشم جواب بدید

   1. به مربی هودتون اعتماد کنید اگر علم داره نباید تو شک باشید

 28. سلام
  مصرف یک عدد bcaa قبل و بعد تمرین اثر خودشو میذاره یا حتما باید تعداد بالا مصرف کنم؟

  1. تعداد رو خود قوطیش نوشته

   1. بله رو قوطی نوشته یک تا سه ولی مربیه باشگاه میگه هشت تا باید بخوری تا جواب بگیری چی کار کنم به نظر شما؟
    یه سوال دیگه هم ازتون دارم اینکه حتما باید وزنه هامو سنگین بزنم تا عضله رشد کنه؟

    1. تعداد بیشتر کنی تاثیر بهتری میزاره
     بله سنگین و اصولی باید بزنی

 29. سلام ببخشید من یه دوره ی ۴۵ روزه همراه با کراتین و کربو پروتئین و گلوتامین دارم..میخواستم بدونم حدودا چقدر وزنم میره بالا طی این مدت کم؟

  1. سلام اینطور چیزها بستگی به نوع تغذیه و خیلی چیزها داره ممکن ۴ کیلو وزن بالا برهوممکن کمتر و یا ممکن ۱ کیلو ! نوع جنسی که برداشتید اگه تقلبی نباشه و تغذیه حوب داشتهوباشید وزنتون بالا میبره

 30. سلام
  مصرف پروتین وی که خودش اسید امینه داره با امینو(amino 5000) که از bcaa،اسید امینه ،پروتین تشکیل شده همزمان مورد داره؟؟من فک میکنم چون خورد پروتین وی اسید امینه داره مصرف امینو دیگه بی فایدس ضمن اینکه امینوه خودش پروتیین داره ،، همزمان مصرف بشه یا نه ؟؟

  1. اشکالی نداره مصرف هردوتاشون نتیجه بهتری بهتون میده و اگه میتونید همزمان مصرف کنید

 31. سلام.دو شبه نخوابیدم تورو خدا کمکم کنید.دقیقا دو شبم هست که گلوتامین و آرژنین مصرف میکنم.آیا ممکنه اینا تأثیر داشته باشن روی بی خوابی؟؟

  1. سلام.
   بمودت ۲ روز مصرف نکن اگه تنظیم خوابت به حالت سابق برگشت سریعن از مصرف داروها جلوگیری کن و دیگه مصرف نکن
   شب هنگام از عرقیات گیاهی مانند چای زعفران برای آرام شدن و خوابیدن بهتر میتوانید بهره ببرید.شام رو هم سنگین میل نکن.

  2. آرژنین و گلوتامین از کجا تهیه کردید؟ کار گلوتامین خواب بهتر و عمیق تر در نتبجه ریکاوری بهتر هستش ممکن از جایی ک تهیه کردی تفلبی بوده باشه

 32. سلام .حدودا شیش ماهی هست کار میکنم .قدم ۱۸۰ وزن ۶۶ کیلو .یه مکمل وی دارم و یه امینو isostar .طرز مصرف شو نمیدونم اگه یه لطفی کنین طرز مصرفشو بگین ممنون میشم

  1. یه پیمانه صبح یک پیمانه بعد تمرین

 33. با سلام.من چندین ماه کردم و ورزش بدنسازیو ول کردم.الان دوباره شروع کردم..بدنم لاغر ولی کاملا عضلانیه..عضلاتم کات کامل…میخواستم بدونم میتونم HMB و کراتین و امینو وی ۴۶۰۰ مصرف کنم؟؟ سن ۲۰ سال

   1. ببخشید مجددا مزاحم شدم روم سیاه..اگه اینارو مصرف کنم حجم عضلاتم افزایش پیدا میکنه؟؟ واینکه اینارو چند مدت مصرف کنم؟؟

    1. تو رو خدا جواب منو بدین..

 34. خسته نباشید
  میخواستم بدونم که گینر رو اگه در هر وعده ۴ پیمانه مصرف کنم مشکلی داره؟؟؟
  ممنون و سپاس گذار

  1. هر وعده یک پیمانه

 35. سلام من یه دوره بدراشتم
  گینر-پمپ-bcaa-آرژنین-متان-۱۰تا پارابولان-۵تا تستوسترون ۲۰۰
  نمیدونم چطور مصرف کنم اگه میشه کمکم کنین،تشکر.

  1. از شخصی که تهیه کردید باید بپرسید جون بدن شما رو از نزدیک دیده

 36. با سلام من یه گینر خریدم (کربو و پروتیین) البته کربو خیلی بیشتر
  حالا میخواستم ببینم کی مصرف کنم؟
  چون صبح دیر از خواب بیدار میشم و ظهرمیرم باشگاه ایراد نداره یه وعده صبح یه وعده بعد باشگاه و یه وعده قبل خواب بخورم؟
  میخوام بهترین اثر را داشته باشه
  ممنون میشم راهنماییم کنین دوست عزیز

  1. هدف من هم اضافه وزن وعضله سازی
   مجددا ممنون

  2. سلام.
   شما بهتره از همونی که تهیه کردید میپرسیدید که هم بدنتو دیده هم میدونه چه مکملی بهت داده.

   1. من از اینترنت خریدم به همین خاطر ااز شما راهنمایی خواستم

 37. سلام
  مصرف کربوهیدرات به تنهایی چه تاثیری داره؟
  با تشکر

  1. سلام.
   کربوهیدرات باعث افزایش وزن میشود.

   1. پس اگر شخصی به افزایش وزن نیاز نداشته باشه،فقط بخواد عضلاتش شکل بگیره چه مکملی میتونه مصرف کنه؟
    با تشکر

    1. مکمل هایی مثل پروتئین وی آمینو گلوتامین پمپ

 38. با سلام من یه گینر خریدم (کربو و پروتیین) البته کربو خیلی بیشتر
  حالا میخواستم ببینم کی مصرف کنم؟
  چون صبح دیر از خواب بیدار میشم و ظهرمیرم باشگاه ایراد نداره یه وعده صبح یه وعده بعد باشگاه و یه وعده قبل خواب بخورم؟
  میخوام بهترین اثر را برای افزایش وزن داشته باشه
  ممنون میشم راهنماییم کنین دوست عزیز

 39. سلام من دو ماهه بدنسازی کار میکنم الان یک کراتین و کربوپروتئین و گلوتامین گرفتم..میخوام طریقه مصرف این سه تا باهموبدونم و فاصله زمانی که مثلا بعد تمرین اینارو استفاده کنم…توضیح دهید و هر کدوم با اب یا شیر
  ممنون

 40. عرض سلام وخسته نباشید
  من یه کراتین و آمینو گرفتم ولی نمیدونم با هم مصرف کنم بهتر یا اینکه بزارم بعد از مصرف کراتین بعد آمینو را بخورم ، که هم زمان دوره ام بیشتر بشه و هم بعد از دوره بدنم زود نخوابه به نظر شما باهم مصرفکنم بهتر یا اینکه جدا؟؟ ویتامین هایی هم که لازم کنارش بخورمم اگه معرفی کنید ممنون میشم

 41. سلام من یه فوتبالیست نیمه حرفه ای هستم که مربیم داروی (cellmass) مربوط به کمپانی “bsn” رو بهم معرفی کرده تا یه دوره بدنسازی ۲ماهه برای حجم دهی عضلانی و اضافه کردن وزن داشته باشم(من ۵۶ کیلو وزن دارم باید ۶۴ یا ۶۵ بشم)میخواستم بدونم عوارضش چیه و چطوری مصرف کنم بهتره؟؟در ضمن پیجتون فوق حرفه ایه تبریک میگم

 42. سلام پروتئین و امینو و کراتین رو میشه باهم مصرف کرد؟

  1. سلام بله همزمان میشه مصزف کرد فقط تایم مصرف همشون یکی نیست

 43. سلام خدمت شما استاد عزیز.
  من نزدیک به یکسالی هست میرم باشگاه ولی اون نتیجه ای که میخواستم رو نگرفتم در ضمن اینم بگم که وقفه بین این یکسال زیاد میوفتاد .
  و همچنین رفلاکس معده نیز دارم میخواستم بپرسم اشکالی نداره مکمل پروتین وی استفاده کنم .
  ممنون

 44. سلام.عزیزان.من دوسال بدنسازی کارمیکنم.روزی که شروع کردم ۱۲۰کیلوم بود.بعد سه ماه تابستون در شرجی ابادان تونستم به۸۲کیلو برسونم قدمم۱۷۹هسن.الان هشت ماهی هست بدنم استاپ کرده.من کراتین منوهیدرات وارژنین وگلوتامین مصرف میکنم.الان میخوام خشک کنم.پهلو و شکمم رو کمی شل شدهامینو ۱۰۰۰۰میخورن اتما نتیجه نگرفتم لطفا بگید با چه مکملی خشک کنم و بعد باچه مکملی عضله سازی کنم.درصوری که بهم پیشنهاد شده انابولیک یا سوما بزنم نظرتون رو لطفا بگید تشکر

  1. باید تمرین و تغذیه رو کنترل کنید هم بدنتون نریزه هم وزن کم کنید مکمل هم پروتین وی مصرف کنید سوما جواب میده ولی هم هزینش بالاست و هم امکان برگشت داره بیشتر برای کسایی که مسابقه میدن مناسب

 45. با عرض سلام و خسته نباشید. میخواستم بپرسم چند روز در هفته میتونم تمرین کنم، باتوجه به اینکه از آمینو،کراتین و گلوتامین هم استفاده میکنم
  با تشکر

  1. سلام در هفته ۴ روز تمرین مناسب هستش

 46. با عرض سلام وخسته نباشید من ۲۳سالمه قدم ۱۵۷ شنیدم برای افزایش قد از ارژنین میشه استفاده کرد ایا واقعا با خوردن ارژنین میتونم قدمو۱۶۰ برسونم؟

 47. سلام
  میخواستم بدونم هورمون سوستانون همراه باپروتین وی فرست فارم برا افزایش وزنه خوبه؟کار این دو چیه باهم ؟باتشکر
  قد ۱۷۵
  وزن۶۵

  1. افزایش وزن ؟ پروتین چگالی عضلانی بالا میبره سوستانول هم حمم میده

 48. سلام با عرض خسته نباشید من میخواستم تو مسابقات فیزیک سال۹۴شرکت کنم بدنم خشک و عضلانیه وزنم ۶۶ قدم ۱۷۸ میخواستم بدونم مصرف چه چیزهایی صلاحه؟از لحاظ مکمل با تشکر

  1. باید بدنت رو ببینیم بعد نظر بدبم

 49. با سلام و خسته نباشید
  من ۶۵ وزن و ۱۷۸ قد دارم و میخوام اضافه وزن پیدا کتم …
  ممنون میشم راهنمایی کنید و بگید از چه دارویی استفاده کنم…

 50. با سلام و تشکر بخاطر سایت خوبتون. من ۵ ماهه که بئن سازی رو شروع کردم بدنم تقریبا عضلانی شده میخوام واسه مسابقات شهریور ماه اماده بشم . میخواستم اگه میشه راهنماییم کنید….
  من یه پروتیین Iso یک کیلویی خریدم بعد از باشگاه یک پیمانه فقط مصرف میکنم. یک کراتین هم دارم که احساس میکنم تقلبی یا خرابه چون تو اب خوب حل نمیشه یعنی تیکه تیکه مثل گچ بهم میچسبه و باید زیاد همش بزن تا حل بشه.
  اگه میشه راهنماییم کنید که این iso چجور مکملیه ؟ اصلا مناسب هست یا نیست؟ من باید چیکار کنم.
  قدم۱۷۲
  وزن۷۱
  بدنم استعداد عضله داره زود بالا میاد
  کمکم کنید ممنون ازتون

  1. سلام اگه هدفت مسابقه دادن باید زیر نظر مربی باشی چیزی که اون میگه انجام بدی تا آماده رقابت بشی با خوردن یک پروتین به جایی نمیرسی باید خیلی چیزهای دیگه رو در نظر بگیری

 51. سلام
  می خواستم بدونم
  وقتی آمینو و پروتئین و کراتین و گلوتامین باهم مصرف می شه چه تاثیری داره؟
  آخه شنیدم می گند اول کراتین یه دوره مصرف کنید بعد آمینو و پروتئین !
  یعنی هر چهار تا با هم جواب دهیش بهتره که پیشنهاد میشه؟ یا به خاطر سود بیشتر باشگاه هاست ؟

  1. سلام من چند ساله برنسازی کار مکنم چنذ وقته گذاشتم کنار بایداز چه مکملی باید استفاده کنم که عضله سازی بشه اما وزنم زیاد ن قد۱۷۰وزن۶۵

   1. سلام شما از مکمل هایی مثل پروتین وی و آمینو و گلوتامین استفاده کنید

 52. سلام
  مصرف پمپ c4با کراتین وال ارژنین چطور هست
  راه حل پیشنهادی شما برای مصرف پمپ چی هستش
  ممنون

 53. من یه پمپ bsn n.o.xplode new formula گرفتم.۱ کیلوییه(۶۰ سروینگ) و طعمش فروت پانچه.ایرادی نداره برای ۲ ماه به طور مداوم مصرف کنم؟
  ۱۹۰ تومن گرفتم این قیمت مناسبه به نظر شما و به نظرتون مکمل خوبیه؟

 54. سلام.مصرف همزمان ارژنین و کراتین و اچ ام بی موردی نداره؟مانع جذب ارژنین نمیشه اچ ام بی؟ کلا چه مواردی جذبشو مختل میکنه؟ مثلا گلوتامین با کراتین نباید مصرف همزمان بشه

  1. سلام مورد نداره کراتین و گلوتامین مصرف همزمانش اختلال ایجاد نمیکنه چون اصولا کراتین رو باید قبل تمرین بخورید گلوتامین رو بعد تمرین

 55. سلام،من قدم ۱۷۷ و وزنم ۵۰ کیلوئه خیلی لاغرم،برای افزایش وزن چه مکملی و چه مدت باید مصرف کنم؟ اگه میشه قیمتشم بگید ممنون

 56. سلام
  من ۳ ساله کار میکنم قدم ۱۷۸ و وزنم ۷۴
  از بدنم راضیم فقط مشکل سینه و شکم دارم
  زیر سینم ضعیفه بهتر بگم سر سینه دارم
  الان میخوام آمینواسید ماتریکس مصرف کنم
  اگه ممکنه برنامه ای برام بنویسید ممنون میشم

  با تشکر..

 57. سلام..خدا قوت

  دوره ی مصرف آمینو چند روزست؟

  آیا مصرف امینو واسه کسی که داره با گلوتامین و کراتین وزن عضلانی میگیره زودنیست یا مانعی نداره؟؟؟

  سپاس

 58. سلام من میخوام یه دوره بر دارم در حد ۴۰۰ تومن که حبج عضلانی خوبی داشته باشه میخواستم راهنماییم کنید که از چه مکمل هایی استفاده کنم ؟@؟
  (الان وزنم ۵۲ کیلویه و میخوام حداقل به ۶۰ کیلو برسم @!@ )

 59. لطفا ب ایمیلم پاسخ دهید . ….
  من کاراته کا هستم و وزنم هم ۶۲٫۵ کیلو است. همینطوری یک کیلو و نیم وزن کم مکنم تا مسابقه بزنم .من میخام مکمل بخر… از جمله :۱- گلوتامین، ۲- ال -آرژنین، ۳-پروتئن وی ۱۰۰%، ۴- بی سی ای ای.
  اما نمدونم اگه مصرف کنم وزنمو چجوری کنترل کنم. ایا با مصرف اینا وزنم زیاد میشه یا کم میشه . مشکلم فقط وزنمه.. ممنون میشم اگر بهایمیلم ج بدهید . با تشکر از سایت خوبتون

 60. ﺑﺎ ﻋﺮﺽ ﺳﻼﻡ ﺧﺴﺘﻪ ﻧﺒﺎﺷﻴﺪ ﺧﺪﻣﺖ ﺷﻤﺎ.ﻣﻦ اﻻن ﺣﺪﻭﺩ ۱ سااﻝ ﻫﺴﺖ ﺗﻤﺮﻳﻦ ﻣﻴﻜﻨﻢ ﻗﺪﻡ ۱۸۴ ﻭﺯﻧﻢ ۷۵ ﻫﺴﺖ ﻳﻪ ﺩﻭﺭﻩ ﻛﺮﺑﻮ ﺭﻓﺘﻢ ﺣﺠﻢ ﺧﻮﺑﻲ ﮔﺮﻓﺘﻢ اﻳﻦ ﺩﻭﺭﻩ ﺭﻭ ۴ ﻣﺎﻩ ﭘﻴﺶ ﺭﻓﺘﻢ اﻻﻥ ﻣﻴﺨﻮاﻡ ﻳﻪ ﺩﻭﺭﻩ ﻫﻮﺭﻣﻮﻥ ﺑﺮﻡ ﺑﺪﻧﻢ ﭼﺮﺏ ﻧﺪاﺭﻩ و ﺧﺸﻚ ﻫﺴﺖ اﻻﻥ ﺑﻴﻦ اﺳﺘﻔﺎﺩﻩ اﺯ ۳ﺗﺎ ﻫﻮﺭﻣﻮﻥ ﻗﺮاﺭ ﮔﺮﻓﺘﻢ ﻧﻤﻴﺪﻭﻧﻢ اﺯ ﻛﺪﻭﻡ اﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﻛﻨﻢ.ﻫﺮ ﻛﺲ ﻳﻪ ﭼﻴﺰﻱ ﻣﻴﮕﻪ ﻭﻟﻲ ﮔﻔﺘﻦ اﺯ ﺷﻤﺎ ﺑﭙﺮﺳﻢ ﭼﻮﻥ ﺣﺲ ﻛﺮﺩﻡ ﺩاﻧﺸﺶ ﺭﻭ ﺩاﺭﻳﺪ. ﻛﺪﻭﻡ ﻫﻮﺭﻣﻮﻥ ﺑﻬﺘﺮﻩ اﺯ ﺑﻴﻦ ﺳﻮﺳﭙﺎﻧﺸﻦ,ﻭﺳﻨﺴﺘﺮﻭﻝ,ﺳﻮﺳﺘﺎﻧﻮﻝ?

 61. با سلام
  میخواستم بدونم که چطور این مکمل هایی مثل گلوتامینو کراتین پروتیین و امینو bccaرو استفاده کنم که با هم تداخل پیدا نکنه چون برنامه سه تاشون مثله همه گلوتامینو امینو و پروتین اینم میدونم که گلوتامینو میشه با پروتیین خورد اما دو ساعت یاید با کراتین فاصله داشته باشه اما نمیدونم فاصله زمانی با امینو داره یانه اصلا میشه اینارو نزدیک به هم استفاده کرد ممنون میشم جواب کامل بدین اخه زمانم خیلی کمه

 62. میشه یکی جواب منو بده

 63. سلام دوست عزیز میخاستم بدونم پروتینی وجود داره که بشه بدونه ورزش یا فقط دویدن بتونه افزایش حجم بده اگرم پروسش تا ۶ ماهم باشه مشکلی نیس فقط بتونه حداقل ۱۵ کیلو یا یکم بیشتر وزن افزایش بده بدون عوارض باشه بنده بنا به دلایلی نمیتونم ورزش کنم یا از کدومای بالا میتونم استفاده کنم با سپاس فراوان

  1. کربو و گینر میتونی مصرف کنی با وعده های بیشتر غذایی

 64. چون اینای که تو داروخانه هاس اصلا جواب نمیدن میخام ی محصول موثر باشه مرسی

 65. سلام
  من حدود شش ماه هست که ورزش میکنم تا حدود یک ماه پیش و۴۰ دقیقه ابتدا هوازی کار میکردم و بعد هم وزنه والانم حدود یک ماه هست که ابتدا وزنه میزنم بعد ۲۰ دقیقه هوازی کار میکنم. مقداری روی سینه و اطراف شکم چربی دارم و جند روزی هست که l-carnitin مصرف میکنم یکی صبح و یکی یک ساعت قبل ورزش.حالا به نظر شما چه مکملی استفاده کنم هم به حجم عضلات کمک میکنه هم از شر چربی های اضافه اطراف شکم(لطفا اگر انواع مختلف داره نوعی که باید مصرف کنم رو بفرمایید)

 66. سلام .وقتتون بخیر
  ببخشید من سوال داشتم در رابطه با اینکه من خانم هستم میتونم از مکمل و کراتین استفاده کنم .
  من چند ماه تمرین نداشتم و یه کم اضافه وزن پیدا کردم بهترین مکملی که میتونم شروع کنم چیه ؟

  ممنون

  1. سلام بله میتونید مصرف کنید اگه قصد افزاسش وزن دارید گینر و کربو و کراتین و اگه کاهش وزن میخواید داشته باشید مروتین وی و سی ال ای و آمینو

 67. با سلام و عرض خسته نباشی و تشکر از سایت خوبتون.
  من قبلا ۲ماه بدنسازی کار کردم الان یک هفته است که دارم میرم باشگاه از یکی دوستام پروتیین و آمینو و کراتین و آمپول سوستانول خریدم میخواستم بدونم مکمل هارو چه جوری مصرف کنم که جواب بهتری بگیرم

  1. از خود ایشون باید بپرسید شما هنوز باشگاه نرفتید سوستانول نباید مصرف کنید

 68. با سلام
  من الان ۳ ساله بدنسازی کار میکنم سنم ۲۵،وزنم۶۸، قدم ۱۷۵،چند بار کربوپروتئین و کراتین استفاده کردم،اما میخاستم شما راهنماییم کنید ی دوره مکمل خوب بردارم ک سایز خوب بگیرم.با تشکر فراوان از شما مربی خوبم.

 69. سلام
  من پروتیین با دیانابول برداشتم بنظرتون خوبه این دوره ؟

 70. سلام
  ی دوره پروتئین و کراتین باهم ج میده؟؟؟بدون هیچ مکملی؟برای افزایش وزن

 71. سلام من وزنم ۷۴وقدم ۱۸۰است یه کربوپروتیین وامینو۲۰۰۰گرفتم خاستم ببینم مصرف همزمان امینوبهمراه کربوپروتین ازروندافزایش وزن نمیکاهد؟وایامیشه این دومکمل باهم مصرف کرد؟

 72. سلام من یه کربوپروتین بایه امینو۲۰۰۰گرفتم خاستم ببینم مصرف همزمان امینوباکربوپروتین ازروندافزایش وزن نمیکاهدوجلوگیری نمیکند؟وایانبایداین دومکمل راباهم مصرف کرد

  1. کربو پروتین بهت وزن میده آمینو مشکلی به وجود نمیاره

 73. سلام. میخوام بدونم کراتینی که دربش باز میشه تا چه مدت میشه ازش استفاده کرد. آخه شنیدم تا دو ماه اگه تموم نشه دیگه خاصیت خودشو از دس میده. این درسته؟
  یه سوال دیگه این که من یه دوره کراتین با کربوهیدرات برداشتم اما اثری ندیدم جز اندک. به نظر شما مشکل از کجا بوده؟
  ممنون از سایتتون.

  1. تا زمانی که تاریخ داره میتونی مصرف کنی ! مشکل از جایی نبوده شما با دوتا مکمل که مجمعش ۳ کیلو نمیشه نمیتونی ۱۰ کیلو اضافه کنی باید خوب غذا بخوری و توب تمرین کنی

 74. با سلام و خسته نباشید
  من الان دو ماه هست که شروع کردم میخواستم بدونم میتونم از مکمل ها استفاده بکنم

  1. سلام بله میتونید

 75. ببخشید که وقتتون رو میگیرما میخواستم بدونم استفاده از دیانابول هم میتونه تو افزایش قدرت تاثیر داشته باشه

 76. سلام مصرف کربوپروتین وامینوباهم باعث چی میشه یعنی دربدن تغییری ایجادمیکنه ایا بدن افزایش وزن بدون چربی پیدامیکنه ؟کلا این دومکمل چکاریی باهم انجام میدن برای ادم؟

  1. کربو هم چربی نمیاره مصرف هر دو مشکلی نداره وقتی رژیم نداشنه باشی چربی میاره گینر حجم آبدار میاره آمینو حجم خشک

 77. با عرض سلام و خسته نباشید
  من میخوام از مکمل ها استفاده بکنم میخوام بدونم برای شروع از چه مکمل هایی استفاده بکنم؟

  1. ببخشید که وقتتون رو میگیم
   از چه مکمل هایی برای شروع استفاده بکنیم و از چه برند هایی

 78. جواب سوال منو نمیدید

 79. سلام خسته نباشید با تشکر از سایت خوبتون…… من ۳ماه رفتم باشگاه بدنم هم خوب رو اومد بعدش شیش ماه نرفتم الا دوباره یک ماهی میشه شروع کردم ولی لاغر شدم مخواستم بدونم چه مکملی استفاده کنم. لطفا کمک کنید

 80. با سلام
  من الان ۳ ساله بدنسازی کار میکنم سنم ۲۵،وزنم۶۸، قدم ۱۷۵،چند بار کربوپروتئین و کراتین استفاده کردم،اما میخاستم شما راهنماییم کنید ی دوره مکمل خوب بردارم ک سایز خوب بگیرم.با تشکر فراوان از شما مربی خوبم.

 81. سلام میخاستم بدونم مصرف دیانابول چ خاصیتی داره؟و ضررشم بگین مرسی

 82. سلام خسته نباشید.
  من قد ۱۸۵ وزنم ۹۳ سنم ۲۴ هست میشه آمینو رو تنها مصرف کنم یا باید همراه پروتئین باشه؟
  آخه نمیخوام وزنم بیشتر بشه.

  1. میتونی تنها مصرف کنی ولی بهتر این مکمل هارو کنار هم مصرف کنید

 83. سلام.خانمی هستم ۲۷ ساله با قد۱۶۸ و وزن ۶۴کیلو.بالا تنه بزرگی دارم با سینه هایی بزرگ وشل.ران و باسن لاغری دارم.به ویژه ساق پا و مچ پای بسیار لاغری دارم.برنامه ای می خواستم برای کوچک کردن بالاتنه وسینه و بزرگ کردن باسن و ران و ساق پا.لطفا مکمل هم برایم معرفی کنید که هم چربی سوز بالاتنه باشد و هم عضله ساز برای پایین تنه.لطفا هر چه سریعتر راهنماییم بفرمایید.

  1. سلام برای برنامه تمرینی و غذایی باید فرم درخواست برنامه رو پر کنید
   مکمل هم باید رژیم داشته باشید از مکمل هایی مثل آمینو و آرژنین و پروتین وی استفاده کنید

 84. سلام وخسته نباشید
  من ۳۲ سالمه قدم ۱۶۰ وزنم بین ۷۲ الی ۷۵ متغیر
  تنها ورزشی که انجام میدم پیاده روی تند.میخوام وزن کم کنم ولی نمیدونم چطوری و از کجا شروع کنم . به پیاده روی ادامه بدم یا ورزش دیگه ؟یا مراکزی هستن که با دستگاه رو چاقی موضعی کار میکنن برم آخه من تنه کوچکتری نسبت به پایین تنه م دارم شکم ندارم ولی از وقتی چاق شدم یکم پهنتر شدم در ضمن من استخوانبندیم ریز نقش نیستم من میخوام رونام لاغر شه لطفا راهنمایی کنید دور ران از بالاترین قسمت اندازه گرفتم ۶۶/ ساق پا قسمت میانی که بیشترین قطر داره ۴۰ دور باسن ۱۱۰ دور کمر ۸۴/در ضمن من اصلا نمیدونم بابت زیبایی اندام با این استایلی که دارم باید به چه سایزی برسم/ لطفا کمکم کنید از کجا شروع کنم وبا چ ورزشی

  1. سلام
   برای وزن کم کردن باید رژیم غذایی داشته باشید کنارش هوازی کار کنید (پیاده روی سریع)
   برنامه غذایی دارید؟

 85. سلام دوست عزیز خسته نباشید…ممنون از سایت و راهنماییات…عزیز من سه سال بدنسازی کار میکنم تو بدنم چربی ندارم از همه جام عضله دراوردم…الان از کات بدنم خیلی راضیم ولی حجمم زیاد خوب نیست…قدم ۱۹۰ وزنم ۷۰ سرشونه هام از همه جای بدنم بزرگتره. و ی حرکاتی بهم بگی ک سرشونه هامو کات بدم ..میخواستم بپرسم کراتین با امینو به حالم فرقی میکنه؟و ی برنامه هم برام بنویسی واسه رشد زیر بغل و کول…هزینش هم هر چقد باشه میپردازم.فقط واسه سه ماه باید بدنم اماده باشه لطفا سریع جوابمو بدین….
  دور بازوم ۳۷ وقتی پمپ میشه به ۳۹ میرسه
  دور کمرم ۷۰
  دور سینم ۱۰۷
  دور ران ۵۸
  اگه بخوام به هر کدوم از اینا دو یا سه سانت اضافه کنم چیکار باید بکنم؟

 86. سلام و خسته نباشید با تشکر از سایت خوبتون…………

  من تازه به این ورزش باشگاهی رو آوردم میخواسم ببینم برای دوره اول چی مصرف کنم میخوام ۱۰ کیلو بیارم و بدنم خوشک بیاد . ۱ نفر گلوتامین پیشنهاد کرده نظرتون چیه استاد

  ۲۳ سال قدم ۱۷۵و وزنم ۶۳

 87. من منتظره جوابم
  میشه بگید

 88. سلام
  با تشکر از سایت خوبتون
  من خیلی لاغر بودم پارسال یه کربوپروتیین گرفتم با کراتین ۱۰ کیلو تونستم خودمو بیارم بالا الان قدم ۱۸۴ و وزنم ۶۷ هس میخواسم ببینم اگه دوباره بخوام دوره برم چه مکملی استفاده کنم و چه موقع؟(یکی از هم رفیقام میگه زمستون بیشتر جواب میده)
  مرسی منتظر جوابتون هستم

 89. با سلام میخواستم بدونم کراتین و کربو رو چجوری بارگیری کنم اخه هرکی یه چیزی میگه

 90. سلام و عرض خسته نباشد :

  من ۱۸۹ قدم و وزنم هم ۷۰ کیلو هست . لاغر اندام . بهترین مکمل هایی که بایذ مصرف کنم چی هست ؟ غیر از مکمل هر انچه که باید بدونم در مورد اینکه چگونه یک بدن خوش فرم و خوش هیکل داشته باشم رو لطفا بهم بگید . در ضمن تازه میخوام برم باشگاه بدن سازی .

 91. سلام، خیلی جالب بود مطالب. فقط یک‌ مقدار تحقیق کردم، دیدم که کراتین با گلوتامین نمیده مصرف کرد در یک زمان.
  متیونین یک برنامه زمانی برای مصرف protein, carboidrat, glutamine, cratin va Bcaa بنویسید. ممنون میشم.
  ببخشید برای فارسی من، چون خوب بلد نیستم.

 92. سلام خیلی سایت باحالی داری

  من الان ۱۷ سالمه قدم ۱۷۰ یه هورمون رشد خیلی قوی می خواستم معرفی کنید
  واسه رشد قد …
  ممنون میشم

  1. سلام.
   بهترین هورمون روحیه و تمرین متداول است.
   و درکل باید مطمئن شده باشید که صفحات رشد بسته نشده باشه.به متخصص مراجعه نمایید

 93. من تازه می خوام شروع کنم یکم پهلو و شکم دارم از چه مکملی استفاده کنم اصلا استفاده کنم؟

  1. سلام.
   شما هنوز شروع نکرده به دنبال مصرف مکمل هستید؟!!!!

 94. سلام من یه کربو پروتئین۴ کیلویی real gains برداشتم ولی خوب جواب نگرفتم ۲۰ سالمه ۶۰ کیلو وزنمه میخواستم بدونم چه مکملهایی برای افزایش حجم و وزن وقدرت بردارم وقیمتش چقد میشه

  1. سلام.
   شما بیشتر روی مکمل تاکید دارید!؟!؟!
   تغذیه دوست عزیز تغذیه!
   وقتی با ۴کیلو گینر جواب نگرفتی مطمئن باشید با گینر بعدی هم نتیجه نخواهید گرفت.

 95. سلام خسته نباشید ممنون از سایت خوبتون من قدم ۱۸۳ وزنم ۶۵ هس یه ماه کار کردم ادامه ندادم میخوام شروع کنم به نظرتون بعد چن ماه تمرین دوره رو شروع کنم ؟ چه مکمل هآیی مصرف کنم آناتومی بدنم خیلی خوبه میخوام بدون چربی ۱۰ کیلو اضافه کنم درسته میگن ریزش مو میاره مکمل ها؟

  1. سلام.
   بهتر است ۲ الی ۳ماه تمرین متداول داشته باشید و در صورت داشتن شرایط لازم مکمل مصرف کنید.
   برای تشخص باید بدنتون مشاهده بشه تا طبق آن برنامه تمرینی و مکمل ارائه بشه.
   مکمل سالم عوارضی هم ندارد.

 96. با سلام: بنده ١۵ سال سن دارم وتقریبا ۶ روز در هفته تمرین میکنم ۴ روز پر فشار و دو روز با فشار کمتر بنده فوتبالیست هستم ودر اون ۴ روز تمرین بدنسازى انجام میدهم وزن من ٧٢ کیلو وقدم١٨١ است میخواستم من را در مورد استفاده و از( نوع ان) مکمل راهنمایى کنید

  1. سلام.
   در سن ۱۵سالگی مجاز به مصرف مکمل نیستید.
   تغذیه مناسب.

 97. سلام, وقت شما بخیر
  من چند ماه بدنسازی کار کردم ول کردم الان دو ماه هست که دوباره شروع کردم ;۲۱ سالمه, قد ۱۸۰ ,
  وزن ۷۰ هستم
  کراتین و گلوتامین مصرف می کنم. ولی مشکلی که هست و هیچ کس بهش اشاره نمیکنه این هست که دوره ی مصرف این مکمل ها تا چه زمانی هست و این که بنده میتونم از قرص تریبولوس استفاده کنم یا خیر؟
  اگر تریبولوس مناسب نیست چه چیزی رو پیشنهاد می کنید در همین رنج…
  ممنونم

  1. سلام.
   معمولا دوره مصرف یک مکمل ۳۰روز میباشد البته ممکن این زمان بیشتر هم شود.
   تریبولوس یک تست بوستر و پروهورمون میباشد بهتر است قبل از مصرف بررسی های لازم برای مطمئن شدن از سلامتی جسمانی خود انجام داده باشید و همینطور در داخل دوره استفاده شود.

 98. کسی نیست سوال منم جواب بده؟:(

  1. پاسخ داده شده است.

 99. با عرض وقت بخیر و تشکر از سایت خوبتون. میخواستم بدونم به. شما تست بوستر رو معرفی می کتید یا پرو هورمون ؟ و بین این ها چه چیزی رو معرفی می کنید؟zma یا تریبولوس یا چیز دیگری؟ممنونم ازتون

  1. سلام.
   دلیل مصرف شما چیست ؟ یعنی به چه منظور میخواهید مصرف کنید
   تریبولوس تست بوستره و باعث افزایش تستوسترون بدن میشه.
   zma هم یک مولتی ویتامینه و در کنار ویتامین ها افزایش تست روهم داره

   1. پس اگر ممکنه بهتریت تست بوستر. رو به بنده معرفی کنید ؟
    تریبولوس. قرص T 100 و یا ….
    ممنونم

    1. سلام.
     محصولات الیمپ کیفیت محصولات آمریکایی رو نداره توصیه میکنم از بیگ تی جی کاتلر Big T jeycutler و یا آنابولیک هالو ماسل تک استفاده کنید.”زیر نظر مربی”

 100. سلام.. ی دوره کراتین و وی بهمراه گلتامین برای افزایش حجم کاملا خشک مناسب است؟؟؟ ۱سال تمرین میکنم بدنی کاملا خشک دارم
  قد:۱۷۷
  وزن:۶۶

  1. سلام.
   ابتدا تغذیه حرف اول رو میزنه.
   کراتین معمولا با گلوتامین تو یک دوره همزمان نمیسازه,گلوتامین رو بعد دوره مصرف میکنند.
   وی . آمینو,کراتین و برای افراد با سابقه بالا وسن۱۸ پمپ میتونه کمک کنه.

 101. سلام میخواستم بدونم استفاده از اسید آمینه ها بدون ورزش و تمرینات بدنسازی میتونه کمک کنه جهت عضله سازی یا نه حتما باید ورزشکار باشیم تا مفید باشه؟

  1. سلام.
   بدون ورزش هیچ تاثیر مثبتی نخواهد داشت.

 102. سلام من هنوز ۱۸ سالم کامل نشده و مربیم یه برنامه ای برای مصرف مکمل ها نوشته خواستم شمام نظر بدید
  Glutamine بعد از تمرین ۵ gr
  Whey بعد از صبحانه یک پیمانه.۱۰ دقیقه بعد از تمرین یک پیمانه
  Bcaa قبل از تمرین یک پیمانه. بعد از تمرین بعد از مصرف whey یک پیمانه. قبل خواب یک پیمانه
  Prohd یک عدد صبح
  ممنون میشم رانمایی کنید چون تو whey من تو هر اسکوپ ۵/۵ gr bcaa و ۵\۴ gr glutamine داره

 103. سلام…یه دوره واسه حجم کاملا خشک میخواستم(مکمل باشه نه هرمون)اگه میشه کمک کنین…
  وزن:۶۵
  سن:۱۷یه ۳ ماه دیگه ۱۸میشم
  قد:۱۷۸
  واسه نگهداری پس از این دوره چی کنم؟؟مرسی…

 104. درود بر شما؛
  سه ماه سابقه تمرین دارم؛ قد:۱۷۵ / سن:۱۹ / وزن:۵۰
  وزن ایده آلم ۷۰ هست، ۲۰ کیلو کمبود وزن دارم. قصد داشتم برای افزایش وزن و حجم از مکمل پروتئین Gold Standard 100% Whey استفاده کنم ولی فرمودید که این مکمل وزن دهنده نیست!
  ممنون میشم بفرمایید برای گرفتن وزن و حجم از کدام مکمل ها استفاده کنم و بتونم حداقل ۱۰ و حداکثر ۲۰ کیلو وزن بگیرم..

 105. سلام ببخشید من ۱۷ سال دارم کمرم خیلی لاغر هست چه کار کنم که لاغری کمرم درست بشه

  1. سلام بعضی ژنتیک اینطور هستند مگر اینکه کلا لاغر باشید که با اضافه کردن وعده های غذایی و کالری بیشتر وزن زیاد کنید

 106. سلام
  ببخشید من پروتئین jumboوwheyداشتم ولی مصرف نکردم
  الان که میخوام مصرف کنم میبینم تاریخ مصرفش گذشته
  میتونم مصرف کنم یا عوارض داره

  1. سلام اگه زیاد نگذشته و طعمش تغییر نکرده مصرف کنید

 107. باسلام و ممنون از اطلاعات خوبتون
  من ۳۵ سالمه و ۸۲ کیلو و ۱۷۹ قد
  حدود دوساله که تمرین می کنم چند هفتس واسه اولین بار دارم مکمل مصرف می کنم شامل گینر و گلوتامین
  از نظر فرم یکم بهتر شدم و نیرو کم نمیارم ولی اصلا افزایش وزن ندارم و البته شام هم نمی خورم (از ترس چربی شکم)
  می خواستم بدون چطور و چقدر باید از این مواد استفاده کنم و شام نخوردن کار درستیه یا نه
  و آیا لازم مکمل دیگری هم تهیه کنم
  سپاس

 108. با سلام و تشکر فراوان بابت راهنمایی های عالیتون

  چه مکملهایی برای حجم گرفتن خوبه؟
  من پروتئین وی همراه با کراتین مصرف می کردم که الان تموم شده.
  چه مکملهایی رو باید شروع کنم برای حجم گرفتن؟
  مثلا چه نوع پروتئینی همراه با چه مکمل دیگه ای؟
  سپاس

 109. سلام،میخواستم بدونم سوپر پروتئین وی تا چه مدت میتونه تاثیر گذار باشه منظورم اینه که اگه بعد از مصرف و نتیجه گیری خوب از اون، یه مدت استفاده نکنیم بدن به حالت اولش برمیگرده؟ممنون میشم اگه جواب بدین

 110. ba arze salamo khaste nabashid man 18 salame ghadam 183 hast vazanm ham 88 ke bishtaresh toye shekam va pahlo ham jam shode mikhastam bedonam che mokamelaiioo baraye charbi sozi estefade konam khoobe
  man mitonam 2 ta mokamel begiram age 2 ta chiz moarefi konid ham charbi sozie khoobi dashte bashi ham azole saz bashe
  ba tashakore faravan az shoma

 111. با سلام و خسته نباشید … بنده هم سوالی داشتم و امیدوارم پاسخ منو هم مثل کامنت های دوستان جواب بدید . من مشکل وزن یا همون حجم دارم ( وزن ۶۸ . قد ۱۸۳ ) و مکمل های رو مصرف کردم ولی جواب نگرفتم زیاد ! الان دوتا مکمل هم دارم ( گلوتامین و اچ ام بی ) برام سه تا مکمل دیگه هم معرفی کردن که تهیه کنم : گینر . آمینو bcaa . پروهورمون ۷۰۰ ساترن …. ممنون میشم نظرتون رو بگید که آیا این سه مکمل در کنار هم می تونن مفید باشن ؟ اگر نه چه ترکیب مکمل رو توصیه می کنید .

  با تشکر

  1. سلام.
   تیپ بدنی . تمرین . تغذیه سابقه تمرینی اینها در انتخاب مکمل تاثیر گذارند.
   بهتر است حضوری با مربی درمیان بگذارید .

 112. سلام. آیا می توان هم زمان کراتین وکربو هیدرات را مصرف یا با هم مخلوط کرد ومصرف کرد؟

  1. سلام.
   میشه,میتونی موقع سروینگ مخلوط کنی مورد نداره

 113. سلام من مدت دو ساله ورزش رها کردم الان میخوام بدنسازی شروع کنم میخواستم بدونم بلافاصله شروع کنم دوره یا نه و ممنون میشم دوره متناسب با منو بگین قدم ۱۸۳ وزنم۸۰

  1. سلام.
   در اصل مبتدی هستی و باید این دوران رو طی کنی.
   ۲ماه دیگه شروع کن.

 114. سلام.
  بهتر است به دز مصرفی که بر روی قوطی درج شده است بیشتر توجه کنید.
  این محصولات کیفیت کافی رو ندارند

 115. سلام خسته نباشید ممنون از همه مطالب خوبتون
  من ۲سالی هست بدنسازی کار میکنم ۱دوره پروتئین وی رو به تازگی تموم کردم و برام از کانادا پروتئین وی گلد استاندارد به همراه امینو bcaa آوردن ، گلوتامین و پمپ هم دارم . متاسفانه پروتئینم ۹۰۰ گرمی هستش ، چطور میتونم این ترکیب رو مصرف کنم تا بهترین نتیجه رو بگیرم ؟
  بازم ممنون

 116. سلام خسته نباشید
  بنده ۱۸ سالمه ۸۲ کیلو هستم و قدم ۱۸۰ تاس
  حدود یه ماهه دارم بدنسازی کار میکنم
  سوالم اینه بعد چه مدت باید از کراتین استفاده کنم ؟؟

 117. باسلام بنده یکساله تمرین میکنم . واندکی شکم و پهلو دارم میخوام آمینو پروتیین و ال کارنیتین مصرف کنم که هم شکمم آب بشه هم فرم بدنم عضلانی و حجم خشک بشه ضمنا من هیچوقت نمیتونستم آمینو از یکدونه بیشتر بخورم چون حالت تهو شدیدی بهم دست میداد به نظرتون ترکیب این مکمل ها خوبه یا خیر ؟
  قد ۱۶۰ وزن ۵۱ سن ۲۲ جنسیت خانم

 118. با سلام
  من ۱۷ سالمه و وزنم ۷۰ میخاستم برای افزایش قد ارژنین مصرف کنم میشه بگید زمان مصرف و دوزش چ جور باشه ؟
  و من هر روز هم ورزش میکنم
  ایا مصرف ارژنین با دیگر مکمل هایی مثل کراتین و گینر باعث ایجاد تداخل در ترشح هورمون رشد میشود یا نه؟

 119. nahveye masrafe amino ro mikhastam bedoonam .juri k baese moshkele govareshi mese darde shekam va eshal nashe, maximum dozesh

 120. سلام
  ببخشید من ۱۱ ماهه که بدنسازی میرم وزن من زیاد بوده و از موقعی که بدنساری رو شروع کردم چاق بودم.من وزنم۹۰ کیلو بود و حدود ۲۰کیلو از چربی هامو سوزوندم.الان بدنم خشک شده ولی ی تیکه ی چربی قسمت پایین شیکمم باقی مونده که تا الان هر کاری کردم نرفتهه میخواستم ببینم برای رفتن اون ی تیکه چربی باید چه کنم؟؟؟؟؟؟؟

 121. سلام خسته نباشد من۲۲ سال دارم قد ۱۷۵ و ۱سال،تمرین میکنم وزنم از ۵۰ رسیدم به ۶۵ مکمل هم استفاده کردم میتونم نادلون برای وزن بردن بالا،استفاده کنم اگه میتونم چه جوری باید استفاده کنم مرسی

 122. با سلام
  من بک ماهی هست ک دارم کار میکنم و میخاستم بدونم بعد یک ماه امادگی میتونم چیزی مصرف کنم؟؟ ؟ ….
  از کسی شنیدم ک باید چهار ماه خشک کار کنم تا بدنم تشنه بشه…. میخاستم بدونم الان میتونم از چیزی استفاده کنم؟
  وزن ۷۲ قد۱۷۸

  1. سلام.
   شروع نکنی مطمئنن بهتره
   چون هنوز تمریناتت به آن حدی نرسیده که بهترین نتیجه رو بگیری

 123. سلام و عرض ادب و احترام

  حدود ۱۰ ماهی میشه بدنسازی کار میکنم توی این مدت ۲بار از کراتین تو بازه مختلف زمانی استفاده کردم و جواب نسبتا خوبی گرفتم
  از این ماه میخوام برنامه مکملی وی و گلوتامین رو با هم استفاده کنم
  وزنم ۷۰ قد ۱۷۲
  شما در حال حاضر چه دوره مکملی پیشنهاد می کنی؟

  با سپاس فراوان

 124. سلام ۱ بسته امینو گرفتم واسه لاغری ۵۰ کپسول دو رنگ ابی و زرده که یکی موقع بیدار شدن از خواب صبح میخورم ۱ عدد شب ۱ ساعت قبل از دویدن.
  شیرینی و نمک رو هم حذف کردم غذامم کم کردم. ورزشمم فقط ۱ساعت دویدن در روزه یا بیشتر .
  سوال اول نحوه مصرفم درسته؟
  سوال دوم میتونم مصرفمو بیشتر از دو کپسول در روز بکنم ؟
  در صورت امکان جوابمو ب ایمیلم بفرستید.با تشکر ویژه

 125. سلام من یه ۳ ماهی میشه تمرینو شروع کردم الان میخوام از مکمل استفاده کنم ولی نمیدونم از کجا شروع کنم و چی بخورمو بعدش باز چی مصرف کنم میشه راهنمایی کنید؟
  قدم ۱۸۶ وزنم ۸۵ یکمم شکم دارم

 126. سلام دوست عزیز ، بنده یه گینر ارنولد دارم و گلوتامین ماسل تک ، میخواستم بدونم زمان مصرفشون چ ساعتی از روز هستش ؟ ایا گینر ارنولد خوب است ازش چندجا بد شنیدم.
  ممنون میشم جواب منو کامل بدین.

 127. با سلام
  مدت دو ماه هست که کار میکنم و کنار سینه ها زیر سرشانه هام خط های قرمزی افتاد ک میگن پوستم ترکیده باید چی بخورم این ترک ها از بین بره؟

 128. سلام میخواستم بپرسم من یک ماهی هست که دوره بدنسازی تموم شده الان هم میخوام یه دوره دیگه بردارم ایا مشکلی برام پیش نمیاد.با تشکر

  1. سلام دوره به مصرف دارو میگن اگه مکمل منظورتون نه ایراد نداره

 129. سلام
  میخواستم بپرسم محصولات mt خوب ؟ ایرانی نظرتون چیه؟

  1. سلام مکمل ایرانی کیفیت ندارن

 130. آمینو با گینر و کراتین و گلوتامین چطوره؟

  1. بستگی به تیپ بدنی و هدفی که دارید !

 131. سلام
  من دو ماهه که بدن سازی رو شروع کردم…
  میخواستم دوره ای بردارم اما مربی من میگه یه پروتئین همراه با کراتین بردار
  میخاستم بدونم این که کراتین اگه مصرف کنم وزن هم اضافه میکنم با فقط حجم میاره؟
  درضمن میخاستم بدونم اگر برای مثال کراتینم تموم شد بدن سازیم رو قطع نکردم اون حجم باقی میمونه؟
  ممنون

 132. سلام .خسته نباشید .من ۲۱ سالمه.از ۱۳ سالگی تمرینات ووشو را در بخش ساندا بطور فشرده را تا ۱۹سالگی ادامه دادم.در طول این مدت هیچ مکملی استفاده نکردم .قدم ۱۶۰وزنم۶۰کیلو است.میخواستم بدونم برای جبران رشد کمی که در طول این دوران داشتم چه مکملی استفاده کنم .البته الان هم تمرین میکنم ولی در سطح خیلی پایین.
  ممنون

 133. ببخشید اشتباه شد قدم ۱۷۰ هستش

 134. سلام, ممنون از سیت خوبتون من ۲۹سالمه, قدم ۱۹۲cm , وزنم هم ۹۳ کیلو میباشد. در حال حاضر ۵ سال است که ورزش بدنسازی میکنم وفقط هم از آمینو استفاده میکنم روزی ۱۲ تا ۱۵ عدد, میخواستم بدونم همین آینو کافی است یا نه و اینکه من بیماری صرع هم دارم میخواستم بونم تداخل یا مشکلی پیش نمیادبرام.؟ با تشکر

 135. با سلام
  ممنون میشم در مورد ترک های پوستی و استرچ مارک و روش درمان این خطهای پوستی راهنمایی کنید
  تشکر

 136. سلام ممنون از سایت خوبتون من ۲۲ سالمه و اصلا وزن نمیگیرم قدم ۱۷۵ و وزنم ۶۰ کیلو هستش پارسال هم سه ماه بدنسازی رفتم ولی هیچ تاثیری در من نزاشت الان دوباره دارم تمرین میکنم خواستم بدونم چه مکملی بخورم که وزن بگیرم ممنون

  1. سلام بدنسازی به شما وزن نمیده اگه تغذیه اصولی و منظم *داشته باشید وزن میگیرید مکمل هم از پروتین های کربو دار و کراتین

 137. سلام . سوالم اینه که من که مکمل های مثل کراتین و کربو پروتیین و … که مصرف می کنم مثلا کراتین قبل و بعد تمرین هست و من هفته سه جلسه میرم اون روزهایی که نمی رم رو چیکار کنم مکمل ها رو استفاده کنم مثل روزی که تمرین می کنم !؟

  1. بله همون تایم ک تمرین میرید استفاده کنید

 138. سلام.من دو ساله تمرین سنگین دارم و به حجم خوبی رسیدم.
  آیا میتونم وی و گلوتامین با هم مصرف کنم؟
  چجوری باید مصرف کنم؟
  میتونم ۶ جلسه در هفته تمرین کنم؟
  مرسی

  1. سلام بله میتونید طریقه مصرف روی هر محصول هستش ! در هفته بهتر ۴ نهایت ۵ جلسه تمرین کنید

 139. سلام وباتشکر. من شنیدم که وقتی دوره هورمون استفاده میشه باید پروتئین استفاده بشه تا بدن پر بشه یا بقول بعضیا گوشت بگیره خواستم بدونم درسته؟واگه درسته گربوپروتئین بهتره یا پروتئین؟ ویک سوال دیگه اینکه bcaaحجم هم میده؟> باتشکرلطفا ج بدید

 140. با عرض سلام و خسته نباشید….
  بنده یه هفته ای هست که میخام ه مکمل پروتینی بردارم ولی نمیدونم باید چی بگیرم؟
  از مکمل های پروتینی نمیدونم کدوم رو انتخاب کنم!
  البومین یا وی یا چیز دیگ!
  میخا حداکثر هشت کیلو عضله اضافه کنم ولینمیدونم کدوم رو انتخاب کنم…. ممنون میشم
  درضمن این اولین باره که میخام این محصول رو مصرف کنم همرا با کرتین

 141. سلام خسته نباشید ؛؛؛
  می خواستم بدونم من که دو ماهه میرم باشگاه میتونم یک عدد سوپر وی و سوپر کراتین مصرف کنم؟؟؟؟؟؟

 142. سلام خسته نباشید ;;;;;;
  می خواستم بدونم من که ۱۵ سالمه و دوماهه که میرم باشگاه میتونم ۱ عدد سوپر وی و ۱ عدد سوپر کراتین مصرف کنم ؟؟؟؟؟؟
  ♥♡♥♡♥♡♥♡♥♡♥♡♥♡♥♡♥♡♥♡♥♡♥♡♥♡♥♡♥♡♥♡

 143. سلام من یه امینو بی سی دبل aو یه پودر وی دارم اما نحوهی صحیح استفادشو نمیدونم واینکه عصراباشگاه میرم ۴روز در هفته بقیه روزایی ک باشگاه نمیرم هم باید استفاده کنم؟ممنون میشم جواب بدین

 144. سلام من انزیمای کبدم بالای میتونم پوروتین مصرف کنم؟

 145. سلام من ۱۶سالمه میخواستم بدونم آرژنین و اورنیتین را چجور باهم مصرف کنم واسه ترشح هورمون رشد؟؟؟

 146. سلام خسته نباشین
  چند وقتی هست گینر mhp خرید کردم
  حالا از موقعی که شروع به خوردن این مکمل کردم شب ها خوابم نمی بره !!!
  روی بسته بندیشم زده ۴ اسکوپ مصرف کنین که ٢ اسکوپ مصرف می کنم به نظرتون مشکل از چی هست ؟
  شب تا صبح بیدارم
  البته جوش بدنم زده از موقعی که مصرفش می کنم در نواحی سر بازو گرده !!!!!!!!!

 147. سلام برای مصرف کراتین و گینر بعد تمرین چه مدت فاصله زمانی باید بینشان باشد

 148. با سلام من قند خونم ۲۰۰وچربیم ۲۲۰ هست پزشکا میگن قند داری باید توتغذیه ملاحظه کنم درظم خیلی لاغر شدم میخوام بدن سازی روشروع کنم ایا از مکملها میتونم استفاده کنم یانه چکارکنم .ممنون میشم راهنماییم کنید……..بهزاد هستم

 149. سلام.
  من دو ماهه که دارم از پروتین گین ۷ کیلویی شرکت fa استفاده میکنم همراه با t100 و پمپ . در مدت ۱ ماه هشت کیلو وزن اضافه کردم و بدنم حجم اورد ولی یهو بدنم منوقف شد رشدش بااین هنوز مصرف میکنم و مکمل ها تموم نشده میخواستم بدونم باید چیکار کنم که عین قبل رشد کنم ممنونم

 150. با عرض ادب خدمت استاد عزیز!

  قبلا برای هفت ماه جیم رفتم، اما بنابه مشکلاتی، بعد از فاصله ده ماهه، دوباره یک ماه شده که شروع کردم. تمریناتم مداوم و تقریبا شدیده. نمیخوام خیلی وزن بگیرم، فقط در حد فیتنس و برجسته! ازینکه نمیتونم همه منابع مورد نیاز رو از غذای طبیعی تهیه کنم، خواستم بپرسم چه مکمل هایی و در چه وعده هایی مصرف کنم مفیده؟ فعلا فقط یک پروتین وی ۷۴ وعده ای دارم که هنوز استفاده نکردم. لطفا هر مکمل دیگه ای که نیاز به ضمیمه هست، یادداشت کنید. بنده به سختی برای جیم، وقت پیدا کردم، نمیخوام تلاشم هدر بره.

  قد: ۱۷۵
  وزن: ۶۹٫۵
  سن: ۲۷

  جهت راهنمایی تون، سپاس گذارم.

 151. سوال اول اینکه پمپ bpi بهتره یا پمپ mp البته هرد و اصلیش موجوده.
  سوال دوم مکمل سنتا ۶ که مخلوطی از چند پروتئین هست بهتره یا پروتئین وی سلکور ۱۰۰هر دو هم اصلیش (امریکاییش ) موجوده .خواهش میکنم جواب منو بدید من ۱۸۰ قدم هست۹۰ کیلو وزن نیاز به افزایش حجم ندارم.سنتا ۶ رو جلدش گفته کربوهیدرات ۵ درصد و کلسترول ۲۳ درصد چکار کنم گیر کردم راهنماییم کنید

  1. سلام.
   بی پی آی بهتر است.
   انتخاب بین این دو پروتئین کمی مشکل است اما سینتا ۶ در عمل بهتر است و سلوکور در کیفیت.

 152. باعرض سلام و خسته نباشید
  بنده در حدود ۱۲الی۱۳ سالی است که تمرین میکنم و تابحال هورمون یا استرویید مصرف نکردم البته یکماه پیش دوره وی ایزوله- آمینو hf-کراتین مصرف کردم .وزنم ۸۷-وضعیت بدنم خوبه لطفا یه دوره بدون هورمون و استرویید معرفی کنید.

 153. سلام

  تشکر از انتشار مقالات –
  من یک BCAA و یک گلوتامین دارم، لطفا بگین روزی چند بار و چه موقع باید مصرف کنم؟

  ممنون

  1. سلام.
   بهترین دز مصرف و زمان مصرف ,هریک از محصولات بر روی قوطی آن درج شده است.

 154. سلام . برای اولین بار یک دوره کراتین با کربو برداشتم . از وقتی کراتین رو مصرف می کنم خیلی روی صورتم جوش میزنه علت این جوشها چیه؟

 155. سلام خسته نباشین
  ببخشین یه سوال داشتم ممنون اگه منو راهنمایی کنین
  در حرکت اسکات بدون دستگاه و بدون وزنه(همون بشین و پاشو) نشستن کامل به زانو اسیب میرسونه؟ممنون از شما

 156. با سلام
  تشکر فراوان از مطالب خوبتون
  من یک سوپر کراتین و مسیو وی خریدم-دوره ی حجمی
  میخوام بدونم چه مکمل دیگه ای در کنار این مکمل ها میشه استفاده کنم که هم باعث جذب اونها بشه و هم خودش باعث افزایش حجم بشه؟
  گلوتامین؟BCAA؟آرژنین؟
  یا پیشنهاد بهتری دارید؟
  قد ۱۸۴ وزن ۶۸ اولین دوره

 157. سلام، من از پنج سال پیش چندین بار بدنسازی رو شروع کردم و رها کردم (به علت نتیجه ی مطلوب نگرفتن)
  الان یک ماهی هست که مجدداً شروع کردم، قدم ۱۷۵cm ، وزنم ۵۰Kg و بدنم کاملاً خشک و بدون چربی ست
  تصمیم دارم اینبار به امید نتیجه گرفتن مکمل مصرف کنم
  یک اینکه “بعد از چه مدتی” بهتر است که از مکمل استفاده کنم یا به عبارتی دوره بردارم؟
  و دوم اینکه بعد از تغذیه ی مناسب، “مجموعا” چه مکمل هایی برای افزایش وزن و عضله سازی باید تهیه کنم؟

 158. سلام من قد من ۱۸۹ وزنم ۶۶ کیلو هست

  قبلا یک نیم سالی بدن سازی میرفتم اون موقع کراتین و کربوپروتئین استفاده کردم وزونم رو به ۷۸ کیلو رسوندم بعد مشکل به وجود امد یه سالی نرفتم
  الان بعد از یه سال دارم دوباره میرم
  الان دوماه دارم بدون دوره کار میکنم میخوام بدونم بعد از چند ماه مکمل بگیرم استفاده کنم
  اگه اون مکمل های ک قبلا استفاده کردم دوباره بگیرم بازهم تاثیر داره یا نه ؟
  اگه بخوام مکمل بگیرم با کدوم یکی از این مکمل ها شروع کنم ؟

 159. سلام. قد ۱۷۰ وزن ۶۵ آیا پروتین وی را میشود با سوپر کربو و آل ارژنیین را باهم مصرف کرد
  تشکر از راهنمای شما

 160. سلام یه سوال داشتم .بی زحمت طریقه مصرف امینو bcaa 5000 میخواستم بدونم

 161. سلام ۱۷۴قدمه و ۶۸وزنمه .برای کات کردن و حجم گرفتن و رسیدن به وزن تقریبی ۸۰ کیلو چه مکملی پیشنهاد میکنید.یکسال وزنه میزنم.

 162. من میخواستم واسه اولین بار برای افزایش وزن گینر مصرف کنم
  ایا تاثیر داره
  و اینکه میشه فقط گینر استفاده کنم یا باید همراهش مکمل ده ای مثه کراتین مصرف بشه؟

 163. من دختر ۱۵ سال و هفت ماهه هستم. آیا ال آرژنین روی قدم موثر هست؟ چند ماه باید مصرف بشه؟ آخه من نزدیک ۱ سال هست که قدم همینه ولی میانگین قد من ۱۶۲٫۵ درمیاد. لطفا راهنماییم کنید.

 164. سلام .شش ماه بدنسازی رو شروع کردم .وزن ۹۱ قد ۱۷۹ سن ۲۸ سال .الان دارم امینو گوشتی و ارژنین مصرف میکنم .میخاستم ببینم چی مصرف کنم کنار اینها که به کات کردن بدنم کمک کنه و برجستگی عضلاتم معلوم بشه .در ضمن وسط تمرینم انرژی کم میارم…..ممنون

 165. سلام.خسته نباشید
  ۸۳ کیلو وزن و ۱۸۲ قدمه.نزدیک یه سال و نیمه مداوم و بدون استفاده ی مکمل بدنسازی کار میکنم.یکم شکم و پهلو دارم و میخوام بدنمو خشک کنم.شما پیشنهاد میکنید از کدوم مکملا استفاده کنم.لطفا شیوه ی مصرفشونم بگین.با تشکر

 166. با سلام
  من بعد از یک وقفه ۲ ساله دوباره ۳ ماه شروع به تمرین کردم و قصد دارم کاملا چربی سوزی کنم ۱۰ کیلو کم کردم و قصد دارم از آمینو اسید استفاده کنم ولی نمیدونم با چه مکمل دیگه ای مصرف کنم خوشحال میشم راهنماییم کنید . قد ۱۷۰ وزن ۷۵ . ممنون

 167. باسلام.آیا ترکیب پروتئین وی و کربو و کراتین باهم مشکلی نداره؟
  درضمن به همون میزان که گفتین در آب حل بشه یا آبمیوه یا..؟

  1. با سلام.
   ترکیب وی با کربو !
   شما بهتره گینر مصرف کنید.
   و یا اینکه کربو را از سبد مکمل خود حذف کنید.
   میزان دز آب بر روی قوطی هر محصول بطور صحیح درج شده.

 168. سلام.من برای افزایش وزن از دکتر داروخانه سوال کردم کربو بلاست رو بهم معرفی کرد گفت اگه حتی بدون ورز ش هم بخوری ضرری نداره.به نظر شما خرید و استفاده از این مکمل بدون تمرین به کبد و کلیه آسیب نمیزند؟ممنون.

  1. سلام.
   کربوهیدرات کوچک ترین مکمل در سبد مکملها میباشد.
   اما بدون ورزش ممکن است به چربی های شکم و پایین تنه اضافه کند.

 169. سلام خیلی ممنون بابت سایت عالیتون.
  تورو خدا به من پاسخ بدین آیا من از پروتیین whey مصرف کنم رو افزایش قدم تاثیری داره؟
  پیشاپیش ممنون از پاسختون

  1. سلام
   خیر پروتئین وی هیچ ربطی به افزایش قد نداره پروتئین باعث افزایش حجم عضلانی میشه.

 170. سلام
  بنده ۲۳سال سن دارم و ی مدتی بود باشگاه میرفتم و باز ترک کردم ولی باز شروع کردم،،،،قدم۱۷۵ و وزنم خیلی کمه۵۴ و متاسفانه بنا به دلایلی تغذیه ی خوبی ندارم،ممنون میشم راهنمایی کنین برای افزایش وزن و حجم از چه مکمل هایی استفاده کنم و پروتین ها در هر برنامه ی ۱ماهه چند کیلویی باشن و نحوه ی استفادشون چه شکلیه،،،متشکر از سایت خوبتون

 171. سلام داش گلم . ممنون از سایت خوبت . من چهار ماهی میشه که بدنسازیو شروع کردم و یه دوره کراتین و کربو پروتیین برداشتم حدود سه کیلو وزن گرفتم . من بعد این دوره چه دوره ای رو برم خوبه؟

  وزن:۷۷
  قد:۱۷۱
  سن:۱۹
  فدا بشم?

 172. داشی نمیخوای ج مارو بدی ؟ سایتت که فعال بود همیشه چرا اینطور شده؟؟؟

 173. الوووووووووووووووووووو

 174. سلام.وزن من۸۳ بوده و الان شدم ۷۱ .می خوام بعد چربی سوزی که داشتم بصورت طبعی و با ورزش هوازی ..پروتیین بخورم برای ساخت عضله و کراتین ..می خواستم که اگه میشه راهنماییم کنید که ی داروخانه می شناسم محصولاتش بد نیست ..به نظر شما محصولاتمو از داروخانه بگیرم با چه مارکی خوبه..اگه مشه جواب بدین با تشکر یا به ایمیلم جواب بفرستییید مرسی. arash.al_8@yahoo.com

 175. با سلام بنده ١٨٩ سانتیمتر قد و ٨۶ کیلو وزن دارم ٧سال سابقه تمرین دارم میخوام از ترکیب هگزارلین با ghrp6 واسه دوره حجم با یکسری مکمل استفاده کنم شما نظرتون چیه ممنون

 176. سلام خسته نباشید
  من ۱۷ سالمه و ۱۷۵ قدمه
  میخواستم بپرسم خوردن چنین مکمل ها به جز حجم دادن روی قد هم تاثیر دارند و اگه تاثیر دارند کدوم مکمل بیشتر تاثیر داره؟
  مرسی

 177. با سلام از سایت خوبتون من ٣٠ سالمه ١٩٠ قدم و ١١۵ وزنم استخون بندی بدنمم درشته ۴ ماهه باشگاه میرم میخوام هم چربی هامو اب کنم هم عضله سازی کنم تمرینارو انجام میدم و روزی ٣٠ دقیقه دوچرخه سواری میکنم ! افرادی رو تو باشگاه میبینم که خیلی اندام ریزی دارند ٢ برابر من وزنه میزنند و فعالیت میکنند منم تصمیم گرفتم برای اینکه عقب نمونم از انواع مکمل مجاز که داروخانه ها میدن استفاده کنم و به خاطر همین کراتین،ال کارنتین’ال ارژنین ‘امینو ۲۰۰ ‘ ‘اومگا ٣ و ویتامین e’ گلوتامین، انواع قرص جوشان گرفتم ! سوال من این هست که کدومارو میتونم مصرف کنم که چربی هام اب بشه و عضله در بیارم تداخل هم نداشته باشن با هم ممنون میشم راهنماییم کنید با تشکر محمد علی

  1. سلام
   رشته ورزشیم بارفیکس(street workout) رکورد جهان ۴۳۲۱ تو ۱۲ ساعته تایم تمریناتم در روز بین ۹-۱۱ ساعته((۷-۹صبح).(۱۱-۱۲:۳۰).(۱۴-۱۸).(۲۰-۲۲))وزنم ۷۵ قدم ۱۸۲ پاهام خیلی خیلی لاغره اصلا مهم نیست بالاتنم خیلی قویه.در حال حاضر تا به امروز اصلا مکمل مصرف نکردم چون تو تمریناتم بدنم خالی میکنه پیشنهاد مصرف مکمل بهم شده مکمل هاییم که خریداری کردم ۵ عدد کراتین ۵عدد گلوتامین ۳تا کربوهیدراته ۵ کیلویی ۲تا کربو پروتئین ۵ گیلویی ۲تا قرص کراتین .۱ عدد پمپ بادی اتک ۴۰۰گرمی پودرش ۱عدد پمپ ۹۰۰ گرمی مس ماسل.۱ عدد پمپ قرص مس ماسل.تمام قرص های ویتامین فارماتون و …گرفتم اصلا وزنم براتو مهم نباشه.پیشنهاد هایی که برای مصرف دارم خیلیی زیاده مونم چکار کنم لطفا راهنماییم کنینداکه جواب و به ایمیلم بفرستید ممنونتون میشم.باهام تماس بگیرید خودم تماس میگیرم واقا گیج شدم ۰۹۳۹۸۳۳۸۴۴۸

 178. باسلام/ من ۲۸ سالمه/ با ۱۶۷ قد و ۴۸ کیلو وزن/ حدود ۱۰ کیلو لاغرم/ دانشجو هستم و کار فکری زیاد دارم/ فرصت رفتن باشگاه و تمرین را اصلا ندارم/ آیا میتونم از مکمل ها جهت افزایش وزن استفاده کنم؟ ضرری برای من که فعالیت ورزشی نمیکنم ندارن؟ چه نوع مکملی استفاده کنم لطفا نا آن را بفرمایید؟ باتشکر

 179. ببخشید کربو پروتئین به ناحیه شکمو پهلو اکه تمرینات abs هم انجام بدیچربی میده .یا از حالت کات درمیاره؟

 180. سلام خسته نباشید
  ممنون از سایت خوبتون
  من یه وی ۱۰۰% با یه bcaaگرفتم میخواستم بدونم چه زمانی باید مصرف کنم تا بهتر جواب بگیرم از مکمل ها .
  ممنون میشم اگه جوابمو بدین.
  قد ۱۷۳
  وزن ۷۰
  سن۲۰

  1. سلام وی یکی صبح یکی بعد تمرین

 181. سلام خسته نباشین من کربوپروتئین وگلوتامین وکراتین خریدم کربو رو با کراتین شروع کنم یا باگلوتامین
  وزنم پنجاه کیلوهستش
  کدومو بزارم واسه دورهی بعد

  1. همه رو خریدی مصرف کن این که شما داری دوره نیست

 182. salam man vaznam 62 hastesh va ghade 183 mikham bebinam aya ba varzesh va mokamel mitonam vazn bebaram bala va chi khobe vase man merci az shoma

  1. باید برنامه غذایی باکالری بالا داشته باشید مکمل هم پروتین کربو

 183. با سلام و احترام
  مربی شنا هستم. ورزشم زیاد بود. اما یک سال پیش جراحی ای داشتم که باعث شد یک سال از ورزش حرفه ای و سخت دور باشم. الان ۳ ماهه شروع کردم. فقط ۳ روز در هفته بدن سازی میکنم. فیبر و bcaa میخورم. کمی شکم و پهلو اوردم. و میخوام عضله هام کات شه. ممنون میشم راهنمایی و تایید کنید.

  1. سلام برنامه غذایی لازم داری و تمرینات هوازی

 184. سلام استاد . خسته نباشی .خیلی ممنون میشم جواب بدی
  من ی پورد پروتئین با مارک (Doobis MASS) دارم + ی بسته قرص آمینو وی . میخواستم بدونم مشکلی نداره این دوتارو با هم استفاده کنم ؟
  ممنون

 185. سن:۲۹ وزن:۶۸ قد:۱۸۷ من فرصت باشگاه رفتن ندارم ولی مایلم وزنم افزایش پیدا کنه. بر حسب شغلم فعالیت بدنی زیادی دارم. آیا می تونم از مکملی که درصد بالایی کربوهیدرات داره برای افزایش وزن استفاده کنم؟ با توجه به شرایطم چه میزان در روز؟

 186. با سلام
  خواهشمندم راهنمایی بفرمایید که مناسب ترین دز مصرفی ال کارنیتین همراه با ال آرژنین جهت کاهش وزن و افزایش قد برای پسری ۱۵ ساله با قد ۱۷۵ و وزن ۱۱۰ کیلو کدام است و آیا مکمل دیگری برای افزایش تاثیر این مکمل ها نیاز هست که معرفی بفرمایید
  با تشکر از محضر اساتید محترم و ارزشمند

 187. سلام داداش داداش من دوتا دوره رفتم بدنم رو نیومد دومین دورم چون امپول داش تستسترون پریپیونات بود تا ۴کیلوبه زور اومدم بالا چی خوبه برام خواهش میکنم راهنماییم کن بدنم خوب بیاد بالا تا ۱میلیون ضرر کردم چ واسم خوبه بکشم بالا پمپ خوردم یه پک پریپیونات زدم کراتین خوردم همشونم ماسلتچ بودن .

 188. سلام میشه قرص یا کپسول تیروپیلوس را همراه پروتیین وی و گلوتامین وبی سی ا ا مصرف کرد.چه گونه ممنون

 189. ﺳﻻﻡ
  ﻣﻦ ﻗﺮﺹ ب س ﺁﺁ ۲۰۰۰ ﻣﻴﻠﻲ. ﮔﺮﻡ ﻣﺎﺭﻙ ﭘﻜﺎ ﮔﺮﻓﺘﻢ. و ﺭﻭﺵ ﻃﺮﺯ ﻣﺼﺮﻓﺶ ﺭﻭ ﻧﻮﺷﺘﻪ ﺻﺒﺢ ﻇﻬﺮ ﺷﺐ و ﻫﺮ ﺑﺎﺭ. ﻳﻚ ﻋﺪﺩ.
  ﻣﻴﺨﻮاﺳﺘﻢ ﻃﺮﺯ ﻣﺼﺮﻑ ﺑﻬﺘﺮ. ﻭﻳﺎ ﻣﻔﻴﺪ ﺗﺮﺵ ﺭﻭ. ﺑﺪﻭﻧﻢ.
  ﻣﺮﺳﻲ

 190. با سلام ؛ کراتین و گلوتامین رو چطور مصرف کنم با توجه به جذب رقابتی این دو مکمل راهنمایی کنید لطفا ؟؟؟

  1. جواب بدین لطفا میخوام دوره مو شروع کنم

   1. اسم اینایی که گفتید دوره نیست! گلوتامین یکی بعد تمرین یکی قبل خواب ! کراتین ۴ روز اول یکی قبل ناهار یکی قبل تمرین یکی بعد تمرین بعد از ۴ روز یکی قبل و یکی بعد تمرین

 191. سلام خسته نباشید .ی پروتتین گینر از دبی واسم فرستادن وقتی بازش کردم چند تیکش مثل گچ سفت شده بود ولی تاریخم داره به نظرتون میشه بخورمش!؟

  1. اگه تقلبی نباشه مورد نداره

 192. مصرف پمپ با ارژنین در یک دوره ایرادی نداره ؟ و مکملهای دیگر در این دورم BCAA و گلوتامین و امینو هست و الکارنتین . و ایا مکمل دیگری نیاز هست ؟ ورزشکار نسبتا قدیمی هستم فقط کمی از ناحیه شکم و پهلو نیاز به چربی سوزی دارم .دوره قبلیمم که ماهه پیش تموم شد وی و گلوتامین و ارژنین بود . ممنون از سایت خوبتون . قد ۱۸۰ وزن ۸۷

 193. سلام. لطفا تفاوت در مورد پروتین وی با درصد های متفاوت و گینر با درصد های متفاوت را توضیح بدین. من سه چهار کیلو وزن میخوام. وزنم ۶۹٫ قد ۱۸۲بدن عضلانی. آیا گینر مصرف کنم. زیادی گنده نمیشم؟:)(البته به همراه کراتین و گلوتامین و ارژنین) ۲۲ساله.

 194. سلام .داداش سایتت حرف نداره.یه سوال؟من ۸ماهه باشگاه میرم ۱۵سالمه قدم ۱۸۴ وزنم ۵۹٫میگن تو سن بلوغ مکمل برات بده و نازایی میاره و این حرفا.من چیکار کنم مربی گفت اگه خواستی برات یه کراتین میارم.مربیه فامیلمونه کارشم حرف نداره معروفه.نظر مشا چیه مکمل مصرف کنم.راستی تا الان همش خشک کار کردن

 195. سلام جناب استاد
  ممنون میشم جواب بدید که ایا مصرف مداوم کراتین و پروتئین وی و امینو خوب هست یا باید هر بار بعد مصرف دوباره چند وقتی قطع کنم و دوباره مصرف کنم و در اگر قطع کنم به جای این مکملها چی بخورم که بدنم افت نکنه بازم تشکر از این همه پاسخگویی خوب شما
  منتظر جواب هستم

 196. ba salam va khaste nabashid
  man 1 mahe tamrin mikonam bade 1 mah ba dostan mashverat kardam va chand ta mokamel gereftam alan mikhastam az shoma be porsam ke in mokamelha vase man khoban ya zarar daran
  vaz 83
  ghad 185
  gainerator gereftam
  amino5500
  glutamin albate ghorsesh
  keratin
  be nazareton zeade ? ya tasire manfi nadare vasam
  mamnon mishmam age javab bedin
  dar zemn age engelisi type kardam bebakhshdi kibordam farsi nadare

  1. زیاد نیست مشکلی نداره

 197. من مکملی به نام کربو ویت گرفتم
  من وزنم ۵۷
  قدم۱۷۴
  این مکمل برام خوبه یعنی بم حجم میده چه طوربایدخوردشه

  1. روش نوشته شده باسد وعده های غذاییت رو بالا ببری !

 198. سلام جناب استاد
  ممنون میشم جواب بدید که ایا مصرف مداوم کراتین و پروتئین وی و امینو خوب هست یا باید هر بار بعد مصرف دوباره چند وقتی قطع کنم و دوباره مصرف کنم و در اگر قطع کنم به جای این مکملها چی بخورم که بدنم افت نکنه بازم تشکر از این همه پاسخگویی خوب شما
  منتظر جواب هستم
  جواب ندادی استاد مصطفی

  1. سلام کراتین دو یا سه دوره که مصرف کردید تموم شد چند ماه نباید مصرف بشه پروتین و آمینومشکلی نداره ولی یک مدت کوتاه هم میتونید مصرف نکنید

   1. خیلی ممنون از جواب شما استاد
    وقتی مکمل استفاده نمی کنم می تونم از برنامه های حجمی که سنگین باید وزنه بزنم استفاده کرد ؟؟؟
    در ضمن نگفتید وقتی مکمکل رو قطع می کنم بجای ان چی مصرف کنم که افت نکنم
    تشکر از شما استاد

    1. خواهش میکنم
     وقتی استفاده نمیکنی باید برنامه غذای مناسبی داشته باشی هم برای اینکه افت نکنی هم حجم

     1. فدات استاد
      فقط میشه بهم بگی چطور برنامه غذایی استفاده کنم ممنون میشم یک برنامه غذایی بنویسی

     2. باید فرم پر کنید

 199. سلام داداش خب چرا جوابمو نمیدی عزیز؟؟من ۱۵ سالمه مکمل مصرف کنم ایرادی داره؟؟ اخه میگن نازایی میاره تو این سنو موهات میریزه.۸ماهه بدنسازی کار میکنم

 200. سلام.سایتتون حرف درباره مکمل ها تحقیق کردم ولی نمیدونم کدوم واسه سنم قدم وزنم به درد میخوره.اشتیاء هم خوبه کمبود غذا ندارم ولی چاق نمیشم ممنون میشم راهنماییم کنید.
  سن:۱۶
  قد:۱۸۰
  وزن:۶۲

 201. با عرض سلام خسته نباشی من تازگیا کربن پروتئین ترو مس با گلوتامین و امینو بیف و آل آرژنین گرفتم ولی طریق درست مصرف نمیدونم میشه راهنمای بکنی ممنون میشم

 202. سلام من پسری هستم ۶۰ کیلو ۱۸۰ سانتیمتر قدمه میخاستم بدون چه مکملی مصرف کنم تا وزنم افزایش پیداکنه البته بدنسازی میرم ۷ ماه از اولین روز ۵۲ کیلو بودم ۷ ماهه شدم ۶۰ کیلو البته با ۱ کراتینو ۲ تا سوپرسایز میخاستم بدونم ایا پروتین وی خوبه برای افزایش وزن؟ چون من فقط میخام وزنم افزایش پیدا کنه با تمرین سختو خواب درستو تغذیه خوب فقط مکملی که وزنو ببره بالا بگین چی هست ممنونم

  1. وی هیچ ربطی به افزایش وزن نداره برای وزن باید کربوهیدرات بخوری ! وعده های غذایی بالا و پرکالری

 203. سلام ببخشید یه سوال داشتم من برای افزایش وزن پروتین وی بردارم خوبه یا گینر فرقشون چیه؟ من فقط میخام وزنم افزایش پیدا کنه ۶ ماهه بدنسازی سخت تمرین میکنم وزنم ۵۷ کیلو هستش حداقال ۴ ۵ کیلویی میخام افزایش وزن داشته باشم یه سوال دیگه هم داشتم اینه که من یه کربو کمپلکس ۱۰۰%گرفتم یه ۴۰۰ گرم مصرف کردم در طی ۲ هفته ۲ کیلو وزن بهم داد میخاستم بدونم من کربورو با گینر بخورم هردوتاشونو باهم مشکلی پیش نمیاد ؟ برای افزایش وزن خوبه در کنار تغذیه خوبو خواب درستو تمرین درست؟ فقط هدفم افزایش وزنه

  1. وزن گینر! وی پروتین و وزن نمیده . هردوتاشون با هم مشکلی پیش نمیاد باید وعده های غذاییت هم بالا ببری

 204. با عرض سلام خسته نباشی , من یه مدته باشگاه میرم وزنم ۶۵ و قدم ۱۶۸ و سن ۲۶
  میخواستم راهنمایی کنین نحوه استفاده این مکملها چجوریه و اونوقت وزنمو زیاد میکنه یا تغییری نداره ؟؟؟

  پروتئین وی گلد استاندارد
  آمینو بیلد پودری ماسل تک
  گلوتامین ۵۰۰۰ اپتیموم
  سوال دیکه اینکه پروتئین وی گلد استاندارد خودش امینو با گلوتامین داره , اونوقت هرکدومشه با هم مصرف بشه مشکلی نداره

  1. وی یکی صبح و یکی بعد تمرین
   آمینو یکی بعد تمرین یکی بعد صبحانه
   گلوتامین بعد تمرین و قبل خوتب
   هیچ مشکلی نداره

 205. سلام ببخشید شما بهترین مکمل گینیر رو کدوم میدونید میشه اسمشو معرفی کنید در حد دویستو خورده ای بهترینش برای افزایش وزن مرسی

 206. سلام خسته نباشین من میخاستم تازه بدنسازی رو شروع کنم ۱۹ سالمه و هیکلمم یکم خوبه میخام بدنمو بیارم بالا اولش با چی شروع کنم؟

 207. سلام مصرف گلوتامین و ارژنین همزمان اشکالی نداره استاد موقع خواب ایا ارژنین و گلوتامین رو همزمان بخورم مشکلی نیست؟؟؟
  سپاس از این فعالیت شما استاد

 208. در ضمن مصرف ارژنین رو گفته ۳ تا کپسول قبل خواب با شکم خالی ایا درست هست ؟؟؟
  نظر شما برای بهتر مصرف کردن ارژنین هم همینطور هست ممنون میشم اگر راهنماییم کنید استاد

 209. سلام و خسته نباشید خدمت تیم قدرمتند تک اندا
  من ۲۲ سال سن ۸۰ کیلو با سابقه ۳ سال تمرین دارم البته سالی یه بار مکمل مصرف کردم برا همین زیاد پیشرفت نکردم
  این سری علاوه بر کربو پروتین پروتین ایزوله هم خریدم یعنی هردو رو گرفتم نمییدونم چرا حالا که گرفتم میشه هر دو رو مصرف کنم؟طریقه مصرفشونو میگید امینو و کراتین و گلوتامین و مولتی ویتامین هم دارم.واقعا به جواب نیاز دارم متشکرم

 210. سلام استاد کجایی جواب نمی دی و تحویل نمی گیری اعضا رو
  من گلوتامین و ارژنین و پروتین ایزوله و امینو ۸۰۰۰ و پروهورمون دارم ممنون میشم بزرگواری کنید چطور مصرف کنم
  بی صبرانه منتظر هستم
  در ضمن از سایت خوبی که دارید بسیار تشکر خیلی کمک اعضا هست
  همیشه زنده باشید و در پناه خدا موفق

 211. درود
  قدم۱۷۱
  سنم ۲۰ من پسرم
  آیا آرژنین روی قدم تاثیر داره
  آرژنین تاچندسالگی روی قدجواب میده

 212. در سن بیست سالگی صفحات رشد بسته شده اند.
  آرژنین فقط روی عضله سازیتون تاثیر مثبت میزاره الان.

 213. سلام. من ۱۷ سالمه و میخوام برای رشد قدم آرژنین مصرف کنم. میشه بگید با چه دوزی مصرف کنم؟

 214. سلام . من میخوام بدن سازی رو شروع کنم کدوم مارک کراتین و پروتین خوبه .من دوستم کراتین پروتین از قبل مونده داره ایا تاریخ مصرف مهمه

 215. دوست من احتمال اینکه الان آرژنین روی قد شما تاثیر بگذاره بسیار کمه.. معمولا تا سن چهارده یا نهایت پانزده سالگی صفحات رشد باز هست ولی البته میتونید شانستون رو امتحان کنید. شاید فیزیولوژی شما بگونه ای خاص باشد و بنده بی اطلاع..
  طریقه مصرف آرژنین:

  یک گرم آرزنین بعد از صبحانه
  یک گرم آرژنین به همراه ویتامین سی جوشان یک ربع قبل تمرین
  یک گرم آرژنین به همراه ویتامین سی جوشان بلافاصله بعد تمرین
  یک گرم آرژنین با آب خالی نیم ساعت قبل از خواب

  وعده ی قبل تمرین را بهتر هست با حداقل یک پیمانه کربوهیدرات مصرف کنید. البته بجای مکمل کربوهیدرات میتونی یک سیبزمینی بزرگ آب پز میل کنی
  وعده ی بعد تمرین حتما همراه پروتیین باشه اگه مکمل نداری سفیده ی ۳ تخم مرغ آب پز و کمی مرغ پخته از هیچی بهتره.
  وعده ی موقع خواب هم شیر یادت نره یک لیوان.

 216. سلام من دختری ۲۲ساله ام قدم۱۶۵وزنم ۵۵میخواستم بدونم استفاده bcaaبدون باشگاه رفتن افزایش وزن میاره؟؟؟؟ممنون

 217. سلام خسته نباشید
  من یه گینر خریداری کردم به اسم BIG ناترند ۲کیلویی. مربی روزی سه وعده رو پیشنهاد کرده. یک اسکوپ بعد از صبحانه. یکی ساعت۴ عصر و یک اسکوپ قبل خواب. اما این سه وعده مصرف سر ۲۰ روز تموم میشه که!! شما چه پیشنهادی دارید؟

 218. سلام و سپاس از شما
  تازگی مکمل grit تست بوستر تهیه کردم طرز مصرف این مکمل یه وعده قبل صبحانه با معده خالی و وعده بعدی نیم ساعت قبل تمرین میباشد از آنجا که من ساعت ۸ صبحانه میخورم و ساعت ۱۱:۳۰ صبح هم میرم باشگاه بنظر شما فاصله این دو وعده از همدیگه کم نیست و راه حلی دارد؟

 219. درودفراوان
  بنده ی کراتین وکربو و ی مگامس خوردم تو یک ماه و بعداز سه روز ی گینر سوپرسایز گرفتم میخواستم بدونم طریقه مصرف گینر به چه شکله واندازه پیمانه چقدره؟واینکه برام ضرر نداره؟
  بنده ۲۸سالمه و ۷۰کیلوام

 220. سلام.من ۸ماه میرم باشگاه بدنسازی.سن ۲۰ قد۱۷۸وزنم ۶۲الان به گینر هایپر مس با کراتین خریدم ولی نمیدونم چطور مصرف کنم.روزی چند گرم روزای تمرین وغیر تمرین؟؟؟!
  اونوقت این گینر ۴ کیلویی تقریبا چقدرشو مصرف کنم شروع به اضافه وزن میکنه….متشکرم

 221. سلام من ۱ ساله بدن سازی کار میکنم ولی ن ب طور مداوم موقع مدرسه ها تقریبا ۳-۴ جلس رفتم الان میخوام باز شروع کنم سنم ۱۸ و قدم ۱۷۳ و وزنم ۸۰ کیلو بدنم تقریبا حجمه فقط کمی شکم و پهلو در آوردم.قبلا هم گینر Mt مصرف کردم
  به نظر شما اگه کراتین سل تک با وی استاندارد بردارم میتونم تا آخر تابستون نتیجه چشم گیری بگیرم؟

 222. درود به سایت تک اندام من وقتی تمرین بدنسازی انجام میدم بدنم میلرزه باید چه مکملی مصرف کنم باسپاس

 223. سلام من در حال حاضر روزی دوبار به شدت تمرین میکنم یک روزه حدود یک ساعت دویدن و طناب زدن و شکم یک ساعت و نیم بدن سازی روز بعد دوچرخه سواری و یدنسازی هدفم کم کردن وزن و چربی سوزی است . در حال حاظر ال کارنتین و چربی شوز لیپو ۶ مصرف میکنم ایا پودر bcaa میتواند در کم کردن وزن و چربی سوزی + تفکیک عضلاتم کمک کند ؟؟؟ لطفا طریقه مصرف دقیقش رو هم بفرمائید ؟؟؟؟؟؟ ممنون

 224. سلام کراتین و گلوتامین رو چطوری با هم مصرف کنیم ؟؟؟ ممنون میشم جواب بدید

 225. سلام خدمت استاد گرامی من حدود ۱۰روز باشگاه میرم در حال حاضر کراتین و گینر مصرف میکنم از طرفی کارمم سنگینه میخواستم بدونم بغیر از اینا چی باید بخورم تا وزنم بالا بره قد ۱۹۸ وزنمم ۷۰ ممنوم

 226. سلام ممنون از سایت خوبتون
  بنده قبلا بدنسازی کار میکردم ولی ولش کردم الان ۳ماهه برگشتم دارم تمرین میکنم میخواستم بدونم فقط پروتئین وی گلد استاندارد بگیرم بهم حجم میده اخه من تقریبا لاغر اندام هستم ؟
  ایا پروتئین وی گلد استاندارد خوبه ؟

 227. با سلام واحترام ممنون از سایت خوبتون
  بنده ۳۱ سالمه و وزنم ۵۴ کیلو خیلی کمه می خوام تازه شروع کنم می خاستم ببینم چه مکمل هایی باید مصرف کنم تا وزن بگیرم ضمنا” جایی رو برای تهیه مکمل های اصل نمی شناسم ممنون میشم اگر راهنمایی کنید

 228. با سلام و احترام مجدد
  قد ۱۷۵

 229. با سلام من اولین باره میخوام کراتین مصرف کنم لطفا توضیح دهید همزمان با پروتئین وی چطور مصرف کنم
  آیا باید ۲ تا پودر رو با هم مخلوط کنم یا میشه جدا؟

 230. سلام آقا مصطفی ، آقا ایول داری دمت گرم
  من ۲,۳ سالی هست بدنسازی سازی کار میکنم ولی نه پیوسته !
  الان ۲ ماه استارت زدم میخوام یه دوره گینر ،کراتین،تریبولوس برم میخواستم نظرتونو بدونم (مارک viking)
  وزن ۶۴
  قد ۱۸۳
  سن ۲۷

  با تشکر

 231. سلام لطفا جواب بدید
  من ۲۷ سالمه وبدنم مقداری چربی داره هر کاری میکنم گوشتم اب میشه چربی ها کم نمیشن وقدرت بدنمم کم شده چه مکملهایی مصرف کنم بدون افزایش وزن باعث عضله سازی و حذف چربی ها بشه لطفا راهنمایی کنید

 232. سلام
  من الان نزدیک ۱ ماهه شروع کردم ۱۶ سالمه و ۵۵ کیلو ام
  من میتونم پودر استفاده کنم؟ البته با دستور مربی که چه نوعی باید مصرف کنم. بعد این که ضرر نداره برای افراد کم خون و اینا؟ مثلا تو اینده بعث ناباروری و اینا نمیشه؟؟ لطفا به سوالام پاسخ بدین ممنوون

 233. سلام وقت بخیر
  لطفاً در مورد مکملهایی که انتخاب کردم نظرتون را اعلام بفرمایید و همچنین نحوه مصرف آن را هم بیان نمایید. در ضمن اگر مصرف این مکملها به همراه هم مناسب نمیباشد مورد جایگزین را بفرمایید.
  ۱- کراتین منوهیدرات
  ۲- آمینو وی ۴۶۰۰
  ۳- ال کارنتین ۱۰۰۰
  ۴- ال آرژنین ۱۰۰۰
  ۵-ویتامین C
  ۶ مولتی ویتامین مینرال
  ۷- پودر جوانه گندم
  وزنم ۹۸ کیلو و قدم ۱۷۸ سانتیمتر- میخوام حجم خشک بدست بیارم.
  با تشکر از شما

 234. سلام ، من الان یکسال هست بدنسازی کار میکنم ، بدلیل مشغله کاری تلاش خودم رو میکنم که حتما حداقل ۴ روز در هفته باشگاه برم ، تو این مدت از ۹۱ کیلو به ۸۰ کیلو رسیدم ، قدم ۱۷۸ هست ، سن ۳۴ سال ، شاید حدود۱یا ۲ کیلو چربی دارم ولی الان ۴ ماهه نتونستم از شر این ۲ کیلو چربی باقی مونده خلاص شم ، کم کردن وزن دیگه خیلی سخت شده هر کاری میکنم حتی۱۰۰ گرم هم کم نمیکنم ، میخوام بیشتر این وزن کم نکنم و دوست دارم حجم بیارم و شاید چند کیلو دیگه اضافه کنم ، شما پیشنهادتون برای من چی هست ، تا حالا از هیچ مکملی استفاده نکردم ،الان میتونم کراتین استفاده کنم ، لطفا راهنماییم کنین که چه مکملی استفاده کنم تا از شر این ۲ کیلو چربی راحت بشم و اینکه حجم عضلانیم بیشتر بشه ، با تشکر

 235. ببخشید میشه همه این مکمل هایی ک گفتین رو باهم مصرف کرد؟؟؟
  اگه نمیشه لطفا بگین کدوم ها رو میشه باهم مصرف کرد؟؟؟؟

 236. با عرض سلام و خسته نباشید من ١٨سال دارم.٩ماه هس باشگاه میرم میخوام مکمل استفاده کنم ولی کمی ترس دارم رو بدن عوارض بده.چون زیاد میگن عوارض داره(بدن جوش میزنه،موهای سر ریخته میشه،هورمون ها قاطی میشه)میخوام بدونم اینا عوارض دارن؟؟چه مکملی استفاده کنم بهتره؟؟ممنون میشم راهنمایی کنین منو.

 237. سلام و خسته نباشید بابت سایت خوبتون.
  میخواستم ببینم میتونم گینر و bcaa رو هم زمان مصرف کنم؟
  و اینکه زمان مصرفش چجوری باشه بهتره ؟
  با سپاس و تشکر فراوان

  1. سلام ایرادی نداره ! بستگی به اناتومی بدنت و قد و وزنت داره

 238. با سلام و عرضه خسته نباشید،من یک کراتین پلاتینوم شرکت ماسل تک و یک آمینو ۲۲۲۲ و یک پروتئین وی رو میخوام مصرف کنم ممنون میشم طریقه و زمانهایه مصرفه اینها رو باهم در یک روز بهم بگید ،که چه ساعاتی کدوم رو بخورم که ترکیبه خوبی از آب دربیاد،با تشکر فراوان

  1. سلام از کسی که تهیه کردید باید راهنمایی بگیرید بدن شمارو دیده و کامل میتونه راهنمایی کنه

 239. سلام و خسته نباشید
  حدود ۶ ماه هست که بدنسازی کار می کنم قد ۱۷۸ وزن ۷۴ و سن ۲۶ سال.
  الان دوره پروتین و گلوتامین و کراتین برداشتم
  ۱- طریقه مصرف مکمل ها چطور باشه ؟
  ۲- هفته ای ۶ جلسه کار کنم یا کمتر؟
  ۳- این سه تا مکمل با هم چطور جواب میدن؟
  ۴- و بعد از دوره چقدر جواب میگیرم و چقدر بعد از دوره بدن افت میکنه؟

  1. سلام مکمل دوره محسوب نمیشه
   ۱ طریقه مصرف از مربیت که بدنت رو دیده و آشنایی داره باید بپرسی
   ۲- معمولا ۴ روز نهایت ۵ روز کافیه
   ۳ بستگی به تغذیه و تمرین و استراحتت داره
   ۴ قرار نیست معجزه کنه یا کلی تغییر ایجاد کنه توان عضله رو بالاتر میبره و بهت کمی حجم و وزن میده اونم در صورتی که اون نکات که گفتم انجاک بدی و مکملات تقلبی نباشن

 240. سلام…از سایت پر باره تون واقعا تشکر میکنم من سه ماه دارم کار میکنم، تغییر های چشم گیری هم داشتم الان باتوجه با شرایط میخوام مکمل بردارم، وزنم ۸۷…قدم ۱۷۸…درسته اضافه وزن دارم ولی بیشتر در ناحیه شکم و پام جمع شده، بنظر شما چه دوره ای مناسبه منه، از چه چربی سوزی استفاده کنم بهتره؟ و چه پروتئینی کمکم میکنه؟ممنونم اگه جوابم رو بدید

  1. سلام خواهش میکنم
   رژیم غذایی رو باید رعایت کنی نیازی به چربی سوز نیست از مکمل هایی مثل آمینو و بی سی ای و آرژنین و گلوتامین و پروتین وی میتونی استفاده کنی !

 241. سلام خوبین خسته نباشید من یه سوال دارم واقعا دیگه گیج شدم سوال من اینه من تا یک سال پیش ۱۰۰ کیلو بودم با قد ۱۶۵ ۲۱ ساله تو این یک سال من وزنمو با هیچی نخوردن به ۶۸ رسوندم ولی بدنم مثل بادکنکی که باد می کنی بعد خالیش می کنی حالت پوست پوست شده دقیقا ناحیه شکم و پهلوی من این جوری شده همش پوست اظافه است دوباره شروع کردم به ورزش و یه چندتا دارو
  اینا گرفتم که اسماشونم ایناlس (bcaa pro 4200 – l-carnitine 500mg – thermo prolean – و celnbuterol
  دقیقا ناحیه سینه و اینا استخونی شده و ناحیه شکم و پهلو مثل پیرمرد ۹۰ سالس می خواستم بدونم ایا این دارو ها که بهم گفتن منو به هدف که اندامی ورزیده و خوش تراش است می رسنه ؟ و اینکه اینها باید با برنامه غدای مناسب مصرف شه ؟
  ترو خدا کمکم کنید من باید به هدفم برسم

 242. خب اگه پروتئین بخورم وزنم میره بالا یعنی؟

  1. پزوتین چه ربطی به وزن داره؟ سی ال ای هم میتونی بخوری

 243. Cla بخورم خوبه؟

 244. سلام خوبین خسته نباشید من یه چند تا سوال دارم من یک سال پیش چاق بودم وزنم ۱۰۰ کیلو بود با قد ۱۶۵ الان ۲۱ سال سن دارم و با هیچی نخودن لاغر کردم و وزنمو به ۶۸ رسوندم و مشکلی که بوجود امده اینه این ناحیه شکم و پهلو شل و حالت افتادگی دارد به عنوان مثال سینه و دست ها استخونی خیلی لاغر ولی ناحیه شکم و پهلو مثل پبرمرد ۹۰ سالس الان بعد از مدتی دوباره شروع به ورزش کردم و مربی باشگاهی که میروم این دارو ها رو دادن
  ( bcaa pro 4200 – thermo prolean – l-carnitine 500mg – و clenbuterol )
  می خواستم بدونم ایا این قرص ها منو به هدفم که اندامی ورزیده و خوش تراش است میرساند ؟
  منی که تمام عضلاتم تحلیل رفته ایا این ها عضله سازی می کند ؟
  ایا مصرف این دارو ها باید با برنامه غذای باشد ؟
  ممنون میشم راهنمایم کنید من واقعا انگیزه دارم می خوام به هدفم برسم کمکم کنید ممنون میشم 🙂

  1. رژیم و کاهش وزن به معنی هیچی نخوردن و ضعف کردن نیستش باید تغذیه اصولی داشته باشی تا به این مشکلات نخوری
   در مورد دارو و مکمل ها شما رفتی اجناس گرفتی بعدش دنبال سوال نباید باشی این ۴ تا هم معجزه نمیکنند کمی کمک بهت میکنند

 245. پس من چی کار کنم بابت همین ۴ قلم جنس کلی هزینه کردم به من گفتن ۳ ماه با تمریناتت اوکی میشه 🙁
  فکر کنم اخر باید برم زیر تیغ جراجی
  البته اینم بگم چون جوسم ریزه میزست او ناحیه که عرض کردم زیاد نیست جمو جوره ولی تو ذوغ خور ه

 246. salam va khaste nabashi duste aziz
  mikhastam bedonam gainer gain up khob hast?
  va inke masrefesh ba glutamin moshkeli nadare?

  1. سلام اگه تقلب نباشه بله با گلوتامین هم مشکلی نداره

 247. با سلام.
  ۲ سوال داشتم. ممنون میشم پاسخ دهید.
  ۱- با چه مکملی میتونم وزنم رو از ۸۰ کیلو برسونم به ۱۰۰ کیلو؟
  ۲- آیا مصرف همزمان کراتین و گلوتامین، بدلیل اختال در جذب توصیه نمیشه؟
  سپاس

  1. سلام
   ۱ روزی ۶ تا ۸ وعده غذایی پر کالری نیازه
   ۲ چند دقیقه فاصله بین این ها باید باشه

 248. هر چند گینر خودش داری کربو هم هست اما مربی بدنسازی برای افزایش وزن بیشتر بهم گفته: یه بسته گینر و یه بسته کربو رو با هم میکس کرده و استفاده کن. دلیلش هم این بود که باید میزان کربوی مصرفی بیشتر باشد. آیا درست گفته؟ مرد ۳۳ ساله. لاغنر اندام. دارای بازوان نی قلیونی. ممنون

 249. من ۴ مکمل دارم. گینر، کراتین، گلوتامین و BCAA. لطفا بگید که چطور باید مصرف کنم؟ بطوریکه مُخل یکدیگر نباشند. با تشکر

  1. از مربی خودتون باید بپرسید

 250. سلام و با تشکر از سایت عالی شما
  ۱٫یه ورزشکار اماتور که تازه بدنسازیو شروع میکنه از چه زمانی میتونه مکمل مصرف کنه(چندماه بعد از شروع)؟؟
  ۲٫برای افرادی مثل من چه مکملیو باید مصرف کنه؟؟
  ممنون میشم اگه پاسخ بدین

  1. سلام مکمل زمان خاص نداره از روز اول هم میتونید چون کامل کننده غذاهای شما هستند
   برای افرادی مثل شما که هیچ مشخصاتی ازتون ندارم و هدفتون نمیدونم پس نظری هم نمیتونم بدم

   1. من ۲۲ سالمه تیپ بدنیم اکتومورف قد ۱۸۴ وزن ۶۰

    1. کراتین
     گلوتامین
     آرژنین
     گینر

 251. سلام و با تشکر از شما
  میشه لطف کنید و بهترین نحوه مصرف ال ار‍ژنین و وی پروتئین با هم رو بهمون بگید
  سپاس

  1. سلام پروتین وی یکی صبح یکی بعد تمرین آرژنین ۲تا قبل تمرین ۲ تا قبل خواب

 252. سلام‌استاد عزیز. من از گینر یونیورسال، او ان، و بیست استفاده کردم ولی متاسفانه وزنم خیلی بالا نرفته. از داروخانه خریدم با هولوگرام وزارت بهداشت. قدم یک و نود و وزنم هشتادو دو. دستورتون چیه قربان؟ سپاس

  1. سلام
   اول تغذیه با کالری مناسب
   دوم تغذیه
   سوم تغذیه
   مکمل تنهایی کار خاص نمیکنه باید روزی ۷ وعده غذا با کالری نسبت بالا مصرف کنید

 253. با سلام
  با مصرف کردن گلوتامین وBCaaو پروتئین وی و کراتین و رعایت کردن رژیم غذایی میشه عضلات رو حجیم و تفکیک شده کرد؟؟
  قد۱۷۵ وزن ۸۰

  1. کراتین برای تفکیک نیست
   برای تفکیک باید رژیم غذایی مناسب و تمرینات مخصوص و هوازی داشته باشی در ضمن باید چگالی عضلانی هم داشته باشید سابقه تمرین کوتاه نباید باشه در کنار اینها مکمل مورد مصرف قرار میگیره

 254. سلام، چند روزی هست که بدنسازی رو شروع کردم ۵ کیلو اضافه وزن دارم که بیشترش توی شکممه و اندامم شله، میشه بفرمایید برای چربی سوزی و عضله سازی همزمان از چه مکملهایی استفاده کنم که زودتر جواب بگیرم .

  1. شما برای کاهش ۵ کیلو رژیم باید بگیرید و هوازی کار کنید اول بسم الله دنبال مکمل باشید و فکر کنید با مکمل مشکل حل میشه اشتباهه !

 255. سلام.
  میخوام افزایش وزن داشته باشم. هدفم از بدنسازی هیکل آنچنانی و مسابقه نیست. فقط میخوام تا ۱۵ کیلو چاق تر بشم تا پُرتر و چهار شانه تر بنظر بیام همین. من هفته ای ۶ شب بدنسازی کار میکنم.
  بهم مکمل On Serious Mass پیشنهاد شده. بنظرتون چطوره؟ همین کافیه برام؟ آیا نیاز به گلوتامین، کراتین، BCAA و . . . دارم؟ مرد ۳۴ ساله لاغر اندام. داری بازوان نی قلیونی و استهپخوان بندی بسیار ریز.
  لطفا راهنمایی کنید. بنده بدلیل زندگی در روستا از داشتن مربی با سواد محرومم.
  ممنون

  1. مصطفی