ناصر پور علی فرد : روش مسابقات انتخابی تغییر می کند

ناصر پور علی فرد : روش مسابقات انتخابی تغییر می کند

- in اخبار روز پرورش اندام
937
۰
naser-poor-ali-fard

naser-poor-ali-fard

تک اندام ناصر پورعلی‌فرد در گفت‌وگویی که با ایرنا انجام داده به مسائل مختلفی درباره پرورش‌اندام و رشته‌های زیر مجموعه این فدراسیون پرداخته است. بخش‌هایی از حرف‌های رییس فدراسیون پرورش‌اندام را در ادامه می‌خوانید:

– میزبانی ایران در مسابقات پرورش‌اندام قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۵ تقریبا قطعی است و بهمن ماه امسال، رافائل رییس فدراسیون بین المللی پرورش‌اندام به همراه هیاتی برای بازدید از امکانات میزبانی به ایران سفر خواهد کرد. در صورت تایید نهایی، احتمالا مسابقات پرورش‌اندام قهرمانی سال ۲۰۱۵ جهان آبان ماه سال آینده در ایران برگزار می‌شود.


– مسابقات قوی‌ترین مردان جهان را نیز برگزار خواهیم کرد. برگزاری این رقابت‌ها در دو وزن منفی و مثبت ۱۰۵ کیلوگرم حتمی است. در سال‌های گذشته میزبان مسابقات قهرمانی جهان این رشته نیز بودیم واز تجربه لازم برای برگزاری برخورداریم. رایزنی‌های لازم انجام شده است تا دوباره مسابقات منتخبان جهان با شرایطی که به توافق خواهیم رسید، در ایران برگزار شود.
– خوشبختانه جامعه ورزش پرورش‌اندام و بدنسازی ایران رویکرد علمی وآکادمیک پیدا کرده است. اکثر قهرمانان این رشته ورزشی در مراکز علمی در حال تحصیل هستند. اولویت فدراسیون نیز جوانگرایی و حضور قهرمانان تحصیل کرده در تیم‌های ملی است. البته برای رسیدن به این اهداف با چالش‌هایی نیز روبرو هستیم و انتظارات از این رشته ورزشی سلیقه‌ای است اما افرادی که به همکاری دعوت می‌شوند، موظف هستند براساس قوانین انجام وظیفه کنند. بنابراین اگر برای همکاری با آنان مدارک و مواردی را درخواست می‌کنیم، سلیقه‌ای نیست بلکه براساس دستورالعمل‌های ابلاغی است.
آرامش جامعه بدنسازی و پرورش‌اندام هدف نهایی است که با صبر و شکیبایی و مشارکت در کارها دست یافتنی است.
– به خواست جامعه ورزش بدنسازی دوباره در انتخابات فدراسیون شرکت کردم و با رای آنان نیز انتخاب شدم. در مدتی که با این فدراسیون همکاری نداشتم، متاسفانه برخی کارها از سیستم اداری به سلیقه‌ای تبدیل شده بود. تلاش می‌کنیم انجام این موارد به روال اداری و با در نظر گرفتن قوانین و مقررات برگردد. این تغییرات زمان بر است چون تفکراتی با سلیقه‌ای انجام شدن آنها عجین شده است.
– در رشته پاورلیفتینگ چهار استان درخواست میزبانی مسابقات قهرمانی کشور را دارند که کمیته مربوطه درباره آن تصمیم‌گیری خواهدکرد. مسابقات مچ‌اندازی و قوی‌ترین مردان ایران را نیز پیش رو داریم، اما هنوز استان میزبان مشخص نشده است.
– من خودم کارمند وزارت ورزش و جوانان هستم و با تنگناهای مالی این نهاد ورزشی کاملا آشنا هستم. اطمینان دارم که بودجه‌ای که وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک برای این فدراسیون در نظر گرفته‌اند، با رعایت عدالت است. اما باید خودمان تلاش کنیم و زیاد وابسته به بودجه وزارت ورزش نباشیم. حمایت کنندگانی وجود دارند که در تعامل با آنان هستیم در مجموع تا کنون زیاد با مشکلات مالی روبرو نبودیم.
– از سال آینده مسابقات انتخابی تیم ملی تغییر خواهدکرد. در حال حاضر مسابقات دهه فجر، انتخابی تیم ملی است. اما با توجه به اینکه مسابقات برون‌مرزی از خردادماه آغاز می‌شود این روش انتخاب به ورزشکاران آسیب می‌رساند زیرا آنان باید از مهرماه برای رقابت‌های انتخابی و سپس برای مسابقات برون مرزی رژیم خود را آغاز کنند که ورزشکاران در این مدت با مشکلاتی روبرو می‌شوند. در جلسه هیات رییسه این موضوع در دست بررسی است و احتمالاً مسابقات انتخابی آزاد خواهیم داشت تا این مشکل نیز برطرف شود.

هرگونه استفاده از مطالب و تصاویر سایت تنها با اجازه کتبی از مدیر سایت مجاز می باشد.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

بیشتر بخوانید

۱۰ اشتباه در تمرینات بدنسازی بانوان

دلایل خوبی‌ برای توجه مردم به مجلات فیتنس