تغذیه

آناناس بهترین میوه برای تجدید قوای بدنی

http://www.rahkar.ir/upload/image/%D8%A2%D9%86%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%B3.jpg

از آن جایی که نمی توان از روی حالت ظاهری در مورد درون میوه های تصمیم گیری کرد باید نکاتی نیز در مورد آناناس برای شما بیاوریم. یکی دیگر از نکاتی که باید در مورد این میوه در ذهن داشته باشید نحوه خرید آن است که برای انتخاب بهترین و سالم ترین آناناس باید نکاتی را بدانید.

محققان در بررسی هایی که روی این میوه انجام داده اند به این نتیجه رسیدند که ماده ای در آناناس وجود دارد که مانع از رشد سلول های سرطانی در بدن می شود. این ماده می تواند تا 30 درصد سرعت رشد آن ها را کاهش دهد.

آناناس بهترین میوه برای تجدید قوای بدنی و تنظیم سیستم های آن است. پزشکان همیشه توصیه می کنند تا افرادی که دچار آسیب های مختلف و جراحت های خاصی شده اند از آناناس استفاده کنند.


آناناس سرشار از منیزیم است که از جمله مهمترین مواد معدنی برای ساخت  آنزیم های بدن هستند. منیزیم همچنین می تواند انرِی روزانه بدن شما را برای انجام فعالیت های مختلف تامین کند.

ویتامین ث یکی دیگر از مواد مغذی است که می توانید در آناناس آن را پیدا کنید. همچنین این میوه سرشار از آنتی اکسیدان هایی است که می توانند از بروز بیماری های مختلف سلول بدن شما جلوگیری کنند.

بسیاری از متخصصین به این نکته اشاره می کنند که آب آناناس می تواند بهترین درمانگر بیماری های گلو باشد و همچنین عفونت های آن را بهبود می بخشد.
نکات خرید آناناس

خواص آنانانس زمانی می توانند برای شما حداکثر باشند که تازه ترین و بهترین آن ها را انتخاب کرده باشد.  در هنگام خرید دقت داشته باشید که وزن میوه باید با توجه با اندازه آن متناسب باشد. معمولا آناناس های سنگین بهترین و تازه ترین آن ها هستند.

دقت داشته باشید که بر روی بدن میوه هیچ لک یا زدگی وجود نداشته باشد. همچنین بوی آن نیز باید تازه و بدون حتی ذره ای بوی بد باشد. شکل همه آناناس ها مشابه هم است اگر دید میوه ای کمی تغییر چهره داده است آن را خریداری نکنید.

نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید برگ های میوه است. برگ های آناناس باید سبز و بدون کرم خوردگی باشند. همچنین برگ های یک آناناس تازه را نمی توان به راحتی از آن جدا کرد.

2 نظر در “آناناس بهترین میوه برای تجدید قوای بدنی

  1. عارف گفت:

    سلام. اگر آناناس را به صورت کنسروی از بازار خریداری بکنیم بازهم آن خواص را دارد؟ ممنون از سایت بی نظیرتون.

    1. mostafa گفت:

      خواص رو داره ولی خب مواد افزودنی و قند و … بهش اضافه میکنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *