پزشكي ورزشي, حرکات تمرینی, درمان بیماری

آکوا اسپینینگ چیست ؟

http://www.up.iranjoman.com/images/c8tim8ypay4pr71ot4gg.jpg

آکوا اسپینینگ دستگاه حرفه ای دوچرخه در آب یک ماشین ویژه است که به فرد این امکان را می دهد از تمامی امتیازات ورزش در آب بدون تحمل فشارهای نامطلوب بر روی مفاصل استفاده کند . این نوع ماشین به نوعی طراحی شده است که حداکثر رضایت ورزش فرد استفاده کننده را درون آب جلب می کند . این دستگاه می تواند نسبت به نوع خواسته فرد اعم از : کم کردن وزن ، سلامتی وضعیت جسمی ، تمرینات حرفه ای و یا برای بهبودی وضعیت جسمی با یک برنامه ورزشی مشخص به استفاده کننده کمک به سزایی برساند .استفاده از این نوع دوچرخه در آب نه تنها تمامی فواید دوچرخه در خشکی را در بر می گیرد بلکه فواید استفاده از آب برای خنثی کردن حداکثر فشار نامطلوب و شادابی را نیز به همراه دارد فواید آکوا اسپینینگ – خنثی کردن فشار نامطلوب بر روی مفاصل زانو و کمر درون آب – کاهش ضربان قلب بین 10 تا 15 بار در دقیقه در مقایسه با دوچرخه سواری در خشکی – به دلیل کاهش دمای بدن درون آب و ماساژ نرم توسط مو ج های درون آب ماهیچه ها اسید لاکتیک کمتری ترشح می کنند – کاهش وزن محسوس – افزایش استقامت ماهیچه ها – افزایش استقامت استخوان ها – افزایش چرخش خون و کاهش فشار خون – کاهش استرس و راحتی بیشتر در هنگام خواب – کاهش حس بد عرق کردن در هنگام تمرین هوازی درون آب – کاهش کوفیتگی و خستگی – آرامش دهنده ماهیجه ها و کاهش دهنده درد های ماهیچه ای(spasm) – افزایش بالانس در بدن – از بین بردن چربی های بالای ران(Cello lite) – سوزاندن *800 کالری در یک ساعت به کمک فشار 12 درصدی آب .

فواید آکوا اسپینینگ

– خنثی کردن فشار نامطلوب بر روی مفاصل زانو و کمر درون آب
– کاهش ضربان قلب بین 10 تا 15 بار در دقیقه در مقایسه با دوچرخه سواری در خشکی
– به دلیل کاهش دمای بدن درون آب و ماساژ نرم توسط مو ج های درون آب ماهیچه ها اسید لاکتیک کمتری ترشح می کنند
– کاهش وزن محسوس
– افزایش استقامت ماهیچه ها
– افزایش استقامت استخوان ها
– افزایش چرخش خون و کاهش فشار خون
– کاهش استرس و راحتی بیشتر در هنگام خواب
– کاهش حس بد عرق کردن در هنگام تمرین هوازی درون آب
– کاهش کوفیتگی و خستگی
– آرامش دهنده ماهیجه ها و کاهش دهنده درد های ماهیچه ای(spasm)
– افزایش بالانس در بدن
– از بین بردن چربی های بالای ران(Cello lite)
– سوزاندن *800 کالری در یک ساعت به کمک فشار 12 درصدی آب .

3 نظر در “آکوا اسپینینگ چیست ؟

 1. یاری گفت:

  سلام؛خواستم بدونم دوره مربیگی اکوا اسپینینگ کجا میتونم بگذرونم و چه شرایطی داره؟ایا داشتن کارت مربیگری شنا و غریق نجات اجباری هست؟

  1. mostafa گفت:

   اطلاع دقیقی ندارم ولی میتونید با فدراسیون مربوطه که احتمال زیاد فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام تماس بگیرید شماره رو 118 بگیرید

 2. نسیم گفت:

  salam koja kelasesho daran?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *