مصاحبه ها

احسان امیری: بدنسازی باید در راستای سلامت باشد

در سال های فعالیتم در رسانه های مختلف، بارها به این نتیجه رسیده ام که بیشترین افراد تاثیر گذار، آنهایی هستند که بدون حاشیه فعالیت می کنند. مصداق این موضوع هفیته پیش و زمانی که در یکی از باشگاه های شهرک محلاتی واقع در اتوبان ارتش حضور داشتم برایم اتفاق افیتاد. یکی از مربیان جوان این باشگاه به نام احسان امیری، با اشتیاق فراوان برای ورزشکاران جوان وقت و انرژی می گذاشت. زمانی که با او وارد گفیت و گو شدم، متوجه شدم او ید طولایی در ورزش دارد و بیش از 26 سال است که به طور مداوم در رشته های مختلف ورزشی صاحب عنوان قهرمانی شده و موفق شده مدارک مختلف علمی و مربی گری دریافیت کند. خالی از لطف نیست که در ادامه بخشی از گفیت و گویی را که با این مربی 37 سال انجام داده ایم را بخوانید:
ورزش را در ابتدا با شنا و در سطح آموزشگاه های تهران شروع کردم و چندی بعد موفق شدم در تیم بانک ملی قهرمان شوم. مدتی بعد در مسابقات آمادگی جسمانی آموزشگاه های استان تهران شروع به فعالیت کردم و صاحب مدال برنز شدم. همچنین در رشته دو میدانی نیز فعالیت کرده و در این رشته نیز مدال برنز کسب کرده ام. با علاقه ای که به ورزش های رزمی داشتم، وارد رشته تکواندو شدم و در این رشته پرطرفدار تا دریافیت کمربند سبز پیش رفیتم. از سال 1375 کشتی را شروع کردم و حتی به مسابقات آموزشگاه ها نیز دعوت شدم. بعد از 10 سال فعالیت در کشتی، این ورزش را رها کردم و به بدنسازی که همیشه یکی از علایقم بود رو آوردم. از سال 1383 زیر نظر استاد یزدان راد به طور حرفه ای این ورزش را استارت زدم و بعد از همکاری با چند مربی دیگر، بار دیگر زیر نظر یزدان راد، با جدیت به راهم ادامه دادم.
امیری درباره فعالیتش در بدنسازی گفیت: در ابتدا قصد داشتم تا در مسابقات شرکت کنم و اتفاقا برای رسیدن به این هدف نیز در حال آماده سازی بودم که متاسفانه دقیقا چند روز مانده به مسابقه، خبر فوت مادربزرگم من را از شرکت در مسابقات منصرف کرد. بنابراین تصمیم گرفیتم تا بدنسازی با به طور علمی دنبال کنم و در همین راستا در کلاس های مربی گری و سمینار های مختلف شرکت کرده ام و در تمامی آنها نیز موفق ظاهر شدم. عناوینی چون مدرک مربی گری درجه 3 پرورش اندام از فدراسیون بدنسازی و پرورش ادام جمهوری اسلامی ایران، مدرک مربی گری درجه یک آسیایی، مدرک بین المللی درجه دو IPSA از ایالت متحده را در کارنامه ام دارم. همچنین در زمینه برنامه نویسی، تغذیه و آسیب شناسی، تی آر ایکس و مربی گری سایر رشته های ورزشی نیز دارای مدارک رسمی مختلف می باشم.
امیری در پایان گفیت: در حال حاضر در چند باشگاه مختلف در سطح تهران مشغول به کار مربی گری و البته حرفه مورد علاقه ام یعنی استعداد یابی و شاگرد پروری هستم. همچنین در زمينه بدنسازيِ ساير رشته ها مثل كاراته، فوتبال، جودو، كشتي و بيليارد با فدراسيون ها و هيئت ها همكاري دارم. هدفم در ورزش و به ویژه بدنسازی این است که روزی این ورزش مادر را به سمت سالم سازی و مسابقات نچرال سوق بدهم و به جوانان ماهیت واقعی ورزش را نشان دهم. در پایان از مادرم، برادرم، همسرم، استاد یزدان راد و احسان رمضانی و تمامی اساتیدی و دوستانی که در این راه به من کمک می کنند کمال تشکر و قدردانی را به جا می آورم.

1 نظر در “احسان امیری: بدنسازی باید در راستای سلامت باشد

  1. بهروز عابدین زاده گفت:

    بسیار عالی آقای امیری از استادان بسیار مشهور استان تهران هستند من حدود ۲ سال شاگرد ایشان بودم و پیشرفیتهای چشمگیری داشتم .با تشکر از ایشان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *