مقالات ورزشی

اسکات ددلیفیت و پرس سینه محرکی برای افزایش ترشح تستوسترون در بدن

تک اندام : ۳ حرکت در تمرینات با وزنه وجود دارد که سنگین ترین حرکات با وزنه به حساب می آید و به علت سنگینی آن است که ترشح طبیعی هورمون تستوسترون طبیعی به وجود می آید.

همانطوری که می دانید هورمون تستوسترون باعث افزایش حجم و قدرت عضلات می شود.


حرکات عبارتند از اسکات1 3 حرکت برای افزایش ترشح طبیعی هورمون تستوسترون exercise gym تستوسترون چیست؟،تستوسترون مفید است؟، 3 حرکت در تمرینات با وزنه، اسکوات هالتر ،اسکوات هالتر، ددلیفیت، پرس سینه هالتر، کفش ورزشی مناسب، ددلیفیت ، ستون فقرات، پرس سینه هالتر، قبل از شروع عضلات خود را کاملا گرم 3 حرکت برای افزایش ترشح طبیعی، هورمون تستوسترون، اسکوات، هالتر ددلیفیت ،پرس سینه هالتر ت هالتر، ددلیفیت، پرس سینه هالتر که در ورزش پاورلیفیتینگ مجموعه رکورد این ۳ حرکت نتیجه ورزشکار را رقم می زند، البته لازم به توضیح است مبتدیان تا زمانی که عضلات آنها آمادگی لازم را نداشته باشد و تکنیک صحیح حرکت را نیاموخته باشند نباید از حرکات اسکوات هالتر و ددلیفیت استفاده نمایند.

در انجام این حرکت باید از کفش ورزشی مناسب، کشاله بندو کمربند را استفاده نمایید. ابتدا وزنه مناسب را انتخاب نمایید، دستها را طوری از میله هالتر بگیرید که زاویه ساعد و بازوی شما زاویه ۹۰ درجه را تشکیل دهد. سپس تا جایی که ساق و پشت پا شما زاویه ۹۰ درجه را تشکیل دهد پایین می روید. در زمان پایین رفیتن دقت داشته باشید آرنج های شما تا جایی که امکان دارد عمود بر زمین باشد و سینه خود را رو به بالا نگه دارید تا از خم شدن کمر جلوگیری نمایید . پس از آنکه زاویه ۹۰ درجه توسط ساق و پشت پای شما تشکیل شد سپس به آرامی به حالت اول برمی گردید و هنگام برخواستن نفس را تخلیه می نمایید.

در این حرکت هم استفاده از کمربند کفش مناسب و بند لیفیت اجباری است. البته بدون بند لیفیت هم می توان این حرکت را انجام داد ولی ترجیحا برای اینکه بتوانید حرکت را سنگین تر انجام دهید از بند لیفیت استفاده نمایید. سپس با کمک بند لیفیت با دسته میله هالتر را محکم بگیرید ، مقاری زانو ها را خم کنید تا فشار از ستون فقرات کمتر شود سپس تا جایی که کاملا عمود بر زمین شوید میله را بالا می آورید. اشخاصی که دارای ناراحتی روی دیسک های خود هستند باید از انجام این حرکات دوری نماید.پرس سینه با هالتر 3 حرکت برای افزایش ترشح طبیعی هورمون تستوسترون exercise gym تستوسترون چیست؟،تستوسترون مفید است؟، 3 حرکت در تمرینات با وزنه، اسکوات هالتر ،اسکوات هالتر، ددلیفیت، پرس سینه هالتر، کفش ورزشی مناسب، ددلیفیت ، ستون فقرات، پرس سینه هالتر، قبل از شروع عضلات خود را کاملا گرم 3 حرکت برای افزایش ترشح طبیعی، هورمون تستوسترون، اسکوات، هالتر ددلیفیت ،پرس سینه هالتر

تقریبا اکثر افراد حتی مبتدی ها با انجام این حرکت آشنایی دارند. روی میز مسطح می خوابید دست ها را کمی بازتر از عرض شانه می گیرید. سپس میله را تا روی سینه پایی می آورید و بعد به حالت اول برمی گردانید.
دقت داشته باشید در تمامی حرکات باید قبل از شروع عضلات خود را کاملا گرم نمایید تا ضریب آسیب دیدگی به حداقل برسد و برای این که بتوانید هورمون های درون ریز را برای ترشح هورموون تستوسترون تحریک نمایید باید از تکرارهای ۶-۱ تکرار با وزنه های سنگین استفاده نمایید و در کنار آن از تغذیه، استراحت و مکمل مناسب بهره ببرید و سایر عضلات بدن را هم با شدت بالا و وزنه های سنگین تحریک نمایید.-بادی فول

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *