اخبار روز پرورش اندام

الپتیکال در شکل گیری عضلات پا کمک میکند

elliptical-workouts

تک اندام : اگر می‌خواهید روی ماهیچه‌های پایتان کار کنید و از سایش بیش از حد مفاصل جلوگیری کنید، دستگاه الپتیکال به نسبت دوچرخه ثابت انتخاب بهتری است.درست است که سوزاندن کالری بیشتر مستقیما روی عضلات شما تاثیر نمی‌گذارد اما مطمئنا چربی بدن را کاهش می‌دهد و به شما ظاهر عضلانی‌تری می‌بخشد.

دستگاه الپتیکال در مقابل تردمیل

تمرین الپتیکال بیشتر بعنوان یک جایگزین برای تمرین تردمیل استاندارد در نظر گرفیته می‌شود. اگر به آهسته دویدن یا دویدن معمولی عادت دارید، تمرین کردن با یک دستگاه الپتیکال به احتمال زیاد، زانوها و مچ پایتان را آرام می‌کند و به شما این امکان را می‌دهد که بتوانید به مدت طولانی‌تر یا شدت بیشتری، براحتی ورزش کنید.

در غیر اینصورت شما روی همان عضلاتی کار می‌کنید که در هنگام دویدن به آنها فشار می‌آوردید. اگر جهت حرکت الپتیکال را برعکس کنید، می‌توانید به عضله‌ی ساق پا و همسترینگ‌تان، فشار بیشتری بیاورید.

عضلات درگیر

برای آنکه به عضلاتتان به بهترین شکل تمرین دهید، دستگاه الپتیکال را به گونه‌ای تنظیم کنید که با میزان مقاومت بیشتری بدوید یا راه بروید. اگر احساس می‌کنید که پاهایتان در طول حرکت، تکان می‌خورند، یعنی درجه‌ی دستگاه پایین است. برای موثرترین تمرین، گاهی اوقات بررسی کنید که کدام بخش‌های بدنتان، بیشتر احساس خستگی می‌کنند.

در حالت ایده آل، باید بتوانید حرکت بالا و پایین پاها و باسن‌تان را احساس کنید. عضلات شکمتان را درگیر کنید، در طول تمرین باید شانه‌ها به عقب و سر رو به جلو باشد. در بعضی از دستگاه‌های الپتیکال، فواصل دستها در حال نوسان هستند تا بتوانید قسمت بالای بدنتان را در حرکات شرکت دهید.

تمرینات هوازی و تمرینات قدرتی

یک دستگاه الپتیکال، برای ورزش‌های هوازی ایده آل است زیرا به شما امکان می‌دهد که ضربان قلب و تنفس‌تان را بالا ببرید در حالیکه به میزان زیادی کالری می‌سوزانید. با کاهش وزن ناشی از فعالیت‌های هوازی طولانی، پاهای شما بخاطر سوزاندن چربی، شکیل‌تر بنظر می‌رسند.

اگر می‌خواهید توده‌ی عضلانی بسازید، تمرینات هوازی را با تمرینات قدرتی مانند وزنه برداری، ترکیب کنید. تمرینات قدرتی به شما کمک می‌کنند که بطور موثرتری کالری بسوزانید و همچنین نسبت عضله به چربی را افزایش می‌دهند.

شما نمی‌توانید تعیین کنید که کدام قسمت بدنتان، اول چربی بسوزاند اما می‌توانید با استفاده از تمرینات قدرتی، تعیین کنید که اندازه کدام عضلات، افزایش یابد.

مجله تناسب اندام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *