چربی سوز ها

انواع چربی سوزها

1.ترموژنیک ها
این چربی سوزها دو دسته هستند. دسته ی اول روی غده تیروئید اثر گذاشته و باعث افزایش T3وT4و در نهایت افزایش تیروکسین میشوند. افزایش تیروکسین سبب افزایش متابولیسم (سوخت و ساز) می شود. ترموژنیک ها باید زیر نظر پزشک مصرف شود. زیرا در صورت استفاده خودسرانه ممکن است فرد به هیپرتیروئیدیسم (افزایش بیش از حد تیروئید) دچار شود.

دسته دوم ترموژنیک ها از طریق اعمال اثر بر روی عصب سمپاتیک باعث افزایش کاتکولمین ها (اپی نفرین و نور اپی نفرین) که مشتقات آمینی بنزن هستند می شود. از این قبیل می توان به مکمل افدرین که از گیاه افدرا از خانوادۀ افدراسه تهیه شده اشاره کرد. اطلاعاتی از افدرین:حالت جنگ و گریزی دارد،با مصرف آن خون بیشتری به مغز میرسد،سوخت و ساز (مخصوصا کاتابولیسم) را افزایش میدهد،تپش قلب می آورد،چربی سوزی میکند،بر روی گیرنده های بتای قلبی اثر میگذارد.

2. بلوکه کننده ها
این دسته چربی سوز نیستند، ولی مانع جذب چربی در بدن می شوند. به این طریق که سلول چربی را فارگوسیت(دور تا دور سلول چربی را فرا میگیرند و از بین میبرند) می کند تا از طریق بدن جذب نشوند. از بلوکه کننده ها می توان به چیتوسان و گوارانا اشاره کرد. این دو مولکول از جلبک های دریایی ساخته شده اند و جزء بی ضررترین چربی سوزها به حساب می آیند.

جهت مشاوره و دریافیت برنامه با شماره زیر در تماس باشید از طریق تلگرام یا واتساپ
09304144679

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *