مکمل ها

با مکمل های رشد و زمان مصرف و نحوه مصرف آنها آشنا شوید

pre-workout2

امروزه مصرف مکمل های ورزشی به مراتب افزایش یافته,و همینطور گزارش هایی زیادی مبنی بر نحوه مصرف و زمان مصرف این نوع مکمل های ورزشی به دست ما میرسد.

مجله تک اندام قصد دارد در این مطلب در مورد مکمل های ورزشی نگاهی تازه تر و مقاله ای ویژه تر ارائه دهد.هر روز که در باشگاه قدم می‌گذارید به انجام حرکات مختلف برای رسیدن به بدنی بهتر می‌پردازید.هدف شما تعیین شده می‌باشد و هر روز بر تعداد تکرار‌ها و افزایش وزنه تمرکز دارید.شما فردی منظم و سخت کوش هستید که خواهان چیزی کمتر از دستیابی به بهترین نتایج از تمرین و برنامه غذایی خود نیستید.

 

تمام ‌ست‌ها و تکرار‌ها را یادداشت می‌کنید و میزان مصرف پروتئین و کربوهیدرات خود را نیز تحت نظارت دارید.ولی‌ متاسفانه برخی‌ مواقع شما با کاهش سرعت رشد عضلانی یا حتی پس رفت مواجه میشوید.

در این مواقع است که شما به یک برنامه خوب از مصرف مکمل‌ها برای دستیابی دوباره به عضله‌ سازی نیازمند هستید. اما سوال اینجاست که چقدر و چه موقع باید از این مکمل‌ها استفاده کنیم؟

اول از همه اجازه دهید به معرفی‌ مکمل‌های که در این مقاله مد نظر ماست بپردازیم.در این مقاله قصد داریم به زمان مصرف و مقدار مصرف این مکمل‌ها بپردازیم.قابل ذکر است که قبل از شروع شما میبایست با پزشک خود مشورت‌های لازم را داشته باشید.

پروتئین وی

Gold-Standard-Whey

پروتئین وی همیشه جز ثابت برنامه تغذیه یی بدن سازان بوده است.این پروتئین زود هضم،قابل حمل‌و نقل و کارامد می‌باشد.وی پروتئینی مناسب برای افرادی است که خواهان به دست آوردن حجم عضلانی خالص هستند.

پودر‌های پروتئینی در کل برای زمانی‌ که شما وقت تصحیح یک وعده غذایی یا زمان درست کردن یک استیک یا سینه مرغ دیگر را ندارید بسیار مفید هستند.استفاده از پروتئین وی یک راه مناسب و راحت برای تغذیه کافی‌ عضلات و رشد عضلانی می‌باشد.

بر اساس زمان و مقدار مصرف پروتئین وی بیشترین تاثیر را هنگامی دارد که مطابق برنامه زیر مصرف شود: نکته: اکثر دوز‌های مصرفی اشاره شده بر اساس بدن سازانی با وزن حدود ۲۰۰ پوند می‌باشد.

۲۰ گرم بلافاصله بعد از برخواستن از خواب در صبح:

در این حالت بدن شما برای مدت هشت ساعت یا بیشتر به دور از مواد مغذی بوده است.پس امری ضروری می‌باشد که شما بلافاصله بعد از برخواستن از خواب یک نوشیدنی‌ پروتئینی مصرف نمایید.این کار باعث پایان حالت کاتابولیک در بدن شده و دوباره فرایند عضله‌ سازی از سر گرفته میشود.

۲۰ گرم قبل از تمرین:

این زمانی‌ است که شما دوباره باید میزان امینو اسید درون رگ‌های خونی خود را افزایش دهید.استفاده از پروتئین وی قبل از تمرین این اطمینان را به شما میدهد که در طول تمرین ماهیچه‌های شما همیشه در معرض جریان ثابتی از پروتئین‌ها قرار بگیرند.در این صورت فرایند باز سازی ماهیچه‌ها سریعتر صورت می‌گیرد.

۴۰ گرم بعد از تمرین:

بعد از تمرین زمان بسیار مناسبی می‌باشد که شما به مصرف یک پروتئین زود هضم مثل وی در کنار ۸۰ گرم کربوهیدرات ساده بپردازید.استفاده از این مواد در کمتر ۳۰ دقیقه همراه موادی که باعث افزایش سطح انسولین میشوند باعث میشود که با جریان امینو اسید‌ها و گلوکز به درون ماهیچه‌ها سنتز پروتئین افزایش یابد.

کراتین :

Creatine

یکی‌ دیگر از مکمل‌های شناخته شده و تاثیر گذار کراتین می‌باشد.وقتی‌ که کراتین در ماهیچه‌ها به کراتین فسفات تبدیل میشود انرژی لازم جهت انقباض ماهیچه‌ها را در طول تمرین فراهم می‌کند.استفاده از کراتین سبب میشود میزان آن‌ در بدن به بالاترین حد برسد.به علاوه کراتین با افزایش جریان آب به درون سلول‌های ماهیچه ای باعث تشکیل یک محیط آنابولیک برای سنتز پروتئین میشود.

۳-۵ گرم قبل از تمرین:

استفاده این مقدار کراتین همراه میزان متوسطی از کربوهیدرات‌های پیچیده و ۲۰ گرم پروتئین وی این تضمین را برای صعود به مراحل بالاتر به شما خواهد داد.

۳-۵ گرم بعد از تمرین:

مخلوط ۳-۵ گرم کراتین همراه ۴۰ گرم پروتئین وی و ۸۰ گرم کربوهیدرات ساده سبب تولید یک نوشیدنی‌ عضله‌ ساز قوی خواهد شد.این نوشیدنی باید در طول ۳۰ دقیقه بعد از تمرین مصرف گردد.بعد از تمرین بدن شما به شدت خواهان دریافت مواد مغذی می‌باشد.واکنش انسولین به کربوهیدرات‌های ساده نیز سبب میشود که کراتین به طور کامل در ماهیچه‌ها قرار بگیرد.

پروتئین کازئین :

top-10-add-these-supplements-to-your-daily-to-do-list-and-grow-like-never-before-06

کازئین نیز یکی‌ دیگر از منابع مناسب پروتئین می‌باشد.کازئین پروتئینی دیر هضم می‌باشد.به همین دلیل هضم و آزاد سازی آن‌ در رگ‌های خونی در یک مقیاس ثابت در مدت زمانی‌ طولانی‌تر صورت می‌گیرد.در حالی‌ که از پروتئین وی برای جذب سریع آن‌ استفاده میشود،

کازئین با خاصیت دیر هضم بودن آن‌ میتواند در زمان‌هایی که پروتئین به مدت طولانی‌ به بدن نمیرسد یا در میان وعده‌های غذایی مصرف گردد.

۲۰ گرم بعد از تمرین: در کنار سایر مکمل‌هایی که برای مصرف بعد از تمرین گفتیم ۲۰ گرم از این پروتئین نیز استفاده کنید.از پروتئین وی برای تغذیه سریع و فوری ماهیچه‌ها  استفاده میشود  در صورتی‌  که کازئین وقتی‌ وی به طور کامل هضم شد ولی‌ هنوز بدن  برای ریکاوری نیاز به امینو اسید  دارد استفاده  میشود. منبع سایت ادکوان این پروتئین همچنین باعث سیری شما تا زمان مصرف وعده کامل غذایی بعد از تمرین شما میشود.

۲۰ گرم در میانه خواب شبانه: به دلیل اینکه کازئین دیر هضم است میتوانید از این مزیت در هنگام خواب استفاده کنید و پروتئین مورد نیاز بدن در طول خواب را تامین نمایید.در هنگام خواب به دلیل اینکه مواد مغذی به بدن نمیرسد بدن در حالت کاتابولیک قرار می‌گیرد.مصرف یک نوشیدنی‌ حاوی کازئین سه تا چهار ساعت بعد از خواب میتواند این تضمین را به شما دهد که بدن در حالت خواب نیز به عضله‌ سازی خود ادامه خواهد داد.برای اینکار شاید مجبور باشید که ساعت خود را تنظیم کرده تا از خواب بیدار شوید.ولی‌ بدانید که اینکار ارزشش را دارد.

گلوتامین :

gaspari_glutamine_1

اگرچه تاثیر گذاری این مکمل به اندازه کراتین نمی‌باشد ولی‌ باز هم مزایای قابل توجهی‌ دارد.گلوتامین به عنوان یکی‌ از امینو اسید‌های فراوان درون بدن باعث کمک در ریکاوری عضلات از طریق رساندن گلیکوژن به سلول‌های ماهیچه ای بعد از تمرین، تقویت سطح هورمون رشد درون بدن و حفظ عملکرد سیستم ایمنی بدن برای حفظ سلامتی‌ میشود.گلوتامین همچنین باعث تاخیر در خستگی‌ شده که به واسطه‌ این امر شما میتوانید تمرین خود را با شدت بیشتر و در زمان طولانی‌تری انجام دهید.منبع سایت ادکوان دستگاه گوارش انسان برای عملکرد مناسب خود نیازمند گلوتامین به مقدار زیادی می‌باشد که این مقدار را از بافت‌های ماهیچه‌ای به دست میاورد.پس مصرف گلوتامین میتواند مفید باشد.

۷-۱۰ گرم بلافاصله بعد از برخواستن از خواب صبحگاهی:

این میزان را باید همراه پروتئین وی که در بالا ذکر کردیم مصرف نمایید.این ماده نیز به سرعت جذب شده و بدن را از حالت کاتابولیک خارج می‌کند.

۷-۱۰ گرم قبل از تمرین:

این مقدار باعث میشود شما با شدت بالا برای مدت طولانی‌تری به تمرین بپردازید.

۷-۱۰ گرم بعد از تمرین:

مصرف این مقدار بعد از تمرین باعث جذب بیشتر گلیکوژن و زودتر شروع شدن فرایند ریکاوری میشود که نتیجه آن‌ قرار گرفتن بدن در وضعیت آنابولیک می‌باشد.

۷-۱۰ گرم ۳۰-۶۰ دقیقه قبل از خواب:

این موقع نیز یک فرصت مناسب برای حفظ عضلاتی است که به سختی به دست آوردید.مصرف این مقدار همراه با کازیین در موقع خواب باعث عدم به وجود آمدن وضعیت کاتابولیسم در بدن خواهد شد.

امینو اسید های شاخه دار :

BCAA-12

امینو اسید‌های شاخه دار برای سوخت رسانی به بدن هنگام تمرینات پر شدت جهت حفاظت از عضلاتی که تا کنون به دست آمده مصرف میگردد.در بقیه موارد این امینو اسید‌ها باعث تحریک سنتز پروتئین و همچنین دفع کردن هورمون کاتابولیک یعنی‌ کورتیزول میشوند.

۵-۱۰ گرم بلافاصله بعد از برخواستن از خواب صبحگاهی:

آمینو اسید‌های شاخه دار نیز دیگر سلاح شما برای دوری از قرار گرفتن در وضعیت کاتابولیک می‌باشد.بدن شما همچنان که پروتئین وی و گلوتامین جذب ماهیچه‌ها میشوند میتواند از آمینو اسید‌های شاخه دار به عنوان منبع سوخت استفاده کند.

۵-۱۰ گرم قبل از تمرین:

مصرف این مقدار قبل از تمرین باعث سوخت رسانی به بدن و حفظ بافت‌های ماهیچه ای میشود.همچنین باعث قرار گرفتن بدن در وضعیت آنابولیک برای رشد عضلات میشود.

۵-۱۰ گرم بعد از تمرین:

مصرف این مقدار بعد از تمرین باعث بهبود سنتز پروتئین و کاهش میزان کورتیزول در بدن میشود.لازم به ذکر است که کورتیزول باعث تجزیه عضلات و کاهش تاثیر تستوسترون بر میزان رشد عضلات میشود.

آرژنین :

arginine

آرژنین با افزایش جریان خون به واسطه‌ گشاد کردن رگها باعث انتقال مواد مغذی نظیر امینو اسید و گلوکز به علاوه هورمون‌ها نظیر هورمون رشد،تستوسترون و (IGF-1) میشود.

همچنین با جریان میزان بیشتر آب به درون سلول‌های ماهیچه ای‌‌ باعث افزایش میزان سنتز پروتئین میشوند که خود باعث رشد عضلات میگردد.

۲-۳ گرم بلافاصله بعد از برخواستن از خواب:

در این زمان آرژنین با گشاد کردن رگها باعث جذب دیگر مکمل‌های دریافتی میشود.

۲-۳ گرم قبل از تمرین:

مصرف این میزان باعث افزایش طبیعی سطح هورمون رشد قبل از تمرین میشود.

۲-۳ گرم ۳۰-۶۰ دقیقه قبل از خواب:

در این زمان نیز آرژنین باعث افزایش سطح هورمون رشد درون بدن میشود.

تریبولوس

تریبولوس میتواند باعث افزایش تولید تستوسترون از کلسترول موجود در بیضه‌ها شود.همچنین این ماده میتواند باعث افزایش قدرت هنگام تمرین شود.اگر شما نیاز به افزایش قدرت اضافه دارید تریبولوس این کار را برای شما انجام خواهد داد.

۲۵۰-۵۰۰ میلی‌ گرم قبل از تمرین:

دریافت این میزان باعث افزایش سطح تستوسترون درون بدن قبل از تمرین خواهد شد.

منبعedcoan

* طبق درخواست مراجع قانونی هرگونه خرید و فروش مکمل های ورزشی غیر قانونی و ممنوع میباشد.

نوشته های مرتبط

588 نظر در “با مکمل های رشد و زمان مصرف و نحوه مصرف آنها آشنا شوید

 1. عارف گفت:

  سلام … همه ی مکمل های ذکر شده در بالا بی خطر هستن؟ یعنی عوارض ندارن؟
  و اینکه برای افراد غیرحرفه ای مثل من که تقریبا 10ماهه کار میکنم خوبه و بهترین نوع کراتین چیه؟ سوالات تو ذهنم خیلی زیاده 🙂 ببخشید که وقتتونو میگیرم ممــنون از سایت خوبتون.

  1. mostafa گفت:

   سلام مکمل ها عوارض ندارند اگه تقلبی نباشند
   شما 10 ماه تمرین میتونی مکمل مصرف کنی هیچ مشکلی هم ندارم سایت خودتونه خوشحال میشیم سر بزنید

   1. Johnny McLaren گفت:

    سلام خسته نباشید
    اقا من پروتئین وی،امینو اسید و ال ارژنین دارم
    خواستم بدونم روزهای غیرتمرینی هم باید مصرف کنم یا نه؟

 2. امیر گفت:

  عرض سلام و خسته نباشید و تشکر فراوان
  میشه ازتون خواهش کنم بهترین مارک پروتیین وی که موجوده رو نام ببرید منظورم دقیقا همون چیزیه که خودتون مصرف میکنید ؟
  قیمتش اهمیتی نداره فقط میخوام با اطمینان کامل از اصل بودنش تهیه کنم
  با تشکر

  1. mostafa گفت:

   اصل بودن به مارک خوب نیست ! ممکن بهترین مارک ها هم تقلبیش باشه باید از کسی ک جنس رو میخرید اطمینان داشته باشید

 3. محمد گفت:

  با سلام
  من 15 سالمه میتونم از ای مکمل ها استفاده کنم

  1. mostafa گفت:

   سلام
   بله : گلوتامین و کراتین و آرژنین و پروتین میتونی مصرف کنی

 4. ali گفت:

  من 1ساله تمرین میکنم . یه دوره رفتم 10کیلو وزن گرفتم . الان 85 کیلوام . میخوام هورمون برم . میشه یه هورمونه خوب معرفی کنی خوب وزن بگیرم . ؟؟؟

  1. mostafa گفت:

   شما نمیدونید هورمون چیه میخوای هورمون بری؟ استروید یا هورمون برای بالا بردن وزن نیست شما وعده های غذایی رو بیشتر کن

 5. امیر گفت:

  سلام خسته نباشین میخوتپاستم بدونم پروتین کربو دار رو روزی چند بار و چقد و چه موقعی باید مصرف کنم.ممنون از لطفتون

 6. پدرام گفت:

  سلام
  سوالم در مورد این بود ک من حدود ی سالو نیمه دارم هفته ای کم کم 4بار در هفته تمرین میکنم بدون مکمل وزنم60 بود خودمو تا الان ب 73 رسوندم داخل باشگا ب من میگن شما میتونی مکمل بخوری ولی من نمیدونم الان اصن باید از چی سروع کنم شما تمام مکملارو گفتین ولی اینکه از کدومش چ موقع استفاده کنیم مهمه
  بعدشم میخواستم بدونم اگه من الان کراتیم با کربو پروتئین 60-40بگیرم ب نظرتو ب دردم میخوره

  1. mostafa گفت:

   سلام با همون کراتین و کربو شروع کنید

 7. علی گفت:

  سلام من قدم 183
  وزنم 74
  یه مقداری شکم و پهلو دارم چه مکملی بخرم برا پهلوها

  1. mostafa گفت:

   تز امینو و وی میتونی استفاده کنی برای حجم خشک

   1. علی خزایی گفت:

    ببخشید من یه مس گینر گرفتم چطور مصرف کنم

   2. رضا. لرستانی گفت:

    سلام خوب هستین
    من 3 سال دارم تمرین میکنم الان میخوام یه دوره سوما برم
    یه وی گرفتم یه امینو یه سی ال ای یه ارژنین یه مولتی و یتامین و 30 میل سوما که میشه حدود 150 واحد
    ممنون میشم طریقه ی مصرف پیشنهادیتون برای دوره خشک رو بفرمایید.با تشکر

 8. مصطفی گفت:

  سلام
  از خارج کشور یکی از دوستانم برام یک پروتین whey و یک امینو اسید bcaa می خوام بدونم ترکیب این دو خوب است. چطور مصرف کنم

  1. mostafa گفت:

   سلام
   خوبه وی یکی صبح یکی بعد تمرین بی سی ای هم دوتا قبل تمرین میتونی بخوری

 9. امیر گفت:

  سلام من برای اولین بار یه دوره برداشتم که مکل های کربوبروتیین 43درصدوی امینو کراتیین و ناندرلون هست این ها رو جطورری مصرف کنم؟

 10. علیرضا گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید اول متشکر از سایت بسیار کامل و خوبتون
  بعد ی سوال در چندین مقاله ی برای تغذیه یه جا نوشتید پوره ی سیب زمینی با پروتئین بعد از ورزش مصرف شود اما تو یه مقاله ی دیگر نوشتید از خوردن سیب زمینی و غذاهای این چنینی خودداری کنید، من بلاخره چه کار کنم؟
  و قیمت پروتئین وی وگلوتامین در چه حدود قیمتی میباشد؟
  اگر من با قد 177 وزن 57 و سن 18 که در خانه ورزش میکنم شنا و هالتر سر شانه و… برنامه ی تغذیه ی خودمو جوری بچینم که بدون خوردن این مکمل ها تمام پروتئین و موادی مورد نیاز بدنم بهم برسه بهتر است یا خوردن این چنین مکمل های گران قیمت؟

  1. mostafa گفت:

   ما مقالات میزاریم از خودمون نمینویسیم کارشناسان و متخصصان مختلفی مقاله میدن و نظر های مختلفی هم دارن شما وزنتون کمه وی بهتون وزن نمیده باید گینر و یا کربو بخورید گینیر ها از 120 تومن هستند به بالا باید برنامه غذایی داشته باشید اگه بخواید غذا رو هم رعایت کنید کم از قیمت مکمل ها در نمیاد

  2. مهدی گفت:

   سلام من خودم مکمل هامو از سایت بادی بیلدینگ امریکا میگیرم

 11. حسین گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید…
  من 2 سال پیش به مدت 6 ماه بدنسازی کار کردم…… الان دوباره شروع کردم …آیا از الان میتونم با پروتئین شروع کنم؟؟؟؟؟ آخه همه میگن باید 6 ماه خشک کار کنم

  1. mostafa گفت:

   سلام شما از روزی که پاتون باز بشه باشگاه هیچ منعی نداره مکمل مصرف کنید 6 ماه خشک کار کنید چیه مگه میخواید دارو مصرف کنید مکمل کمک غذا هستش بدنت بهتر ریکاوری میشه بهتر رو میاد و بهتر هم تمرین میکنید و ..

 12. بهرام23 گفت:

  یا سلام وتشکر از سایت بسیار مفیدتان ایشالله که همیشه سالم باشین ،من یک کربو پروتین گینر گرفته ام اما همه میگم به کبد وکلیه ضرر میریونه آیا ضرر میرسونه؟برای جلوگیری از ضررهای باید چیکار کنم؟آیا تنها کافیه ای گینر یا همراه کراتین بای مصرف کنم،؟با تشکر

  1. mostafa گفت:

   سلام سپاسگذارم
   اول از این باید بدونی تقلبی نباشه اگه نباشه هیچ کاری با کبد شما نداره اون استرویید ها هستن که به کبد آسیب میزنن

 13. ali گفت:

  سلام خدمت شما سن:15 قد:175 وزن:65 هستم شکم من خیلی شل است هرچه شکم کار میکنم از حالت شلی در نماید میشه کمکم کنید برای از بین بردن چربی شکم چه کار کنم؟

  1. محسن گفت:

   دوست عزیز اگه منظورت اینه که شکمت چربی داره باید هوازی تمرین کنی و تغذیه تو مناسب چربی سوزی دنبال کنی.با شکم تمرین کردن چربی شکم از بین نمیره

 14. محسن گفت:

  سلام.باعرض خسته نباشید به شما به خاطر سایت خوبتان.
  یک ماهی هست که بدنسازی را شروع کردم.می خواهم حجم عضللاتم بیشتر شود.اگر می شود مکملی با حدود صد تا صد و سی هزار تومان معرفی کنید همراه با نحوه ی مصرف آن.
  آیا مکمل پرو یونیک به تنهایی برای من مناسب است؟
  سن:19
  وزن:80
  :قد:172

 15. ارش گفت:

  سلام.مرسی از اطلاعات خوبتون واقعا.
  من یه بروتیین وی 3 کیلویی و یه کربو بروتیین سایتچ تانک 3کیلویی گرفتم میخواستم واسه مصرفشون راهنماییم کنین؟چون هر کی یه چیز میگه! مرسی

  1. mostafa گفت:

   سلام پروتین و کربو پروتین با هم لزومی نداره مصرف کنید
   وی رو میتونید یه وعده بعد تمرین یه وعده قبل خواب بخورید کربو هم یه وعده صبح و یه وعده یک ساعت قبل تمرین

 16. ارش گفت:

  ممنون بابت جواب.مرسییییییییییییی

 17. محمد گفت:

  با سلام و خسته نباشید:
  من سه ماهی هست شروع کردم بدنم از قبل بهتر شده یعنی داره کم کم ماهیچه ای میشه فقط از ماه پیش وسط تمرین یهو انرژیم افت میکنه و خوابم میگیره و باید خیلی صبر کنم تا ریکاوری کنم که در اون صورت بدنم سرد میشه دوباره!
  یه راه حلی چیزی لطف کنید:

  1. mostafa گفت:

   تغذیه و استراحتت خوب نیست وسط تمرین افت قند پیدا میکنی قبل تمرین یک وعده غذای کربو هیدرات دار بخورید میتونید قهوه هم بخورید کافین داره

 18. farzad گفت:

  اگه فقط پروتئین وی استفاده کنم می تونم وزنم رو بالا ببرم?قدم180 وزنم 70.

  1. mostafa گفت:

   خیر پروتین وی وزن نمیده

 19. سجاد گفت:

  سلام.استاد عزیز من بیش از یک ساله که باشگاه میرم حجم خوبی بدست اوردم.در حل حاضر احتیاج به یک دوره کات دارم اما علاقه ای به استروئید ندارم.با تحقیقاتی که کردم این دوره مکملی رو پیدا کردم.ممنون میشم نظرتون رو راجبش بگین و اینکه برای بدست اوردن حداکثر نتیجه چطور استفاده کنم.ممنون
  1. پروتیین وی ۱۰۰%
  2. BCAA
  3. چربی سوز
  4. وانادیل سولفات
  5. گلوتامین
  6. آرژنین
  7. کلن بوترول
  8. ال کارنتین
  9. مولتی ویتامین
  10. امگا ۳
  11. ویتامین C
  12. ویتامین E

  1. mostafa گفت:

   سلام
   بستگی به هدف شما داره و وضعیت فعلی بدنتون
   کلن بوترول داروی استروییدی هستش ! چربی سوز هم دارو هستش

 20. امید گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید وتشکر فراوان بابت سایت بسیار عالیتون.
  خدمت شما استاد گرامی عارضم که بنده یه سری مکمل از خارج برام اوردن،که پروتیین وی.کراتین و اسید امینه on و هورمون گابا هستش.من سوال این هستش که من که قبلا کار کردم و الان بعد 1سال و6ماه ، حدوده یک ماه مجددا باشگاه میرم.
  می خواستم طریق مصرف این چند مکمل رو بدونم و اینکه اینارو من الان مصرف کنم ؟
  و خواهش اخرم این که مصرف امینو وزن بند رو کمک میکنه یا به عبارت دیگه منو لاغر میکنه.چون نمی خوام وزن کم کنم ،می خوام که حجیم و عظلانی باشم.
  وزن 83.قدم 180.سن 26
  بازم خیلی ممنون از محبتاتون.

  1. mostafa گفت:

   سلام
   آمینو وزن کم نمیکنه جذب عضله میشه برای رژیم مناسب هستش میتونی 3 تا صبح 3 تا قبل تمریم و 3 تا بعد تمرین بخوری پروتین وی هم یکی صبح یکی بعد تمرین بخور کراتین 5 روز اول بارگیری روزی سه وعده صبح یکی قبل تمرین و یکی بعد تمرین بعد از 5 روز دو وعدهوقبل و بعد تمرین بخورید

 21. melika گفت:

  سلام ورزشکار تیم ملی قایقرانی هستم در طی اردو ها مکمل گینر و گلوتامین میخوردم،الان که اردو هاتموم شده خیلی ورزشم کمتر شده مثلا ۳،۴ بار بدنسازی در هفته،میخواستم واسه حجم گرفتن بدون اوردن وزن ،مکمل امینو رو بخورم
  ایا خوبه یا خیر؟ مناسبه؟ بعد چه زمانی باید مصرف کنم وقتی در روز یک وعده تمرین دارم؟چه مارکی معتبره؟ایرانی بهتره یا خارجی؟
  ۱۸ساله

  1. mostafa گفت:

   سلام مکمل های ایرانی کیفیت خوبی ندارن میتونی یه برنامه غذایی داشته باشی کنارش از کراتین و گینر و یه سری ویتامین ها استفاده کنید برای مکمل ها هم میتونید از طریق تلفن و یا وایبر تماس داشته باشید 09304144679

 22. Benyamin گفت:

  با سلام و خسته نباشيد…
  من 2 ماهه كه باشگاه ميرم..
  بهم گينر آرنولد ماسل فارم دادن با گلوتامين و كراتين

  گينر و گلوتامين رو قبل از خواب هم ميخورم…بعد از 4-5 روز 2-3 ساعت بعد از خوابيدن در خواب بدن درد و كمي تشنج دارم..خواستم بپرسم مشكل از مكمل يا ..؟
  ممنون ميشم راهنمايي كنيد؟

  1. mostafa گفت:

   تشنج؟ بدن درد ممکن برای تمرین باشه ولی تشنج نباید داشته باشی مطمءن هستی از کسی که مکمل خریدی ازش؟

 23. Benyamin گفت:

  بله مطمئن هستم…اگه اشتباه نكنم قهرمان كشور آقاي محمد شريف پور هستن

  من صبح گينر كربو رو ميخورم ظهر تمرين ميكنم شب قبل از خواب هم ميخورم

  2 3 روز اول مشكلي نداشتم ولي بعدش كمي بدن درد و بد خوابي…جالب مثلا تو خواب با بدن درد و حس بزرگ شدن و فعاليت عضلات و البته استخوانها از خواب ميپرم
  تا صبح ادامه داره بعد از بيدار شدن هم چيز عادي ميشه…!

  1. mostafa گفت:

   خب اگه مطمئن هستید باید از خودشون بپرسید

 24. ثامن گفت:

  سلام ببخشید که وقتتون رو میگیرم میخواستم بدونم که من که یک هفته ی کار میکنم میتونم از پودر یا قرصی استفاده کنم ؟؟؟؟

 25. ثامن گفت:

  سلام ببخشید وقتتون رو گرفتم من تازه یک هفته ی کار میکنم و سنم شانزده سال میخواستم بدونم میتونم از قرص یا پودری استفاده کنم از کدومشون استفاده کنم بهتره ؟؟؟

  1. mostafa گفت:

   سلام مکمل آرژنین و کراتین و پروتین

 26. ثامن گفت:

  سلام نمیخواید جواب سوال منو بدید خیلی وقته

  1. mostafa گفت:

   سلام سوال تون رو دوباره مطرح کنید

 27. sobhan گفت:

  سلام و خسته نباشید
  من ۲۱ سن و ۱۸۳قد،۷۷وزن دارم.حدود ۱سالو نیمه باشگاه میرم و تمریناتم بصورت عضله سازی و تمرینات هوازیه .می خواستم بدونم اگه پروتئین وی با آمینو اسید مصرف کنم خوبه؟
  یه نفر گفت گینر بگیرم ولی نمیخام خیلی وزن اضافه کنمو حجیم شم.قصدم فقط کمی حجم با تفکیکه
  درضمن مقداری چربی در ناحیه شکم و پهلو دارم که سعی میکنم با هوازی و تغذیه درستش کنم،مشکلی نداره این با مصرف پودر؟!
  ممنون میشم نظرتونو بگین.

  1. saeed0700 گفت:

   سلام
   خسته نباشید
   من ۶ ماهه بدنسازی کارمیکنم وزنم ۷۶ قدم ۱۸۰ و۱۹ سالمه
   یکم چربی هم بدنم داره که باعث شده بدنم اون فرمی رو که میخوام نگیره
   ولی دوست دارم هم بدنم فرم بگیره ولی از حجمم کم نشه وزیادهم بشه
   مربیم بهم یه الکارنتین(چربی سوز)ویک bcaaو یک گینر(درصد پروتئین بالاترازکربوهیدرات)ویک کراتین روپیشنهاد کرده
   آیا به نظر شما کارش چطوری میشه ترکیب اینا خوبه؟
   ممنون میشم جواب بدید

   1. مصطفی گفت:

    به مربی هودتون اعتماد کنید اگر علم داره نباید تو شک باشید

 28. iman گفت:

  سلام
  مصرف یک عدد bcaa قبل و بعد تمرین اثر خودشو میذاره یا حتما باید تعداد بالا مصرف کنم؟

  1. mostafa گفت:

   تعداد رو خود قوطیش نوشته

   1. iman گفت:

    بله رو قوطی نوشته یک تا سه ولی مربیه باشگاه میگه هشت تا باید بخوری تا جواب بگیری چی کار کنم به نظر شما؟
    یه سوال دیگه هم ازتون دارم اینکه حتما باید وزنه هامو سنگین بزنم تا عضله رشد کنه؟

    1. mostafa گفت:

     تعداد بیشتر کنی تاثیر بهتری میزاره
     بله سنگین و اصولی باید بزنی

 29. amin گفت:

  سلام ببخشيد من يه دوره ي 45 روزه همراه با كراتين و كربو پروتئين و گلوتامين دارم..ميخواستم بدونم حدودا چقدر وزنم ميره بالا طي اين مدت كم؟

  1. mostafa گفت:

   سلام اینطور چیزها بستگی به نوع تغذیه و خیلی چیزها داره ممکن 4 کیلو وزن بالا برهوممکن کمتر و یا ممکن 1 کیلو ! نوع جنسی که برداشتید اگه تقلبی نباشه و تغذیه حوب داشتهوباشید وزنتون بالا میبره

 30. امین گفت:

  سلام
  مصرف پروتین وی که خودش اسید امینه داره با امینو(amino 5000) که از bcaa،اسید امینه ،پروتین تشکیل شده همزمان مورد داره؟؟من فک میکنم چون خورد پروتین وی اسید امینه داره مصرف امینو دیگه بی فایدس ضمن اینکه امینوه خودش پروتیین داره ،، همزمان مصرف بشه یا نه ؟؟

  1. mostafa گفت:

   اشکالی نداره مصرف هردوتاشون نتیجه بهتری بهتون میده و اگه میتونید همزمان مصرف کنید

 31. محسن گفت:

  سلام.دو شبه نخوابیدم تورو خدا کمکم کنید.دقیقا دو شبم هست که گلوتامین و آرژنین مصرف میکنم.آیا ممکنه اینا تأثیر داشته باشن روی بی خوابی؟؟

  1. mostafa گفت:

   آرژنین و گلوتامین از کجا تهیه کردید؟ کار گلوتامین خواب بهتر و عمیق تر در نتبجه ریکاوری بهتر هستش ممکن از جایی ک تهیه کردی تفلبی بوده باشه

 32. abbas گفت:

  سلام .حدودا شیش ماهی هست کار میکنم .قدم 180 وزن 66 کیلو .یه مکمل وی دارم و یه امینو isostar .طرز مصرف شو نمیدونم اگه یه لطفی کنین طرز مصرفشو بگین ممنون میشم

  1. mostafa گفت:

   یه پیمانه صبح یک پیمانه بعد تمرین

 33. رضا گفت:

  با سلام.من چندین ماه کردم و ورزش بدنسازیو ول کردم.الان دوباره شروع کردم..بدنم لاغر ولی کاملا عضلانیه..عضلاتم کات کامل…میخواستم بدونم میتونم HMB و کراتین و امینو وی 4600 مصرف کنم؟؟ سن 20 سال

  1. mostafa گفت:

   مصرف کنید

   1. رضا گفت:

    ببخشید مجددا مزاحم شدم روم سیاه..اگه اینارو مصرف کنم حجم عضلاتم افزایش پیدا میکنه؟؟ واینکه اینارو چند مدت مصرف کنم؟؟

    1. رضا گفت:

     تو رو خدا جواب منو بدین..

 34. عرفان گفت:

  خسته نباشید
  میخواستم بدونم که گینر رو اگه در هر وعده 4 پیمانه مصرف کنم مشکلی داره؟؟؟
  ممنون و سپاس گذار

  1. mostafa گفت:

   هر وعده یک پیمانه

 35. mohammad گفت:

  سلام من یه دوره بدراشتم
  گینر-پمپ-bcaa-آرژنین-متان-10تا پارابولان-5تا تستوسترون 200
  نمیدونم چطور مصرف کنم اگه میشه کمکم کنین،تشکر.

  1. mostafa گفت:

   از شخصی که تهیه کردید باید بپرسید جون بدن شما رو از نزدیک دیده

 36. حمید گفت:

  با سلام من یه گینر خریدم (کربو و پروتیین) البته کربو خیلی بیشتر
  حالا میخواستم ببینم کی مصرف کنم؟
  چون صبح دیر از خواب بیدار میشم و ظهرمیرم باشگاه ایراد نداره یه وعده صبح یه وعده بعد باشگاه و یه وعده قبل خواب بخورم؟
  میخوام بهترین اثر را داشته باشه
  ممنون میشم راهنماییم کنین دوست عزیز

  1. حمید گفت:

   هدف من هم اضافه وزن وعضله سازی
   مجددا ممنون

  2. حمید گفت:

   من از اینترنت خریدم به همین خاطر ااز شما راهنمایی خواستم

 37. hadi گفت:

  سلام
  مصرف کربوهیدرات به تنهایی چه تاثیری داره؟
  با تشکر

  1. hadi گفت:

   پس اگر شخصی به افزایش وزن نیاز نداشته باشه،فقط بخواد عضلاتش شکل بگیره چه مکملی میتونه مصرف کنه؟
   با تشکر

 38. حمید گفت:

  با سلام من یه گینر خریدم (کربو و پروتیین) البته کربو خیلی بیشتر
  حالا میخواستم ببینم کی مصرف کنم؟
  چون صبح دیر از خواب بیدار میشم و ظهرمیرم باشگاه ایراد نداره یه وعده صبح یه وعده بعد باشگاه و یه وعده قبل خواب بخورم؟
  میخوام بهترین اثر را برای افزایش وزن داشته باشه
  ممنون میشم راهنماییم کنین دوست عزیز

 39. بابک گفت:

  سلام من دو ماهه بدنسازی کار میکنم الان یک کراتین و کربوپروتئین و گلوتامین گرفتم..میخوام طریقه مصرف این سه تا باهموبدونم و فاصله زمانی که مثلا بعد تمرین اینارو استفاده کنم…توضیح دهید و هر کدوم با اب یا شیر
  ممنون

 40. علی گفت:

  عرض سلام وخسته نباشید
  من یه کراتین و آمینو گرفتم ولی نمیدونم با هم مصرف کنم بهتر یا اینکه بزارم بعد از مصرف کراتین بعد آمینو را بخورم ، که هم زمان دوره ام بیشتر بشه و هم بعد از دوره بدنم زود نخوابه به نظر شما باهم مصرفکنم بهتر یا اینکه جدا؟؟ ویتامین هایی هم که لازم کنارش بخورمم اگه معرفی کنید ممنون میشم

 41. مرتضی خسروی گفت:

  سلام من یه فوتبالیست نیمه حرفه ای هستم که مربیم داروی (cellmass) مربوط به کمپانی “bsn” رو بهم معرفی کرده تا یه دوره بدنسازی 2ماهه برای حجم دهی عضلانی و اضافه کردن وزن داشته باشم(من 56 کیلو وزن دارم باید 64 یا 65 بشم)میخواستم بدونم عوارضش چیه و چطوری مصرف کنم بهتره؟؟در ضمن پیجتون فوق حرفه ایه تبریک میگم

 42. رضا گفت:

  سلام پروتئین و امینو و کراتین رو میشه باهم مصرف کرد؟

  1. mostafa گفت:

   سلام بله همزمان میشه مصزف کرد فقط تایم مصرف همشون یکی نیست

 43. mahdi گفت:

  سلام خدمت شما استاد عزیز.
  من نزدیک به یکسالی هست میرم باشگاه ولی اون نتیجه ای که میخواستم رو نگرفتم در ضمن اینم بگم که وقفه بین این یکسال زیاد میوفتاد .
  و همچنین رفلاکس معده نیز دارم میخواستم بپرسم اشکالی نداره مکمل پروتین وی استفاده کنم .
  ممنون

 44. حسن پیروزمند گفت:

  سلام.عزیزان.من دوسال بدنسازی کارمیکنم.روزی که شروع کردم ۱۲۰کیلوم بود.بعد سه ماه تابستون در شرجی ابادان تونستم به۸۲کیلو برسونم قدمم۱۷۹هسن.الان هشت ماهی هست بدنم استاپ کرده.من کراتین منوهیدرات وارژنین وگلوتامین مصرف میکنم.الان میخوام خشک کنم.پهلو و شکمم رو کمی شل شدهامینو ۱۰۰۰۰میخورن اتما نتیجه نگرفتم لطفا بگید با چه مکملی خشک کنم و بعد باچه مکملی عضله سازی کنم.درصوری که بهم پیشنهاد شده انابولیک یا سوما بزنم نظرتون رو لطفا بگید تشکر

  1. mostafa گفت:

   باید تمرین و تغذیه رو کنترل کنید هم بدنتون نریزه هم وزن کم کنید مکمل هم پروتین وی مصرف کنید سوما جواب میده ولی هم هزینش بالاست و هم امکان برگشت داره بیشتر برای کسایی که مسابقه میدن مناسب

 45. سجاد گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید. میخواستم بپرسم چند روز در هفته میتونم تمرین کنم، باتوجه به اینکه از آمینو،کراتین و گلوتامین هم استفاده میکنم
  با تشکر

  1. mostafa گفت:

   سلام در هفته 4 روز تمرین مناسب هستش

 46. bahare گفت:

  با عرض سلام وخسته نباشید من 23سالمه قدم 157 شنیدم برای افزایش قد از ارژنین میشه استفاده کرد ایا واقعا با خوردن ارژنین میتونم قدمو160 برسونم؟

 47. علی گفت:

  سلام
  میخواستم بدونم هورمون سوستانون همراه باپروتین وی فرست فارم برا افزایش وزنه خوبه؟کار این دو چیه باهم ؟باتشکر
  قد 175
  وزن65

  1. mostafa گفت:

   افزایش وزن ؟ پروتین چگالی عضلانی بالا میبره سوستانول هم حمم میده

 48. افشین گفت:

  سلام با عرض خسته نباشید من میخواستم تو مسابقات فیزیک سال94شرکت کنم بدنم خشک و عضلانیه وزنم 66 قدم 178 میخواستم بدونم مصرف چه چیزهایی صلاحه؟از لحاظ مکمل با تشکر

  1. mostafa گفت:

   باید بدنت رو ببینیم بعد نظر بدبم

 49. محسن گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  من 65 وزن و 178 قد دارم و میخوام اضافه وزن پیدا کتم …
  ممنون میشم راهنمایی کنید و بگید از چه دارویی استفاده کنم…

 50. علی گفت:

  با سلام و تشکر بخاطر سایت خوبتون. من 5 ماهه که بئن سازی رو شروع کردم بدنم تقریبا عضلانی شده میخوام واسه مسابقات شهریور ماه اماده بشم . میخواستم اگه میشه راهنماییم کنید….
  من یه پروتیین Iso یک کیلویی خریدم بعد از باشگاه یک پیمانه فقط مصرف میکنم. یک کراتین هم دارم که احساس میکنم تقلبی یا خرابه چون تو اب خوب حل نمیشه یعنی تیکه تیکه مثل گچ بهم میچسبه و باید زیاد همش بزن تا حل بشه.
  اگه میشه راهنماییم کنید که این iso چجور مکملیه ؟ اصلا مناسب هست یا نیست؟ من باید چیکار کنم.
  قدم172
  وزن71
  بدنم استعداد عضله داره زود بالا میاد
  کمکم کنید ممنون ازتون

  1. mostafa گفت:

   سلام اگه هدفت مسابقه دادن باید زیر نظر مربی باشی چیزی که اون میگه انجام بدی تا آماده رقابت بشی با خوردن یک پروتین به جایی نمیرسی باید خیلی چیزهای دیگه رو در نظر بگیری

 51. رضا گفت:

  سلام
  می خواستم بدونم
  وقتی آمینو و پروتئین و کراتین و گلوتامین باهم مصرف می شه چه تاثیری داره؟
  آخه شنیدم می گند اول کراتین یه دوره مصرف کنید بعد آمینو و پروتئین !
  یعنی هر چهار تا با هم جواب دهیش بهتره که پیشنهاد میشه؟ یا به خاطر سود بیشتر باشگاه هاست ؟

  1. مهتاب گفت:

   سلام من چند ساله برنسازی کار مکنم چنذ وقته گذاشتم کنار بایداز چه مکملی باید استفاده کنم که عضله سازی بشه اما وزنم زیاد ن قد170وزن65

   1. mostafa گفت:

    سلام شما از مکمل هایی مثل پروتین وی و آمینو و گلوتامین استفاده کنید

 52. راکی گفت:

  سلام
  مصرف پمپ c4با کراتین وال ارژنین چطور هست
  راه حل پیشنهادی شما برای مصرف پمپ چی هستش
  ممنون

 53. بهزاد گفت:

  من یه پمپ bsn n.o.xplode new formula گرفتم.1 کیلوییه(60 سروینگ) و طعمش فروت پانچه.ایرادی نداره برای 2 ماه به طور مداوم مصرف کنم؟
  190 تومن گرفتم این قیمت مناسبه به نظر شما و به نظرتون مکمل خوبیه؟

 54. سلمان گفت:

  سلام.مصرف همزمان ارژنین و کراتین و اچ ام بی موردی نداره؟مانع جذب ارژنین نمیشه اچ ام بی؟ کلا چه مواردی جذبشو مختل میکنه؟ مثلا گلوتامین با کراتین نباید مصرف همزمان بشه

  1. mostafa گفت:

   سلام مورد نداره کراتین و گلوتامین مصرف همزمانش اختلال ایجاد نمیکنه چون اصولا کراتین رو باید قبل تمرین بخورید گلوتامین رو بعد تمرین

 55. Khosro گفت:

  سلام،من قدم 177 و وزنم 50 کیلوئه خیلی لاغرم،برای افزایش وزن چه مکملی و چه مدت باید مصرف کنم؟ اگه میشه قیمتشم بگید ممنون

 56. Mil@d گفت:

  سلام
  من 3 ساله کار میکنم قدم 178 و وزنم 74
  از بدنم راضیم فقط مشکل سینه و شکم دارم
  زیر سینم ضعیفه بهتر بگم سر سینه دارم
  الان میخوام آمینواسید ماتریکس مصرف کنم
  اگه ممکنه برنامه ای برام بنویسید ممنون میشم

  با تشکر..

 57. vahid گفت:

  سلام..خدا قوت

  دوره ی مصرف آمینو چند روزست؟

  آیا مصرف امینو واسه کسی که داره با گلوتامین و کراتین وزن عضلانی میگیره زودنیست یا مانعی نداره؟؟؟

  سپاس

 58. @!@ گفت:

  سلام من میخوام یه دوره بر دارم در حد 400 تومن که حبج عضلانی خوبی داشته باشه میخواستم راهنماییم کنید که از چه مکمل هایی استفاده کنم ؟@؟
  (الان وزنم 52 کیلویه و میخوام حداقل به 60 کیلو برسم @!@ )

 59. مصطفی گفت:

  لطفا ب ایمیلم پاسخ دهید . ….
  من کاراته کا هستم و وزنم هم 62.5 کیلو است. همینطوری یک کیلو و نیم وزن کم مکنم تا مسابقه بزنم .من میخام مکمل بخر… از جمله :۱- گلوتامین، ۲- ال -آرژنین، ۳-پروتئن وی ۱۰۰%، ۴- بی سی ای ای.
  اما نمدونم اگه مصرف کنم وزنمو چجوری کنترل کنم. ایا با مصرف اینا وزنم زیاد میشه یا کم میشه . مشکلم فقط وزنمه.. ممنون میشم اگر بهایمیلم ج بدهید . با تشکر از سایت خوبتون

 60. ﺳﻌﻴﺪ گفت:

  ﺑﺎ ﻋﺮﺽ ﺳﻼﻡ ﺧﺴﺘﻪ ﻧﺒﺎﺷﻴﺪ ﺧﺪﻣﺖ ﺷﻤﺎ.ﻣﻦ اﻻن ﺣﺪﻭﺩ 1 سااﻝ ﻫﺴﺖ ﺗﻤﺮﻳﻦ ﻣﻴﻜﻨﻢ ﻗﺪﻡ 184 ﻭﺯﻧﻢ 75 ﻫﺴﺖ ﻳﻪ ﺩﻭﺭﻩ ﻛﺮﺑﻮ ﺭﻓﺘﻢ ﺣﺠﻢ ﺧﻮﺑﻲ ﮔﺮﻓﺘﻢ اﻳﻦ ﺩﻭﺭﻩ ﺭﻭ 4 ﻣﺎﻩ ﭘﻴﺶ ﺭﻓﺘﻢ اﻻﻥ ﻣﻴﺨﻮاﻡ ﻳﻪ ﺩﻭﺭﻩ ﻫﻮﺭﻣﻮﻥ ﺑﺮﻡ ﺑﺪﻧﻢ ﭼﺮﺏ ﻧﺪاﺭﻩ و ﺧﺸﻚ ﻫﺴﺖ اﻻﻥ ﺑﻴﻦ اﺳﺘﻔﺎﺩﻩ اﺯ 3ﺗﺎ ﻫﻮﺭﻣﻮﻥ ﻗﺮاﺭ ﮔﺮﻓﺘﻢ ﻧﻤﻴﺪﻭﻧﻢ اﺯ ﻛﺪﻭﻡ اﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﻛﻨﻢ.ﻫﺮ ﻛﺲ ﻳﻪ ﭼﻴﺰﻱ ﻣﻴﮕﻪ ﻭﻟﻲ ﮔﻔﺘﻦ اﺯ ﺷﻤﺎ ﺑﭙﺮﺳﻢ ﭼﻮﻥ ﺣﺲ ﻛﺮﺩﻡ ﺩاﻧﺸﺶ ﺭﻭ ﺩاﺭﻳﺪ. ﻛﺪﻭﻡ ﻫﻮﺭﻣﻮﻥ ﺑﻬﺘﺮﻩ اﺯ ﺑﻴﻦ ﺳﻮﺳﭙﺎﻧﺸﻦ,ﻭﺳﻨﺴﺘﺮﻭﻝ,ﺳﻮﺳﺘﺎﻧﻮﻝ?

 61. mahdi گفت:

  با سلام
  میخواستم بدونم که چطور این مکمل هایی مثل گلوتامینو کراتین پروتیین و امینو bccaرو استفاده کنم که با هم تداخل پیدا نکنه چون برنامه سه تاشون مثله همه گلوتامینو امینو و پروتین اینم میدونم که گلوتامینو میشه با پروتیین خورد اما دو ساعت یاید با کراتین فاصله داشته باشه اما نمیدونم فاصله زمانی با امینو داره یانه اصلا میشه اینارو نزدیک به هم استفاده کرد ممنون میشم جواب کامل بدین اخه زمانم خیلی کمه

 62. mahdi گفت:

  میشه یکی جواب منو بده

 63. Mohammad گفت:

  سلام دوست عزیز میخاستم بدونم پروتینی وجود داره که بشه بدونه ورزش یا فقط دویدن بتونه افزایش حجم بده اگرم پروسش تا 6 ماهم باشه مشکلی نیس فقط بتونه حداقل 15 کیلو یا یکم بیشتر وزن افزایش بده بدون عوارض باشه بنده بنا به دلایلی نمیتونم ورزش کنم یا از کدومای بالا میتونم استفاده کنم با سپاس فراوان

  1. mostafa گفت:

   کربو و گینر میتونی مصرف کنی با وعده های بیشتر غذایی

 64. Mohammad گفت:

  چون اینای که تو داروخانه هاس اصلا جواب نمیدن میخام ی محصول موثر باشه مرسی

 65. hamid گفت:

  سلام
  من حدود شش ماه هست که ورزش میکنم تا حدود یک ماه پیش و40 دقیقه ابتدا هوازی کار میکردم و بعد هم وزنه والانم حدود یک ماه هست که ابتدا وزنه میزنم بعد 20 دقیقه هوازی کار میکنم. مقداری روی سینه و اطراف شکم چربی دارم و جند روزی هست که l-carnitin مصرف میکنم یکی صبح و یکی یک ساعت قبل ورزش.حالا به نظر شما چه مکملی استفاده کنم هم به حجم عضلات کمک میکنه هم از شر چربی های اضافه اطراف شکم(لطفا اگر انواع مختلف داره نوعی که باید مصرف کنم رو بفرمایید)

 66. Sara گفت:

  سلام .وقتتون بخير
  ببخشيد من سوال داشتم در رابطه با اينكه من خانم هستم ميتونم از مكمل و كراتين استفاده كنم .
  من چند ماه تمرين نداشتم و يه كم اضافه وزن پيدا كردم بهترين مكملي كه ميتونم شروع كنم چيه ؟

  ممنون

  1. mostafa گفت:

   سلام بله میتونید مصرف کنید اگه قصد افزاسش وزن دارید گینر و کربو و کراتین و اگه کاهش وزن میخواید داشته باشید مروتین وی و سی ال ای و آمینو

 67. علیرضا گفت:

  با سلام و عرض خسته نباشی و تشکر از سایت خوبتون.
  من قبلا 2ماه بدنسازی کار کردم الان یک هفته است که دارم میرم باشگاه از یکی دوستام پروتیین و آمینو و کراتین و آمپول سوستانول خریدم میخواستم بدونم مکمل هارو چه جوری مصرف کنم که جواب بهتری بگیرم

  1. mostafa گفت:

   از خود ایشون باید بپرسید شما هنوز باشگاه نرفتید سوستانول نباید مصرف کنید

 68. حامد گفت:

  با سلام
  من الان 3 ساله بدنسازی کار میکنم سنم 25،وزنم68، قدم 175،چند بار کربوپروتئین و کراتین استفاده کردم،اما میخاستم شما راهنماییم کنید ی دوره مکمل خوب بردارم ک سایز خوب بگیرم.با تشکر فراوان از شما مربی خوبم.

 69. مهرداد گفت:

  سلام
  من پروتیین با دیانابول برداشتم بنظرتون خوبه این دوره ؟

 70. مسعود گفت:

  سلام
  ی دوره پروتئین و کراتین باهم ج میده؟؟؟بدون هیچ مکملی؟برای افزایش وزن

 71. کیوان گفت:

  سلام من وزنم 74وقدم 180است یه کربوپروتیین وامینو2000گرفتم خاستم ببینم مصرف همزمان امینوبهمراه کربوپروتین ازروندافزایش وزن نمیکاهد؟وایامیشه این دومکمل باهم مصرف کرد؟

 72. کیوان گفت:

  سلام من یه کربوپروتین بایه امینو2000گرفتم خاستم ببینم مصرف همزمان امینوباکربوپروتین ازروندافزایش وزن نمیکاهدوجلوگیری نمیکند؟وایانبایداین دومکمل راباهم مصرف کرد

  1. mostafa گفت:

   کربو پروتین بهت وزن میده آمینو مشکلی به وجود نمیاره

 73. سلام. میخوام بدونم کراتینی که دربش باز میشه تا چه مدت میشه ازش استفاده کرد. آخه شنیدم تا دو ماه اگه تموم نشه دیگه خاصیت خودشو از دس میده. این درسته؟
  یه سوال دیگه این که من یه دوره کراتین با کربوهیدرات برداشتم اما اثری ندیدم جز اندک. به نظر شما مشکل از کجا بوده؟
  ممنون از سایتتون.

  1. mostafa گفت:

   تا زمانی که تاریخ داره میتونی مصرف کنی ! مشکل از جایی نبوده شما با دوتا مکمل که مجمعش 3 کیلو نمیشه نمیتونی 10 کیلو اضافه کنی باید خوب غذا بخوری و توب تمرین کنی

 74. مهدی گفت:

  با سلام و خسته نباشيد
  من الان دو ماه هست که شروع کردم ميخواستم بدونم میتونم از مکمل ها استفاده بکنم

  1. mostafa گفت:

   سلام بله میتونید

 75. مهدی گفت:

  ببخشید که وقتتون رو میگیرما ميخواستم بدونم استفاده از دیانابول هم میتونه تو افزایش قدرت تاثیر داشته باشه

 76. کیوان گفت:

  سلام مصرف کربوپروتین وامینوباهم باعث چی میشه یعنی دربدن تغییری ایجادمیکنه ایا بدن افزایش وزن بدون چربی پیدامیکنه ؟کلا این دومکمل چکاریی باهم انجام میدن برای ادم؟

  1. mostafa گفت:

   کربو هم چربی نمیاره مصرف هر دو مشکلی نداره وقتی رژیم نداشنه باشی چربی میاره گینر حجم آبدار میاره آمینو حجم خشک

 77. mahdi گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشيد
  من میخوام از مکمل ها استفاده بکنم میخوام بدونم برای شروع از چه مکمل هایی استفاده بکنم؟

  1. mahdi گفت:

   ببخشید که وقتتون رو میگیم
   از چه مکمل هایی برای شروع استفاده بکنیم و از چه برند هایی

 78. mahdi گفت:

  جواب سوال منو نمیدید

 79. مسلم گفت:

  سلام خسته نباشید با تشکر از سایت خوبتون…… من 3ماه رفتم باشگاه بدنم هم خوب رو اومد بعدش شیش ماه نرفتم الا دوباره یک ماهی میشه شروع کردم ولی لاغر شدم مخواستم بدونم چه مکملی استفاده کنم. لطفا کمک کنید

 80. حامد گفت:

  با سلام
  من الان ۳ ساله بدنسازی کار میکنم سنم ۲۵،وزنم۶۸، قدم ۱۷۵،چند بار کربوپروتئین و کراتین استفاده کردم،اما میخاستم شما راهنماییم کنید ی دوره مکمل خوب بردارم ک سایز خوب بگیرم.با تشکر فراوان از شما مربی خوبم.

 81. حامد گفت:

  سلام میخاستم بدونم مصرف دیانابول چ خاصیتی داره؟و ضررشم بگین مرسی

 82. milad گفت:

  سلام خسته نباشید.
  من قد ۱۸۵ وزنم ۹۳ سنم ۲۴ هست میشه آمینو رو تنها مصرف کنم یا باید همراه پروتئین باشه؟
  آخه نمیخوام وزنم بیشتر بشه.

  1. mostafa گفت:

   میتونی تنها مصرف کنی ولی بهتر این مکمل هارو کنار هم مصرف کنید

 83. ایدا گفت:

  سلام.خانمی هستم 27 ساله با قد168 و وزن 64کیلو.بالا تنه بزرگی دارم با سینه هایی بزرگ وشل.ران و باسن لاغری دارم.به ویژه ساق پا و مچ پای بسیار لاغری دارم.برنامه ای می خواستم برای کوچک کردن بالاتنه وسینه و بزرگ کردن باسن و ران و ساق پا.لطفا مکمل هم برایم معرفی کنید که هم چربی سوز بالاتنه باشد و هم عضله ساز برای پایین تنه.لطفا هر چه سریعتر راهنماییم بفرمایید.

  1. mostafa گفت:

   سلام برای برنامه تمرینی و غذایی باید فرم درخواست برنامه رو پر کنید
   مکمل هم باید رژیم داشته باشید از مکمل هایی مثل آمینو و آرژنین و پروتین وی استفاده کنید

 84. samaneh گفت:

  سلام وخسته نباشید
  من 32 سالمه قدم 160 وزنم بین 72 الی 75 متغیر
  تنها ورزشی که انجام میدم پیاده روی تند.میخوام وزن کم کنم ولی نمیدونم چطوری و از کجا شروع کنم . به پیاده روی ادامه بدم یا ورزش دیگه ؟یا مراکزی هستن که با دستگاه رو چاقی موضعی کار میکنن برم آخه من تنه کوچکتری نسبت به پایین تنه م دارم شکم ندارم ولی از وقتی چاق شدم یکم پهنتر شدم در ضمن من استخوانبندیم ریز نقش نیستم من میخوام رونام لاغر شه لطفا راهنمایی کنید دور ران از بالاترین قسمت اندازه گرفتم 66/ ساق پا قسمت میانی که بیشترین قطر داره 40 دور باسن 110 دور کمر 84/در ضمن من اصلا نمیدونم بابت زیبایی اندام با این استایلی که دارم باید به چه سایزی برسم/ لطفا کمکم کنید از کجا شروع کنم وبا چ ورزشی

  1. mostafa گفت:

   سلام
   برای وزن کم کردن باید رژیم غذایی داشته باشید کنارش هوازی کار کنید (پیاده روی سریع)
   برنامه غذایی دارید؟

 85. pesare bi ehsas گفت:

  سلام دوست عزیز خسته نباشید…ممنون از سایت و راهنماییات…عزیز من سه سال بدنسازی کار میکنم تو بدنم چربی ندارم از همه جام عضله دراوردم…الان از کات بدنم خیلی راضیم ولی حجمم زیاد خوب نیست…قدم 190 وزنم 70 سرشونه هام از همه جای بدنم بزرگتره. و ی حرکاتی بهم بگی ک سرشونه هامو کات بدم ..میخواستم بپرسم کراتین با امینو به حالم فرقی میکنه؟و ی برنامه هم برام بنویسی واسه رشد زیر بغل و کول…هزینش هم هر چقد باشه میپردازم.فقط واسه سه ماه باید بدنم اماده باشه لطفا سریع جوابمو بدین….
  دور بازوم 37 وقتی پمپ میشه به 39 میرسه
  دور کمرم 70
  دور سینم 107
  دور ران 58
  اگه بخوام به هر کدوم از اینا دو یا سه سانت اضافه کنم چیکار باید بکنم؟

 86. مهرداد گفت:

  سلام و خسته نباشید با تشکر از سایت خوبتون…………

  من تازه به این ورزش باشگاهی رو آوردم میخواسم ببینم برای دوره اول چی مصرف کنم میخوام 10 کیلو بیارم و بدنم خوشک بیاد . 1 نفر گلوتامین پیشنهاد کرده نظرتون چیه استاد

  23 سال قدم 175و وزنم 63

 87. مهرداد گفت:

  من منتظره جوابم
  میشه بگید

 88. امیر گفت:

  سلام
  با تشکر از سایت خوبتون
  من خیلی لاغر بودم پارسال یه کربوپروتیین گرفتم با کراتین 10 کیلو تونستم خودمو بیارم بالا الان قدم ۱۸۴ و وزنم ۶۷ هس میخواسم ببینم اگه دوباره بخوام دوره برم چه مکملی استفاده کنم و چه موقع؟(یکی از هم رفیقام میگه زمستون بیشتر جواب میده)
  مرسی منتظر جوابتون هستم

 89. امید گفت:

  با سلام میخواستم بدونم کراتین و کربو رو چجوری بارگیری کنم اخه هرکی یه چیزی میگه

 90. علی گفت:

  سلام و عرض خسته نباشد :

  من 189 قدم و وزنم هم 70 کیلو هست . لاغر اندام . بهترین مکمل هایی که بایذ مصرف کنم چی هست ؟ غیر از مکمل هر انچه که باید بدونم در مورد اینکه چگونه یک بدن خوش فرم و خوش هیکل داشته باشم رو لطفا بهم بگید . در ضمن تازه میخوام برم باشگاه بدن سازی .

 91. Neman گفت:

  سلام، خیلی جالب بود مطالب. فقط یک‌ مقدار تحقیق کردم، دیدم که کراتین با گلوتامین نمیده مصرف کرد در یک زمان.
  متیونین یک برنامه زمانی برای مصرف protein, carboidrat, glutamine, cratin va Bcaa بنویسید. ممنون میشم.
  ببخشید برای فارسی من، چون خوب بلد نیستم.

 92. محمد علی گفت:

  سلام خیلی سایت باحالی داری

  من الان 17 سالمه قدم 170 یه هورمون رشد خیلی قوی می خواستم معرفی کنید
  واسه رشد قد …
  ممنون میشم

 93. علیرضا گفت:

  من تازه می خوام شروع کنم یکم پهلو و شکم دارم از چه مکملی استفاده کنم اصلا استفاده کنم؟

 94. نصرآبادی گفت:

  سلام من یه کربو پروتئین4 کیلویی real gains برداشتم ولی خوب جواب نگرفتم 20 سالمه 60 کیلو وزنمه میخواستم بدونم چه مکملهایی برای افزایش حجم و وزن وقدرت بردارم وقیمتش چقد میشه

 95. رامین گفت:

  سلام خسته نباشید ممنون از سایت خوبتون من قدم 183 وزنم 65 هس یه ماه کار کردم ادامه ندادم میخوام شروع کنم به نظرتون بعد چن ماه تمرین دوره رو شروع کنم ؟ چه مکمل هآیی مصرف کنم آناتومی بدنم خیلی خوبه میخوام بدون چربی 10 کیلو اضافه کنم درسته میگن ریزش مو میاره مکمل ها؟

 96. با سلام: بنده ١٥ سال سن دارم وتقريبا ٦ روز در هفته تمرين ميكنم ٤ روز پر فشار و دو روز با فشار كمتر بنده فوتباليست هستم ودر اون ٤ روز تمرين بدنسازى انجام ميدهم وزن من ٧٢ كيلو وقدم١٨١ است ميخواستم من را در مورد استفاده و از( نوع ان) مكمل راهنمايى كنيد

 97. مهیار گفت:

  سلام, وقت شما بخیر
  من چند ماه بدنسازی کار کردم ول کردم الان دو ماه هست که دوباره شروع کردم ;21 سالمه, قد 180 ,
  وزن 70 هستم
  کراتین و گلوتامین مصرف می کنم. ولی مشکلی که هست و هیچ کس بهش اشاره نمیکنه این هست که دوره ی مصرف این مکمل ها تا چه زمانی هست و این که بنده میتونم از قرص تریبولوس استفاده کنم یا خیر؟
  اگر تریبولوس مناسب نیست چه چیزی رو پیشنهاد می کنید در همین رنج…
  ممنونم

 98. مهیار گفت:

  کسی نیست سوال منم جواب بده؟:(

 99. نیما گفت:

  با عرض وقت بخیر و تشکر از سایت خوبتون. میخواستم بدونم به. شما تست بوستر رو معرفی می کتید یا پرو هورمون ؟ و بین این ها چه چیزی رو معرفی می کنید؟zma یا تریبولوس یا چیز دیگری؟ممنونم ازتون

  1. نیما گفت:

   پس اگر ممکنه بهتریت تست بوستر. رو به بنده معرفی کنید ؟
   تریبولوس. قرص T 100 و یا ….
   ممنونم

 100. دانیال گفت:

  سلام.. ی دوره کراتین و وی بهمراه گلتامین برای افزایش حجم کاملا خشک مناسب است؟؟؟ 1سال تمرین میکنم بدنی کاملا خشک دارم
  قد:177
  وزن:66

 101. یاس گفت:

  سلام میخواستم بدونم استفاده از اسید آمینه ها بدون ورزش و تمرینات بدنسازی میتونه کمک کنه جهت عضله سازی یا نه حتما باید ورزشکار باشیم تا مفید باشه؟

 102. Alireza گفت:

  سلام من هنوز 18 سالم کامل نشده و مربیم یه برنامه ای برای مصرف مکمل ها نوشته خواستم شمام نظر بدید
  Glutamine بعد از تمرین 5 gr
  Whey بعد از صبحانه یک پیمانه.10 دقیقه بعد از تمرین یک پیمانه
  Bcaa قبل از تمرین یک پیمانه. بعد از تمرین بعد از مصرف whey یک پیمانه. قبل خواب یک پیمانه
  Prohd یک عدد صبح
  ممنون میشم رانمایی کنید چون تو whey من تو هر اسکوپ 5/5 gr bcaa و 5\4 gr glutamine داره

 103. علی گفت:

  سلام…یه دوره واسه حجم کاملا خشک میخواستم(مکمل باشه نه هرمون)اگه میشه کمک کنین…
  وزن:65
  سن:17یه 3 ماه دیگه 18میشم
  قد:178
  واسه نگهداری پس از این دوره چی کنم؟؟مرسی…

 104. میلاد گفت:

  درود بر شما؛
  سه ماه سابقه تمرین دارم؛ قد:175 / سن:19 / وزن:50
  وزن ایده آلم 70 هست، 20 کیلو کمبود وزن دارم. قصد داشتم برای افزایش وزن و حجم از مکمل پروتئین Gold Standard 100% Whey استفاده کنم ولی فرمودید که این مکمل وزن دهنده نیست!
  ممنون میشم بفرمایید برای گرفتن وزن و حجم از کدام مکمل ها استفاده کنم و بتونم حداقل 10 و حداکثر 20 کیلو وزن بگیرم..

 105. alireza گفت:

  سلام ببخشید من 17 سال دارم کمرم خیلی لاغر هست چه کار کنم که لاغری کمرم درست بشه

  1. mostafa گفت:

   سلام بعضی ژنتیک اینطور هستند مگر اینکه کلا لاغر باشید که با اضافه کردن وعده های غذایی و کالری بیشتر وزن زیاد کنید

 106. سلام
  ببخشيد من پروتئين jumboوwheyداشتم ولي مصرف نكردم
  الان كه ميخوام مصرف كنم ميبينم تاريخ مصرفش گذشته
  ميتونم مصرف كنم يا عوارض داره

  1. mostafa گفت:

   سلام اگه زیاد نگذشته و طعمش تغییر نکرده مصرف کنید

 107. محمد گفت:

  باسلام و ممنون از اطلاعات خوبتون
  من 35 سالمه و 82 کیلو و 179 قد
  حدود دوساله که تمرین می کنم چند هفتس واسه اولین بار دارم مکمل مصرف می کنم شامل گینر و گلوتامین
  از نظر فرم یکم بهتر شدم و نیرو کم نمیارم ولی اصلا افزایش وزن ندارم و البته شام هم نمی خورم (از ترس چربی شکم)
  می خواستم بدون چطور و چقدر باید از این مواد استفاده کنم و شام نخوردن کار درستیه یا نه
  و آیا لازم مکمل دیگری هم تهیه کنم
  سپاس

 108. سامان گفت:

  با سلام و تشکر فراوان بابت راهنمایی های عالیتون

  چه مکملهایی برای حجم گرفتن خوبه؟
  من پروتئین وی همراه با کراتین مصرف می کردم که الان تموم شده.
  چه مکملهایی رو باید شروع کنم برای حجم گرفتن؟
  مثلا چه نوع پروتئینی همراه با چه مکمل دیگه ای؟
  سپاس

 109. a.l گفت:

  سلام،میخواستم بدونم سوپر پروتئین وی تا چه مدت میتونه تاثیر گذار باشه منظورم اینه که اگه بعد از مصرف و نتیجه گیری خوب از اون، یه مدت استفاده نکنیم بدن به حالت اولش برمیگرده؟ممنون میشم اگه جواب بدین

 110. ali panahi گفت:

  ba arze salamo khaste nabashid man 18 salame ghadam 183 hast vazanm ham 88 ke bishtaresh toye shekam va pahlo ham jam shode mikhastam bedonam che mokamelaiioo baraye charbi sozi estefade konam khoobe
  man mitonam 2 ta mokamel begiram age 2 ta chiz moarefi konid ham charbi sozie khoobi dashte bashi ham azole saz bashe
  ba tashakore faravan az shoma

 111. مرتضی گفت:

  با سلام و خسته نباشید … بنده هم سوالی داشتم و امیدوارم پاسخ منو هم مثل کامنت های دوستان جواب بدید . من مشکل وزن یا همون حجم دارم ( وزن 68 . قد 183 ) و مکمل های رو مصرف کردم ولی جواب نگرفتم زیاد ! الان دوتا مکمل هم دارم ( گلوتامین و اچ ام بی ) برام سه تا مکمل دیگه هم معرفی کردن که تهیه کنم : گینر . آمینو bcaa . پروهورمون 700 ساترن …. ممنون میشم نظرتون رو بگید که آیا این سه مکمل در کنار هم می تونن مفید باشن ؟ اگر نه چه ترکیب مکمل رو توصیه می کنید .

  با تشکر

 112. محسن گفت:

  سلام. آیا می توان هم زمان کراتین وکربو هیدرات را مصرف یا با هم مخلوط کرد ومصرف کرد؟

 113. mohsen gharakhanim گفت:

  سلام من مدت دو ساله ورزش رها کردم الان میخوام بدنسازی شروع کنم میخواستم بدونم بلافاصله شروع کنم دوره یا نه و ممنون میشم دوره متناسب با منو بگین قدم 183 وزنم80

 114. احسان گفت:

  سلام خسته نباشید ممنون از همه مطالب خوبتون
  من 2سالی هست بدنسازی کار میکنم 1دوره پروتئین وی رو به تازگی تموم کردم و برام از کانادا پروتئین وی گلد استاندارد به همراه امینو bcaa آوردن ، گلوتامین و پمپ هم دارم . متاسفانه پروتئینم 900 گرمی هستش ، چطور میتونم این ترکیب رو مصرف کنم تا بهترین نتیجه رو بگیرم ؟
  بازم ممنون

 115. Omid گفت:

  سلام خسته نباشید
  بنده 18 سالمه 82 کیلو هستم و قدم 180 تاس
  حدود یه ماهه دارم بدنسازی کار میکنم
  سوالم اینه بعد چه مدت باید از کراتین استفاده کنم ؟؟

 116. elin گفت:

  باسلام بنده يكساله تمرين ميكنم . واندكي شكم و پهلو دارم ميخوام آمينو پروتيين و ال كارنيتين مصرف كنم كه هم شكمم آب بشه هم فرم بدنم عضلاني و حجم خشك بشه ضمنا من هيچوقت نميتونستم آمينو از يكدونه بيشتر بخورم چون حالت تهو شديدي بهم دست ميداد به نظرتون تركيب اين مكمل ها خوبه يا خير ؟
  قد 160 وزن 51 سن 22 جنسيت خانم

 117. امیر گفت:

  با سلام
  من 17 سالمه و وزنم 70 میخاستم برای افزایش قد ارژنین مصرف کنم میشه بگید زمان مصرف و دوزش چ جور باشه ؟
  و من هر روز هم ورزش میکنم
  ایا مصرف ارژنین با دیگر مکمل هایی مثل کراتین و گینر باعث ایجاد تداخل در ترشح هورمون رشد میشود یا نه؟

 118. sajjad گفت:

  nahveye masrafe amino ro mikhastam bedoonam .juri k baese moshkele govareshi mese darde shekam va eshal nashe, maximum dozesh

 119. milad گفت:

  سلام
  ببخشید من 11 ماهه که بدنسازی میرم وزن من زیاد بوده و از موقعی که بدنساری رو شروع کردم چاق بودم.من وزنم90 کیلو بود و حدود 20کیلو از چربی هامو سوزوندم.الان بدنم خشک شده ولی ی تیکه ی چربی قسمت پایین شیکمم باقی مونده که تا الان هر کاری کردم نرفتهه میخواستم ببینم برای رفتن اون ی تیکه چربی باید چه کنم؟؟؟؟؟؟؟

 120. مازیار گفت:

  سلام خسته نباشد من22 سال دارم قد 175 و 1سال،تمرین میکنم وزنم از 50 رسیدم به 65 مکمل هم استفاده کردم میتونم نادلون برای وزن بردن بالا،استفاده کنم اگه میتونم چه جوری باید استفاده کنم مرسی

 121. علی گفت:

  با سلام
  من بک ماهی هست ک دارم کار میکنم و میخاستم بدونم بعد یک ماه امادگی میتونم چیزی مصرف کنم؟؟ ؟ ….
  از کسی شنیدم ک باید چهار ماه خشک کار کنم تا بدنم تشنه بشه…. میخاستم بدونم الان میتونم از چیزی استفاده کنم؟
  وزن 72 قد178

 122. امیر گفت:

  سلام و عرض ادب و احترام

  حدود 10 ماهی میشه بدنسازی کار میکنم توی این مدت 2بار از کراتین تو بازه مختلف زمانی استفاده کردم و جواب نسبتا خوبی گرفتم
  از این ماه میخوام برنامه مکملی وی و گلوتامین رو با هم استفاده کنم
  وزنم 70 قد 172
  شما در حال حاضر چه دوره مکملی پیشنهاد می کنی؟

  با سپاس فراوان

 123. محمد گفت:

  سلام 1 بسته امينو گرفتم واسه لاغری 50 کپسول دو رنگ ابی و زرده که يکی موقع بيدار شدن از خواب صبح ميخورم 1 عدد شب 1 ساعت قبل از دويدن.
  شيرينی و نمک رو هم حذف کردم غذامم کم کردم. ورزشمم فقط 1ساعت دويدن در روزه يا بيشتر .
  سوال اول نحوه مصرفم درسته؟
  سوال دوم ميتونم مصرفمو بيشتر از دو کپسول در روز بکنم ؟
  در صورت امکان جوابمو ب ايميلم بفرستيد.با تشکر ويژه

 124. Amir گفت:

  سلام من یه 3 ماهی میشه تمرینو شروع کردم الان میخوام از مکمل استفاده کنم ولی نمیدونم از کجا شروع کنم و چی بخورمو بعدش باز چی مصرف کنم میشه راهنمایی کنید؟
  قدم 186 وزنم 85 یکمم شکم دارم

 125. میلاد گفت:

  سلام دوست عزیز ، بنده یه گینر ارنولد دارم و گلوتامین ماسل تک ، میخواستم بدونم زمان مصرفشون چ ساعتی از روز هستش ؟ ایا گینر ارنولد خوب است ازش چندجا بد شنیدم.
  ممنون میشم جواب منو کامل بدین.

 126. علی گفت:

  با سلام
  مدت دو ماه هست که کار میکنم و کنار سینه ها زیر سرشانه هام خط های قرمزی افتاد ک میگن پوستم ترکیده باید چی بخورم این ترک ها از بین بره؟

 127. امیر گفت:

  سلام میخواستم بپرسم من یک ماهی هست که دوره بدنسازی تموم شده الان هم میخوام یه دوره دیگه بردارم ایا مشکلی برام پیش نمیاد.با تشکر

  1. mostafa گفت:

   سلام دوره به مصرف دارو میگن اگه مکمل منظورتون نه ایراد نداره

 128. محسن گفت:

  سلام
  میخواستم بپرسم محصولات mt خوب ؟ ایرانی نظرتون چیه؟

  1. mostafa گفت:

   سلام مکمل ایرانی کیفیت ندارن

 129. محسن گفت:

  آمینو با گینر و کراتین و گلوتامین چطوره؟

  1. mostafa گفت:

   بستگی به تیپ بدنی و هدفی که دارید !

 130. علی گفت:

  سلام
  من دو ماهه که بدن سازی رو شروع کردم…
  میخواستم دوره ای بردارم اما مربی من میگه یه پروتئین همراه با کراتین بردار
  میخاستم بدونم این که کراتین اگه مصرف کنم وزن هم اضافه میکنم با فقط حجم میاره؟
  درضمن میخاستم بدونم اگر برای مثال کراتینم تموم شد بدن سازیم رو قطع نکردم اون حجم باقی میمونه؟
  ممنون

 131. محمد گفت:

  سلام .خسته نباشید .من 21 سالمه.از 13 سالگی تمرینات ووشو را در بخش ساندا بطور فشرده را تا 19سالگی ادامه دادم.در طول این مدت هیچ مکملی استفاده نکردم .قدم 160وزنم60کیلو است.میخواستم بدونم برای جبران رشد کمی که در طول این دوران داشتم چه مکملی استفاده کنم .البته الان هم تمرین میکنم ولی در سطح خیلی پایین.
  ممنون

 132. محمد گفت:

  ببخشید اشتباه شد قدم 170 هستش

 133. ارشیا گفت:

  سلام, ممنون از سیت خوبتون من 29سالمه, قدم 192cm , وزنم هم 93 کیلو میباشد. در حال حاضر 5 سال است که ورزش بدنسازی میکنم وفقط هم از آمینو استفاده میکنم روزی 12 تا 15 عدد, میخواستم بدونم همین آینو کافی است یا نه و اینکه من بیماری صرع هم دارم میخواستم بونم تداخل یا مشکلی پیش نمیادبرام.؟ با تشکر

 134. سعید گفت:

  با سلام
  ممنون میشم در مورد ترک های پوستی و استرچ مارک و روش درمان این خطهای پوستی راهنمایی کنید
  تشکر

 135. فرید گفت:

  سلام ممنون از سایت خوبتون من 22 سالمه و اصلا وزن نمیگیرم قدم 175 و وزنم 60 کیلو هستش پارسال هم سه ماه بدنسازی رفتم ولی هیچ تاثیری در من نزاشت الان دوباره دارم تمرین میکنم خواستم بدونم چه مکملی بخورم که وزن بگیرم ممنون

  1. mostafa گفت:

   سلام بدنسازی به شما وزن نمیده اگه تغذیه اصولی و منظم *داشته باشید وزن میگیرید مکمل هم از پروتین های کربو دار و کراتین

 136. مرتضی گفت:

  سلام . سوالم اینه که من که مکمل های مثل کراتین و کربو پروتیین و … که مصرف می کنم مثلا کراتین قبل و بعد تمرین هست و من هفته سه جلسه میرم اون روزهایی که نمی رم رو چیکار کنم مکمل ها رو استفاده کنم مثل روزی که تمرین می کنم !؟

  1. mostafa گفت:

   بله همون تایم ک تمرین میرید استفاده کنید

 137. محسن گفت:

  سلام.من دو ساله تمرین سنگین دارم و به حجم خوبی رسیدم.
  آیا میتونم وی و گلوتامین با هم مصرف کنم؟
  چجوری باید مصرف کنم؟
  میتونم 6 جلسه در هفته تمرین کنم؟
  مرسی

  1. mostafa گفت:

   سلام بله میتونید طریقه مصرف روی هر محصول هستش ! در هفته بهتر 4 نهایت 5 جلسه تمرین کنید

 138. فرهاد گفت:

  سلام وباتشکر. من شنیدم که وقتی دوره هورمون استفاده میشه باید پروتئین استفاده بشه تا بدن پر بشه یا بقول بعضیا گوشت بگیره خواستم بدونم درسته؟واگه درسته گربوپروتئین بهتره یا پروتئین؟ ویک سوال دیگه اینکه bcaaحجم هم میده؟> باتشکرلطفا ج بدید

 139. Ali گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید….
  بنده یه هفته ای هست که میخام ه مکمل پروتینی بردارم ولی نمیدونم باید چی بگیرم؟
  از مکمل های پروتینی نمیدونم کدوم رو انتخاب کنم!
  البومین یا وی یا چیز دیگ!
  میخا حداکثر هشت کیلو عضله اضافه کنم ولینمیدونم کدوم رو انتخاب کنم…. ممنون میشم
  درضمن این اولین باره که میخام این محصول رو مصرف کنم همرا با کرتین

 140. *****Sina**** گفت:

  سلام خسته نباشید ؛؛؛
  می خواستم بدونم من که دو ماهه میرم باشگاه میتونم یک عدد سوپر وی و سوپر کراتین مصرف کنم؟؟؟؟؟؟

 141. @@@@@@@VALA@@@@@@@ گفت:

  سلام خسته نباشید ;;;;;;
  می خواستم بدونم من که 15 سالمه و دوماهه که میرم باشگاه میتونم 1 عدد سوپر وی و 1 عدد سوپر کراتین مصرف کنم ؟؟؟؟؟؟
  ♥♡♥♡♥♡♥♡♥♡♥♡♥♡♥♡♥♡♥♡♥♡♥♡♥♡♥♡♥♡♥♡

 142. ستاره گفت:

  سلام من یه امینو بی سی دبل aو یه پودر وی دارم اما نحوهی صحیح استفادشو نمیدونم واینکه عصراباشگاه میرم 4روز در هفته بقیه روزایی ک باشگاه نمیرم هم باید استفاده کنم؟ممنون میشم جواب بدین

 143. کامرام گفت:

  سلام من انزیمای کبدم بالای میتونم پوروتین مصرف کنم؟

 144. محمد گفت:

  سلام من ۱۶سالمه میخواستم بدونم آرژنین و اورنیتین را چجور باهم مصرف کنم واسه ترشح هورمون رشد؟؟؟

 145. كيارش گفت:

  سلام خسته نباشين
  چند وقتي هست گينر mhp خريد كردم
  حالا از موقعي كه شروع به خوردن اين مكمل كردم شب ها خوابم نمي بره !!!
  روي بسته بنديشم زده ٤ اسكوپ مصرف كنين كه ٢ اسكوپ مصرف مي كنم به نظرتون مشكل از چي هست ؟
  شب تا صبح بيدارم
  البته جوش بدنم زده از موقعي كه مصرفش مي كنم در نواحي سر بازو گرده !!!!!!!!!

 146. محمد گفت:

  سلام برای مصرف کراتین و گینر بعد تمرین چه مدت فاصله زمانی باید بینشان باشد

 147. بهزاد گفت:

  با سلام من قند خونم 200وچربیم 220 هست پزشکا میگن قند داری باید توتغذیه ملاحظه کنم درظم خیلی لاغر شدم میخوام بدن سازی روشروع کنم ایا از مکملها میتونم استفاده کنم یانه چکارکنم .ممنون میشم راهنماییم کنید……..بهزاد هستم

 148. امیرحسین گفت:

  سلام.
  من دو ماهه که دارم از پروتین گین 7 کیلویی شرکت fa استفاده میکنم همراه با t100 و پمپ . در مدت 1 ماه هشت کیلو وزن اضافه کردم و بدنم حجم اورد ولی یهو بدنم منوقف شد رشدش بااین هنوز مصرف میکنم و مکمل ها تموم نشده میخواستم بدونم باید چیکار کنم که عین قبل رشد کنم ممنونم

 149. مهدی بختیاری گفت:

  با عرض ادب خدمت استاد عزیز!

  قبلا برای هفت ماه جیم رفتم، اما بنابه مشکلاتی، بعد از فاصله ده ماهه، دوباره یک ماه شده که شروع کردم. تمریناتم مداوم و تقریبا شدیده. نمیخوام خیلی وزن بگیرم، فقط در حد فیتنس و برجسته! ازینکه نمیتونم همه منابع مورد نیاز رو از غذای طبیعی تهیه کنم، خواستم بپرسم چه مکمل هایی و در چه وعده هایی مصرف کنم مفیده؟ فعلا فقط یک پروتین وی 74 وعده ای دارم که هنوز استفاده نکردم. لطفا هر مکمل دیگه ای که نیاز به ضمیمه هست، یادداشت کنید. بنده به سختی برای جیم، وقت پیدا کردم، نمیخوام تلاشم هدر بره.

  قد: 175
  وزن: 69.5
  سن: 27

  جهت راهنمایی تون، سپاس گذارم.

 150. علیرضا گفت:

  سوال اول اینکه پمپ bpi بهتره یا پمپ mp البته هرد و اصلیش موجوده.
  سوال دوم مکمل سنتا ۶ که مخلوطی از چند پروتئین هست بهتره یا پروتئین وی سلکور ۱۰۰هر دو هم اصلیش (امریکاییش ) موجوده .خواهش میکنم جواب منو بدید من ۱۸۰ قدم هست90 کیلو وزن نیاز به افزایش حجم ندارم.سنتا ۶ رو جلدش گفته کربوهیدرات ۵ درصد و کلسترول ۲۳ درصد چکار کنم گیر کردم راهنماییم کنید

 151. سعيد گفت:

  باعرض سلام و خسته نباشيد
  بنده در حدود 12الي13 سالي است كه تمرين ميكنم و تابحال هورمون يا استروييد مصرف نكردم البته يكماه پيش دوره وي ايزوله- آمينو hf-كراتين مصرف كردم .وزنم 87-وضعيت بدنم خوبه لطفا يه دوره بدون هورمون و استروييد معرفي كنيد.

 152. mehdi گفت:

  سلام

  تشکر از انتشار مقالات –
  من یک BCAA و یک گلوتامین دارم، لطفا بگین روزی چند بار و چه موقع باید مصرف کنم؟

  ممنون

 153. هیبت گفت:

  سلام . برای اولین بار یک دوره کراتین با کربو برداشتم . از وقتی کراتین رو مصرف می کنم خیلی روی صورتم جوش میزنه علت این جوشها چیه؟

 154. مهدی گفت:

  سلام خسته نباشین
  ببخشین یه سوال داشتم ممنون اگه منو راهنمایی کنین
  در حرکت اسکات بدون دستگاه و بدون وزنه(همون بشین و پاشو) نشستن کامل به زانو اسیب میرسونه؟ممنون از شما

 155. داریوش گفت:

  با سلام
  تشکر فراوان از مطالب خوبتون
  من یک سوپر کراتین و مسیو وی خریدم-دوره ی حجمی
  میخوام بدونم چه مکمل دیگه ای در کنار این مکمل ها میشه استفاده کنم که هم باعث جذب اونها بشه و هم خودش باعث افزایش حجم بشه؟
  گلوتامین؟BCAA؟آرژنین؟
  یا پیشنهاد بهتری دارید؟
  قد 184 وزن 68 اولین دوره

 156. جاوید گفت:

  سلام، من از پنج سال پیش چندین بار بدنسازی رو شروع کردم و رها کردم (به علت نتیجه ی مطلوب نگرفتن)
  الان یک ماهی هست که مجدداً شروع کردم، قدم 175cm ، وزنم 50Kg و بدنم کاملاً خشک و بدون چربی ست
  تصمیم دارم اینبار به امید نتیجه گرفتن مکمل مصرف کنم
  یک اینکه “بعد از چه مدتی” بهتر است که از مکمل استفاده کنم یا به عبارتی دوره بردارم؟
  و دوم اینکه بعد از تغذیه ی مناسب، “مجموعا” چه مکمل هایی برای افزایش وزن و عضله سازی باید تهیه کنم؟

 157. مهدی گفت:

  سلام من قد من 189 وزنم 66 کیلو هست

  قبلا یک نیم سالی بدن سازی میرفتم اون موقع کراتین و کربوپروتئین استفاده کردم وزونم رو به 78 کیلو رسوندم بعد مشکل به وجود امد یه سالی نرفتم
  الان بعد از یه سال دارم دوباره میرم
  الان دوماه دارم بدون دوره کار میکنم میخوام بدونم بعد از چند ماه مکمل بگیرم استفاده کنم
  اگه اون مکمل های ک قبلا استفاده کردم دوباره بگیرم بازهم تاثیر داره یا نه ؟
  اگه بخوام مکمل بگیرم با کدوم یکی از این مکمل ها شروع کنم ؟

 158. فرشاد گفت:

  سلام. قد 170 وزن 65 آیا پروتین وی را میشود با سوپر کربو و آل ارژنیین را باهم مصرف کرد
  تشکر از راهنمای شما

 159. مرتضی گفت:

  سلام یه سوال داشتم .بی زحمت طریقه مصرف امینو bcaa 5000 میخواستم بدونم

 160. Alireza گفت:

  سلام 174قدمه و 68وزنمه .برای کات کردن و حجم گرفتن و رسیدن به وزن تقریبی 80 کیلو چه مکملی پیشنهاد میکنید.یکسال وزنه میزنم.

 161. میلاد گفت:

  من میخواستم واسه اولین بار برای افزایش وزن گینر مصرف کنم
  ایا تاثیر داره
  و اینکه میشه فقط گینر استفاده کنم یا باید همراهش مکمل ده ای مثه کراتین مصرف بشه؟

 162. الهام گفت:

  من دختر 15 سال و هفت ماهه هستم. آیا ال آرژنین روی قدم موثر هست؟ چند ماه باید مصرف بشه؟ آخه من نزدیک 1 سال هست که قدم همینه ولی میانگین قد من 162.5 درمیاد. لطفا راهنماییم کنید.

 163. سید محمود گفت:

  سلام .شش ماه بدنسازی رو شروع کردم .وزن 91 قد 179 سن 28 سال .الان دارم امینو گوشتی و ارژنین مصرف میکنم .میخاستم ببینم چی مصرف کنم کنار اینها که به کات کردن بدنم کمک کنه و برجستگی عضلاتم معلوم بشه .در ضمن وسط تمرینم انرژی کم میارم…..ممنون

 164. حامد گفت:

  سلام.خسته نباشید
  83 کیلو وزن و 182 قدمه.نزدیک یه سال و نیمه مداوم و بدون استفاده ی مکمل بدنسازی کار میکنم.یکم شکم و پهلو دارم و میخوام بدنمو خشک کنم.شما پیشنهاد میکنید از کدوم مکملا استفاده کنم.لطفا شیوه ی مصرفشونم بگین.با تشکر

 165. یونا گفت:

  با سلام
  من بعد از یک وقفه 2 ساله دوباره 3 ماه شروع به تمرین کردم و قصد دارم کاملا چربی سوزی کنم 10 کیلو کم کردم و قصد دارم از آمینو اسید استفاده کنم ولی نمیدونم با چه مکمل دیگه ای مصرف کنم خوشحال میشم راهنماییم کنید . قد 170 وزن 75 . ممنون

 166. جلال گفت:

  باسلام.آیا ترکیب پروتئین وی و کربو و کراتین باهم مشکلی نداره؟
  درضمن به همون میزان که گفتین در آب حل بشه یا آبمیوه یا..؟

 167. اشکان گفت:

  سلام.من برای افزایش وزن از دکتر داروخانه سوال کردم کربو بلاست رو بهم معرفی کرد گفت اگه حتی بدون ورز ش هم بخوری ضرری نداره.به نظر شما خرید و استفاده از این مکمل بدون تمرین به کبد و کلیه آسیب نمیزند؟ممنون.

 168. Farid گفت:

  سلام خیلی ممنون بابت سایت عالیتون.
  تورو خدا به من پاسخ بدین آیا من از پروتیین whey مصرف کنم رو افزایش قدم تاثیری داره؟
  پیشاپیش ممنون از پاسختون

 169. محمدرضا گفت:

  سلام
  بنده 23سال سن دارم و ی مدتی بود باشگاه میرفتم و باز ترک کردم ولی باز شروع کردم،،،،قدم175 و وزنم خیلی کمه54 و متاسفانه بنا به دلایلی تغذیه ی خوبی ندارم،ممنون میشم راهنمایی کنین برای افزایش وزن و حجم از چه مکمل هایی استفاده کنم و پروتین ها در هر برنامه ی 1ماهه چند کیلویی باشن و نحوه ی استفادشون چه شکلیه،،،متشکر از سایت خوبتون

 170. alireza گفت:

  سلام داش گلم . ممنون از سایت خوبت . من چهار ماهی میشه که بدنسازیو شروع کردم و یه دوره کراتین و کربو پروتيین برداشتم حدود سه کیلو وزن گرفتم . من بعد این دوره چه دوره ای رو برم خوبه؟

  وزن:77
  قد:171
  سن:19
  فدا بشم?

 171. alireza گفت:

  داشی نمیخوای ج مارو بدی ؟ سایتت که فعال بود همیشه چرا اینطور شده؟؟؟

 172. alireza گفت:

  الوووووووووووووووووووو

 173. ارش گفت:

  سلام.وزن من۸۳ بوده و الان شدم ۷۱ .می خوام بعد چربی سوزی که داشتم بصورت طبعی و با ورزش هوازی ..پروتیین بخورم برای ساخت عضله و کراتین ..می خواستم که اگه میشه راهنماییم کنید که ی داروخانه می شناسم محصولاتش بد نیست ..به نظر شما محصولاتمو از داروخانه بگیرم با چه مارکی خوبه..اگه مشه جواب بدین با تشکر یا به ایمیلم جواب بفرستییید مرسی. arash.al_8@yahoo.com

 174. kamyar گفت:

  با سلام بنده ١٨٩ سانتيمتر قد و ٨٦ كيلو وزن دارم ٧سال سابقه تمرين دارم ميخوام از تركيب هگزارلين با ghrp6 واسه دوره حجم با يكسري مكمل استفاده كنم شما نظرتون چيه ممنون

 175. Mohammadreza گفت:

  سلام خسته نباشید
  من 17 سالمه و 175 قدمه
  میخواستم بپرسم خوردن چنین مکمل ها به جز حجم دادن روی قد هم تاثیر دارند و اگه تاثیر دارند کدوم مکمل بیشتر تاثیر داره؟
  مرسی

 176. ali گفت:

  با سلام از سايت خوبتون من ٣٠ سالمه ١٩٠ قدم و ١١٥ وزنم استخون بندي بدنمم درشته ٤ ماهه باشگاه ميرم ميخوام هم چربي هامو اب كنم هم عضله سازي كنم تمرينارو انجام ميدم و روزي ٣٠ دقيقه دوچرخه سواري ميكنم ! افرادي رو تو باشگاه ميبينم كه خيلي اندام ريزي دارند ٢ برابر من وزنه ميزنند و فعاليت ميكنند منم تصميم گرفتم براي اينكه عقب نمونم از انواع مكمل مجاز كه داروخانه ها ميدن استفاده كنم و به خاطر همين كراتين،ال كارنتين’ال ارژنين ‘امينو 200 ‘ ‘اومگا ٣ و ويتامين e’ گلوتامين، انواع قرص جوشان گرفتم ! سوال من اين هست كه كدومارو ميتونم مصرف كنم كه چربي هام اب بشه و عضله در بيارم تداخل هم نداشته باشن با هم ممنون ميشم راهنماييم كنيد با تشكر محمد علي

  1. نوید گفت:

   سلام
   رشته ورزشیم بارفیکس(street workout) رکورد جهان 4321 تو 12 ساعته تایم تمریناتم در روز بین 9-11 ساعته((7-9صبح).(11-12:30).(14-18).(20-22))وزنم 75 قدم 182 پاهام خیلی خیلی لاغره اصلا مهم نیست بالاتنم خیلی قویه.در حال حاضر تا به امروز اصلا مکمل مصرف نکردم چون تو تمریناتم بدنم خالی میکنه پیشنهاد مصرف مکمل بهم شده مکمل هاییم که خریداری کردم 5 عدد کراتین 5عدد گلوتامین 3تا کربوهیدراته 5 کیلویی 2تا کربو پروتئین 5 گیلویی 2تا قرص کراتین .1 عدد پمپ بادی اتک 400گرمی پودرش 1عدد پمپ 900 گرمی مس ماسل.1 عدد پمپ قرص مس ماسل.تمام قرص های ویتامین فارماتون و …گرفتم اصلا وزنم براتو مهم نباشه.پیشنهاد هایی که برای مصرف دارم خیلیی زیاده مونم چکار کنم لطفا راهنماییم کنینداکه جواب و به ایمیلم بفرستید ممنونتون میشم.باهام تماس بگیرید خودم تماس میگیرم واقا گیج شدم 09398338448

 177. فردین گفت:

  باسلام/ من 28 سالمه/ با 167 قد و 48 کیلو وزن/ حدود 10 کیلو لاغرم/ دانشجو هستم و کار فکری زیاد دارم/ فرصت رفتن باشگاه و تمرین را اصلا ندارم/ آیا میتونم از مکمل ها جهت افزایش وزن استفاده کنم؟ ضرری برای من که فعالیت ورزشی نمیکنم ندارن؟ چه نوع مکملی استفاده کنم لطفا نا آن را بفرمایید؟ باتشکر

 178. Himan گفت:

  ببخشيد كربو پروتئين به ناحيه شكمو پهلو اكه تمرينات abs هم انجام بديچربي ميده .يا از حالت كات درمياره؟

 179. Shayan گفت:

  سلام خسته نباشید
  ممنون از سایت خوبتون
  من یه وی 100% با یه bcaaگرفتم میخواستم بدونم چه زمانی باید مصرف کنم تا بهتر جواب بگیرم از مکمل ها .
  ممنون میشم اگه جوابمو بدین.
  قد 173
  وزن 70
  سن20

  1. mostafa گفت:

   سلام وی یکی صبح یکی بعد تمرین

 180. ali گفت:

  سلام خسته نباشين من كربوپروتئين وگلوتامين وكراتين خريدم كربو رو با كراتين شروع كنم يا باگلوتامين
  وزنم پنجاه كيلوهستش
  كدومو بزارم واسه دورهي بعد

  1. mostafa گفت:

   همه رو خریدی مصرف کن این که شما داری دوره نیست

 181. nassim گفت:

  salam man vaznam 62 hastesh va ghade 183 mikham bebinam aya ba varzesh va mokamel mitonam vazn bebaram bala va chi khobe vase man merci az shoma

  1. mostafa گفت:

   باید برنامه غذایی باکالری بالا داشته باشید مکمل هم پروتین کربو

 182. سارا گفت:

  با سلام و احترام
  مربی شنا هستم. ورزشم زیاد بود. اما یک سال پیش جراحی ای داشتم که باعث شد یک سال از ورزش حرفه ای و سخت دور باشم. الان 3 ماهه شروع کردم. فقط 3 روز در هفته بدن سازی میکنم. فیبر و bcaa میخورم. کمی شکم و پهلو اوردم. و میخوام عضله هام کات شه. ممنون میشم راهنمایی و تایید کنید.

  1. mostafa گفت:

   سلام برنامه غذایی لازم داری و تمرینات هوازی

 183. @@@ گفت:

  سلام استاد . خسته نباشی .خیلی ممنون میشم جواب بدی
  من ی پورد پروتئین با مارک (Doobis MASS) دارم + ی بسته قرص آمینو وی . میخواستم بدونم مشکلی نداره این دوتارو با هم استفاده کنم ؟
  ممنون

 184. hamed گفت:

  سن:29 وزن:68 قد:187 من فرصت باشگاه رفتن ندارم ولی مایلم وزنم افزایش پیدا کنه. بر حسب شغلم فعالیت بدنی زیادی دارم. آیا می تونم از مکملی که درصد بالایی کربوهیدرات داره برای افزایش وزن استفاده کنم؟ با توجه به شرایطم چه میزان در روز؟

 185. مجید گفت:

  با سلام
  خواهشمندم راهنمایی بفرمایید که مناسب ترین دز مصرفی ال کارنیتین همراه با ال آرژنین جهت کاهش وزن و افزایش قد برای پسری 15 ساله با قد 175 و وزن 110 کیلو کدام است و آیا مکمل دیگری برای افزایش تاثیر این مکمل ها نیاز هست که معرفی بفرمایید
  با تشکر از محضر اساتید محترم و ارزشمند

 186. فرید گفت:

  سلام داداش داداش من دوتا دوره رفتم بدنم رو نیومد دومین دورم چون امپول داش تستسترون پریپیونات بود تا 4کیلوبه زور اومدم بالا چی خوبه برام خواهش میکنم راهنماییم کن بدنم خوب بیاد بالا تا 1میلیون ضرر کردم چ واسم خوبه بکشم بالا پمپ خوردم یه پک پریپیونات زدم کراتین خوردم همشونم ماسلتچ بودن .

 187. شایان گفت:

  سلام میشه قرص یا کپسول تیروپیلوس را همراه پروتیین وی و گلوتامین وبی سی ا ا مصرف کرد.چه گونه ممنون

 188. اﻫﻮﺭا گفت:

  ﺳﻻﻡ
  ﻣﻦ ﻗﺮﺹ ب س ﺁﺁ 2000 ﻣﻴﻠﻲ. ﮔﺮﻡ ﻣﺎﺭﻙ ﭘﻜﺎ ﮔﺮﻓﺘﻢ. و ﺭﻭﺵ ﻃﺮﺯ ﻣﺼﺮﻓﺶ ﺭﻭ ﻧﻮﺷﺘﻪ ﺻﺒﺢ ﻇﻬﺮ ﺷﺐ و ﻫﺮ ﺑﺎﺭ. ﻳﻚ ﻋﺪﺩ.
  ﻣﻴﺨﻮاﺳﺘﻢ ﻃﺮﺯ ﻣﺼﺮﻑ ﺑﻬﺘﺮ. ﻭﻳﺎ ﻣﻔﻴﺪ ﺗﺮﺵ ﺭﻭ. ﺑﺪﻭﻧﻢ.
  ﻣﺮﺳﻲ

 189. ساسان گفت:

  با سلام ؛ کراتین و گلوتامین رو چطور مصرف کنم با توجه به جذب رقابتی این دو مکمل راهنمایی کنید لطفا ؟؟؟

  1. ساسان گفت:

   جواب بدین لطفا میخوام دوره مو شروع کنم

   1. mostafa گفت:

    اسم اینایی که گفتید دوره نیست! گلوتامین یکی بعد تمرین یکی قبل خواب ! کراتین 4 روز اول یکی قبل ناهار یکی قبل تمرین یکی بعد تمرین بعد از 4 روز یکی قبل و یکی بعد تمرین

 190. ali گفت:

  سلام خسته نباشيد .ي پروتتين گينر از دبي واسم فرستادن وقتي بازش كردم چند تيكش مثل گچ سفت شده بود ولي تاريخم داره به نظرتون ميشه بخورمش!؟

  1. mostafa گفت:

   اگه تقلبی نباشه مورد نداره

 191. omid گفت:

  مصرف پمپ با ارژنین در یک دوره ایرادی نداره ؟ و مکملهای دیگر در این دورم BCAA و گلوتامین و امینو هست و الکارنتین . و ایا مکمل دیگری نیاز هست ؟ ورزشکار نسبتا قدیمی هستم فقط کمی از ناحیه شکم و پهلو نیاز به چربی سوزی دارم .دوره قبلیمم که ماهه پیش تموم شد وی و گلوتامین و ارژنین بود . ممنون از سایت خوبتون . قد 180 وزن 87

 192. محمد گفت:

  سلام. لطفا تفاوت در مورد پروتین وی با درصد های متفاوت و گینر با درصد های متفاوت را توضیح بدین. من سه چهار کیلو وزن میخوام. وزنم 69. قد 182بدن عضلانی. آیا گینر مصرف کنم. زیادی گنده نمیشم؟:)(البته به همراه کراتین و گلوتامین و ارژنین) 22ساله.

 193. rasool karami گفت:

  سلام .داداش سایتت حرف نداره.یه سوال؟من 8ماهه باشگاه میرم 15سالمه قدم 184 وزنم 59.میگن تو سن بلوغ مکمل برات بده و نازایی میاره و این حرفا.من چیکار کنم مربی گفت اگه خواستی برات یه کراتین میارم.مربیه فامیلمونه کارشم حرف نداره معروفه.نظر مشا چیه مکمل مصرف کنم.راستی تا الان همش خشک کار کردن

 194. مصطفی گفت:

  سلام جناب استاد
  ممنون میشم جواب بدید که ایا مصرف مداوم کراتین و پروتئین وی و امینو خوب هست یا باید هر بار بعد مصرف دوباره چند وقتی قطع کنم و دوباره مصرف کنم و در اگر قطع کنم به جای این مکملها چی بخورم که بدنم افت نکنه بازم تشکر از این همه پاسخگویی خوب شما
  منتظر جواب هستم

 195. farhad gh گفت:

  ba salam va khaste nabashid
  man 1 mahe tamrin mikonam bade 1 mah ba dostan mashverat kardam va chand ta mokamel gereftam alan mikhastam az shoma be porsam ke in mokamelha vase man khoban ya zarar daran
  vaz 83
  ghad 185
  gainerator gereftam
  amino5500
  glutamin albate ghorsesh
  keratin
  be nazareton zeade ? ya tasire manfi nadare vasam
  mamnon mishmam age javab bedin
  dar zemn age engelisi type kardam bebakhshdi kibordam farsi nadare

  1. mostafa گفت:

   زیاد نیست مشکلی نداره

 196. آرتا گفت:

  من مکملی به نام کربو ویت گرفتم
  من وزنم ۵۷
  قدم۱۷۴
  این مکمل برام خوبه یعنی بم حجم میده چه طوربایدخوردشه

  1. mostafa گفت:

   روش نوشته شده باسد وعده های غذاییت رو بالا ببری !

 197. مصطفی گفت:

  سلام جناب استاد
  ممنون میشم جواب بدید که ایا مصرف مداوم کراتین و پروتئین وی و امینو خوب هست یا باید هر بار بعد مصرف دوباره چند وقتی قطع کنم و دوباره مصرف کنم و در اگر قطع کنم به جای این مکملها چی بخورم که بدنم افت نکنه بازم تشکر از این همه پاسخگویی خوب شما
  منتظر جواب هستم
  جواب ندادی استاد مصطفی

  1. mostafa گفت:

   سلام کراتین دو یا سه دوره که مصرف کردید تموم شد چند ماه نباید مصرف بشه پروتین و آمینومشکلی نداره ولی یک مدت کوتاه هم میتونید مصرف نکنید

   1. مصطفی گفت:

    خیلی ممنون از جواب شما استاد
    وقتی مکمل استفاده نمی کنم می تونم از برنامه های حجمی که سنگین باید وزنه بزنم استفاده کرد ؟؟؟
    در ضمن نگفتید وقتی مکمکل رو قطع می کنم بجای ان چی مصرف کنم که افت نکنم
    تشکر از شما استاد

    1. mostafa گفت:

     خواهش میکنم
     وقتی استفاده نمیکنی باید برنامه غذای مناسبی داشته باشی هم برای اینکه افت نکنی هم حجم

     1. مصطفی گفت:

      فدات استاد
      فقط میشه بهم بگی چطور برنامه غذایی استفاده کنم ممنون میشم یک برنامه غذایی بنویسی

     2. mostafa گفت:

      باید فرم پر کنید

 198. rasool karami گفت:

  سلام داداش خب چرا جوابمو نمیدی عزیز؟؟من 15 سالمه مکمل مصرف کنم ایرادی داره؟؟ اخه میگن نازایی میاره تو این سنو موهات میریزه.8ماهه بدنسازی کار میکنم

 199. ali گفت:

  سلام.سایتتون حرف درباره مکمل ها تحقیق کردم ولی نمیدونم کدوم واسه سنم قدم وزنم به درد میخوره.اشتیاء هم خوبه کمبود غذا ندارم ولی چاق نمیشم ممنون میشم راهنماییم کنید.
  سن:16
  قد:180
  وزن:62

 200. Arman گفت:

  با عرض سلام خسته نباشی من تازگیا کربن پروتئین ترو مس با گلوتامین و امینو بیف و آل آرژنین گرفتم ولی طریق درست مصرف نمیدونم میشه راهنمای بکنی ممنون میشم

 201. علی گفت:

  سلام من پسری هستم 60 کیلو 180 سانتیمتر قدمه میخاستم بدون چه مکملی مصرف کنم تا وزنم افزایش پیداکنه البته بدنسازی میرم 7 ماه از اولین روز 52 کیلو بودم 7 ماهه شدم 60 کیلو البته با 1 کراتینو 2 تا سوپرسایز میخاستم بدونم ایا پروتین وی خوبه برای افزایش وزن؟ چون من فقط میخام وزنم افزایش پیدا کنه با تمرین سختو خواب درستو تغذیه خوب فقط مکملی که وزنو ببره بالا بگین چی هست ممنونم

  1. mostafa گفت:

   وی هیچ ربطی به افزایش وزن نداره برای وزن باید کربوهیدرات بخوری ! وعده های غذایی بالا و پرکالری

 202. محمد گفت:

  سلام ببخشید یه سوال داشتم من برای افزایش وزن پروتین وی بردارم خوبه یا گینر فرقشون چیه؟ من فقط میخام وزنم افزایش پیدا کنه 6 ماهه بدنسازی سخت تمرین میکنم وزنم 57 کیلو هستش حداقال 4 5 کیلویی میخام افزایش وزن داشته باشم یه سوال دیگه هم داشتم اینه که من یه کربو کمپلکس 100%گرفتم یه 400 گرم مصرف کردم در طی 2 هفته 2 کیلو وزن بهم داد میخاستم بدونم من کربورو با گینر بخورم هردوتاشونو باهم مشکلی پیش نمیاد ؟ برای افزایش وزن خوبه در کنار تغذیه خوبو خواب درستو تمرین درست؟ فقط هدفم افزایش وزنه

  1. mostafa گفت:

   وزن گینر! وی پروتین و وزن نمیده . هردوتاشون با هم مشکلی پیش نمیاد باید وعده های غذاییت هم بالا ببری

 203. علي گفت:

  با عرض سلام خسته نباشی , من يه مدته باشگاه ميرم وزنم 65 و قدم 168 و سن 26
  ميخواستم راهنمايي كنين نحوه استفاده اين مكملها چجوريه و اونوقت وزنمو زياد ميكنه يا تغييري نداره ؟؟؟

  پروتئین وی گلد استاندارد
  آمینو بیلد پودری ماسل تک
  گلوتامین 5000 اپتیموم
  سوال ديكه اينكه پروتئین وی گلد استاندارد خودش امينو با گلوتامین داره , اونوقت هركدومشه با هم مصرف بشه مشكلي نداره

  1. mostafa گفت:

   وی یکی صبح و یکی بعد تمرین
   آمینو یکی بعد تمرین یکی بعد صبحانه
   گلوتامین بعد تمرین و قبل خوتب
   هیچ مشکلی نداره

 204. محمد گفت:

  سلام ببخشید شما بهترین مکمل گینیر رو کدوم میدونید میشه اسمشو معرفی کنید در حد دویستو خورده ای بهترینش برای افزایش وزن مرسی

 205. محمد گفت:

  سلام خسته نباشين من ميخاستم تازه بدنسازي رو شروع كنم 19 سالمه و هيكلمم يكم خوبه ميخام بدنمو بيارم بالا اولش با چي شروع كنم؟

 206. سینا گفت:

  سلام مصرف گلوتامین و ارژنین همزمان اشکالی نداره استاد موقع خواب ایا ارژنین و گلوتامین رو همزمان بخورم مشکلی نیست؟؟؟
  سپاس از این فعالیت شما استاد

 207. سینا گفت:

  در ضمن مصرف ارژنین رو گفته 3 تا کپسول قبل خواب با شکم خالی ایا درست هست ؟؟؟
  نظر شما برای بهتر مصرف کردن ارژنین هم همینطور هست ممنون میشم اگر راهنماییم کنید استاد

 208. میلاد گفت:

  سلام و خسته نباشید خدمت تیم قدرمتند تک اندا
  من ۲۲ سال سن ۸۰ کیلو با سابقه ۳ سال تمرین دارم البته سالی یه بار مکمل مصرف کردم برا همین زیاد پیشرفت نکردم
  این سری علاوه بر کربو پروتین پروتین ایزوله هم خریدم یعنی هردو رو گرفتم نمییدونم چرا حالا که گرفتم میشه هر دو رو مصرف کنم؟طریقه مصرفشونو میگید امینو و کراتین و گلوتامین و مولتی ویتامین هم دارم.واقعا به جواب نیاز دارم متشکرم

 209. سینا گفت:

  سلام استاد کجایی جواب نمی دی و تحویل نمی گیری اعضا رو
  من گلوتامین و ارژنین و پروتین ایزوله و امینو 8000 و پروهورمون دارم ممنون میشم بزرگواری کنید چطور مصرف کنم
  بی صبرانه منتظر هستم
  در ضمن از سایت خوبی که دارید بسیار تشکر خیلی کمک اعضا هست
  همیشه زنده باشید و در پناه خدا موفق

 210. آرتا گفت:

  درود
  قدم171
  سنم 20 من پسرم
  آیا آرژنین روی قدم تاثیر داره
  آرژنین تاچندسالگی روی قدجواب میده

 211. Pro Body Builder گفت:

  در سن بیست سالگی صفحات رشد بسته شده اند.
  آرژنین فقط روی عضله سازیتون تاثیر مثبت میزاره الان.

 212. رضا گفت:

  سلام. من 17 سالمه و میخوام برای رشد قدم آرژنین مصرف کنم. میشه بگید با چه دوزی مصرف کنم؟

 213. hadi گفت:

  سلام . من میخوام بدن سازی رو شروع کنم کدوم مارک کراتین و پروتین خوبه .من دوستم کراتین پروتین از قبل مونده داره ایا تاریخ مصرف مهمه

 214. Pro Body Builder گفت:

  دوست من احتمال اینکه الان آرژنین روی قد شما تاثیر بگذاره بسیار کمه.. معمولا تا سن چهارده یا نهایت پانزده سالگی صفحات رشد باز هست ولی البته میتونید شانستون رو امتحان کنید. شاید فیزیولوژی شما بگونه ای خاص باشد و بنده بی اطلاع..
  طریقه مصرف آرژنین:

  یک گرم آرزنین بعد از صبحانه
  یک گرم آرژنین به همراه ویتامین سی جوشان یک ربع قبل تمرین
  یک گرم آرژنین به همراه ویتامین سی جوشان بلافاصله بعد تمرین
  یک گرم آرژنین با آب خالی نیم ساعت قبل از خواب

  وعده ی قبل تمرین را بهتر هست با حداقل یک پیمانه کربوهیدرات مصرف کنید. البته بجای مکمل کربوهیدرات میتونی یک سیبزمینی بزرگ آب پز میل کنی
  وعده ی بعد تمرین حتما همراه پروتیین باشه اگه مکمل نداری سفیده ی 3 تخم مرغ آب پز و کمی مرغ پخته از هیچی بهتره.
  وعده ی موقع خواب هم شیر یادت نره یک لیوان.

 215. شیوا گفت:

  سلام من دختری 22ساله ام قدم165وزنم 55میخواستم بدونم استفاده bcaaبدون باشگاه رفتن افزایش وزن میاره؟؟؟؟ممنون

 216. محمد گفت:

  سلام خسته نباشید
  من یه گینر خریداری کردم به اسم BIG ناترند 2کیلویی. مربی روزی سه وعده رو پیشنهاد کرده. یک اسکوپ بعد از صبحانه. یکی ساعت4 عصر و یک اسکوپ قبل خواب. اما این سه وعده مصرف سر 20 روز تموم ميشه که!! شما چه پیشنهادی دارید؟

 217. سینا گفت:

  سلام و سپاس از شما
  تازگی مکمل grit تست بوستر تهیه کردم طرز مصرف این مکمل یه وعده قبل صبحانه با معده خالی و وعده بعدی نیم ساعت قبل تمرین میباشد از آنجا که من ساعت 8 صبحانه میخورم و ساعت 11:30 صبح هم میرم باشگاه بنظر شما فاصله این دو وعده از همدیگه کم نیست و راه حلی دارد؟

 218. حسین گفت:

  درودفراوان
  بنده ی کراتین وکربو و ی مگامس خوردم تو یک ماه و بعداز سه روز ی گینر سوپرسایز گرفتم میخواستم بدونم طریقه مصرف گینر به چه شکله واندازه پیمانه چقدره؟واینکه برام ضرر نداره؟
  بنده 28سالمه و 70کیلوام

 219. امین گفت:

  سلام.من 8ماه میرم باشگاه بدنسازی.سن 20 قد178وزنم 62الان به گینر هایپر مس با کراتین خریدم ولی نمیدونم چطور مصرف کنم.روزی چند گرم روزای تمرین وغیر تمرین؟؟؟!
  اونوقت این گینر 4 کیلویی تقریبا چقدرشو مصرف کنم شروع به اضافه وزن میکنه….متشکرم

 220. emad گفت:

  سلام من 1 ساله بدن سازی کار میکنم ولی ن ب طور مداوم موقع مدرسه ها تقریبا 3-4 جلس رفتم الان میخوام باز شروع کنم سنم 18 و قدم 173 و وزنم 80 کیلو بدنم تقریبا حجمه فقط کمی شکم و پهلو در آوردم.قبلا هم گینر Mt مصرف کردم
  به نظر شما اگه کراتین سل تک با وی استاندارد بردارم میتونم تا آخر تابستون نتیجه چشم گیری بگیرم؟

 221. آرتا گفت:

  درود به سایت تک اندام من وقتی تمرین بدنسازی انجام میدم بدنم میلرزه باید چه مکملی مصرف کنم باسپاس

 222. میلاد گفت:

  سلام من در حال حاضر روزی دوبار به شدت تمرین میکنم یک روزه حدود یک ساعت دویدن و طناب زدن و شکم یک ساعت و نیم بدن سازی روز بعد دوچرخه سواری و یدنسازی هدفم کم کردن وزن و چربی سوزی است . در حال حاظر ال کارنتین و چربی شوز لیپو 6 مصرف میکنم ایا پودر bcaa میتواند در کم کردن وزن و چربی سوزی + تفکیک عضلاتم کمک کند ؟؟؟ لطفا طریقه مصرف دقیقش رو هم بفرمائید ؟؟؟؟؟؟ ممنون

 223. سجاد گفت:

  سلام کراتین و گلوتامین رو چطوری با هم مصرف کنیم ؟؟؟ ممنون میشم جواب بدید

 224. محمد گفت:

  سلام خدمت استاد گرامی من حدود 10روز باشگاه میرم در حال حاضر کراتین و گینر مصرف میکنم از طرفی کارمم سنگینه میخواستم بدونم بغیر از اینا چی باید بخورم تا وزنم بالا بره قد 198 وزنمم 70 ممنوم

 225. صادق گفت:

  سلام ممنون از سایت خوبتون
  بنده قبلا بدنسازی کار میکردم ولی ولش کردم الان 3ماهه برگشتم دارم تمرین میکنم میخواستم بدونم فقط پروتئین وی گلد استاندارد بگیرم بهم حجم میده اخه من تقریبا لاغر اندام هستم ؟
  ایا پروتئین وی گلد استاندارد خوبه ؟

 226. با سلام واحترام ممنون از سایت خوبتون
  بنده 31 سالمه و وزنم 54 کیلو خیلی کمه می خوام تازه شروع کنم می خاستم ببینم چه مکمل هایی باید مصرف کنم تا وزن بگیرم ضمنا” جایی رو برای تهیه مکمل های اصل نمی شناسم ممنون میشم اگر راهنمایی کنید

 227. ahmadi گفت:

  با سلام و احترام مجدد
  قد 175

 228. ناشناس گفت:

  با سلام من اولین باره میخوام کراتین مصرف کنم لطفا توضیح دهید همزمان با پروتئین وی چطور مصرف کنم
  آیا باید 2 تا پودر رو با هم مخلوط کنم یا میشه جدا؟

 229. ali گفت:

  سلام آقا مصطفی ، آقا ایول داری دمت گرم
  من 2,3 سالی هست بدنسازی سازی کار میکنم ولی نه پیوسته !
  الان 2 ماه استارت زدم میخوام یه دوره گینر ،کراتین،تریبولوس برم میخواستم نظرتونو بدونم (مارک viking)
  وزن 64
  قد 183
  سن 27

  با تشکر

 230. داوود گفت:

  سلام لطفا جواب بدید
  من 27 سالمه وبدنم مقداری چربی داره هر کاری میکنم گوشتم اب میشه چربی ها کم نمیشن وقدرت بدنمم کم شده چه مکملهایی مصرف کنم بدون افزایش وزن باعث عضله سازی و حذف چربی ها بشه لطفا راهنمایی کنید

 231. میلاد گفت:

  سلام
  من الان نزدیک 1 ماهه شروع کردم 16 سالمه و 55 کیلو ام
  من میتونم پودر استفاده کنم؟ البته با دستور مربی که چه نوعی باید مصرف کنم. بعد این که ضرر نداره برای افراد کم خون و اینا؟ مثلا تو اینده بعث ناباروری و اینا نمیشه؟؟ لطفا به سوالام پاسخ بدین ممنوون

 232. محمد.ب گفت:

  سلام وقت بخیر
  لطفاً در مورد مکملهایی که انتخاب کردم نظرتون را اعلام بفرمایید و همچنین نحوه مصرف آن را هم بیان نمایید. در ضمن اگر مصرف این مکملها به همراه هم مناسب نمیباشد مورد جایگزین را بفرمایید.
  ۱- کراتین منوهیدرات
  ۲- آمینو وی ۴۶۰۰
  ۳- ال کارنتین ۱۰۰۰
  ۴- ال آرژنین ۱۰۰۰
  ۵-ویتامین C
  ۶ مولتی ویتامین مینرال
  ۷- پودر جوانه گندم
  وزنم ۹۸ کیلو و قدم ۱۷۸ سانتیمتر- میخوام حجم خشک بدست بیارم.
  با تشکر از شما

 233. مهرداد گفت:

  سلام ، من الان یکسال هست بدنسازی کار میکنم ، بدلیل مشغله کاری تلاش خودم رو میکنم که حتما حداقل 4 روز در هفته باشگاه برم ، تو این مدت از 91 کیلو به 80 کیلو رسیدم ، قدم 178 هست ، سن 34 سال ، شاید حدود1یا ۲ کیلو چربی دارم ولی الان 4 ماهه نتونستم از شر این 2 کیلو چربی باقی مونده خلاص شم ، کم کردن وزن دیگه خیلی سخت شده هر کاری میکنم حتی100 گرم هم کم نمیکنم ، میخوام بیشتر این وزن کم نکنم و دوست دارم حجم بیارم و شاید چند کیلو دیگه اضافه کنم ، شما پیشنهادتون برای من چی هست ، تا حالا از هیچ مکملی استفاده نکردم ،الان میتونم کراتین استفاده کنم ، لطفا راهنماییم کنین که چه مکملی استفاده کنم تا از شر این 2 کیلو چربی راحت بشم و اینکه حجم عضلانیم بیشتر بشه ، با تشکر

 234. حامد گفت:

  ببخشید میشه همه این مکمل هایی ک گفتین رو باهم مصرف کرد؟؟؟
  اگه نمیشه لطفا بگین کدوم ها رو میشه باهم مصرف کرد؟؟؟؟

 235. Sajjad گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشيد من ١٨سال دارم.٩ماه هس باشگاه ميرم ميخوام مكمل استفاده كنم ولي كمي ترس دارم رو بدن عوارض بده.چون زياد ميگن عوارض داره(بدن جوش ميزنه،موهاي سر ريخته ميشه،هورمون ها قاطي ميشه)ميخوام بدونم اينا عوارض دارن؟؟چه مكملي استفاده كنم بهتره؟؟ممنون ميشم راهنمايي كنين منو.

 236. رضا گفت:

  سلام و خسته نباشید بابت سایت خوبتون.
  میخواستم ببینم میتونم گینر و bcaa رو هم زمان مصرف کنم؟
  و اینکه زمان مصرفش چجوری باشه بهتره ؟
  با سپاس و تشکر فراوان

  1. مصطفی گفت:

   سلام ایرادی نداره ! بستگی به اناتومی بدنت و قد و وزنت داره

 237. Mohsen گفت:

  با سلام و عرضه خسته نباشید،من یک کراتین پلاتینوم شرکت ماسل تک و یک آمینو ۲۲۲۲ و یک پروتئین وی رو میخوام مصرف کنم ممنون میشم طریقه و زمانهایه مصرفه اینها رو باهم در یک روز بهم بگید ،که چه ساعاتی کدوم رو بخورم که ترکیبه خوبی از آب دربیاد،با تشکر فراوان

  1. مصطفی گفت:

   سلام از کسی که تهیه کردید باید راهنمایی بگیرید بدن شمارو دیده و کامل میتونه راهنمایی کنه

 238. احسان گفت:

  سلام و خسته نباشید
  حدود 6 ماه هست که بدنسازی کار می کنم قد 178 وزن 74 و سن 26 سال.
  الان دوره پروتین و گلوتامین و کراتین برداشتم
  1- طریقه مصرف مکمل ها چطور باشه ؟
  2- هفته ای 6 جلسه کار کنم یا کمتر؟
  3- این سه تا مکمل با هم چطور جواب میدن؟
  4- و بعد از دوره چقدر جواب میگیرم و چقدر بعد از دوره بدن افت میکنه؟

  1. مصطفی گفت:

   سلام مکمل دوره محسوب نمیشه
   1 طریقه مصرف از مربیت که بدنت رو دیده و آشنایی داره باید بپرسی
   2- معمولا 4 روز نهایت 5 روز کافیه
   3 بستگی به تغذیه و تمرین و استراحتت داره
   4 قرار نیست معجزه کنه یا کلی تغییر ایجاد کنه توان عضله رو بالاتر میبره و بهت کمی حجم و وزن میده اونم در صورتی که اون نکات که گفتم انجاک بدی و مکملات تقلبی نباشن

 239. Mofradyoosef گفت:

  سلام…از سایت پر باره تون واقعا تشکر میکنم من سه ماه دارم کار میکنم، تغییر های چشم گیری هم داشتم الان باتوجه با شرایط میخوام مکمل بردارم، وزنم 87…قدم 178…درسته اضافه وزن دارم ولی بیشتر در ناحیه شکم و پام جمع شده، بنظر شما چه دوره ای مناسبه منه، از چه چربی سوزی استفاده کنم بهتره؟ و چه پروتئینی کمکم میکنه؟ممنونم اگه جوابم رو بديد

  1. مصطفی گفت:

   سلام خواهش میکنم
   رژیم غذایی رو باید رعایت کنی نیازی به چربی سوز نیست از مکمل هایی مثل آمینو و بی سی ای و آرژنین و گلوتامین و پروتین وی میتونی استفاده کنی !

 240. محمد گفت:

  سلام خوبین خسته نباشید من یه سوال دارم واقعا دیگه گیج شدم سوال من اینه من تا یک سال پیش 100 کیلو بودم با قد 165 21 ساله تو این یک سال من وزنمو با هیچی نخوردن به 68 رسوندم ولی بدنم مثل بادکنکی که باد می کنی بعد خالیش می کنی حالت پوست پوست شده دقیقا ناحیه شکم و پهلوی من این جوری شده همش پوست اظافه است دوباره شروع کردم به ورزش و یه چندتا دارو
  اینا گرفتم که اسماشونم ایناlس (bcaa pro 4200 – l-carnitine 500mg – thermo prolean – و celnbuterol
  دقیقا ناحیه سینه و اینا استخونی شده و ناحیه شکم و پهلو مثل پیرمرد 90 سالس می خواستم بدونم ایا این دارو ها که بهم گفتن منو به هدف که اندامی ورزیده و خوش تراش است می رسنه ؟ و اینکه اینها باید با برنامه غدای مناسب مصرف شه ؟
  ترو خدا کمکم کنید من باید به هدفم برسم

 241. Mofradyoosef گفت:

  خب اگه پروتئین بخورم وزنم میره بالا یعنی؟

  1. مصطفی گفت:

   پزوتین چه ربطی به وزن داره؟ سی ال ای هم میتونی بخوری

 242. Mofradyoosef گفت:

  Cla بخورم خوبه؟

 243. محمد گفت:

  سلام خوبین خسته نباشید من یه چند تا سوال دارم من یک سال پیش چاق بودم وزنم 100 کیلو بود با قد 165 الان 21 سال سن دارم و با هیچی نخودن لاغر کردم و وزنمو به 68 رسوندم و مشکلی که بوجود امده اینه این ناحیه شکم و پهلو شل و حالت افتادگی دارد به عنوان مثال سینه و دست ها استخونی خیلی لاغر ولی ناحیه شکم و پهلو مثل پبرمرد 90 سالس الان بعد از مدتی دوباره شروع به ورزش کردم و مربی باشگاهی که میروم این دارو ها رو دادن
  ( bcaa pro 4200 – thermo prolean – l-carnitine 500mg – و clenbuterol )
  می خواستم بدونم ایا این قرص ها منو به هدفم که اندامی ورزیده و خوش تراش است میرساند ؟
  منی که تمام عضلاتم تحلیل رفته ایا این ها عضله سازی می کند ؟
  ایا مصرف این دارو ها باید با برنامه غذای باشد ؟
  ممنون میشم راهنمایم کنید من واقعا انگیزه دارم می خوام به هدفم برسم کمکم کنید ممنون میشم 🙂

  1. مصطفی گفت:

   رژیم و کاهش وزن به معنی هیچی نخوردن و ضعف کردن نیستش باید تغذیه اصولی داشته باشی تا به این مشکلات نخوری
   در مورد دارو و مکمل ها شما رفتی اجناس گرفتی بعدش دنبال سوال نباید باشی این 4 تا هم معجزه نمیکنند کمی کمک بهت میکنند

 244. محمد گفت:

  پس من چی کار کنم بابت همین 4 قلم جنس کلی هزینه کردم به من گفتن 3 ماه با تمریناتت اوکی میشه 🙁
  فکر کنم اخر باید برم زیر تیغ جراجی
  البته اینم بگم چون جوسم ریزه میزست او ناحیه که عرض کردم زیاد نیست جمو جوره ولی تو ذوغ خور ه

 245. علی گفت:

  salam va khaste nabashi duste aziz
  mikhastam bedonam gainer gain up khob hast?
  va inke masrefesh ba glutamin moshkeli nadare?

  1. مصطفی گفت:

   سلام اگه تقلب نباشه بله با گلوتامین هم مشکلی نداره

 246. کاربر گفت:

  با سلام.
  2 سوال داشتم. ممنون میشم پاسخ دهید.
  1- با چه مکملی میتونم وزنم رو از 80 کیلو برسونم به 100 کیلو؟
  2- آیا مصرف همزمان کراتین و گلوتامین، بدلیل اختال در جذب توصیه نمیشه؟
  سپاس

  1. مصطفی گفت:

   سلام
   1 روزی 6 تا 8 وعده غذایی پر کالری نیازه
   2 چند دقیقه فاصله بین این ها باید باشه

 247. سعید گفت:

  هر چند گینر خودش داری کربو هم هست اما مربی بدنسازی برای افزایش وزن بیشتر بهم گفته: یه بسته گینر و یه بسته کربو رو با هم میکس کرده و استفاده کن. دلیلش هم این بود که باید میزان کربوی مصرفی بیشتر باشد. آیا درست گفته؟ مرد 33 ساله. لاغنر اندام. دارای بازوان نی قلیونی. ممنون

 248. سعید گفت:

  من 4 مکمل دارم. گینر، کراتین، گلوتامین و BCAA. لطفا بگید که چطور باید مصرف کنم؟ بطوریکه مُخل یکدیگر نباشند. با تشکر

  1. مصطفی گفت:

   از مربی خودتون باید بپرسید

 249. Hami گفت:

  سلام و با تشکر از سایت عالی شما
  1.یه ورزشکار اماتور که تازه بدنسازیو شروع میکنه از چه زمانی میتونه مکمل مصرف کنه(چندماه بعد از شروع)؟؟
  2.برای افرادی مثل من چه مکملیو باید مصرف کنه؟؟
  ممنون میشم اگه پاسخ بدین

  1. مصطفی گفت:

   سلام مکمل زمان خاص نداره از روز اول هم میتونید چون کامل کننده غذاهای شما هستند
   برای افرادی مثل شما که هیچ مشخصاتی ازتون ندارم و هدفتون نمیدونم پس نظری هم نمیتونم بدم

   1. Hami گفت:

    من 22 سالمه تیپ بدنیم اکتومورف قد 184 وزن 60

    1. مصطفی گفت:

     کراتین
     گلوتامین
     آرژنین
     گینر

  2. اگر میخواستید از مربیش بپرسه که از شما نمیپرسید

 250. ميثم گفت:

  سلام و با تشکر از شما
  ميشه لطف كنيد و بهترين نحوه مصرف ال ار‍ژنين و وي پروتئين با هم رو بهمون بگيد
  سپاس

  1. مصطفی گفت:

   سلام پروتین وی یکی صبح یکی بعد تمرین آرژنین 2تا قبل تمرین 2 تا قبل خواب

 251. سعید گفت:

  سلام‌استاد عزیز. من از گینر یونیورسال، او ان، و بیست استفاده کردم ولی متاسفانه وزنم خیلی بالا نرفته. از داروخانه خریدم با هولوگرام وزارت بهداشت. قدم یک و نود و وزنم هشتادو دو. دستورتون چیه قربان؟ سپاس

  1. مصطفی گفت:

   سلام
   اول تغذیه با کالری مناسب
   دوم تغذیه
   سوم تغذیه
   مکمل تنهایی کار خاص نمیکنه باید روزی 7 وعده غذا با کالری نسبت بالا مصرف کنید

 252. وحید گفت:

  با سلام
  با مصرف کردن گلوتامین وBCaaو پروتئین وی و کراتین و رعایت کردن رژیم غذایی میشه عضلات رو حجیم و تفکیک شده کرد؟؟
  قد175 وزن 80

  1. مصطفی گفت:

   کراتین برای تفکیک نیست
   برای تفکیک باید رژیم غذایی مناسب و تمرینات مخصوص و هوازی داشته باشی در ضمن باید چگالی عضلانی هم داشته باشید سابقه تمرین کوتاه نباید باشه در کنار اینها مکمل مورد مصرف قرار میگیره

 253. سید مرتضی گفت:

  سلام، چند روزی هست که بدنسازی رو شروع کردم 5 کیلو اضافه وزن دارم که بیشترش توی شکممه و اندامم شله، میشه بفرمایید برای چربی سوزی و عضله سازی همزمان از چه مکملهایی استفاده کنم که زودتر جواب بگیرم .

  1. مصطفی گفت:

   شما برای کاهش 5 کیلو رژیم باید بگیرید و هوازی کار کنید اول بسم الله دنبال مکمل باشید و فکر کنید با مکمل مشکل حل میشه اشتباهه !

 254. محمدیان گفت:

  سلام.
  میخوام افزایش وزن داشته باشم. هدفم از بدنسازی هیکل آنچنانی و مسابقه نیست. فقط میخوام تا 15 کیلو چاق تر بشم تا پُرتر و چهار شانه تر بنظر بیام همین. من هفته ای 6 شب بدنسازی کار میکنم.
  بهم مکمل On Serious Mass پیشنهاد شده. بنظرتون چطوره؟ همین کافیه برام؟ آیا نیاز به گلوتامین، کراتین، BCAA و . . . دارم؟ مرد 34 ساله لاغر اندام. داری بازوان نی قلیونی و استهپخوان بندی بسیار ریز.
  لطفا راهنمایی کنید. بنده بدلیل زندگی در روستا از داشتن مربی با سواد محرومم.
  ممنون

  1. مصطفی گفت:

   سلام اول غذا دوم غذا سوم مکمل در کنار این مکملی که میگیری کراتین هم در کنارش کمک میکنه بهتون

 255. سعید گفت:

  با سلام.
  من گینر Serious Mass دارم و 2 سوال.
  اولا آیا گلوتامین و کراتین موجود در گینر فوق، کافیه یا باید بیشتر مصرف بشه؟ چون یه بسته کراتین و یک بسته گلوتامین جداگانه هم دارم. اگر پاسخ مثبته، لطفا طریق مصرف شون رو هم بگید.
  ثانیا: آیا گینر بهتری هم برای افزایش وزن و عضله سازی بدون اینکه شکم بزرگ بشه داریم؟ منظروم گینر بهتر از سیرویس مس هست. آخه من لاغرم وباید حداقل 15 کیلو اضافه وزن داشته باشم.
  ممنون

  1. مصطفی گفت:

   سلام
   جدتگانه باشه بهتره چون اون مقدار ح.ابگو نیست- کسی که گینر مصرف میکنه میخواد وزن و حجم بگیره شکم هم بزرگ میشه دنبال شکم 6 تیکه نیست

 256. خادم گفت:

  درود.
  1- جهت افراد لاغر کدامیک برای افزایش وزن بیشتر بهتره و با کیفیت تره و چرا؟
  Dymatize Super Mass Gainer یا Serious Mass Optimum

  2- همچنین کدامیک از دو مورد فوق برای عضله ساختن مفید تره؟
  ظاهرا هر دو مکمل گلوتامین و کرایتن دارند اما Dymatize داری BCAA هم هست.
  ممنون

  1. مصطفی گفت:

   هرکدوم که اورژینال باشه بهتر

 257. مجتبی گفت:

  وقت بخیر.
  بنده هدفم از بدنسازی فقط بدست آوردن وزن بیشتر است و لاغیر و چون وقت باشگاه رفتن ندارم، خودم در منزل کار میکنم. همچنین بدلیل شرایط شغلی اینگونه تمرین میکنم.
  شنبه: پرس سینه و بالا سینه
  یکشنبه: حرکات زیر بغل
  دوشنبه: حرکات سرشانه
  سه شبنه: جلو بازو و پشت بازو
  و مجددا همه چی از نو شروع میشود.
  البته بدلیل مشکلی که در پاهایم دارم، این قسمت رو اصلا نمیتونم تمرین بدهم.

  الان 5 ماهه اینجوری کار کرده و البته گینر مصرف میکنم و نتیجه ی نسبتا خوبی گرفتم. نظرم روی مصرف گینر، کراتین، گلوتامین و BCAA هست.
  لطفا بفرمایید که از الآن، یک ماه اول کدوم مکمل رو مصرف کنم و چطور؟
  ماه بعدی کدومها رو و به چه طریقی؟
  در ضمن من معمولا ساعت 10 شب تمرین میکنم و در کل لاغر اندام هستم و مایلم افزایش وزن و حجم داشته باشم. مرد 30 ساله
  با تشکر

  1. مصطفی گفت:

   سلام
   گینر و کراتین برای حجم بی سی ای دوران افزایش وزن و حجم مصرف نمیکنند

   1. مجتبی گفت:

    سلام مجدد. پاسختان عالی بود فقط یه مورد دیگه. واسه من گینر، کراتین و گلوتامین باید خوب باشه.
    لطف کنید بگید این سه مورد رو دقیقا چه ساعتی مصرف کنم؟ طبق تمرین من در ساعت 10 شب.

    1. مصطفی گفت:

     خواهش میکنم بستگی به آناتومی و قد و وزنتون داره و همینطور نوع محصولی که تهیه میکنید

 258. احسان گفت:

  سلام و عرض احترام خدمت شما.
  جناب ما اگه قبل خواب کازیین مصرف نکنیم تو روند عضله سازی تاثیر داره؟
  نمیشه قبل خواب مثلا جای پودر کازیین از وی استفاده کنیم؟
  میدونم که کازیین کند هضمه و وی تند هضم
  نمیدونم جایگزین کردن وی بجای کازیین قبل خواب چقدر تاثیر منفی داره.
  اگه تاثیرش کمه یا به چشم نمیاد و راحت میشه بدون کازیین پیش رفت پولمو پس انداز کنم.
  و البته نیم لیتر شیر اضافه کنیم.جای پودر کازیین.
  یعنی جای 250 میلی لیتر شیر و 25 گرم پودر کازیین.
  نیم لیتر شیر + 22 گرم وی مصرف کنیم.یا اصلا وی هم مصرف نکنیم و به شیر بسنده کنیم،
  روزانه 70 گرم وی مصرف میکنم و حدود 300 گرم پروتیین هم از طریق تغذیه مصرف میکنم

  1. مصطفی گفت:

   سلام
   در طول شب تا صبح چون یک تایم طولانی هستش کازین دیرتر جذب میشه ولی وی جذب سریع داره دیر جذب بودن کازین مناسب برای هنگام خواب هستش

 259. محمدیان فر گفت:

  وقت بخیر.
  لطفا دو عکس زیر از جانی جکسون رو ببنید.
  عکس اول دوردان کات:
  http://s8.picofile.com/file/8270104942/jasoon_2_.jpg

  عکس دوم: دوران حجم
  http://s8.picofile.com/file/8270104892/jasoon_1_.jpg

  من تمایل دارم دقیقا حالت دوم باشم. پیشنهاد شما چیست؟ چی باید مصرف کنم؟ سپاس

  1. مصطفی گفت:

   سلام
   تغذیه عالی
   سابقه تمرینی طولانی و منظم مکمل ها هم بنا به اناتومی بدنتون هستش این بدن با کراتین و گینر اینشکلی نشده سال های زیاد سختی کشیده و سخت تمرین کرده تا شده این بدن

 260. کاربر گفت:

  سلام.
  من مکمل سیریوس مس رو دارم و راضی هم هستم. دوستی بهم گفت که دایماتیز سوپر مس رو بخرم. دُرسته مقدار کربوی هر دو برابره اما گینر دایماتیز هم پروتئینش بیشتره و هم اینکه BCAA داره. نظر شما چیه؟ من هم عضله میخوام و هم وزن. با تشکر از توجه شما

  1. مصطفی گفت:

   سلام تو ایران مارک مهم نیست اصل بودن جنس مهم هرکدوم که اصل باشه ! اگه دوتاش تقلبی باشن هیچ تاثیر مثبتی ندارن

 261. کاربر گفت:

  سلام.
  لطفا به تفکیک پاسخ دهید. پیشاپیش ممنون.
  در ابتدا بگم که من 3 مکمل، کراتین، گلوتامین و گینر سیروس مس دارم.
  وزن من 70 کیلو هست. قد 185 سانت و بطور محسوس و زننده ای لاغرم.
  سوال:
  1-آیا میتونم جهت افزایش وزن بیشتر، یک بسته کربو هم به گینر فوق اضافه نمایم؟
  2- کراتین رو چه ساعتی و در چند وعده مصرف کنم؟
  3- گلوتامین رو در چند وعده و چه ساعتی؟
  4- گینر رو چه ساعتی مصرف کنم و در چند وعده؟
  5- عده ای میگن کراتین بعد از تمرین و گلوتامین رو قبل از تمرین مصرف کنم. درستش کدومه؟
  6- بهترین برند کراتین و گلوتامین برای افراد لاغر چیه؟
  7- و اینکه میخوام Dymatiz Super Mass رو هم امتحان کنم چونکه BCAA داره. نظر شما چیه؟
  بببخشید طولانی شد. بازم ممنون

  1. مصطفی گفت:

   سلام گینر خودش کربو داره باید وعده های غذاییت رو بالا ببری- کراتین قبل و بعد تمرین گلوتامین بعد تکمرین و قبل خواب – گینر صبح و یک ساعت قبل تمرین – برند خوب زیاده اورژینال بودن مهمه

 262. فرزین گفت:

  سلام
  ممنون از توضیحای خوبتون
  اگه امکانش هست یه مقدار در مورد آمینو انرژی و نحوه مصرفش توضیح بدین و اینکه همرا با چ مکمل های دیگه ای نباید مصرف شه
  خیلی ممنون

  1. مصطفی گفت:

   سلام خواهش میکنم
   نیم ساعت قبل تمرین مصرف بشه مکمل های مثل پمپ خوب نیست باهاش بخوری

 263. سعید گفت:

  سلام.
  برای دوره حجم، من 3 مکمل گینر، گلوتامین و کراتین برداشتم. بنظرتون چطوره؟ ممنون

  1. مصطفی گفت:

   سلام خوبن

 264. SAAED M گفت:

  سلام به شما.
  من بسختی افزایش وزن دارم. همیشه با هزار مکافات 2 کیلو چاق میشوم ولی بعد از مدتی 5 کیلو لاغر میشم.
  دکتر بهم گفته که بدن بنده سوخت و ساز بسیار بالای دارد و جهت افزایش وزن، پیشنهاد استفاده از مکمل رو بهم کرده.
  اما نگفت چه مکملی و چه نوعی. فقط گفت از مربی های بدنسازی باسواد و مورد اعتماد برس.
  من حداقل باید 10 کیلو اضافه وزن پیدا کنم. البته به گفته دکتر.بنظر شما چی مصرف کنم؟
  با تشکر از شما

  1. مصطفی گفت:

   سلام مکمل هایی مثل گینر و کراتین و آرژنین همینطور وعده های غذایی منظم روزی 6 تا 8 وعده

 265. پرسشگر گفت:

  سلام.
  بعضی سایتها می نویسند که مصرف همزمان کراتین و گلوتامین مشکلی نداره اما بعضی هاشون میگن قاطی کردن کراتین و گلوتامین تداخل در جذب داره. درستش کدومه؟ بالاخره تداخل داره یا نه؟ ممنونم

  1. مصطفی گفت:

   سلام مصرف همزمان این نیست که مخلوط بشن چند دقیقه فاصله بین مصرف هرکدوم باید باشه

 266. خادم گفت:

  سلام.
  من از گینر Dymatiz Super Mass استفاده میکنم اونم سه وعده در روز، و از هیچ مکمل دیگری حتی گلوتامین و کراتین استفاده نمیکنم. فقط میخوام افزایش وزن داشته باشم.
  از نظر شما این کار خوبه؟ راستی من خانگی کار میکنم و هدف ورزش ندارم.

 267. کاربر گفت:

  سلام. لطفا 3 سوال رو به تفکیک پاسخ دهید.
  1- می دانیم که گینر که برای افزایش وزنه. اما استفاده از کربو چه مزیتی داره؟
  2- معمولا استفاده از کربو به چه افرادی بیشتر پیشنهاد میشه؟
  3- واسه شخصی که بسختی وزن زیاد می کنه اما مث آب خوردن لاغر میشه، گینر بهتر یا کربو و بفرمایید چرا؟
  با تشکر

  1. مصطفی گفت:

   فرق گینر و کربو خالص در اینه که گینر داخلش درصد کمی هم پروتین وجود داره که برای کسانی که میخوان عضلات خودشون رو هم تقویت کنند مناسب تر هستش نسبت به کربو خالص

 268. شیرزاد گفت:

  سلام
  آقا یه داستان اینکه میگن کراتین با گلوتامین نباید خورده بشه ، خب کراتین رو با وی بخوری مشکل نداره ، اونوخ یکی بیاد بگه ببینم این پروتین وی هایی که خودش توش گلوتامین هست چی!!! بالخره باید چیکار کرد!!! وی رو که بعد از تمرین میخوریم و کرایتن هم باید بخوریم اونوخ جور در نمیاد با این اوصاف!!!

  1. مصطفی گفت:

   سلام
   داخل وی مقدار خیلی کمی گلوتامین هستش تایم مصرف بین هرمکمل باید چند دقیقه فاصله باشه

 269. مجتبی گفت:

  سلام.
  گفته شده که پروتئین Whey بدلیل خاصیت چربی سوزی که دارد موجب کاهش وزن خواهد شد.
  نظر شما چیه؟ اگر صحت داره، آیا این میزان کاهش وزن محسوس هست؟ تشکر

  1. مصطفی گفت:

   سلام خیر! زمان رژیم مصرف میشه برای عضله سازی

 270. پرسشگر گفت:

  وقت بخیر.
  کسی که 90 کیلو وزن دارد و سپس با یک سرماخوردگی ساده حدودا 10 کیلو کم میکند، چه مکملی باید مصرف کند؟
  متاسفانه هم سوخت و ساز بدنش بالاست و هم به لحاظ مقاومت بدنی بسیار ضعیف.

  1. مصطفی گفت:

   سلام آنتی بیوتیک مصرف کردند ؟ داروها باعث تحلیل بدن شده اند باید مایعات زیاد مصرف کنند و از ویتامین ها غافل نشوند

 271. نی قلیونی گفت:

  دورد به شما.
  بنده به گفته های مربی بدنسازی ام شک دارم. ایشان گفته که 1 بسته گینر بخرم و 2 بسته کربو.
  سپس آنها را با هم ترکیب کرده و استفاده کنم. نمیدانم درست گفته یانه؟ 30 ساله ام و حداقل 20 کیلو کاهش وزن دارم. شدیدا لاغرم و مثل عدد 1 می مونم.

  1. مصطفی گفت:

   سلام غیر منطقی گفته اینها با هم نیازی نیست مخلوط بشن

 272. خادم گفت:

  سلام.
  نظرتون درباره مکملهای شرکت کارن که در ایران تولید میشه چیه؟ مثلا گینر این شرکت چطوره؟

  1. مصطفی گفت:

   سلام بسیار ضعیف و بی کیفیت

 273. محمدیان گفت:

  آیا سایت معتبری برای خرید اینترنتی مکمل ها هست؟ ممنون

  1. مصطفی گفت:

   فروش مکمل غیر قانونی هستش اگر هم سایتی باشه با اون برخورد جدی میکنند

 274. عبدالرضا گفت:

  سلام. اگه میشه هر سه سوال رو پاسخ دهید.
  الف: بهترین و تاثیرگذارترین کربو هیدرات مخصوص افزایش وزن چیست؟ کدوم برند امتحان پس داده تره؟
  ب: کسی که بدنسازی کار نمی کند اما کاهش وزن زیادی دارد، هم میتواند گینر مصرف کند؟
  ج: یک شخص باید چه نوع ویژگی داشته باشد تا بجای گینر، بشه بهش کربو پیشنهاد داد؟
  ببخشید طولانی شد.

  1. مصطفی گفت:

   همه کربوهیدرات ها افزایش وزن میدن باید برنامه غذایی مناسب هم داشته باشید گینر و کربو فقط در پروتین دار بودن گینر فرق میکنند

 275. علیرضا گفت:

  سلام.
  من به وزن ایده آلم رسیدم. حالا میخوام بدون یک گرم کاهش وزن عضله سازی خوبی داشته باشم.
  پیشنهاد شما چیه؟ سپاس

  1. مصطفی گفت:

   مصرف پروتین ها و آمینو اسید ها در برنامه غذایی و مکمل ها و تمرینات پرفشار رژیم مناسب و هوازی

 276. علیرضا گفت:

  سلام خسته نباشید من فوتبال بازی میکنم میخواستم بدونم گلوتامین و پروتیین رو میشه باهم مصرف کرد

  1. مصطفی گفت:

   لام بله با فاصله زمانی کوتاه چند دقیقه ای

 277. پسر 29 ساله گفت:

  سلام. لطفا این مورد رو دقیق تر بخونید.
  مشکل بزرگ من این است که غذا از گلویم پایین نمی رود. چند بار به فوق تخصص مراجعه کردم اما متاسفانه نتیجه ای نداشت. من فقط میتوانم مایعات بخورم. غذاهای جامد رو نمیتوانم بخورم.
  بدلیل لاغر بودنم مجبورم از مکمل های افزایش وزن البته به توصیه دکتر استفاده کنم که دکتر بنده را به مربی های بدنسازی با تجربه ارجاع داد.
  برای شرایط خاص من چی پیشنهاد می کنید و چه مدت و چند و عده؟ بخاطر لاغری زیاد افسرده شده ام. ممنون از توجه شما

  1. مصطفی گفت:

   سلام دلیل خاص داره غذا نمیتونید بخورید یا کلا اینطوری هستید

   1. پسر 29 ساله گفت:

    سلام.
    کلا اینطوری ام. یعنی همیشه اینجوری بودم.
    با مایعات راحت ترم. مثلا حل کردن مکمل در آب برام خیلی بهتره.
    حالا بفرمایید چکار کنم و چی مصرف کنم؟

    1. مصطفی گفت:

     برای افزایش حجم و وزن باید خوراکی های سرشار از کربو و پروتین مصرف کنی ! مکمل هم گینر یا کربو همراه کراتین

 278. علی کم وزن گفت:

  آیا یه فرد بسیار کم وزن میتواند مثلا چند ماه مداوم کربو مصرف کند تا به وزن مورد نظر برسد و بعد اون مدت گینر استفاده کند؟
  یا بهتره 1 بسته گینر و 1 بسته کربو را ترکیب کرده و استفاده کند؟ بخاطر بالا رفتم درصد کربو میگم.

  1. مصطفی گفت:

   سلام کلا طرز فکر اشتباه شما همه رو یکجا تا چند ماه هم مصرف کنی وزنت تا یه حدی بالا میره باید برنامه غذایی منظم داشته باشی مکمل ها کمک غذا هستند نه معجزه گر

 279. Khadem گفت:

  سلام.
  بعد از دو هفته تمرین نکردن و تغذیه بدی که داشتم، از نظر حجمی دقیقا نصف شدم و بیشتر از 10 کیلو کم کردم.
  متاسفانه شدیدا استعداد لاغری دارم اما نمیخوام اینجوری باشم.
  مشکل خاصی هم از نظر پزشکی ندارم.
  هر چی میکنم بازم لاغرم.
  دل میگه استفاده از گینر رو قطع کنم و بچسبم به کربو که وزن بیشتری میاره.
  چکار کنم؟ افسردگی گرفتم از بس لاغر میشم و چاق نمیشم.
  مرد 33 ساله.

  1. مصطفی گفت:

   سلام برنامه غذایی نیاز دارید

 280. امین ل گفت:

  درود.
  هر چند جواب این سوال را شاید دقیق نتوان داد اما فکر میکنید که اگر کربو پروتئین (همان گینر) فرضا در مدت 5 ماه به شخصی مثلا 5 کیلو اضافه وزن بدهد، با مصرف کربو چقدر اضافه وزن پیدا میکند؟ اینجوری بگم، کربو نسبت به گینر معمولا چند درصد اضافه وزن بیشتری می آورد؟

 281. غلامرضا گفت:

  من گلوتامین خریدم اما قبلش میخوام حجم بسیار زیادی اضافه کنم در حد حداقل 20 کیلو.
  در شیراز، برای شروع 4 تا مربی بدسازی بهم کربو پیشنهاد دادند و فقط یک مربی گین آپ.
  حالا دو سوال:
  1- برای حجیم شدن خیلی خیلی زیاد علاوه بر گلوتامین، چی خوبه؟ یعنی همان 20 کیلو.
  2- اصولا مصرف کربو به ورزشکارانی پیشنهاد میشه؟ یعنی در چه صورت مصرف کربو بر گین آپ ارجحیت داره؟

  1. مصطفی گفت:

   برنامه غذایی بعد مکمل

 282. محمدیان گفت:

  سلام.
  یه کربو خریدم.
  http://s9.picofile.com/file/8272292784/Carbo_Max_M_T.jpg
  کیفیت این محصول رو در چه حد می بینید؟
  راست میگن اسپانیایی هست؟
  اصلا این شرکت معتبره؟

  1. مصطفی گفت:

   مهم اورژینال بودن اکر تقلبی نباشه مفیده

 283. SAAED گفت:

  آیا نحوه مصرف زیر درست است؟
  گینر و کراتین با هم در یک دوره استفاده بشه و گلوتامین و BCAA در دوره بعدی.
  البته یکی هم گفت گینر و BCAA با هم مصرف بشه و کراتین و گلوتامین با هم.
  کدومش درست تره؟

  1. مصطفی گفت:

   سلام اول اینکه مکمل اسمش دوره نیست دوم بستگی به هدفتون داره

 284. کاربر گفت:

  سلام. من همیشه ساعت 9 شب تمرین کرده و مکمل هام رو اینجوری مصرف می کنم.
  روزی 3 بار گینر، 3 بار گلوتامین و 2 بار کراتین به شرح زیر.
  بلافاصله بعد از بیدار شدن یعنی ساعت 8 صبح گلوتامین.
  ساعت 11 صبح گینر.
  ساعت 4 عصر بازم گینر
  نیم ساعت قبل تمرین کراتین.
  بلافاصله بعد از تمرین گلوتامین.
  یک ساعت بعد از تمرین کراتین.
  دقیقا قبل از خواب یعنی ساعت 1 شب ترکیب گینر و گلوتامین.
  آیا مکمل هام رو درست مصرف میکنم؟

  1. مصطفی گفت:

   سلام بسنگی به مشخصات بدنی شما داره مقدار و زمان مصرف

 285. محسن گفت:

  سلام ی سوپر سایز خریدم با گلوتامین میخواستم مصرف کنم به چه روشی مصرفشون کنم بهتر نتیجه میگیرم ؟؟ با تشکر فروان از سایت خوبتون ….

  1. مصطفی گفت:

   روزی سه وعده صبح یک ساعت قبل تمرین و شب گلوتامین هم یکی قبل و یکی بعد تمرین

 286. کاربر گفت:

  سلام.
  با توجه به وجود ویتامین های مختلف در گینرها، چرا باز هم مربی های بدنسازی مصرف مولتی ویتامین ها رو توصیه میکنند؟ آیا میزان ویتامین ها در گینر چندان چشمگیر نیست یا دلیل دیگه ای مطرح است؟

  1. مصطفی گفت:

   سلام کقدار بسیار کمی گینر ها ویتامین دارند

 287. علیرضا گفت:

  سلام.
  عده ای میگن که انجام مداوم حرکات شکم البته بعد از مدتی طولانی، باعث مقاوم تر شدن عضلات این ناحیه شده و موجب میشه بسختی بتوان شکم رو کوچک کرد.
  در واقع میگن که انجام حرکات شکم باعث میشه بعد از یه مدت، دیگه شکم نه تنها کوچک نشه بلکه بزرگتر هم بشه.
  آیا چنین ادعایی دُرسته؟

  1. مصطفی گفت:

   سلام هم شما اشتباه فکر میکنی هم اونهایی که این حرف هارو میزنند کسی که حرکات شکم رو میزنه جهت حجم دادن عضلات شکم انجام میده نه کوچک کردن برای کوچک کردن شکم باید رژیک بگیرید و هوازی بزنید

 288. محمدیان گفت:

  سلام.
  گفته شده که مکمل ها هر چقدر هم اصل باشند بازم عوارش بسیاری دارند.
  اگر این گفته درست باشد، بفرمایید که جهت به حداقل رساندن این عوارض چه باید کرد؟

  1. مصطفی گفت:

   بسته به نیاز بدن که افطایش وزن یا کاهش میخواید باید مکملی مصرف کرد برخی ها تو حجم مکمل های رژیمی و برعکس اضافی مصرف میکنند یک مکمل مثل کراتین هم نباید دایم مصرف کرد

 289. مجتبی گفت:

  سلام.
  برای فردی که با مصرف کربو و گینر به وزن ایده آلش رسیده و دیگه میخواهد از این به بعد فقط و فقط عضله سازی داشته باشد چه مکملی پیشنهاد میشه؟ البته عضله سازی بدون کاهش وزن.

  1. مصطفی گفت:

   غذاهای با پروتین بالا مکمل آمینو .آرژنین . بی سی ای . پروتین وی

 290. خادم گفت:

  سلام.
  برای افرادی که بدنسازی کار میکنند اما بدلیل شرایط شغلی اصلا تغذیه نا مناسبی دارند چه مکمل هایی پیشنهاد می کنید؟
  در کل آیا پیشنهاد و توصیه خاصی برای اینگونه افراد جهت بالا بردن وزن و بیشتر کردن عضله هست؟
  سپاس

  1. مصطفی گفت:

   سلام بالا بردن وزن اول تغذیه بعد مکمل شکا 2 میلیون پول بالای مکمل دارو هم بدی غذای خوبی نذاشته باشی به زور وزنت بالا میره و سریع برمیگرده به قبل

 291. یوزر گفت:

  درود.
  تخصصی ترین مکمل جهت عضله سازی چیست؟

 292. Farzadkordi گفت:

  من 3 ماهه تمرین میکنم میخواستم ببینم یه دوره ی بدون امپول و قرص بخوام بگیرم . چی باید بگیرم !

  1. مصطفی گفت:

   سلام
   آمپول و قرص دوره حساب میشه به مکمل ها دوره نمیگن ! چیزی ام ک باید بگیری به هدف بستگی داره

 293. مجتبی گفت:

  سلام.
  فرض کنید شخصی این مدلی کار میکند.
  شنبه: پرس سینه + بالا سینه.
  یکشنبه: جلو بازو + پشت بازو.
  حالا سوال اینه که آیا اون شخص میتواند مثلا بصورت زیر تمرین کند؟
  شنبه: پرس سینه + جلو بازو
  یکشنبه: بالا سینه و پشت بازو.
  آیا این مدل تمرین پیشنهاد و تایید میشود؟

  1. مصطفی گفت:

   سلام
   پرس سینه و بالا سینه کلا مربوط به حرکت سینه هستش نه دو عضله جدا

 294. علیرضا گفت:

  بهترین نوع مصرف مکمل های زیر برای افزایش وزن و ساختن عضله چیست؟
  من گلوتامین دارم و کراتین و گینر.
  چه جوری مصرف کنم؟ چه ساعت هایی در روز؟

  1. مصطفی گفت:

   گلوتامین یکی قبل تمرین یکی بعد تمرین کراتین هم یکی قبل تمرین یکی بعد تمرین . گینر یکی یک ساعت قبل تمرین یکی هم شب

 295. SAAED گفت:

  سلام.
  آیا ورزش بدنسازی باعث کاهش چربی خون و قوند خون می شود؟

  1. مصطفی گفت:

   سلام بله تمرینات هوازی هم در کنارش با رعایت رژیم غذایی

 296. شهریار گفت:

  سلام خسته نباشید خدمت شما مربی گرامی
  سوال اول من اینه که گلوتامین رو باید بعد از تمرین وزنه و قبل از هوازی استفاده بشه یا اینکه مهم نیست آخر کار استفاده بشه؟!
  سوال دوم این دوره هورمون دقیقا چی هست ؟منظور همون آمپور هست که باعث میشه بصورت مصنوعی عضلات رشد کنن؟!
  من شنیدم کسانی که آمپور میزنن اگر ورزش نکنن پفشون چون غیر طبیعی هستش زود میخوابه و اصلا آمپورها کلا ضرر دارن و نباید استفاده بشه!!!!

  1. مصطفی گفت:

   سلام بله باید گلوتامنی مصرف بشه
   هورمون ها یا استرویید ها به صورت قرص و آمپول آنابولیک عضله ساز هستند
   کسانی هم که استرویید میکنند تمرین نکنند هیچ عضله ای نمیارند عضله با تمرین و تغذیه و استراحت رشد میکنه

 297. شهریار گفت:

  استاد شما از هورمون ها استفاده میکنی ؟
  ضرررشون چیه ؟
  بدن بدون هورمون نمیتونه عضلانی تکه تکه بشه حتما باید هورمون مصرف بشه ؟!

  1. مصطفی گفت:

   عوارض هورمون ها انواع سرطان ها نارسایی کبد و کلیه و …
   برنامه غذایی خوب تمرین خوب داشته باشی بدن عضلانی میشه

 298. سعید گفت:

  سلام.
  نظر شما در مورد قرص جوشان از نوع مولتی ویتامین و البته نوع خارجی اش چیست؟
  متاسفانه فارماتون خیلی گرونه.

  1. مصطفی گفت:

   سلام نیازی به فارماتون ندارید مولتی ویتامین های ایرانی و هفته ای یک آمپول نروبیون مصرف کنید کفایت میکنه جوشان ها برای کلیه ها مناسب نمیباشند

 299. سعید گفت:

  سلام.
  به شخصی که تغذیه نامناسب و بسیار بدی دارد، یعنی وقت غذا خوردن ندارد اما بدنسازی کار میکند، چه پیشنهادی دارید؟ هم برای افزایش وزن و حجم و هم برای عضله سازی. ممنون

  1. مصطفی گفت:

   سلام پیشنهاد همون تغذیه عالی و تمرین عالی هستش

   1. سعید گفت:

    سلام آقا مصطفی. حرف شما متین.
    اما واسه کسی که بدنسازی کار مکیند اما بدلیل شرایط کاری فقط میتواند ناهار و شام بخورد، حتی صبحانه هم نمیتواند بخورد، بالاخره باید یه مکملی چیزی جایگزین بشه دیگه.
    مگه اینجوری نیست؟
    واسه این افراد هم پیشنهاد بدهید لطفا. ممنون

    1. مصطفی گفت:

     سلام
     بدنسازی یعنی روش صحیح زندگی
     ایرانی ها 3 وعده غذا میخورند صبح و ظهر و شب اروپایی ها 4 تا 5 وعده صبح میان وعده ظهر و عصرانه و شام بدن های اونها در حالت عدی بهتر یا ما ؟ میانگید درصد عضله اونها از ما بیشتر چون غذاهای سالم تر میخورند زخم معده نمیگیرند به علت طولانی شذن تایم غذا هر وعده هم برعکس ما پرخوری نمیکنند و عموما چاق نیستند ! بدنسازی هم همینطور اولین چیز تغذیه بعد استراحت کافی بعد تمرین این سه تا به ترتیب انجام بشه تازه مکمل میتونه کمک کنه حالا باز بگید غذام خوب نیست مکمل جاش بخورم در ضمن در ماه نهایتش 2 کیلو پودر مصرف کنی انتظار دارید همه اون 2 کیلو جذب بشه که هیچ 10 کیلو ام از هوا جذب کنید !

 300. SAAED گفت:

  سلام.
  1- قرص مولتی ویتامین + مینرال ایرانی که قیمت بسیار مناسبی دارد را چطور می بینید؟ عده ای شدیدا ردش می کنند و عده ای میگن علی رغم ارزان بودنش، کیفیت خوبی داره.
  2- اگر مورد بالا تاییدتان نیست، لطفا یه مولتی ویتامین مخصوص ورزش بدنسازی معرفی کنید.
  با تشکر

  1. مصطفی گفت:

   سلام همشون خوبن و مشکلی منداره مصرف کنید

 301. امین گفت:

  سلام.
  ظاهرا BCAA و پروتئین وی، برای عضله سازی استفاده میشه.
  این دو چه فرقی دارند و کدومش وزن رو پایین نمیاره؟

  1. مصطفی گفت:

   خیلی مکمل های دیگه عضله ساز هستند اسمشون هم روش هست مکمل یعنی مصرف با هم کیفیت و کارایی لازم رو داره برای عضله سازی نه اینکه فقط یکی مصرف کنی

 302. غلامرضا گفت:

  با سلام.
  لطفا یه کربو پروتئین مورد تایید، برای افزایش وزن معرفی کنید.

  1. مصطفی گفت:

   ما هیچ مارکی رو تبلیغ نمیکنیم هر مارکی که اورژینال باشه خوبه

 303. امیر گفت:

  نقش آمپول نروبیون در بدن سازی چیه دقیقا؟

  1. مصطفی گفت:

   سلام ویتامین به ایمنی بدن و سرحال شدن کمک زیادی میکنه

 304. سعدید محمدیان گفت:

  سلام.
  من پسري 35 ساله هستم با قد 180 و وزن 60 کيلو که 2 ماهه ورزش بدنسازي رو شروع کردم. ميخوام اين ورزش رو براي رسيدن به وزن و حجم دلخواهم انجام بدهم.
  هر چند بشدت لاغرم اما ترجيحا حاضر به استفاده از هيچ مکمل و گينر و کراتيني نيستم.
  يا اين مقدمه چند سوال دارم.
  1- آيا تصميم من براي استفاده نکردن از مکمل درست است؟
  2- اگر پاسخ مثبت هست، به من بگيد که براي داشتن وزن و عضله خوب چي مصرف کنم؟
  3- بجاي دادن پول بابت مکمل تصميم دارم از مغز گردو، بادام، پسته، فندق، شير خشک، نشاسته، جوانه گندم، پودر سفيده تخم مرغ و موارد اينچنيني استفاده کنم. نظر شما چيه؟
  4- آيا با استفاده از موارد فوق که طبيعي هستند، به حجم و وزن دلخواهم ميرسم؟
  مايلم وزنم بشه 80 يا 90 کيلو.
  با تشکر

  1. مصطفی گفت:

   سلام شما حدود 18 تا 25 کیلو کمبود وزن دارید باید وزن بالا ببرید مکمل ها ترکیباتی دارند که تو مغذ گردو و این چیزا نیست ! اگر هم نخواید مشکلی نیست باید غذاهای پر کالری و با کربوهیدرات بالا مصرف کنید

   1. Mehdi گفت:

    با عرض سلام
    من آلمان زندگی میکنم الان چهار ماه تمرین شروع کردم و یه پروتعین وی گلد و آرژنین و گلوتامین و کراتین گرفتم ممنون میشم که برنامه مصرف هم زمان این چند تا بهم بگین و اینکه مصرف هم زمان این چند تا مشکلی نداره
    قدم ۱۷۵ هست و وزنمم ۶۵ هست
    با سپاس فراوان.

    1. مصطفی گفت:

     سلام
     گلوتامین یکی قبل خواب یکی بعد تمرین
     وی یکی صبح یکی بعد تمرین
     کراتین 4 روز اول بارگیری یکی ناشتا یکی قبل ناهار یکی قبل تمرین و یکی بعد تمرین بعد 4 روز یکی قبل ناهار یکی قبل تمرین

 305. دانشجو گفت:

  سلام.
  میدانید که دانشجویان یا سربازها بدترین شرایط غذایی رو دارند.
  شما برای یک دانشجو یا یک سرباز که هر شب بدنسازی کار میکند اما دسترسی به غذا ندارد و تذیه بسیار بدی دارد، چه توصیه ای دارید؟ مکمل خاصی برای افزایش وزن و افزایش عضله این 2 گروه پیشنهاد میشود؟

 306. دانشجو گفت:

  درود.
  مربی گفته بلافاصله بعد از تمرین گلوتامین مصرف کنم. سپس پروتئین وی گلد استاندارد رو با کراتین میکس کرده و یک ساعت بعد از تمرین دقیقا همزمان استفاده نمایم. نظر کارشناسی شما. 33 ساله ام و قدم 178 هست و وزنم 89 کیلو.

 307. دانشجو گفت:

  وقت بخیر.
  به توصیه مربی من Carbo رو ON Whey Gold Standard 100% ترکیب کردم و روزی 4 باز استفاده میکنم. اونم اینجوری.
  وعده اول: ساعت 10 صبح
  وعده دوم: ساعت 4 عصر چون ساعت 5 تمرین دارم.
  وعده سوم: یک ساعت بعد از تمرین یعنی ساعت 6 عصر البته کمی کراتین هم قاطیش می کنم.
  وعده چهارم: دقیقا قبل از خوب شب.
  خوبه یا تغییرش بدهم؟

  1. مصطفی گفت:

   سلام 3 وغده در روز کافیه باید وعده های غذایی مناسب داشته باشی

 308. سلمان گفت:

  موضوع: درخواست یک مکمل همه چی تمام (در صورت وجود) و با کیفیت بالا بدون محدودیت قیمت.
  عرض ادب و احترام.
  شینده ام که کراتین، گلوتامین، پروتئین وی، گینر و Bcaa مواردی هستند که هر بدنسازی احتمالا استفاده میکنه. من یک گینر (کربو پروتئین) میخوام که تمام موارد فوق رو در خودش داشته باشه و وزنم رو زیاد کنه و از خریدن چند نوع مکمل هم بی نیازم بکنه.
  اولا چنین چیزی موجود هست؟
  ثانیا: قیمتش چقدره؟
  با تشکر

  1. مصطفی گفت:

   سلام هر مکملی باید تایم خاصی مصرف بشه و اینطور نیست که همه چیز تو یه مکمل باشه

 309. نیما گفت:

  سلام.
  3 سوال دارم از مشاور سایت.

  عرض شود که من با مصرف 8 ماه گینر و کربو (بیشتر کربو) تازه به وزن ایده آلم رسیدم.
  حالا میخوام عضله سازی کنم اما بدون 1 گرم کاهش وزن.

  الف: آیا مصرف پروتئین وی، باعث کاهش وزن میشه؟
  ب: Bcaa چطور؟ آیا موجب کاهش وزن میشه؟
  ج: برای عضله سازی چی مصرف کنم کا حتی 1 گرم هم لاغر نشم؟
  مردی 34 ساله هستم که استخوان بندی فوق العاده ریزی دارم.
  با تشکر

  1. مصطفی گفت:

   سلام شما برای اینکه وزنتون پایین نیاد و شروع به عضله سازی کنید باید تغذیه اهمیت زیادی بدی مصرف غذاهای 60 درضد کربویی و 40 درصد پروتینی تا کم کم عضله سازی انجام بشه همراه تمرینات با شدت بالا
   مکمل ها هم آمینو و بی سی ای و گینر و کراتین

 310. امین گفت:

  درود.
  آیا گینر با کربو پروتئین تفاوت دارد؟ اگر بله کدامیک افزایش وزن و حجم بیشتری می آورد؟ برای افراد بسیار لاغر

  1. مصطفی گفت:

   سلام خیر یکیه

 311. مهدی گفت:

  سلام بسیار ممنون بابت مطلب خوبتون
  بنده 19 سال سن دارم قد 176 وزن62 … بدن نسبتا قدرتمند و خشکی دارم و بدنسازی رو دو سه سالی هست به صورت ناپیوسته انجام دادم ولی تا حالا هیچ مکملی مصرف نکردم … مشکلم اینه الان حس میکنم بدنم داره به نهایت عضله سازیش میرسه و برای عضله سازی بیشتر به وزن بیشتری نیاز دارم ولی بدنم استعداد چاقی خیلی کمی داره … لطفا میشه بگید از چه مکملی هایی استفاده کنم که به افزایش وزن در کنار عضله سازی و بدون اوردن چربی اضافه کمک کنه . بودجش هم برام مهم نیست . پیشاپیش ممنون

  1. مصطفی گفت:

   سلام مکمل های افزایش وزن و حجم گینر و کربو و کراتین و پروهورمون ها مکمل های عضله ساز هم آرژنین و پروتین وی و بی سی ای و …

 312. حامد گفت:

  سلام و تشکر بابت سایت خوبتون… من 5 ماه بدون مکمل میرم باشگاه .. میخواستم کراتین ،آمینو شاخه دار ،گلوتامین و آرژنین بخرم .. اول اینکه میشه بفرمایین این چهارتا مکمل رو میشه با هم مصرف کرد ؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
  و اینکه پروتئین رو میخوام از مواد غذایی بگیرم.
  سن:20 قد:175 وزن:62
  بدنم به حالت عادی خشکه ، شکم و پهلو هم ندارم .. ممنون میشم از این مکمل هایی که گفتم یه راهنمایی بفرمایید کدومشو مصرف کنم و کدومشو نه… مرسی اگ جواب بدید خدایی هیشکیو نمیشناسم که اطمینان بهش داشته باشم ازش بپرسم ..بازم مرسی

  1. مصطفی گفت:

   سلام مشکلی ندارن مصرفشون
   وزنت پایین باید تا 75 کیلو وزنت بالا بیاری مکمل هایی مثل گینر و کراتین و آرژنین و آمینو با تغذیه مناسب

 313. خادم محمدی گفت:

  سلا و تشکر.
  مشاور گرامی، بهترین برند کربو فعلا چیه؟ رده بندی خاصی داره؟ از جهت اصل بودن می پرسم.
  خیلی خیلی لاغرم.
  در کل گینر بخرم یا کربو؟ و بفرمایید چرا؟ دلیلش برام مهمه. با تشکر

  1. مصطفی گفت:

   سلام همه برندها تقلبی دارند حتب بهترین برند ! مکمل اورژینال باید پیدا کنید و تغذیه نقش اصلی رو تو افزایش وزن داره تا مکمل ها
   گینر درصدی پرئتین داره ولی کربو پروتین نداره

 314. محسن گفت:

  سلام.
  من از بدن های عضلانی و ماهیچه ای که که رگ هاش زده بیرون متنفرم.
  برعکس از بدنهای پُف کرده و حجیم خوشم میاد.
  دقیقا مثل بدن وزنه بردارها که بیشتر حجم و بزرگی داره.
  چکار کنم؟
  اکثر میگن Carbo مصرف کن.

  1. مصطفی گفت:

   ساختن بدن عضلانی کار هرکسی نیست اگر هم بخواید نمیتونید به دستش بیاری بدن های پف کرده و حجیم با خوردن عذاهای پرکالری و کربو بدست میاد

 315. وضع مالی بد گفت:

  سلام.
  لطفا یه گینر معرفی کنید که درصد کربوش بالا باشه.
  متاسفانه تغذیه خوبی ندارم (بدلیل وضع مالی بد خانواده) و لاغر هم هستم.
  بدبختانه روز به روز دارم لاغرتر میشم. تو رو خدا کمکم کنید.
  چند ماه دیگه که کمی چاق تر بشم میخوام برم خواستگاری.

  1. مصطفی گفت:

   سلام همه گینر ها درصد کربو بالایی دارند تا زمانی که تغذیه مناسبی ندارید انتضار معجزه از مکمل نداشته باشید

 316. خاص گفت:

  فقط بدن حسین رضا زاده و بدن بهداد سلیمی.
  حجیم، بسیار بزرگ و بدون عضله.
  میخوام اینجوری باشم.
  چی مصرف کنم؟

 317. مجتبی گفت:

  سلام به مشاور سایت.
  میگن گلوتامین و کراتین تداخل در جذب دارند و باید با فاصله زمانی یک تا دو ساعته مصرف بشن.
  الف: آیا این ادعا درست هست و باید 1 تا 2 ساعت باید فاصله انداخت؟
  ب: اگر اینجوری نیست، چقدر باید فاصله بینشان باشد؟
  ج: بلافاصله بعد تمرین، اول کراتین استفاده کنم یا گلوتامین؟

 318. سعید گفت:

  با سلام.

  برای یکی مثل من که ساعت 9 شب تمرین دارم، چطور باید گلوتامین و کراتین رو استفاده کنم؟

  قبل از تمرین: گلوتامین را ساعت چند مصرف کنم؟ کراتین رو چه ساعتی؟

  بلافاصله بعد از تمرین گلوتامین را مثلا ساعت چند مصرف کنم؟ و کراتین رو چه موقع؟

  خواهشمند است که بر طبق ساعت 9 شب که تمرین دارم برنامه بدهید.

  متشکرم

 319. پرسشگر گفت:

  سلام.
  به ترتیب، کدامیک عوارض بیشتری برای کبد دارند؟
  گینر، کراتین، گلوتامین، BCAA و یا پروتین وی؟

 320. تهرانی گفت:

  سلام.
  به ترتیب، کدامیک عوارض بیشتری برای کبد دارند؟
  گینر، کراتین، گلوتامین، BCAA و یا پروتین وی؟

 321. کاربر گفت:

  سلام.
  آیا مصرف همزمان گینر و گلوتامین، ایرادی داره؟
  مصرف همزمان گینر با پروتئین Whey چطور؟
  مصرف همزمان با گینر کراتین چی؟
  مصرف همزمان گلوتامین و پروتئین Whey رو هم بگید.

 322. کاربر گفت:

  درود.
  من فقط از کربوپروتیئن شماره 6 یعنی Optimum Nutrition Serious Mass استفاده کرده و هیچ مکمل دیگری مصرف نمیکنم.
  1- پیمانه ی این مکمل چند گرمه؟
  2- چند وعده در روز باید استفاده کنم؟
  3- در هر وعده چه مقدر از اون پیمانه ای که داخلش هست؟
  تمایل دارم وزنم رو از 70 کیلو برسانم به 85 کیلو.
  سپاس

 323. Khadem گفت:

  سلام.
  فاصله تمرین هر عضو بدن حداکثر چند روز باید باشه؟
  مثلا آیا میتوان حرکات بازو یا سینه رو، فرضا شنبه و چهارشنبه انجام داد؟
  سه روز فاصله زیاد نیست یا خوبه؟

 324. شاغل گفت:

  سلام.
  بنده بدلیل نوع شغلم مجبورم که این جوری کار میکنم. البته در منزل.
  شنبه: پرس سینه و بالا سینه.
  یکشنبه: جلو بازو و پشت بازو.
  دوشنبه: 2 حرکت از حرکات سرشانه
  سه شنبه: 2 حرکت از حرکات زیر بغل

  و باز از چهارشنبه این چرخه تکرار میشه.
  در کل تمام روزهای هفته رو تمرین میکنم اما بسیار سبک و در حد 20 دقیقه.
  آیا این مدل تمرین پیشنهاد خوبه؟

 325. abolfazl گفت:

  سلام.من سنم25 قدم183 وزنم 87
  استاد یه دوره برداشتم اگه راهنماییم کنی ممنونت میشم
  وی گلد.کراتین.آرژنین500.گلوتامین.کربو خالص
  13تا سوستانون250
  10تستوسترون انانتات
  10تا وینسترول50
  5تا تستسترون پروپیونات100
  استاد نظر کلیتو بگو و مصرفشم بگو.خواهشا نگو برو از مربی یا کس دیگه بپرس

 326. matin گفت:

  سلام و ممنون از مطالب مفیدتون
  من برای اولین بار میخوام برم تو دوره کراتین و وی و گلوتامین و bcaa گرفتم
  برای مصرف بعد از تمرین میتونم همشون و مخلوط کنم؟
  و این که میشه از خونه اماده ش کنم و بعد تمرین مصرف شه ؟ (به خاطر کراتین و موندنش)

 327. کاربر گفت:

  سلام.
  هنگام زدن حرکت بالا سینه، دردی رو در سمت چپ شانه ام احساس کردم.
  واسه همین الان 1 هفته است که هیچ حرکت بدنسازی انجام نمیدهم. البته دردم زیاد نیست.
  توصیه شما چیست؟ چکار کنم زودتر خوب بشم؟

 328. سعید گفت:

  سلام من وزنم ۵۳ کیلو و ۱۷۳ سانت قدمه، لاغرم و جدیدا یک مس افکت از شرکت سن خریدم برای عضله اوردن، اگه طریقه مصرف رو بگید که کی قبل از باشگاه و بعد از باشگاه و چند وعده بخورم، و با آب قاطی کنم اثرش کم میشه و حتما باید با شیر بخورمش؟
  ممنون میشم اگه جواب بدید

  1. kozad گفت:

   سلام خسته نباشین.من یه ماه هستم کار میکنم یه دوره برداشتم فقط اسید معده دارم به نظر شما جواب میده یا نه ممنون میشم اگه جواب بدین.

 329. مهدي گفت:

  سلام خسته نباشيد من ٢ماهي ميشه باشگاه ميرم قدم ١٨٠ و وزنم ٦٠ كيلو است الان ١عدد گينر مَس گرفتم با يك عدد كراتين وايكينگ ميخواستم ميخواستم ببينم چطور مصرفش كنم استاد؟

 330. Milad گفت:

  سلام! ببخشید ایا گلوتامین دوره بارگیری داره؟ ایا مصرف هم زمان گلوتامین و کراتین مشکلی دارد و اختلال ایجاد میکند؟ مرسی

 331. MMK گفت:

  سلام خسته نباشین من ۱۸ سالمه وزنم ۷۰ و قدم ۱۹۰ ولی به نظرم خودم لاغرم در ضمن فرصت رفتن به باشگاه و تمرین هفتگی ندارم نهایتا روزی یک ساعت در منزل با وزنه. میخوام مکمل استفاده کنم که شش ماهه جواب بگیرم ممنون میشم راهنمایی کنین

 332. محمد گفت:

  سلام ممنون بابت سایت خوبتون
  1-ایا چندروز بعد از شروع بدنسازی میتونم امینو مصرف کنم؟
  2-من قدم 193و وزنم 102کیلو هست،میخوام وزنمو برسونم به 95و حجم خشک داشته باشم،میشه فقط با امینو و تمرین به هدفم برسم یا باید مکمل دیگه ای هم درکنار امینو مصرف کنم؟
  ممنون میشم اگه زود جواب بدیدVI

  1. مصطفی گفت:

   سلام ممنون
   1 بله
   2 تغذیه مناسب و تمرینات هوازی و تمرینی مناسب و مکمل هایی مثل گوتامین و آمینو و پروتین وی و آرزنین و ..

 333. Khadem گفت:

  چه مکملي مخصوص عضله سازي است؟ بعضي ها ميگن Bcaa و بعضي ها مگين کراتين. عده اي هم مگين فقط پروتئين وي.
  کدومش درست تره؟ راستي اصلا نيازي به افزايش وزن ندارم. فقط ماهيچه و عضله کم دارم.
  ضمنا بگيد چه مدت مصرف کنم و چقدر؟
  مرد 31 ساله

 334. Mohamad گفت:

  سلام و خسته نباشید خدمت شما و تشکر بابت سایت بسیار خوبتون.بنده شش ماهه که بدنسازی کار میکنم و وزنم 52 و قدم 170 و سنم هم 18 هست میخواستم بپرسم که به نظر شما بهترین مکمل برای افزایش وزن چی میتونه باشه؟؟

 335. علی گفت:

  سلام.
  من کمبود وزن زیادی دارم. مربیم میگه گینر و وی را با هم بخورم. ایا تاثیر گذاره همچین ترکیبی برای دوره؟
  متشکرم

 336. یوزر گفت:

  سلام.
  مربی ورزشی پیشنهاد داده که قرص تریپل فلکس و امگا 3 جهت بهبود درد شانه ام استفاده کنم. آیا درست گفته؟ اگر بله، چه میزان باید مصرف کنم و برای چند مدت؟

 337. علیرضا گفت:

  سلام وخسته نباشید من فوتبال بازی میکنم بنظر شما از چه مکمل هایی استفاده کنم .؟ایا مکمل bcaa بدرد من میخوره ؟

 338. حسین گفت:

  سلام و خسته نباشید من 175 قدمه و ۸۲ وزنمه و ۲۷ سالمه باشکاه شرو کردم میرم چربی شکم و پهلو دارم
  رفتم مکمل خریدم پروتعین وی. ..گلوتامین…الکارنتین..bca…امینو…و cla
  میشه بگین بهترین زمان استفاده از اینا چه زمان و چه اندازس از شنبه میخام شروع کنم ممنون میشم جواب بدین با تشکر از سایت بینظیرتون

 339. سعید گفت:

  سلام.
  وزن بسیار خوبی دارم. واسه عضله ساختن آیا باید پروتیئن وی مصرف کنم یا چیز دیگه ای؟ دلم میخواد بازوهای بسیار بزرگی داشته باشم.

 340. علی گفت:

  سلام خسته نباشید
  من وزنم 87 کیلو و قدم 183 هستش
  کمی چربی شکم و دور شکم دارم که وقتی یه بار اندازه گیری کردم چربی ام حدود 25 درصد هستش
  سابقه ی تمرینم هم کلا به یه ماه نمیرسه
  به نظرتون بهترین مکمل برای من چیه؟
  با تشکر فراوان

 341. دردمند گفت:

  سلام. کدامیک رو استفاده کنم؟ Osteoflex Plus یا alflexil و یا triple flex؟
  درد نسبتا شدیدی در شانه چپم دارم که بدلیل حرکت سنگین پرس سرشانه از پشت بوده.

 342. فرزاد گفت:

  با عرض سلام خدمت استاد عزیز
  من 30 سال سن دارم 183
  75 وزن
  3ماه کار میکنم یک ماهه پروتین وی مصرف می کنم
  الان
  وی + گلوتامین+کراتین+bcca+مولتی ویتامین مصرف میکنم
  میخام یکم حجم عضله پیدا کنم
  ایا اضافه کردن گینر به این مکمل ها مشکلی داره
  یا فقط پروتین وی رو حذف کنم

 343. اميرحسين گفت:

  سلام،خسته نباشيد،پروهورمون تست بوستر رو چگونه مصرف كنم؟!

 344. مصطفی گفت:

  سلام.
  با فرض تقلبی نبودن و اصل بودن یک مکمل، بفرمایید که قرص گلوتامین بهتره یا پودرش؟ ممنون

 345. محمد گفت:

  با سلام خسته نباشید
  دو هفته هست که بدن سازی میرم قدم 175 وزنم 57 میخوام از حالت لاغری در بیام به نظر شما چه مکملی و کی استفاده کنم بهتره
  با تشکر

 346. علی گفت:

  سلام.ببخشید من بوجه کافی ندارم میتونم فقط از کراتین مصرف کنم.نتیجه میده؟تو عضله سازی.

 347. حمید گفت:

  سلام،چنتا سوال:1-دوره مصرف گینر و کراتین چند ماهه است؟ینی چند ماه یا روز میتونیم پشت سر هم گینر و کراتین مصرف کنیم؟2-بعد از اتمام دوره چند ماه لازمه که دوباره بتونیم از گینر و کراتین استفاده کنیم3-بعد از دوره کراتین و گینر از چه مکملی استفاده کنیم؟4-کلا دوره های مصرف این مکملها چند ماهه است:پروتئین وی-کراتین-گینر-گلوتامین-بی سی اا و 5-برای پاکسازی کبد بغیر از عرق کاسنی چه دارویی(گیاهی یا…) مصرف کنیم؟تشکر

 348. حمید گفت:

  سلام، کراتین و گینر رو چه جوری مصرف کنم؟در هفته سه روز تمرین میکنم،آیا برا کراتین بارگیری لازمه؟و اگه قراره بارگیری انجام بشه این ۵ روز پشت سرم هم باشه یا ۵ روزی که تمرین میکنم؟تشکر

 349. امیر گفت:

  سلام
  من قدم180
  وزنم60
  29سالمه
  2هفتس میرم بدنسازی
  ب نظرتون بدون مکمل میشه وزن اضافه کنم؟
  یا حتما باید مکمل مصرف کنم؟

 350. محسن La گفت:

  سلام.
  کدام گروه را برای بیشتر ساختن عضله پیشنهاد می کنید؟
  1- استفاده از گلوتامین و کراتین
  2- استفاده از آمینو و BCAA
  3- مصرف پروتیئن وی.
  مورد یا ترکیب بهتری هم برای این هدف هست؟ ضمنا وزنم بسیار خوبه اما عضله کم دارم.

 351. امین گفت:

  سلام ببخشید می خواستم بدونم بین دوره های مصرفی چند روز باید فاصله داشته باشیم و این که چربی سوز ها رو هم می شه پشت سر هم یعنی تو چند دوره متوالی استفاده کرد ؟ مرسی

 352. Mohsen گفت:

  سلام.
  در 2 سوال زیر، اثر کدامیک در کاهش و بهبود درد عضلانی موثرتر است؟
  1- قرص پاور شارک بهتره یا قرص تریپل فلکس؟
  2- پماد رزماری بهتره یا ژل مینرال آیس BSM و یا پماد Moov؟
  ممنونم

 353. Khademi گفت:

  سلام به شما.
  لطفا اطلاعاتی در مورد آمینوی زیر از شرکت بیوتچ ارائه دهید و آیا تاییدش دارید؟
  http://s5.picofile.com/file/8284857318/Amino_BioTeach.jpg
  این آمینو بیشتر به درد چه افرادی میخوره؟

 354. حمیدرضا گفت:

  سلام خسته نباشید من قدم ۱۷۰ وزنم ۶۵ کیلو شما چه مکملی رو همراه پروتءین‌ وی پیشنهاد میکنید که‌حجم خشک بده

 355. Mohsen گفت:

  وقت بخير. اگر ممکنه به سوالات زير پاسخ دهيد. پيشاپيش تشکر مي نمايم.
  1- آيا گينر باعث بزرگ شدن شکم و چاقي شکمي ميگردد؟
  2- کم عوارض ترين مکمل در ورزش بدنسازي جهت عضله سازي چيست؟
  3- چه افرادي از BCAA استفاده مکينند؟
  4- به چه افرادي مصرف کراتين توصيه ميشه؟
  5- چه اشخاصي بهتره گلوتامين مصرف کنند؟
  6- به چه اشخاصي Whey پيشنهاد ميشود؟
  7- جهت نگه داري عضله کدام مکمل توصيه ميشه؟
  8- اگر بخواهيد به فردي که عضله کم دارد فقط يک مکمل سالم پيشنهاد دهيد پاسخ تان چيست؟
  در پايان عذرخواهي بابت طولاني بودن اين سوال.

 356. شایان گفت:

  سلام و خسته نباشید.
  من 8 ماهه که تمرین میکنم و تو وعده های غذایی که در روز دارم 150 گرم سینه مرغ و 150 گرم گوشت قرمز و 5 عدد سفیده تخم مرغ و غلات و کربو هیدرات ها و کره بادم زمینی هستش . میخواستم بدونم در کنار این وعده غذایی از پروتیین وی وکازیین به مقداری که در این مطلب گفتید استفاده کنم مشکلی نداره؟ در حال حاظر فقط از پروتیین وی استفاده میکنم.
  ممنون که وقت میزارید

 357. Javad گفت:

  سلام و درود و خسته نباشی به شما دوستان عزیز
  جناب بنده قد ۱۸۰وزن ۵۸دارم میخوام بدونم چطور میتونم تو ۱/۵ ماه ۱۰کیلو اضاف کنم(بصورت عضله و ماهیچه ن چاق با چربی)؟؟؟ایا اصلا میشه؟؟؟چه مکمل هایی استفاده کنم؟؟؟

 358. حسین گفت:

  سلام من 175 قد و 62 کیلو وزن دارم ویع ساله که بدنسازی کار میکنم. میخام دوره بردارم و پروتیین وی و گلوتامین و ارژنین بردارم . به نظرتون واسه بدنم چجوری اثر میکنه و نتیحه میده؟ ممنون میشم اگه جواب بدین . ممنون از سایت خوبتون

 359. سام گفت:

  با سلام خدمت شما دوست عزیز من چند ماهی هست باشگاه میرم‌ تناسب اندامم خوبه ولی میخام‌ عضله بگیرم و درشت بشم بیشتر در قسمت بازوها و قدرت بدنیم‌بیشتر بشه .روز در میان باشگاه میرم و غیر از وزنه هوازی هم‌ کار میکنم .کراتین .گلوتامین و بی سی ای ای گرفتم ولی برای مصرفش هر کسی یه چیزی میگه میخاستم‌ نظر شمارو بدونم و اینکه در روزهایی که باشگاه نمیرم‌ هم‌باید استفاده بشه یا نه .۳۲ سالمه قدم‌۱۸۰ وزنم ۸۲

 360. شادی احمدی گفت:

  سلام وقت بخیر
  من با قد 170 و وزن 71 دوماهی هست باشگاه رو شروع کردم
  تیپ بدنی من مزومورف هست
  مربی توصیه کرده 10 تا 15 کیلو کاهش وزن داشته باشم
  به همین خاطر تمرینات هوازی برای چربی سوزی دارم.
  ایا برای نتیجه گیری بهتر مکمل می تونم استفاده کنم؟

 361. Mozi گفت:

  سلام من عضلات خوبی دارم اگه دیگه مکمل نخورم ب باشگاه ادامه بدم عضلاتم بهم میریزه

 362. pouya گفت:

  سلام،خسته نباشيد،من سه ماهه كه تمرين ميكنم پروتئين وي و امينو و گلوتامين و كراتين مصرف ميكنم ٢،٣ هفته اي ميشه كه در ناحيه كتف و بازو و ساعد جوش ميزنم ميخواستم بدونم ميتونه به خاطر مصرف مكمل باشه؟
  در ضمن من مكمل هارو چون مطمئن پيدا نكردم از داروخانه ماركon گرفتم خوبه به نظرتون؟
  من ٨٣ كيلوئم قدم ١٨٥هستش نسبتا عضلاتم رو اومده ولي هنوز چربي دور پهلو و شكم دارم اين مكمل هايي كه عرض كردم بهنظرتون ميتونه تو ساختن عضلات مناسب باشه؟

 363. Mohsen گفت:

  سلام.
  اولا مکملهای ورزشی شرکت کارن که در داروخانه ها به وفور یافت میشوند بالاخره کانادایی هستند یا ایرانی؟ روی قوطیش فکر کنم زده بود کارخانه اش در یزد هست اما مسئول داروخانه میگه کانادایی هست.

  ثانیا اصلا آیا مکملهای این شرکت معتبرند و جهت مصرف توصیه میشن؟ با توجه به داشتن مجوز وزارت بهداشت.

 364. ashkan گفت:

  سلام خسته نباشید من ال ار ژنین 1000 خریدم میخواستم بونم حداکثر تعدادی که میتونم در روز مصرف کنم رو بدونم
  و این که چه زمانی مصرف کنم

 365. هادی گفت:

  سلام خسته نباشید به خاطر سایتتون
  پروتئین وی ارژنین. کراتین گلوتامین گرفتم
  176قد
  96وزن
  26سن
  من 4ما باشگا میرم اینا رو گرفتم میخوام مصرف کنم به نظرتون زود اگه زود کی مصرف کنم نحوه مصرفشونم بگین

  یه نکته هم در مورد کراتین میگن باید بارگیری بشه چیه؟ ببخشید سوالم طولانی بود

 366. هادی گفت:

  یه سوال دیگه هم داشتم من پروتئین وی رو از داروخونه گرفتم این موضوع راسته که اینا رو از پاکستان میارن

 367. تهرانی گفت:

  سلام.
  متا