کراتین ها

برای تاثیر بیشتر کراتین و بتا آلانین را باهم مصرف کنید

تک اندام : فواید مکمل کراتین امروزه  برای همه مشخص شده است.کراتین سبب افزایش بافیت خالص عضلانی مشود و انرژی  و نیروی بیشتر در طول تمرینات سنگین بوجود می آورد.استفاده از کراتین به شیوه درست به هیچ وجه دارای عارضه های جانبی نخواهد بود.در پژوهشهای جدید مشخص شده است که یک ارتباط  بسیار مفید بین کراتین و مکمل پرطرفدار بدن سازان یعنی‌ بتا آلانین وجود دارد.در این پژوهش معلوم  شد که مردانی که از ترکیب کراتین و بتا آلانین همزمان استفاده کرده‌اند دارای حجم عضلانی بیشتر و چربی‌ سوزی بیشتری نسبت به افرادی که فقط کراتین مصرف کرده‌اند هستند.

 

در تحقیقاتی‌ دیگر مزایای هوازی بتا آلانین به صورت تنها در مقابل ترکیب آن با کراتین مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفیت.در این آزمایش ۵۵ نمونه مورد آزمایش قرار گرفیت.نتایج این آزمایش‌ها به این صورت بود که از هر ۸ نفر ۵ نفر از افرادی که از ترکیب کراتین و بتا آلانین استفاده کرده بودند به نتایج فوق‌العاده ای‌‌ دست یافیته بودند.محققان دریافیتند که مصرف کراتین همراه بتا آلانین باعث تقویت استقامت میشود.

مشخص شد که بتا آلانین همانند یک تقویت کننده برای کراتین عمل می‌کند که باعث استقامت بیشتر، قدرت ،چربی‌ سوزی و عضله‌ سازی بیشتر میشود.دفعه بعد که خواستید از کراتین استفاده کنید سعی‌ کنید همراه آن بتا آلانین نیز مصرف کنید.هر دو این مکمل‌ها بسیار ارزان قیمت هستند.

توضیحاتی بیشتر در مورد بتا آلانین:

اکثر بدن سازان اکنون کم و بیش در مورد کراتین می‌دانند.اما اگر در مورد بتا آلانین از آنها سوال کنید چیزی که می‌شنوید این است: ” اسمش را شنیده‌ام ولی‌ استفاده نکردم”.

بتا آلانین چیست و چه کاری انجام میدهد؟

بتا آلانین امینو اسیدی است که باعث افزایش غلظت کارنوزین درون عضلات میشود.افزایش غلظت کارنوزین درون عضلات باعث افزایش سطح انرژی،استقامت بیشتر و عملکرد بهتر ورزشکار میشود.

برخی‌ مزایای آن به این ترتیب است:

۱) بتا آلانین باعث تقویت قدرت انفجاری شما میشود.

۲) بتا آلانین باعث افزایش حجم عضلات میشود.

۳) بتا آلانین باعث افزایش استقامت در تمرینات غیر هوازی میشود.

۴) بتا آلانین باعث افزایش استقامت در تمرینات هوازی میشود.

۵) بتا آلانین باعث میشود شما سخت تر و طولانی‌ تر تمرین کنید.

دوره مصرف بتا آلانین و کراتین

مزایای بتا آلانین وقتی‌ که در دوره مصرف آن باشید عمیق‌تر خواهد بود.بدن سازانی که ۴-۶ گرم بتا آلانین را روزانه مصرف میکنند میتوانند انتظار افزایش کارنوزین تا ۶۰% را بعد از یک ماه داشته باشند.بعد از ۳۵ روز مصرف بتا آلانین ممکن است تا ۲۰% دیگر هم به میزان کارنوزین عضلات افزوده شود.

برای نتایج بهتر در مورد استفاده از بتا آلانین بهتر است که شما دو هفیته قبل از مصرف کراتین مصرف بتا آلانین را شروع کنید.کراتین معمولا برای ۴-۱۲ هفیته مورد استفاده قرار می‌گیرد.برای استفاده طولانی‌ تر از این مدت برای کراتین دیگر نیازی نیست بتا آلانین را دو هفیته زودتر مصرف کنید.

مصرف روزانه بتا آلانین شما باید در حدود ۸۰۰ میلی‌ گرم حداقل ۴ بار در روز انجام شود.بتا آلانین نیمه عمر محدودی درون بدن دارد.اگر از این برنامه پیروی نکنید میزان بتا آلانین درون بدن شما به میزان قابل توجهی‌ کاهش خواهد یافیت.هر ۴ ساعت یک بار مصرف بتا آلانین مطلوب می‌باشد.

قابل ذکر است که اثرات مفید بتا آلانین ۳ هفیته بعد از دوره آن کاملا از بین میرود.سطح کارنوزین دوباره به همان سطح نرمال خود باز میگردد.به همین دلیل وقتی‌ مصرف کراتین/بتا آلانین قطع شود عملکرد ورزشکار به طور قابل توجهی‌ کاهش می‌یابد.همچنین توصیه میشود که هنگام و بعد از دوره بتا آلانین از مکمل ( taurine) استفاده کنید.

در مورد دوره طولانی‌ مدت کراتین و بتا آلانین تحقیقاتی‌ صورت نگرفیته است ولی‌ توصیه میشود که حداکثر ۱۲ هفیته این دوره را انجام دهید.

: edcoan

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *