مقالات ورزشی

بیت الله عباسپور استاد هنر فیگور گیری است

بیت الله عباسپور

ارزیابی یک خبرنگان برزیلی از نمایش بیت الله عباسپور در صحنه های حرفه ای

نویسنده ای برزیلی به نام دیاز در مورد ویژگی های فیگورگیری بیت الله عباسپور بدنساز خوب کشورمان در عرصه حرفه ای به نکات جالب توجهبی اشاره کرده است که بخش از آن را میخوانید:

وقتی که از یک مسابقه به برزیل برمی گردم به ویژه اگر بین المللی باشد مردم همیشه در باره بدنسازان حرفه ای از من سوال می کنند آنها می خواهند بدانند که این فیب هیث واقعا به اندازه عکس هایش بزرگ است یا این که جی کاتلر از نزدی چه شکلی است و من همیشه باید عذرخواهی کنم و در پاسخ بگویم :

تک اندام – نمی دانم چرا که همیشه پشت دوربین هستم و در حال عکاسی اما آخرین مسابقه حرفه ای که برای تهیه گزارش رفیته بودم FIBO آلمان علی رغم مشغله ام برای تهیه فیلم و کمک کردن به عکاسان بدنسازی اهل برزیل خیلی زود وقتی که بیت الله عباسپور روی صحنه آمد حس متفاوتی پیدا کردم . انگار یک چیز خاصی در هوا بود و به نظر تماشاگران هم حس مشابهی داشتند چرا که سکوت غیر معمولی به وجود آمده بود و بعد از اتمام برنامه فیگورش تشویق زیادی از جانب تماشاگران صورت گرفیت . چند روز قبل در حال تماشای فیلی از مسابقه حرفه ای نوردیک فنلاند بودم و می توانستم متوجه بشوم که چرا در مورد بیت الله حس متفاوتی داشتم : او در هنر فیگور گیری استاد است . وقتی که به فیلم فیگور او نگاه میکنید میتوانید روزهای کلاسیک و قدیمی بدنسازای را به خاطر بیاورید . عباسپور در حرکاتی موزون از یک فیگور به فیگور دیگر میرود و به نظر میرسد تلاشی هم نیاز ندارد احتیاج به ادا و اصول ، لبخندهای بی مورد و دعوت تماشاگران به تماشا ندارد . او روی صحنه است و کاملا روی کارش تمرکز دارد حرکات خود را به آرامی انجام می دها تا جایی که نوبت به فیگور بعدی می رسد وکیوم در زمان درست انجام می دهد و وقتی که برنامه فیگورش را با انجام یک فیگور کلاسیک بدنسازی به پایان می برد آنجاست که زیبایی اصیل بدنسازی دیده می شود. چرا این کار متفاوت است؟ به عنوان یک مشاهده کننده خوب پاسخ دادن به این سوال خیلی ساده خواهد بود:

بیت الله عباسپور روی فیگور تمرین دارد . سیستم عضلانی بدن او تمرین داده شده تا به فرمان های مغز او پاسخ دهد و او همیشه آماده است تا در فیگور های مقایسه ای بهترین نمایش را به اجرا بگذارد .

اگر فیلم مسابقه نوردیک فنلاند را تماشا کنید می توانید ببینید که عباسپور در مرحله مقدماتی اولین کسی است که هاکثر فیگورها را اجرا می کند. اگر روی این آیتم تمرین نکرده باشید هرگز نمیتوانید این هنر را به نمایش بگذارید. تک اندام – هروقت که تصمیم گرفیتید در مسابقه بدنسازی شرکت کنید باید هر روز زمانی را برای تمرین فیگور اختصاص دهید بعد از تمرین جلوی آینه بروید و فیگورهای اجباری را تمرین کنید و برای این کار حد اقل 30 دقیقه وقت بگذارید. شاید فکر کنید که نیم ساعت خیلی زیاد است اما این حداقل زمان مورد نیاز برای ایجاد فرمان پذیری در عضلات است. من فط درباره فیگور گیری صحبت میکنم دنیس جیمز فیلمی از تمرین فیگور بیگ رامی منتشر کرده است. این کلیپ یک مثال فوق العاده است برای نمایش دادن دیسیپلین و تعهد مورد نیاز یک بدنساز برای تبدیل شدن به یک ورزشکار عالی. فیزیک بدنی رامی در فرم مطلوب است اما او بیشتر می خواهد که برنده باشد خیلی جالب است وقتی که تلاش و تقلای او در کلیپ مذکور برای انجام توصیه های دنیس جیمز میبینید. شما در آن فیلم یک هیولا میبینید ( بیگ رامی) اما درست مثل یک کودک سر به راه است و در آینده احتمالا به خاطر دیسیپلینی که دارد به او پاداش زحماتش را خواهد داد. توصیه ام به بدنسازان این است که اگر در حال آماده شدن برای شرکت در مسابقه ای هستید به مربی خود بگویید که هنگام تمرین فیگور شمارا تماشا کند و اشکالات کار شما را بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *