بانوان, حرکات تمرینی, ورزش بانوان

تمرینات بدنسازی برای کوچک کردن عضلات سرینی بزرگ

به نظر می رسد که این موضوع این روزها محبوبیت زیادی پیدا کرده است. ً مخصوصا خانم ها این روزها خیلی نگران شکل باسن خود هستند و هر لباسی که تن می کنند نگرانند که باسنشان در آن بزرگ جلوه نکند. در این مقاله می خواهیم چند راه بسیار موثر برای شکل دادن و الغر کردن باسن های چاق عنوان کنیم. نام علمی باسن، عضلات سرینی بزرگ می باشد. این عضلات همان عضلات گرد بالای مفصل ران است که در همه حرکات پاها شرکت دارند. عضلات باسن از عضلات مختلفی تشکیل شده است که عضلات سرینی خوانده می شوند که قوی ترین آنها عضله سرینی بزرگ است. همین عضله است که برای ساختن یک باسن سفیت و شکل گرفیته باید روی آن کار کنیم. اما با انجام اسکوات های ساده و معمولی نمی توانیم به عضلات باسن خود شکل بدهیم، با بالا رفیتن عادی از چند پله هم همینطور. درمورد این عضله هم درست مثل همه عضلات دیگر برای رشد باید با اضافه کردن وزنه و شدت به تمرینات خود استقامت را بالا ببرید. یکی از بهترین نمونه ها حمل کردن یک ساک سنگین حین پله نوردی به مدت نیم ساعت است. این حرکت به حدی روی عضلات باسن کار می کند که فردای ً آن حتما پا درد خواهید داشت. اما این هم کمکی افراطی است. بهترین و قدیمی ترین راه برای شکل دادن به عضلات باسن همان انجام تمرینات بدنسازی و کار با وزنه در باشگاه است. ساختن یک باسن شکل گرفیته و زیبا ً کاری کامال احساسی است. مدت زمان زیادی می برد و نتیجه هم خیلی کند عایدتان می شود. اما، با اطالعاتی که این مقاله در اختیارتان قرار می دهیم، آب کردن چربی های اضافه باسن و شکل دادن به عضلات آن بسیار ساده خواهد بود.

برای از بین بردن چربی های باسن باید به موارد زیر دقت کنید:

۱ – کاهش وزن عمومی بدن ً بله، احتماال حدس می زدید. اگر می خواهید باسنی خوش فرم و زیبا داشته باشید، باید چربی هایی که احاطه اش کرده است را از بین ببرید. این هم مثل هر ماهیچه دیگر بدن است. اگر می خواهید تفکیک و شکل آن مشخص شود باید الیه چربی روی آن را آب کنید. این مقاله مربوط به کسانی است که می خواهند چربی باسنشان را آب کنند و ما فقط روی این تمرکز می کنیم. نکته ای که باید مثل همیشه متذکر شویم این است که شما نمی توانید فقط چربی یک قسمت خاص از بدنتان را آب کنید. اگر می خواهید باسنی خوش فرم داشته باشید باید چربی همه بدنتان را پایین بیاورید.

برای کاهش سریع چربی به سه چیز نیاز دارید:

۱ – رژیم غذایی مناسب

۲ – تمرینات بدنسازی

۳ – تمرینات ایروبیک یا هوازی برای کاهش وزن باید بیشتر از آنچه که مصرف می کنید، کالری بسوزانید.

این را با بالا بردن متابولیسم تان با خوردن غذاهای مناسب و انجام صحیح تمرینات هوازی می توانید تقویت کنید. ۲ – تمرینات شدید کاردیو ) هوازی ( تا به حال یک فوتبالیست یا دونده را دیده اید که باسن زشت و چاق داشته ً باشد؟ مطمئنا اینطور نیست. این افراد آنقدر می دوند و حرکات مخصوص باسن انجام می دهند که دیگر چربی روی باسنشان نمی ماند. اگر شما هم می خواهید باسنتان را شکل دهید باید همان کارها را انجام دهید. بهترین نوع تمرینات هوازی مناسب برای باسن، نوع هوازی شدید است. دویدن روی کوه، حرکات النگز، اسکوات با پرش و امثال آن. می بینید وقتی شیب سطح را افزایش می دهید یا ورزش هوازی می کنید که باعث می شود بیشتر از حد معمول خم شوید، از عضلات باسن تان استفاده بیشتری می شود. پس اگر می خواهید باسن تان را شکل دهید باید سخت ترین نوع تمرینات هوازی را انتخاب کنید. ۳ – تمرینات بدنسازی تمرینات بدنسازی برای باسن آنقدرها هم سخت نیست اما ضروری است. تمرینات بدنسازی نه تنها به عضلات باسنتان فرم می دهد بلکه متابولیسم بدنتان را هم بالا  می برد و درنتیجه کالری و چربی بیشتری می سوزانید و در طول روز کالری کمتری جذب می کنید. همه اینها برای شکل دادن به عضله مورد نظرتان عالی است. بهترین تمرینات بدنسازی مخصوص باسن: همانطور که گفیتیم، اضافه کردن استقامت به حرکات عادی بهترین ایده ممکن است.

در زیر به بهترین تمرینات بدنسازی مخصوص باسن اشاره می کنیم:

۱ – اسکوات با هالتر یا دمبل: این حرکت آنچنان روی پایین تنه تان کار می کند که حسابی به درد و سوزش می افیتد. این حرکت خیلی سریع نتیجه می دهد.

۲ -النگز با وزنه: اگر زانو درد دارید این حرکت را انجام ندهید، در غیر اینصورت حرکتی بسیار عالی برای شکل دادن به عضلات باسن است.

۳ -استپ با وزنه: ابتدا با وزنه سبک شروع کرده و کم کم آنرا سنگین تر کنید.

۴ -دویدن روی کوه: یکی از بهترین و محبوب ترین حرکات است. دستگاه پرس پا: این دستگاه بدنسازی اغلب کمتر توسط خانم ها در باشگاه استفاده می شود. با کمک این دستگاه و با استفاده از وزنه های سنگین می توانید خیلی خوب روی عضلات باسن تان کار کنید.

اینها نمونه هایی از بهترین حرکات بدنسازی مخصوص باسن بودند که برایتان عنوان کردیم. اگر همین پنج حرکت را هم به خوبی انجام دهید مطمئن باشید که نتیجه عالی نصیب تان خواهد شد. تهیه و تنظیم: غالمرضا احمدنیا

نوشته های مرتبط

2 نظر در “تمرینات بدنسازی برای کوچک کردن عضلات سرینی بزرگ

  1. عدالت گفت:

    من تاره بدنسازی رو شروع کردم قدم ١٨١ و وزنم هم ۶۶ هست و مرد هستم می خواستم بدونم اگر تمرین عضله باسن ممکنه که خیلی این عضلات رو حجیم کنه چون نمی خوام بزرگ جلوه کنه و چی کار کنم که این عضلات زیاد بزرگ نشه

    1. مصطفی گفت:

      عضله ها اینظور نیستند که شب بخوابی و صبح بلند بشی ببینی بزرگ شده و دلخواه باشه یا نه ! به مرور زمان طولانی با صبر رشد میکنند و شما کنترل میکنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *