حرکات تمرینی

تمرینات ویژه جهت سوزاندن چربی و حفظ عضلات

در این مقاله ویژه قصد داریم با معرفی یک سیستم تمرینی سخت و سنگین و ارائه یک برنامه تمرینی دقیق به شما بیاموزیم که چطور می توان به اندامی کم چرب دست یافیت بدون آنکه از حجم عضلات کاسته شود.

هدف اصلی از دست دادن چربی نوع تمرین:چند عضله ای سطح تمرین: متوسط تعداد روزهای تمرین: 3 روز در هفیته تجهیزات مورد نیاز: هالتر،دمبل،توپ پزشکی ،وزن بدن جنسیت هدف: زن و مرد نویسنده: جان متلویچ شرح تمرین: تمرینات حداکثر،چربی حداقل امروز با توجه به شرایط نامناسب تغذیه در سطح جامعه و عدم تحرک با افرادی روبرو می شویم که از اضافه وزن رنج می برند و اکثر آنها به امید رهایی از این شرایط به باشگاه روی می آورند، هر بار که این افراد را در باشگاه می بینم مشغول انجام تمرینات هوازی،هوازی و باز هم هوازی هستند، نکته جالب این است که همیشه از عدم دستیابی به اهداف شان شکایت دارند، اما مشکل کجاست؟ به نظر من اصلی ترین دلیل شکست طرز فکر این افرارد است.من هیچگاه دوست نداشتم خودم را بر روی تردمیل یا دوچرخه ثابت زنجیر کنم و با پوشیدن لباس های نایلونی با خیال افزایش دمای بدن و چربی سوزی سریعتر خودم را به کشتن بدهم! با این روش تنها حجم عظیمی از عضلات و قدرت کسب شده در دوران گذشته را بی آنکه به چربی سوزی دست یابم از دست می دهم. اما راه حل: با ارائه روشی جدید در این مقاله قصد دارم با افزایش چگالی تمرین و قدرت شما در زمان چربی سوزی و دستیابی به مقادیر باالیی از وزنه به این اهدف دست یابیم.این روش بر پایه سیستم های قدرتی پاورلیفیترها طراحی شده است. انجام این برنامه تمرینی و پیروی از رژیم غذایی ارائه شده در این شماره دیگر نیازی به لمس تردمیل و دوچرخه ثابت نخواهید داشت.این برنامه تمرینی مورد عالقه من در دوران چربی سوزی است چون به من اجازه می دهد تا با حداکثر تالشم به مقادیر باالیی از وزنه دست یابم در حالی که شاهد افزایش قدرت و کاهش مقادیر چربی هستم.

نکته مهم: گرم کردن و سرد کردن قبل و بعد از تمرین کار اصلی ما نیست، اما برای دور ماندن از آسیب دیدگی و دستیابی به نهایت قدرت در زمان تمرین، انجام آنها امری الزامی است.

برای شروع می توانید از روش زیر استفاده کنید: 5 دقیقه کشش داینامیک )با جست و خیز ( قبل از تمرین 5 دقیقه انجام حرکات با وزن بدن )مانند:شنا،بارفیکس،اسکوات باوزن بدن( قبل از تمرین انجام تمرینات 5 دقیقه کشش استاتیک )ایستا( بعد از تمرین قوانین برنامه: *تمرینات پالیومتریک: به تمریناتی اطالق می شود که با وزن بدن انجام می شود،اگر در انجام این حرکات احساس می کنید که تحمل وزن بدن بنا به هر دلیلی دشوار است می توانید از دمبل استفاده کنید. *مقدار وزنه باید در طول برنامه تمرین افزایش یابد مگر در صورتی که احساس کنید که این مقدار افزایش وزنه باعث عدم رعایت فرم صحیح حرکات می باشد. *مدت زمان تمرین باید 25 دقیقه باشد، نه کمتر و نه بیشتر. *تمرینات در نظر گرفیته شده برای روزهای تمرین باید به صورت متوالی و بدون استراحت انجام شود و زمان استراحت در پایان یک چرخه از کل تمرین در نظر گرفیته می شود. *تعداد ست ها بستگی به آمادگی شما دارد،برای شروع هفیته اول 2 چرخه )2ست( از برنامه را انجام دهید و هر هفیته نسبت به مقدار وزنه 1 ست به برنامه بیفزایید. *تمرینات باید با یک روز استراحت انجام شود،تا عضلات فرصت کافی برای ریکاوری را در اختیار داشته باشند. کالم آخر اگر واقعا تصمیم دارید که از شر چربی های انباشته شده در بدن خالص شوید باید صبور باشید و مدت انجام برنامه تمرینی خود را در زمان 25 دقیقه حفظ کنید. با رعایت این برنامه به مدت 2 ماه می توانید به اهدافیتان دست یابید البته درصد این موفقیت بستگی به میزان تالش و رژیم غذایی شما دارد. اگر قصد دارید دوباره این برنامه را اجرا کنید باید دو هفیته استراحت کنید و دوباره برنامه را از سر بگیرید.

 

asd

2 نظر در “تمرینات ویژه جهت سوزاندن چربی و حفظ عضلات

  1. عدالت گفت:

    رژیم غذایی در واقع به آن چیزی که در طول روز می خورید و یا می آشامید گفیته می شود. قبل از اینکه برای گرفیتن رژیم برنامه ریزی نمایید بهتر است که در ارتباط با مقدار کالری مناسب خود اطلاعاتی بدست آورید.

  2. فرداد گفت:

    با سلام و تشكر، من قدم ١٧٨ و وزنم ٧٣ كيلو است اما شكم و پهلو دارم، هدف افزايش همزمان حجم عضلات بازو و سينه و چربي سوزي شكم و پهلو دارم.در قسمت تمرينات در باشگاه از نظر قدرتي و هوازي و در قسمت تغذيه از نظر هيدرات كربن و پروتين چه پيشنهادي داريد؟
    نگراني بنده از جاقي بيشتر شكم در زمان افزايش حجم و يا سوختن عضلات در زمان چربي سوزي است.
    از سايت بسيار عاليتون بسيار متشكرم?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *