حرکات تمرینی

تمرین اسکوات(اسکات) آیا باعث لاغری ساق پا میشود ؟

leg-muscle

تک اندام تمرین اسکوات آیا باعث لاغری ساق پا میشود ؟

شاید شما هم ساق پت و پهنتان را دوست نداشته باشید، اما تمرین اسکات، مستقیما باعث لاغری آن‌ها نخواهد شد. به یاد داشته باشید هیچ تمرینی وجود ندارد که تنها ناحیه‌ی خاصی را بصورت موضعی لاغر کند.

و اما در ادامه در مورد این مسئله توضیحات بیشتری ارائه خواهیم داد….

 

تناسب را تغییر دهید

اسکوات، یکی از بهترین تمرینات عضله ساز برای پایین تنه است. با انجام این تمرین در دو روز غیر متوالی در یک هفیته، عضلات باسن و رانی قوی پیدا خواهید کرد. بدین ترتیب، با تشکیل توده‌ی عضلانی در این مناطق، باعث خواهید شد تا ساق و پایین پاهایتان متناسب‌تر بنظر برسد.

همچنین این تمرین، عضلات ساق را نیز به فعالیت وا می‌دارد، اما تنها برای کمک به عضلات بزرگ پا. بنابراین عضلات ساقتان رشد آنچنانی نخواهند داشت.

اضافه وزن

اگر اضافه وزن دارید، کاهش وزن کمک خواهد کرد تا کل بدنتان لاغر شود، از جمله ساق پایتان. انجام تمرینات کاردیو و تمرین با وزنه بصورت منظم، که اسکات را نیز شامل می‌شود، به کاهش وزن شما کمک می‌کنند.

بعلاوه باید حواستان به برنامه‌ی غذایی‌تان هم باشد، بطوریکه کمتر از آن مقداری که انرژی می‌سوزانید، کالری مصرف کنید. در اینصورت وزنتان کاهش یافیته و سایز ساق پایتان نیز کوچکتر خواهد شد.

به اعضای خانواده‌تان هم توجه کنید. اگر ساق پای آن‌ها هم مانند شما حجیم‌تر از حالت معمول است، ممکن است اندازه‌ی پاهایتان ژنتیکی باشد، بدین ترتیب برای رسیدن به پاهای مورد علاقه‌تان با راه سختی روبرو هستید.

مجله تناسب اندام

نوشته های مرتبط

1 نظر در “تمرین اسکوات(اسکات) آیا باعث لاغری ساق پا میشود ؟

  1. ندا گفت:

    سلام.خسته نباشید.خواهش میکنم پاسخ بنده رو بدید چون خیلی مهمه.اسکات با فشار اوردن روی عضله های بزرگی مث ران پا و باسن و حتی شکم باعث میشه مقدار زیادی تستوسترون ترشح باشه ک سبب افزایش حجم و غضله سازی میشه.میخاستم بدونم این مقدار تستوسترون در خانم ها باعث نمیشه ک موهای زایدشون افزایش پیدا کنه و یا صداشون بم بشه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *