اخبار روز پرورش اندام

رافائل سانتونجا: ژنتیک و پشتکار قهرمانان ایرانی بی نظیر است

رئیس فدراسیون جهانی IFBB در مجمع سالیانه فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام گفیت: قهرمانان پرورش اندام ایران با ژنتیک عالی و پشتکار بی نظیرشان از بهترین های بدنسازی جهان هستند.

به گزارش سایت تک اندام به نقل از سایت بدنسازی و پرورش اندام، رافائل سانتونجا رئیس فدراسیون IFBB در حاشیه برگزاری مجمع سالیانه فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام ضمن تقدیر از ناصر پورعلی فرد اظهار کرد: ایران یک کشور بسیار مستعد در ورزش است. یکی از عوامل آن داشتن ژنتیک عالی این کشور و سخت کوشی بی نظیر ورزشکاران آن می باشد.

رئیس فدراسیون جهانی بدنسازی و پرورش اندام عنوان کرد: حمایت های دولت ایران از ورزش باعث پیشرفیت این کشور در ورزش شده است. این عوامل باعث شد تا ایران بتواند بین 192 کشور عضو IFBB از قدرت های مطرح و برجسته پرورش اندام جهان باشد.

وی در ادامه گفیت: ورزشکاران ایرانی به خوبی از پتانسیل خود بهره میگیرند و این باعث می شود در سطح بالایی از این ورزش قرار بگیرند و هر سال صاحب عنوان قاره ای جهانی شوند که این برای من به عنوان رئیس فدراسیون جهانی بدنسازی و پرورش اندام موجب افیتخار است که چنین ورزشکارانی در رشته پرورش اندام فعال هستند.

سانتونجا با اشاره به این موضوع که همکاری و حمایت مطلوب وزارت ورزش و جوانان باعث به وجود آمدن این موفقیت ها می شود گفیت: هدف فدراسیون جهانی بدنسازی و پرورش اندام ورود به المپیک قاره ای است. سال گذشته المپیک اروپا و در سطح آسیایی مسابقات داخل سالن را برگزار کردیم. جدیداً هم با کمیته المپیک امریکا به توافق رسیدیم که در مسابقات “پان امریکن” پرورش اندام هم جزو رشته های اصلی باشد.

رئیس فدراسیون IFBB ابراز امیدواری کرد که مسابقات بین المللی جام الماس خلیج فارس همچون گذشته با کیفیت بالایی برگزار شود و مطمئن هستم با حضور ورزشکاران برجسته ایرانی می توانیم شاهد یک مسابقه خوب باشیم. ایران سال گذشته نشان داد که در بحث سازماندهی یکی از بهترین میزبانان هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *