اخبار روز پرورش اندام

سمپوزیوم بین المللی دو روزه علم و ورزش به پایان رسید

elmo-varzesh

تک اندام : اولین سمپوزیوم بین المللی علم و ورزش در مجموعه فرهنگی امام علی که روز گذشته (شنبه 18 بهمن) آغاز شده بود، امروز به پایان می رسد.

به گزارش تک اندام به نقل از فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، نخستین دوره سمینار بین المللی علم و ورزش در حالی به مدت 2 روز در محل سالن کنفرانس مجموعه امام علی(ع) برگزار شد که دکتر رافائل سانتونجا، رییس فدراسیون جهانی بدنسازی و پاول، رییس کمیته داوران IFBB میهمانان ویزه آن بودند.

بر اساس این گزارش، این سمپوزیوم به منظور فراهم ساختن فرصتی مناسب برای گفیتگوی سازنده علمی و ورزشی میان داوران و مربیان رشته بدنسازی و پرورش اندام سراسر کشور و همچنین آشنا کردن آنها با آموزه های علمی و آموزشی و آخرین متدهای علمی روز دنیا تشکیل گردید.

نخستین روز سمپوزیوم بین المللی(شنبه 18 بهمن) راس ساعت 9 صبح پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران با سخنرانی دکتر رافائل و ناصر پورعلی فرد رییس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام کشورمان آغاز شد.

شروع سمینار آموزشی داوری نیز با سخنان پاول رئیس کمیته داوران فدراسیون جهانی بدنسازی و پرورش اندام همراه شد.

در این سمینار دکتر عبدالمهدی نصیرزاده رئیس کمیته آموزش فدراسیون، دکتر منوچهر مدنی رئیس اسبق کمیته آموزش . مجید گرک یراق دبیر کمیته آموزش حضور داشتند نکات آموزشی را تدریس کردند و دقایقی هم به پرسش شرکت کنندگان سمپوزیوم پاسخ گفیتند.

در دومین روز سمینار، ابتدا رئیس کمیته داوران IFBB مسائل مربوط به داوری حرفه ای را شرح داد و سپس
پرفسور رواسی، رییس اسبق کمیته آموزش، پرفسور میرزایی، مدرس فدراسیون جهانی کشتی و دکتر مریم وطن دوست، نایب رئیس بانوان فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام کشورمان تدریس کردند.

مقایسه زمانبندی تمرینات در پرورش اندام و بدنسازی، مروری بر سیستم قلب و عروق در پرورش اندام کاران، آشنایی با آنتروپومتری و ترکیب بدن در پرورش اندام کاران، آشنایی با مکانیسم مسیرهای هایپرتروفی عضلانی (MTOR)، تمرین با وزنه در نوجوانان و جوانان : واقعیت ها و تصورات اشتباه و آشنایی با شیوه های نوین هایپرتروفی عضلانی (CATSO) از جمله موضاعاتی است که در سمپوزیوم دو روزه بین المللی علم و ورزش مطرح شد.

گفیتنی است در پایان از سوی فدراسیون جهانی IFBB به شرکت کنندگان سمپوزیوم بین المللی گواهینامه اهدا می شود.

seminar-

1 نظر در “سمپوزیوم بین المللی دو روزه علم و ورزش به پایان رسید

  1. مهدی گفت:

    سلام خسته نباشید من میخام تومسابقات شرکت کنم.مسابقات 2 روز دیگس مشکل اینجاست که من تو دوره حجمم و شکمم آخر شب یکم گنده میشه ولی صبح که پا میشم میرم توالت (البته ببخشیدا) برمیگردم مشکل شکمم حل میشه نسبت به شب یعنی کوچیک تر میشه
    من تو این 2 روز آخر چقدر آب غذا بخورم و چیکار کنم تا بهتر باشم روی صحنه
    میدونم که مقام نمیارم ولی راه نمایم کنید
    ممنون قربان شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *