اخبار روز پرورش اندام

مالیات باشگاه های ورزشی تهران را با خطر تعطیلی روبرو کرده است!

تک اندام : اخذ مالیات از باشگاه‌های ورزشی استان تهران، این باشگاه‌ها را با خطر تعطیلی روبرو کرده است.

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، باشگاه‌های ورزشی استان تهران که برای استفاده عموم در نظر گرفیته شده‌اند

با مشکل بزرگی روبرو شده‌اند، اداره مالیات استان تهران در اقدامی جالب قصد دارد از این باشگاه‌های ورزشی مالیات دریافیت کند و این تصمیم اعتراض مالکان باشگاه‌های ورزشی را در پی داشته است.

در استان تهران حدود هفیت‌هزار باشگاه‌های ورزشی وجود دارد که با این اوصاف احتمال اینکه درصد قابل توجهی از این باشگاه‌ها نتوانند به فعالیت خود ادامه دهند. این در حالیست که طبق قانون اماکن آموزشی از پرداخت مالیات معاف هستند.

امیر کوهیان که به عنوان نماینده باشگاه‌های ورزشی استان تهران پیگیر حل معضل مالیات این باشگاه‌ها است با اشاره به اینکه اداره مالیات اخذ مالیات بر ارزش افزوده را از باشگاه‌های بزرگ شروع کرد اظهار داشت: زمانی که برای این موضوع به اداره مالیات رفیتم مسئولان این اداره نمی‌دانستند بر اساس چه قانونی از باشگاه‌های ورزشی مالیات دریافیت کنند. به نظر می‌رسد آنها به مرگ گرفیته‌اند تا ما به تب راضی شویم. اما این مالیات اجحاف به تمام باشگاه‌داران است، چون ما نمِ توانیم مردم را مجبور کنیم مالیات بر ارزش افزوده را پرداخت کنند. ضمن اینکه مسئولان اداره مالیات عنوان می‌کنند که هر چه نام باشگاه معروف‌تر باشد مالیات بیشتری باید پرداخت شود.

به نظر می‌رسد با ادامه روند کنونی باید شاهد مرگ تدریجی باشگاه‌های ورزشی باشیم، باشگاه‌هایی که می‌توانند مکانی امن برای دور ماندن قشر جوان کشور از مفاسد اخلاقی باشند، اما در حال حاضر در معرض تعطیلی قرار گرفیته‌اند. به طور حتم تعطیلی این باشگاه‌ها می‌تواند خسارت زیادی را به کشور وارد کند. در حال حاضر میلیاردها تومان برای حل معضلات اجتمعای و اخلاقی کشور هزینه می‌شود واین مبلغ به مراتب بیشتر از مبلغی است که اداره مالیات از باشگاه‌های ورزشی می‌تواند دریافیت کند.

کوهیان در قسمتی دیگر از صحبت‌هایش می‌گوید: تنها قانونی که اداره مالیات بر اساس آن می‌خواهد از ما مالیات بگیرد این است که می‌گوید فعالیت‌های باشگاه‌های ورزشی به صورت خدماتی است، در حالی که بخش عمده ای از فعالیت‌های ما آموزشی است. در هر باشگاهی مربیانی حضور دارند که به آموزش و راهنمایی ورزشکاران می‌پردازند، ضمن اینکه در مجوز باشگاه‌ها عنوان آموزشی آمده است.

با توجه به مطالب گفیته شده لازم و ضروری است که مسئولان ورزش کشور و همین‌طور مدیرکل ورزش و جوانان استان تدبیری برای حل این مشکل در نظر بگیرند، چرا که باشگاه‌های ورزشی به خودی خود در مسیر تعطیلی قرار گرفیته‌اند و اخذ مالیات از آنها می‌تواند به این روند سرعت بیشتری ببخشد.

نوشته های مرتبط

1 نظر در “مالیات باشگاه های ورزشی تهران را با خطر تعطیلی روبرو کرده است!

  1. عباس گفت:

    خاک عالم بر سر مملکتی اگه که بخوای سالم ورزش حرفه ای کنی و یه دوره کراتین و وی و آمینو و گلوتامین بری دو میلیون پات آب می خوره و تازه همش هورمون و استروییده اما با مبلغ بسیار بسیار ناچیزی می تونی همه جور شیشه و کراک و تریاک بگیری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *