اخبار روز پرورش اندام

نتایج مسابقات حرفه ای تامپا 2014

tampa-pro-ifbb

تک اندام : آخرين مسابقه قبل از مسترالمپياي 2014 با قهرماني ويکتور مارتينز همراه بود تا این بدنساز کهنه‌کار هم بتواند به صورت مستقیم به مهم‌ترین رویداد حرفه‌ای بدنسازی جهان راه یابد.

در این رقابت‌ها و در بخش بدنسازان سنگین وزن، ویکتور مارتینز که در بین 22 بدنساز رقابت می‌کرد، برای قهرمانی حریف مهمی پیش رو نداشت و از همان مرحله مقدماتی می‌شد حدس زد که عنوان قهرمانی به او می‌رسد. هر چند مارتینز نسبت به دوران اوج خود فاصله بسیاری داشت و تقریباً محال است که به سطح آمادگی سال 2007 خود برگردد اما همچنان می‌توان نشانه‌های کمرنگی از آن بدنساز خوش‌استیل نایب قهرمان المپیا را در او دید. مارتینز امسال در آرنولد کلاسیک چهارم شده بود.

ویلیام بوناک هلندی که هفیته پیش در مسابقه گولدن استیت به عنوان قهرمانی رسیده بود، این بار نایب قهرمان شد و محمد بن‌نوت لبنانی نیز در جای سوم قرار گرفیت.
اما مهم‌ترین بخش مسابقه حرفه‌ای تامپا، رقابت‌های دسته 212 پوندی‌ها بود؛ جایی که بیت‌الله عباسپور برای اینکه راهی مسترالمپیا شود می‌بایست با 23 بدنساز رقابت کند. عباسپور که بعد از دو سال رقابت در سطح بدنسازان سنگین، امسال تصمیم گرفیت به دسته بدنسازان کمتر از 96 کیلو بیاید، در پایان و در حالی که استحقاق مقام به مراتب بهتری داشت در جای پنجم ایستاد تا در جدول امتیازی مسترالمپیا جایگاه خود را بهبود بخشد و بار دیگر جواز حضور در این مسابقات معتبر را به دست آورد.
حالا بیت‌الله عباسپور فراتر از شهریار کمالی اولین بدنساز ایرانی است که توانسته سه دوره پیاپی به مسابقات مسترالمپیا راه یابد و نام خود را در تاریخ این رشته ثبت کند.
عباسپور در سال 2014 در مسابقه نیویورک سوم و در مسابقه سوپرنمایش اروپا چهارم شده بود و حالا می‌تواند ماه آینده به مصاف فلکس لوئیس، دیوید هنری و سایر بزرگان این رشته برود. در مسابقات بدنسازان 212 پوندی، هیده‌تادا یاماگیشی ژاپنی به مقام قهرمانی رسید تا نام او هم در فهرست المپیایی‌های امسال دیده شود.
رده‌بندی نهایی وزن آزاد:
1- ویکتور مارتینز 2- ویلیام بوناک 3- محمد بن نوت 4- مکس چارلز 5- بن وایت 6- مانوئل رومرو 7- بیل ویلمور 8- مانوئل لوملی 9- پابلو زایاس 10- کنت جکسون 11- رافائل یارامیلو 12- آن انگوین 13- فرانک رابرسون 14- تیمی لیگیارد 15- جولویس پیج
سایرین: جف بکهام، کنستاتین دیمیتریو، للوید دلار، استفن فریزر، الکساندر شتاف، رودی ریچاردز، جاناتان رای و رابرت یولس
رده‌بندی 212 پوندی‌ها:
1- هیده تادا یاماگیشی 2- ماروین وارد 3- تریکی جکسون 4- توماس بنالی 5- بیت‌الله عباسپور 6- درک فارنسورث 7- کری ماتیوس 8- وندی فلوید 9- دارن گلن 10- فرناندو آلمیدا 11- میلتون مارتینز 12- ری آرده 13- درک لورانت 14- مارکو کاردونا 15- گیلمار دسوزا
سایرین: جان فردریک، الخاندرو کامبونرو، پیر چامون، ژوسلین جین، امروکارادریچ، دارن لیتل، آنتونی پایریاس، لوئیس سانتا و ریکو تایپا

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *