اخبار روز پرورش اندام

نتایج مسابقات کشوری در همدان

مسابقات قهرمانی کشور همدان

قهرمانی همدان در خانه

میزبانی شایسته همدانی ها در مسابقات بدنسازی و پرورش اندام کشور نه تنها تقدیر ویژه مسوولان فدراسیون را به دنبال داشت بلکه حرف و حدیث هایی مبنی بر اجرای رقابت های آسیایی این رشته در شهر همدان نیز شنیده شد.
رقابت هایی که با استقبال خوب تماشاگران همراه شد و هیات بدنسازی و پرورش اندام استان نیز برای میزبانی مناسب مسابقات و ارایه بهترین امکانات به میهمانان سنگ تمام گذاشتند.

مسابقاتی که با درخشش قهرمانان ارزنده پرورش اندام همدان به پایان رسید تا تداعی کننده افیتخارات سال 1387 باشد.

همدان با 24 امتیاز اختلاف بالاتر از تهران قهرمان شد

تیم همدان با 89 امتیاز قهرمان رده سنی بزرگسالان شد. در این پیکارها تیم همدان قاطعانه به عنوان قهرمانی رسید. تهرانی ها هم با 65 امتیاز دوم شدند و مازندران با 34 امتیاز در جای سوم ایستاد.

همدان بر سکوی قهرمانی مسابقات بادی کلاسیک

تیم همدان (الف) قهرمان مسابقات بادی کلاسیک پرورش اندام کشور شد. مسابقات قهرمانی پرورش اندام کشور از پنجشنبه گذشته به میزبانی سالن شش هزار نفری انقلاب همدان آغاز شده است و در بخش نتایج تیمی رشته بادی کلاسیک، تیم همدان (الف) با 54 امتیاز مقام قهرمانی را کسب کرد، تهران (ب) با 50 امتیاز دوم شد و تهران (الف) نیز با 42 امتیاز در جای سوم قرار گرفیت.

در این پیکارها و در دسته قدی 168 سانتی متر، سید”روح الله میرنورالهی” از البرز اول شد، سید”عباس موسوی” از تهران الف در جای دوم ایستاد و “محمد عباسی” از تیم فارس عنوان سوم را کسب کرد.

در دسته قدی 171 سانتی متر نیز “مجتبی لطفعلیان” از اصفهان به مقام قهرمانی دست یافیت، “آبتین شکرآبی” از همدان الف دوم شد و “علی حیدر قمری” از تهران الف در جای سوم قرار گرفیت.

در رقابت های دسته قدی 175 سانتی متری نیز”حسن صالحی” از خوزستان مقام قهرمانی را کسب کرد، سید”محمد کریمی” از همدان الف در جای دوم قرار گرفیت و “محمدجواد ایژکی پور” از تهران ب سوم شد.

هم چنین در دسته قدی 180 سانتی متر این رقابت ها نیز “محسن نوایی” از همدان الف قهرمان شد، “محمدکاظم ذوالفقاری” از تهران ب مقام دوم را کسب کرد و محمد مهدی رایی پور” از همدان الف عنوان سوم را به دست آورد.

در دسته قدی به اضافه 180 سانتی متر این پیکارها نیز “بابک کاظمی” از تهران ب مقام قهرمانی را به دست آورد، “امیر کیانی” از تهران الف دوم شد و “حمیدرضا عقیلی” از اصفهان به مقام سوم دست یافیت.

درخشش پیرمردهای بدنسازی همدان

مدال های قهرمانی رده سنی پیشکسوتان در مسابقات پرورش اندام قهرمانی کشور در حالی بیشتر به تهرانی ها رسید که همدانی ها هم جزو شش نفر برتر مسابقات قرار گرفیتند.

در مسابقات پیشکسوتان پرورش اندام کشور که در سه رده سنی برگزار شد، در رده 41 تا 49 سال، داود رحیمی، حمید کشاورز و قاسم شنوا هر سه از تهران به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

در این رده سنی، عباس رشتی زاده از همدان، علیرضا ایرج از تهران و سعید قاسمی از همدان نیز به ترتیب مقام های چهارم تا ششم را به دست آوردند.

هم چنین، در رده سنی 50 تا 59 سال این مسابقات، محرم علی صیاد از گیلان اول شد، محمود زارع از فارس مقام دوم را کسب کرد و احمد ضابطی از تهران در جای سوم ایستاد.

در این رده سنی، جعفر سهرابی زاده از فارس، امیر اسماعیلی و عباس قلی قزوینه هر دو از تهران به ترتیب چهارم تا ششم شدند.

در رده سنی 60 سال مسابقات نیز داود محمد علی زاده به از تهران به مقام قهرمانی رسید، هاشم ملک شاهی از خوزستان دوم شد و محمود جوکار از فارس در جای سوم قرار گرفیت.

در همین رده سنی نیز غلام بی غمی از اصفهان چهارم شد و محرم علی نظری از خراسان رضوی در جای پنجم ایستاد.

در پایان این مسابقات به نفرات برتر لوح قهرمانی، مدال و جوایز ارزنده اعطا شد.

اعتراض شدید قهرمان جهان به خاطر حق خوری دوست دیرینه اش!

مجتبی نوترکی قهرمان پرورش اندام جهان که مربی یکی از ورزشکاران همدانی در رقابت های قهرمانی کشور به میزبان شهر همدان بود، نسبت به قضاوت کادر داوری این رقابت ها اعتراض کرد.

مسابقات رده سنی بزرگسالان پرورش اندام قهرمانی کشورصبح روز جمعه به میزبانی سالن شش هزار نفری شهر همدان برگزار شد و در پایان مسابقات وزن 75 کیلوگرم، زمانی که داوران “میلاد مسکوک” را نایب قهرمانی این وزن اعلام کردند، مجتبی نوترکی این مقام را حق خوری عنوان کرد.

در این وزن ورزشکار تهرانی قهرمان شد و نوترکی نسبت به قضاوت یکی از داوران حاضر در مسابقات اعتراض شدید داشت که با وساطت دبیر و نایب رییس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام کشور همراه شد.

میلاد مسکوک هم پس از دریافیت لوح و مدال خود حاضر به انداختن عکس یادگاری توسط سایر قهرمانان این وزن نشد و مدال خود را از گردن درآورد.

دو هزار تماشاگر از نزدیک این رقابت ها را تماشا کردند ضمن اینکه قهرمانان جهان و آسیا اهدا کنندگان جوایز مسابقات بودند.

محمد نصیری نایب رییس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام کشور نیز از نزدیک این رقابت ها را به نظاره شست.

25 داور بین المللی و ملی وظیفه قضاوت این مسابقات را برعهده داشتند.

هیات بدنسازی و پرورش اندام استان همدان به تمامی عوامل اجرایی مسابقات سوغات همدان را به رسم یادبود هدیه کرد.

عوامل دریافیت بلیت در گیشه ورودی سالن مسابقات از عبور خبرنگاران ممانعت کردند و اعلام داشتند که خبرنگاران هم باید بلیت تهیه کنند که با برخورد روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان همدان مواجه شدند.

اعضای هیات بدنسازی و پرورش اندام استان همدان میزبانی بسیار خوبی از میهمانان این رقابت ها به عمل آوردند که با تقدیر ویژه مسوولان فدراسیون همراه شد.

میلاد مسکوک نایب قهرمان پرورش اندام همدان در وزن 75 کیلوگرم دقایقی از مسابقات از سوی تماشاگران حاضر در سالن مورد تشویق قرار گرفیت.

حبیب ملیح مسوول کمیته پرورش اندام همدان و از پیشکسوتان این رشته مورد تجلیل قرار گرفیت.

سهراب سرابی اسطوره بدنسازی ایران و قهرمان سابق جهان نیز برای تماشای این مسابقات در سالن حضور داشت.

امید سلیمانی قهرمان مسابقات آسیایی 2013 قزاقستان به عنوان میهمان افیتخاری در حاشیه این رقابت ها به اجرای نمایش حالت های رشته پرورش اندام پرداخت.

مرتضی خدابنده لو رییس هیات، محمد باب الحوایجی دبیر هیات و امیر برجیان نایب رییس هیات پذیرایی ویژه ای را از میهمانان مسابقات به خصوص خبرنگاران داشتند.

جوانان همدانی مدال درو کردند

مسابقات رده سنی جوانان در دو وزن منهای 75 کیلوگرم و به اضافه 75 کیلوگرم برگزار شد.

در وزن منهای 75 کیلوگرم این رقابت ها، “علیرضا حسینی نسب” از استان البرز به مقام قهرمانی دست یافیت، سید”مبین کریمی” از همدان دوم شد و “مهدی موسی زاده” از تهران در جای سوم قرار گرفیت.

هم چنین، در این وزن سجاد فرامرزی از گلستان چهارم شد و علیرضا پورکاوسی و ایمان خانجانی هر دو از تهران به ترتیب پنجم و ششم شدند.

در وزن به اضافه 75 کیلوگرم نیز بهروز تابانی از آذربایجان شرقی بر سکوی قهرمانی قرار گرفیت، پوریا پایون از اصفهان دوم شد و محمد جابر زارع از تهران در جایگاه سوم ایستاد.

در همین وزن، محمدکاظم ذوالفقاری از تهران چهارم شد، کامیار قرتی از مرکزی در جای پنجم قرار گرفیت و محمد آقایی از خوزستان نیز ششک شد.

نفرات برتر این رقابت ها حایز لوح و مدال قهرمانی به همراه جوایز شدند.

مسابقات پرورش اندام قهرمانی کشور در رده های سنی جوانان، بزرگسالان و پیشکسوتان به مدت دو روز در همدان جریان دارد و 332 ورزشکار از 22 استان کشور رقابت می کنند

نوشته های مرتبط

4 نظر در “نتایج مسابقات کشوری در همدان

 1. آریـــا گفت:

  تو هر شهری مسابقات برگزار کنند اون شهر قهرمان میشه =)))) یعنی داوری تو ایران فوق العاده هست :)))))))))))) اون از مازندران اینم از همدان =))

 2. حمیدرضاغلامی زاده گفت:

  فقط بیت الله عباسپور

 3. hhh گفت:

  بچه های عزیزورزشکارهمگی موفق باشیدبخصوص مجتبی نوتروکی قهرمان

 4. مصطفی گفت:

  همدان تو بدنسازی جز بهترینای کشوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *