اخبار روز پرورش اندام

نسخه پیچ‌ها و شامپو فروش‌ها، مربیان جدید پرورش اندام!

تک اندام : مربى و داور بین‌المللى فدراسیون جهانى IFBB نسبت به اقدام برخى از نسخه پیچ‌ها و شامپو فروش‌ها در داروخانه‌ها در زمینه طراحى تمرین بدنسازى و تجویز داروهاى هورمونى غیر مجوز هشدار داد.

اکبر خزایى در گفیت‌وگو با خبرنگار سلامت تسنیم با اشاره به اینکه طى چند سال گذشته عده کثیرى از مردم خود را مربى بدنسازى معرفى کردند، اظهار داشت: همچنین برخى از مربیان سایر رشته‌ها با مشاهده اینکه رشته بدنسازى بسیار پر طرفدار شده است، علاوه بر رشته خود اقدام به ارائه برخى مطالب مرتبط با بدنسازى در فضاى مجازى می‌کنند و به‌دنبال آن از طریق فضاى مجازى شماره کارت به مردم بخت برگشته می‌دهند تا برایشان از راه دور طراحى تمرین و تغذیه کنند که بسیار جاى تأسف دارد.

این پژوهشگر علوم ورزشى افزود: از همه این موارد تأسف‌بار تر اینکه در برخی داروخانه که تا سال‌هاى اخیر علاوه بر فروش دارو به بیمار که مکان فروش و داروهاى استروییدى (هورمون‌ها) و انواع سوماتوتروپین (هورمون رشد) شده بود؛ حال مشاهده می‌شود که برخى از نسخه پیچ‌ها و شامپو فروش‌ها در داروخانه‌ها در کنار کار خود طراحى تمرین بدنسازى، تجویز داروهاى هورمونى مجوز دار و غیر مجوز دار می‌کنند.

خزایی عنوان کرد: به نظر می‌رسد اگر چنین پیش رویم میوه فروش و نانوا و راننده تاکسی‌ها هم به‌زودى به جرگه مربیان بپیوندند.

این مربى و داور بین المللى فدراسیون جهانى IFBB از مردم خواست تا زمانی که صلاحیت و علوم مربى براى آنان محرز نشد تحت هیچ شرایط سلامتى و پول خود را در اختیار این مربى نماها قرار ندهند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *