تغذیه

هفیت سوپر غذا

http://vista.ir/include/articles/images/d7867766cfb0e1a455d2f6be3e118adf.jpg

این 7 منبع غذایی که اینجا معرفی میشود را حتما در وعده های غذایی خود بگنجانید چرا که تاثیر ملوبی در تمرین تان ، کنترل وزن و سلامتی عمومی بدن خواهد داشت:

1- کاکائو:
ترکیبات موجود در گیاه کاکائو باعث تقویت انتقال جریان خون خواهد شد به همین خاطر همین موضوع است که دانشمندان توصیه دارند که نوشیدن یک معجون کاکائویی قبل از ورزش باعث بهبود عملکرد جریان خون در عضلات می شود. توصیه می شود قبل از ورود به باشگاه چن تکه کاکائو تلخ برای به حداکثر رساندن پمپاژ عضلانی در حین تمرین بهره ببرید.


2- کلم بروکلی:
معمولا از کلم بروکلی به عنوان سور غذا یاد میشود زیرا توانایی مبارزه با بیماری سرطان را دارد. خوردن این سبزی با غذاهای تند باعث افزایش جذب آن در بدن خواهد شد. کلم لروکلی همچنین توانایی مبارزه با سرطان را افزایش میدهد.

3- پیاز:
این ماده غذایی دشمن سرسخت سرطان محسوب میشود. در مطالعات منتشر شده در ژورنال بالینی تغذیه ، افرادی که در وعده های غذایی خود مرتب پیاز مصرف میکنند 60 الی 70 درصد از ریسک ابتلا به سرطان های بزرگ را کاهش می دهند . آنتی اکسیدان بی نیر پیاز دلیل این ویژگی است.

4- قارچ :
این ماده نیز مانند پیاز از سرطان جلوگیری می کند. مطلبی در ژورنال بین المللی سران چا شده است مبنی بر اینکه زنانی که مرتب قارچ مصرف میکنند ( حدود 10 گرم در طول روز) احتمال بروز سرطان سینه به میزان 64 درصد در این افراد کاهش میابد و اگر هم قارچ با سبزیجات تند ترکیب و سپس مصرف شود این رقم به 89 درصد کاهش میابد.

5- هندوانه :
دانشمندان بر این باورند که هندوانه باعث از بین بردن چربی های بدن شده و همچنین برای سلامتی قلب و عروق مفید خواهد بود . آنان ادعا دارند افرادی که آب هندوانه استفاده میکنند چربی بیشتری میسوزانند. علاوه بر این میزان کلسترول خون این افراد با نوشیدن یک لیوان آب هندوانه در طول روز به مدت هشت هفیته به میزان چشمگیری کاهش میابد.

6- اسفناج :
این سبزی باعث افزایش سطح تستوسترون در بدن می شود. مطلبی در مجله سلامتی بهتر چاپ د مبنی بر اینکه سبزیجات با برگ های سبز رنگ دارای مقادیر فراوانی منیزیم هستند که همین امر دلیلی بر افزایش هورمون تستوسترون می شود. گیاه آلموند و آووکادو نیز دارای منبع غنی منیزیم هستند.

7 ویتامین سی C :
این ماده باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شده همچنین کمک شایانی در سوزاندن چربی میکند . بدن انسان از ویتامین های C برای ساخت ال ارنتین که چربی را در بدن تبدیل به انرژی می کند بهره می برد. پس همیسشه ویتامین C در وعده

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *