پروتئین

پروتئين سه گانه چیست؟

http://www.8pic.ir/images/85188169995797440456.jpg
تركيب پروتئين وي سويا و كازئين و استفاده از آن قبل از تمرين يك پيشنهاد است كه از طرف مجله فلكس انجام گرفیته است. پروتئين سويا مانند پروتئين وي سريع هضم شده و آمينواسيدهاي لازم را به سرعت در اختيار عضلات قرار مي‌دهد. تحقيقات نشان داده است كه قدرت ريكاوري پروتئين سويا از پروتئين وي بيشتر است چرا كه حاوی مقدار قابل توجهی از تركيبات آنتي‌اكسيدان است و توانايي توليد نيترواكسيد را نيز دارا است.

از طرف ديگر كازئين بسيار دير جذب است. در عوض به آرامي اسيد آمينه مورد نياز عضلات را فراهم كرده و از شكسته شدن آنها جلوگيري مي‌كند. امروزه مي‌دانيم كه مصرف كازئين بعد از تمرين باعث بالا رفیتن سنتز پروتئين مي‌شود. همچنين تحقيقات ثابت كرده است كه اضافه كردن كازئين به وي در وعده بعد از تمرين باعث افزايش رشد عضلات در مقايسه با هنگامي است كه وي به تنهايي مصرف مي‌شود….پيشنهاد مي‌كنم از اين به بعد اين سه پروتئين را مخلوط كرده و بلافاصله بعد از تمرين ميل كنيد تا شاهد ريكاوري و ترقي چشمگير در رشد عضلات باشيد. پشنهاد من اين است كه 40 گرم پروتئين مخلوط كه حاوي 20 گرم وي و 10 گرم كازئين و 10 گرم پروتئين سويا است را با 40 الي 100 گرم كربوهيدرات زود جذب مخلوط كرده و بلافاصله بعد از تمرين بخوريد و منتظر اثرات مثبت آن باشيد.
Ehsan Farahi

نوشته های مرتبط

3 نظر در “پروتئين سه گانه چیست؟

 1. امید صمدی گفت:

  قیمت روز و مناسب این 3پروتئین و(وی های موجود در بازار) و چگونگی اطلاع از اصلی بودن پروتئین ها؟یا مشخصات پروتئین های غلابی؟
  باتشکر امید صمدی

 2. لیلا گفت:

  سلام‏‏
  آیا تمرینات رقص بالرین با حرکات بدنسازی‏‏
  منافات داره؟یعنی بنظر شما میشه هم‏‏
  بالرین بود هم بدنساز؟

  1. mostafa گفت:

   منافات ؟ بالرین کششی بدنسازی حرکات با وزنه ولی خیلی بدنسازهای حرفه ای انعطاف خوبی دارن میشه گفیت اگه شرایط و اصول رو رعایت کنید بله میتونند منافات داشته باشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *