پزشكي ورزشي, درمان بیماری, دسته بندی نشده

پسته حافظ سلامتی قلب

رنگ دانه هاي سبز موجود در پسته مي تواند باعث حفظ سلامت قلب شوند.
شايد مقايسه بين انواع مغزها چندان درست نباشد، چرا که تقريبا تمام آنها داراي ارزش غذايي مشابهي هستند و همگي مي توانند در حجم مساوي، مقادير نسبتا برابري از منيزيم، سلنيوم، چربي هاي غيراشباع، منگز، روي، آهن و پروتئين را به بدن برسانند.
با اين حال، کم و زياد شدن برخي از اين ترکيب ها مي تواند باعث خاص شدن يکي از آنها شود. در مطلب پيش رو، مواد مغذي هر يک از اجزاي آجيل با يکديگر مقايسه شده اند تا بتوان به يک رتبه بندي نسبي بين مغزها پرداخت.

گردو، بادام زميني و پسته؛ کاهنده کلسترول خون
تمام مغزها حاوي حجم بالايي از اسيدهاي تک و چندزنجيره اي غيراشباع هستند. بنابراين، مي توانند نقش برجسته اي در کاهش چربي بد خون (LDL) و افزايش چربي خوب خون (HDL) داشته باشند.
از طرف ديگر، تحقيقات نشان مي دهند مصرف منظم و روزانه مغزهاي خام و تازه، مي تواند حدود 20-9 درصد سطح کلسترول خون را کاهش دهد.

بين مغزهاي مختلف، گردو، بادام زميني و پسته حاوي اسيدهاي چرب غيراشباع بيشتري هستند و مي توانند تاثير برجسته تريدر کاهش سطح کلسترول خون داشته باشند. بعد از اين 3 مغز، بادام در رتبه دوم و فندق هم در رتبه سوم مغزهاي کاهنده کلسترول خون قرار مي گيرند.

بادام براي فشارخوني ها
بادام بين مغزهاي مختلف، تقريبا داراي بالاترين حجم از منيزيم است. درواقع و برخلاف باور بسياري از مردم، منيزيم موجود در گردو هم بيشتر است. به طوري که حدود 67 درصد منيزيم در هر 100 گرم بادام وجود دارد.

از آنجايي که نقش اين ماده معدني در پيشگيري ار بروز بيماري ها، سکته قلبي و تنظيم فشار خون به اثبات رسيده، مصرف روزانه 5 تا 8 بادام خام مي تواند با کاهش گرفیتگي عروق و تسهيل گردش خون، احتمال ابتلا به بيماري هاي قلبي را کاهش دهد.
علاوه بر اين، منيزيم موجود در بادام مي تواند با تنظيم قند خون، خطر ابتلا به ديابت را هم 20- 15 درصد کاهش دهد.

گردو براي بيماران قلبي و مغزي
بين مغزهاي مختلف، گردو تنها مغزي است که مصرف آن را معادل با مصرف ماهي براي دريافیت اسيدهاي چرب امگا 3 دانسته اند. تقريبا هر 3-2 گردوي درسته، به اندازه حدود 200 گرم گوشت ماهي، امگا 3 دارد. در يک چهارم فنجان از گردو، 2.7 گرم امگا 3 را در خود جاي داده است.

از اين رو، انعطاف عروق ناشي از مصرف گردو مي تواند به گردش خون بهتر و حفظ سلامت قلب و عروق منجر شود. ضمن اينکه امگا 3 موجود در گردو که تنها در اين مغز مغذي وجود دارد، مي تواند از ابتلا به زوال عقل هم پيشگيري کند.

بادام زميني براي کم خون ها
آهن غيرهِم و فولات فراوان موجود در بادام زميني، باعث شده اين مغز مغذي به يکي از بهترين خوراکي ها براي افراد کم خون تبديل شود. بادام زميني، حجم مناسبي از منيزيم و ويتامين B6 را هم در خود جاي داده و از اين رو مي تواند به جذب بهتر آهن در بدن افراد مختلف، مخصوصا مبتلايان به کم خوني کمک کند.
گردو، بادام زميني و پسته باعث کاهش چربي بد خون مي شود

بادام هندي براي آقايان
آنچه که بادام هندي را از ساير مغزها متمايز مي کند، سلنيوم فراوان موجود در آن است. محققان دريافیته اند مصرف روزانه 10 بادام هندي خام مي تواند حدود 55 ميکروگرم سلنيوم به بدن برساند و خطر ابتلا به سرطان پروستات را تا حد قابل قبولي کاهش دهد. بد نيست بدانيد مردان بالغ به دريافیت روزانه 200 ميکروگرم سلنيوم در طول روز نياز دارند.

بادام براي افرادي که قصد کاهش وزن دارند
تمام مغزها و دانه ها به دليل چربي فراواني که دارند، حجم بالايي از کالري را در وزن پايين به بدن مي راسنند اما حذف اين خوراکي هاي مغذي، حتي براي رژيمي ها هم ممنوع است و اين افراد مي توانند براي بهره بردن از خواص فراوان مغزها، مقدار محدودي از آنها را در برنامه ميان وعده خود داشته باشند. بين مغزي هاي مختلف، بادام با تنها 160 کيلو کالري در هر اونس (حدود 28 گرم)، تقريبا کمترين کالري را به بدن مي رساند.

بادام هندي و پسته، در رتبه هاي دوم و سوم کم کالري هاي مغزها قرار دارند. فقط حواستان باشد اگر مي خواهيد کالري دريافیتي از مغزها را کاهش دهيد، حتما انواع خام آنها را انتخاب کنيد. به علاوه، تحقيقات فراواني نشان مي دهند مصرف منظم بادام خام مي تواند باعث افزايش ميزان باکتري هاي مفيد روده شود و سلامت دستگاه گوارش را تضمين کند.

پسته مناسب براي فشار، چربي و قند خون
لوتيين، بتاکاروتن و ويتامين E فراوان موجود در پسته باعث شده اند اين مغز خوش طعم به يکي از بزرگ ترين دوستداران قلب تبديل شود.
زماني که ما 2 وعده پسته خام (هر وعده حدود 5 عدد) در طول روز مصرف مي کنيم، فشار خون سيستوليک خود را پايين مي آوريم و سطح کلسترول خونمان را هم تا حد قابل قبولي کاهش مي دهيم. ضمن اينکه ترکيبات موجود در پسته با تنظيم ترشح انسولين در بدن، باعث حفظ تعادل قند خون هم مي شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *