اخبار روز پرورش اندام

پورعلی‌فرد: فدراسیون پرورش اندام ایران میتواند جز 10 برترین ها باشد

porali-fard

تک اندام رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام گفیت: در جریان برگزاری مسابقات جهانی سال 2016، از یکی از چهره های سرشناس پرورش اندام جهان نیز دعوت خواهیم کرد تا به کشورمان سفر کند.

به گزارش تک اندام به نقل فدراسیون بدنسازی و پروش اندام، موفقیت های این فدراسیون در مسابقات قاره ای و جهانی و برنامه های پیش روی آن بهانه ای شد تا خبرگزاری ایلنا گفیتگوی تفصیلی با ناصر پورعلی فرد، رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام داشته باشد.
متن کامل این گفیتگو را در ادامه می خوانید:

والیبالیست بودم
من ورزشکار والیبال بودم که البته در فدراسیون تکواندو و بعد هم در فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام صاحب مسئولیت شدم.

کار من ورزش و مدیریت ورزشی است
کار من و تحصیلاتم، ورزش است. از این رو، برایم فرقی نمی کند کجا خدمت کنم. هرجا بخواهند می روم. چون مدیریت ورزش را بلدم.

با اختلاف 13 امتیازی قهرمان بادی کلاسیک جهان شدیم
جدیدترین افیتخار فدراسیون پرورش اندام، کسب عنوان قهرمانی بادی کلاسیک جهان است. این رقابت ها با حضور نمایندگان 39 کشور و در 5 قد به میزبانی اسپانیا برگزار شد که تیم کشورمان با 49 امتیاز و اختلاف 13 امتیازی نسبت به تیم دوم، عنوان قهرمانی جهان را از آن خود کرد.

بابت میزبانی اسپانیا نگران بودیم، اما…
هرچند ما قهرمان جهان شدیم، اما بابت میزبانی اسپانیا نگران بودیم چرا که رئیس فدراسیون جهانی اهل اسپانیا است. اما با اقتدار قهرمان شدیم و جای هیچ حرف و حدیثی باقی نگذاشتیم.

در بادی کلاسیک به 5 قد امتیاز می دهند
در مسابقات بادی کلاسیک، قد و وزن، ملاک امتیازدهی و مشتمل بر 5 قد است. قد اول، از 100- کیلوگرم شروع می شود که البته ارفاق وزن ندارد. هر اندازه به قد اضافه می شود، به اوزان نیز 2 کیلو 2 کیلو افزوده خواهد شد.

در بادی کلاسیک نظارت بیشتر است
امتیازدهی بادی کلاسیک مشتمل بر 4 فیگور اصلی نیز هست. البته در پرورش اندام، داوری بر اساس تشخیص دید است و داوران در قهرمانی یک ورزشکار تاثیرگذار هستند اما در بادی کلاسیک نظارت بیشتر است. چرا که میانگین امتیازات یک ورزشکار محاسبه و نفر قهرمان معرفی خواهد شد.

مصر را قهرمان پرورش اندام جهان کردند
پیش از مسابقات بادی کلاسیک قهرمانی جهان، در رقابت های جهانی پرورش اندام نیز شرکت کردیم که موفق به کسب مقام نایب قهرمانی شدیم. البته تیم کشورمان شایسته کسب عنوان قهرمانی بود، اما مصر را قهرمان کردند. چرا که نایب رئیس فدراسیون جهانی، مصری است که این کار اعتراض سایر کشورها را نیز به دنبال داشت.

قهرمان قهرمانان حق ملی پوش ما بود
” هادی چوپان” هم باید به عنوان قهرمان قهرمانان معرفی می شد، اما ورزشکار وزن آخر مصر به دلیل این که سال پایانی دوران قهرمانی اش بود، مصری ها می خواستند وی با خاطره ای خوش، با دنیای قهرمانی وداع کند. به همین جهت، تصمیم گرفیتند او را قهرمان کنند.

پاداش یکسان به قهرمانان پرورش اندام تعلق می گیرد
قهرمانان پرورش اندام نیز همچون سایر مدال آوران رشته های دیگر، از تمامی تسهیلات در نظر گرفیته شده برای قهرمانان برخوردارند و جوایزی که هر سال و با حضور رئیس جمهور و مسئولان ورزش کشور برگزار می شود نیز به آنها تعلق می گیرد.

در پرداخت پاداش از حقوق قهرمانان مان دفاع می کنیم
این که به قهرمانان 80 سکه یا کمتر پرداخت شود، منوط به شاخصه هایی است که کارشناسان وزارت ورزش بر اساس آن، رتبه بندی را انجام می دهند. البته ما وظیفه خود می دانیم که از حقوق قهرمانان فدراسیون مان دفاع کنیم.

رئیس فدراسیون جهانی بهمن ماه به ایران می آید
” رافائل سانتوجا ” رئیس فدراسیون جهانی پرورش اندام به همراه ” پاول ” رئیس کمیته داوران فدراسیون جهانی، دهه دوم بهمن ماه امسال به ایران سفر می کنند. آنها در این سفر، هم از امکانات و وضعیت پرورش اندام کشورمان بازدید خواهند کرد و هم ملاقات هایی با وزیر ورزش و رئیس کمیته ملی المپیک خواهند داشت.

رئیس کمیته داوران فدراسیون جهانی میهمان ویژه مسابقات فیزیک کشور
مسابقات فیزیک قهرمانی کشور در حالی برگزار خواهد شد که رئیس کمیته داوران فدراسیون جهانی به عنوان میهمان ویژه از نزدیک این رقابت ها را تماشا خواهد کرد.

رئیس فدراسیون جهانی سمینار آموزشی هم برگزار می کند
علاوه بر برنامه هایی که ذکر شد، سمینار آموزشی داوری و مربیگری نیز با حضور رئیس فدراسیون جهانی و رئیس کمیته داوران این فدراسیون برگزار می شود که در پایان، به قبول شدگان این سمینار، دیپلم بین المللی i.f.b.b تعلق خواهد گرفیت.

سال 2016 میزبان رقابت های قهرمانی جهان خواهیم بود
سال 2015 میزبان مسابقات کاپ ” ویدر “خواهیم بود. ضمن این که رقابت های جهانی پرورش اندام نیز سال 2016 به میزبانی کشورمان برگزار خواهد شد.

سال 89 میزبان مسابقات آسیا بودیم
سال 89 و زمانی که رئیس فدراسیون بودم نیز مسابقات قهرمانی آسیا در ایران برگزار شد که البته تنها در قسمت مردان بود. مسابقات زنان به میزبانی هنگ کنگ برگزار شد.

میزبان شایسته ای برای میهمانان خارجی خواهیم بود
در رویدادهایی که در آینده در کشورمان برگزار خواهند شد به خصوص مسابقات جهانی پرورش اندام، تلاش می کنیم طوری میزبانی کنیم که سفر به ایران در خاطر تمامی ورزشکاران و میهمانان باقی بماند.

مسابقات جهانی در ورزشگاه آزادی برگزار می شود
ورزش پرورش اندام چون طرفداران زیادی دارد، حضور تماشاگران در مسابقات، حرف اول را می زند. به همین دلیل، سالن 12 هزار نفری ورزشگاه آزادی را برای برگزاری مسابقات جهانی سال 2016 در نظر گرفیته ایم.

یکی از بزرگان پرورش اندام جهان به ایران سفر می کند
رایزنی هایی کرده ایم تا یکی از چهره های سرشناس پرورش اندام جهان را به عنوان میهمان ویژه مسابقات جهانی به ایران دعوت کنیم. البته فعلا نام این قهرمان را اعلام نمی کنیم. اما در صورتی که این اتفاق بیفیتد، طرفداران پرورش اندام کشور از دیدن این قهرمان بزرگ شگفیت زده خواهند شد.

مسابقات دهه فجر در تهران برگزار خواهد شد
مسابقات دهه فجر در تهران، باشگاه های کشور در گیلان، پاورلیفیتینگ در رشت، قوی ترین مردان در دسته 105- کیلوگرم در قم و 105+ کیلوگرم در طبس، جزء برنامه های آتی فدراسیون پرورش اندام هستند.

می توانیم جزو 10 فدراسیون برتر کشور قرار بگیریم
به دلیل استقبال ویژه جوانان از پرورش اندام، این ورزش جایگاه مناسبی در بین مردم و قشر جوان دارد. از این رو، می توانیم جزء 10 فدراسیون برتر کشور قرار بگیریم.

همگانی بودن نقطه قوت ورزش پرورش اندام است
هر کاری هم نقطه قوت دارد و هم نقطه ضعف. این که پرورش اندام از مخاطبان فراوانی برخوردار است و طبعا در گسترش ورزش همگانی نقش فراوانی دارد، جنبه قوت این ورزش به شمار می رود.

روزی 100 هزار نفر در پرورش اندام فعالیت می کنند
در یک حساب سرانگشتی می توان گفیت در باشگاه های پرورش اندام سراسر کشور، روزانه 100 هزار نفر ورزش می کنند که برای خودش یک رکورد است.

بر باشگاه ها نظارتی نداریم
اما نقطه ضعف ورزش پرورش اندام را می توان در عدم نظارت بر باشگاه ها دانست که صدور مجوز و کنترل بر باشگاه ها را شامل می شود.

کمیسیون ماده 5 در وزارت ورزش هم دبیرخانه دارد
مرجع صدور مجوز برای باشگاه ها، کمیسیون ماده 5 است که در وزارت ورزش و جوانان نیز دبیرخانه دارد. در این مرکز، هم مسائل فنی و هم اجتماعی بررسی می شود.

پیشنهادهایی برای کمیسیون ماده 5 داریم
براساس دستور وزیر محترم ورزش، پیشنهادهایی برای کمیسیون ماده 5 داریم از جمله، نظارت بر عملکرد باشگاه ها که هم مسائل فنی را شامل می شود و هم موارد مربوط به مربیان را.

با تخلفات در باشگاه ها به شدت برخورد می کنیم
پیش از این، بارها اعلام کرده و باز هم می کنیم در هر باشگاهی تخلف اتفاق بیفیتد و هرکسی عامل ترویج مواد نیروزا باشد و گزارش آن نیز به دست ما برسد، مطمئنا برخورد جدی با خاطی یا خاطیان خواهیم کرد و حتی پرونده مذکور را نیز به مراجع ذی صلاح ارسال خواهیم کرد.

پرونده مربیگری مربیان متخلف را باطل می کنیم
اگر تخلف در باشگاه از جانب مربی باشد، علاوه بر برخوردهای لازم و محکم، پرونده مربیگری مربی متخلف را هم باطل خواهیم کرد.

تمامی احکام صادره باید با تایید فدراسیون باشد
در رابطه با مسائل آموزشی اعم از: مربیگری، سمینارها، همایش ها و به خصوص احکام صادره، تمامی این موارد، بدون طی مراحل قانونی و همچنین موافقت فدراسیون و بدون داشتن شماره سریال فدراسیون، از نظر ما فاقد وجاهت قانونی است و بر این اساس، با خاطیان به شدت برخورد خواهیم کرد.

احکام فدراسیون قابل کپی نیستند
در فدراسیون پرورش اندام، پدیده زشت حکم فروشی نداریم. ما فرمتی را برای کلیه احکام، طراحی و تهیه کرده ایم که تمامی احکام به صورت برچسب هولوگرام دار تعریف شده و به همین دلیل، قابل کپی برداری نیست. بنابراین، هر حکمی که خارج از این چارچوب باشد، از نظر فدراسیون پرورش اندام، غیرقابل و غیرقانونی است.

3400 مربی در کشور فعالیت می کنند
براساس آخرین آماری که در دست داریم، حدود 3400 مربی رسمی در سطح کشور فعالیت می کنند که اکثر آنها حکم درجه 3 دارند، بعضی درجه 2 و تعداد اندکی نیز حکم درجه یک.

در تلاش هستیم دوپینگ را به حداقل برسانیم
ما مدعی نیستیم که می توانیم دوپینگ را صد در صد ریشه کن کنیم، اما در تلاش هستیم تا این پدیده مذموم را به حداقل برسانیم. یکی از ابزارهای رسیدن به این هدف، شناسایی و برخورد با افراد سودجو است.

تست دو نماینده کشورمان در بازی های ساحلی آسیا منفی بود
در بازی های ساحلی آسیا که چندی پیش در پوکت تایلند برگزار شد، دو نماینده داشتیم که هم در ابتدای مسابقات و هم بعد از رقابت ها، تست دوپینگ دادند که هر دوی این آزمایش ها منفی بود.

حدود 220 باشگاه متخلف پلمپ شده اند
تا این لحظه، نزدیک به 220 باشگاه به دلیل تخلفات مختلف به خصوص در بحث مواد نیروزا پلمپ شده اند که اگرچه اقدامی قهری است، اما ابتدا باید به دنبال طرح های پیشگیرانه باشیم.

لیست جدید داروهای ممنوعه را اطلاع رسانی کردیم
حدود 2 ماه قبل و پیش از پایان سال 2014 میلادی بود که فهرستی جدید از داروهای ممنوعه از سوی فدراسیون پزشکی – ورزشی به فدراسیون ما ابلاغ شد که این لیست را بلافاصله به هیات های استان ها ارسال کردیم تا آنها نیز به اطلاع مربیان شان برسانند.

دوپینگ ناآگاهانه رفع مسئولیت است
دوپینگ ناآگاهانه را قبول ندارم. به نظرم، طرح این مسائل، نوعی رفع مسئولیت است. آیا غذایی که به صورت گرم می خوریم، می توانیم بگوییم که آن سرد بود؟

مصرف کنندگان دوپینگ با مطالعه دست به چنین کاری می زنند
کسانی که از داروهای نیروزا استفاده می کنند، قطعا در مورد آن مطالعه کرده و از مشاوره برخی افراد هم استفاده کرده اند. آنها برای رسیدن به یک هدف خاص، داروهای ممنوعه را مصرف می کنند. آیا می توانیم بگوییم این کار ناآگاهانه است؟

مصرف هر دارو باید با تایید ستاد مبارزه با دوپینگ همراه باشد
اگر کسی می خواهد از دارویی استفاده کند، باید از سوی پزشک متخصص تجویز شود. ضمن این که ستاد ملی مبارزه با دوپینگ نیز آن را تایید کند.

مکمل ها و پروتئین ها با تایید وزارت بهداشت توزیع می شوند
در حال حاضر، مکمل ها و پروتئین های مجاز با تایید وزارت ورزش وارد کشور می شوند. اصل نیز همین است. مثلا بنده و شما به عنوان یک مصرف کننده، هنگامی که به داروخانه یا مراکز توزیع این مکمل ها مراجعه می کنیم، مطمئن هستیم که محصول مورد نظر، از سوی وزارت بهداشت تایید شده است. حتی خود داروخانه هم نمی داند درون بسته مکمل یا پروتئین چیست؟ از این رو، این که محصول مورد نظر مجوز وزارت بهداشت را دارد یا نه و یا این که داخل آن چیست، مورد تایید یا تکذیب ما نیست و ما نمی توانیم نظارتی بر آن داشته باشیم.

با آسیب دیدگان داروهای ممنوعه همکاری می کنیم
این آمادگی را داریم که با کسانی که بابت این موضوع آسیب دیده و دچار مشکل شده اند، همکاری کنیم و حتی آن را در رسانه ها نیز مطرح کنیم تا اطلاع رسانی لازم و موثر انجام شود.

در تیم ملی حق کسی را پایمال نمی کنیم
برای انتخاب مربیانی که در تیم ملی کار فعالیت می کنند، شاخصه هایی داریم. به همین جهت، تلاش می کنیم حق کسی پایمال نشود. مثلا، بررسی می کنیم و می بینیم که تعداد و کیفیت شاگردان برخی مربیان مثل: ” تبریزی ” و ” اکبرزاده ” از دیگران بیشتر است.

مربی تیم ملی نباید به شاگرد خود توجه خاص داشته باشد
یکی از ملاک های مهم برای انتخاب مربیان تیم ملی این است که فلان مربی بعد از ورود به تیم ملی، نباید توجهی خاص به شاگردان ملی پوش خود داشته باشد. در این صورت است که عدالت در تیم ملی حکمفرما می شود.

برخی قهرمانان مربی هم هستند
بخشی از قهرمانان پرورش اندام در واقع، مربی هم هستند. چون شناختی کامل و کافی از بدن خود دارند.

در تیم ملی سرمربی نداریم
در تیم ملی چیزی به نام سرمربی نداریم، بلکه مربیان تیم ملی داریم. چرا که بعد از هر دوره مسابقات برون مرزی، کادر جدید مربیان را انتخاب و معرفی می کنیم که این کار براساس خرد جمعی است.

قانونا می توانیم نایب رئیس بانوان داشته باشیم
طبق مجوز وزارت ورزش، می توانیم نایب رئیس بانوان داشته باشیم. برای این کار، نظرات دکتر ” سجادی ” و خانم ” شهریان ” را نیز جویا شدیم. حتی در بازدید سرزده دکتر ” گودرزی ” از فدراسیون که چندی قبل انجام شد هم موضوع را با ایشان در میان گذاشتیم. از این رو، نایب رئیس بانوان را انتخاب کردیم. البته به وی حکم داخلی دادیم.

نایب رئیس بانوان تنها در مورد مسائل آموزشی فعالیت می کند
50 درصد زمان فعالیت باشگاه های بدنسازی در اختیار خانم هاست. به همین دلیل، بانوان مربی می بایست از تمرینات صحیح با وزنه و استفاده درست از دستگاه های بدنسازی مطلع باشند. بنابراین، هدف ما از انتصاب نایب رئیس بانوان، ساماندهی مسائل آموزشی مربیان و ورزشکاران خانم است و هیچ هدف مسابقه ای نداریم.

قم و طبس میزبان مسابقات قوی ترین مردان خواهند بود
کمیته قوی ترین مردان، مسابقات دهه مبارک فجر را برگزار خواهد کرد که رقابت ها در دو وزن 105- کیلو و 105+ کیلوگرم و در دو شهر قم و طبس برگزار خواهند شد.

مسابقات قوی ترین مردان بعد از 2 سال تعطیلی امسال برگزار می شود
بعد از 2 سال تعطیلی، از نوروز امسال، مسابقات قوی ترین مردان مجددا برگزار خواهد شد که رقابت های آن از صدا و سیما نیز پخش خواهد شد.

برترین های پاورلیفیتینگ به مسابقات آسیایی و جهانی اعزام خواهند شد
کمیته پاورلیفیتینگ هم مسابقات مختلفی از جمله: پرس سینه و پاورلیفیتینگ را در گیلان و تهران در پیش دارد که در پایان، نفراتی که رکوردهای خوبی از خود برجای بگذارند، از طریق فدراسیون، به مسابقات آسیایی و جهانی اعزام خواهند شد.

تلاش می کنیم نمایندگان کشورمان راهی مسابقات جهانی مچ اندازی شوند
رقابت های مچ اندازی دهه فجر احتمالا در تهران برگزار می شود. برای اعزام تیم به مسابقات آسیایی و جهانی نیز فدراسیون تمامی تلاش خود را می کند تا نمایندگان کشورمان راهی این پیکارها شوند.

هیچ کس با هزینه شخصی اعزام نمی شود
تمامی هزینه های اعزام ورزشکاران تحت پوشش فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام برعهده فدراسیون است. همچنین ما به همراه شهر میزبان، کلیه مخارج مسابقات کشوری را نیز تقبل می کنیم و حتی از تیم ها ورودیه نیز نمی گیریم. بنابراین، هیچ کس با هزینه شخصی به مسابقات برون مرزی اعزام نمی شود.

از هیچ ورزشکاری ضمانت نامه خروج از کشور نمی گیریم
فدراسیون از هیچ ورزشکار ضمانت نامه هم نمی گیرد. این قضیه مختص کسانی است که یا به سن قانونی نرسیده باشند، یا دانشجو باشند و یا این که خدمت سربازی را نگذرانده باشند. البته چک ضمانت 15 میلیونی را همه فدراسیون ها می گیرند و ما هم آن را دریافیت می کنیم.

از تبریزی دعوت به همکاری کردیم
حضور ” علی تبریزی ” در تیم قطر به سال هایی بازمی گردد که هنوز فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام تاسیس نشده بود که وی به دلیل نارضایتی و یا هر علت دیگر راهی قطر شد. بعد از تاسیس فدراسیون، از او دعوت به همکاری کردیم که پس از پایان تعهداتش به تیم قطر، به کشور بازگشت. آن هم در حالی که در مسابقات بحرین عنوان قهرمانی را کسب کرده بود.

تبریزی صاحب سبک است
تبریزی یکی از مربیانی است که می تواند در این ورزش تاثیرگذار باشد. چون صاحب سبک است. ضمن این که شاگردان خوبی نیز دارد.

هیچ کس را طرد یا حذف نمی کنیم، اما…
در رشته بدنسازی و پرورش اندام، افراد و مجموعه های فراوانی فعالیت می کنند که هر کدام از این قهرمانان انتظار دارند در مسابقات آسیایی و جهانی شرکت کنند. ما هم از این قضیه استقبال می کنیم و طبعا نمی توانیم هیچ ورزشکاری را حذف و یا طرد کنیم. اما باید این روند را مدیریت کنیم. چرا که تمامی اعزام های برون مرزی می بایست با نظر و تایید فدراسیون و در قالب تیم اعزامی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام جمهوری اسلامی ایران باشد.

با اعزام های قانونمند دست افراد سودجو کوتاه می شود
اگر تمامی اعزام ها با مدیریت فدراسیون همراه باشد، این کار یک حسن بزرگ دیگر نیز دارد و آن این که، دست افراد سودجو و فرصت طلب هم کوتاه می شود.

همه باید با مجوز شورای برون مرزی به رویدداهای برون مرزی اعزام شوند
گروه هایی مثل: ” نابا ” که اتفاقا زیاد هم هستند، در رشته پرورش اندام فعالیت خوبی دارند. آنها هم باید از طریق سیستم فدراسیون و پس از اخذ مجوز از سوی شورای برون مرزی وزارت ورزش و جوانان، راهی رویدادهای بین المللی و جهانی شوند.

به دنبال کسب کرسی در فدراسیون جهانی هستم
بنده در حال حاضر عضو کمیته اجرایی فدراسیون آسیا هستم. سال آینده انتخابات فدراسیون جهانی برگزار خواهد شد که به احتمال فراوان، یک کرسی در فدراسیون جهانی خواهیم گرفیت.

مهم بودجه ای است که تخصیص می یابد
فدراسیون های ورزشی همواره بحث بودجه را مطرح می کنند. اول از همه باید قبول کنیم که شاخصه هایی برای بودجه فدراسیون ها از جمله فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام تعریف شده است. اما مساله مهم آن چیزی است که تخصیص می یابد.

هیچ بدهی نداریم
بودجه فدراسیون ها براساس برنامه ها و تقویم ورزشی تخصیص می یابد. البته باید توجه داشت که باید این بودجه را مدیریت کنیم. ما در فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، برنامه ها را اولویت بندی کرده ایم تا در نهایت به مشکلاتی نظیر بدهی برنخوریم.

مربیان ما از جیب خود هم خرج می کنند
مربیان ما حتی گاهی از جیب خود نیز هزینه می کنند تا ما بابت بی پولی دغدغه ای نداشته باشیم.

در کشور خودمان هم بزرگان زیادی در پرورش اندام جهان داریم
در تلاش هستیم در جریان مسابقات کاپ ویدر و همچنین رقابت های قهرمانی جهان که سال 2016 در ایران برگزار خواهد شد، از یکی از چهره های سرشناس این ورزش دعوت کنیم تا به کشورمان سفر کند. هر چند که در همین کشور خودمان هم بزرگان زیادی داریم.

در مورد حضور قهرمانان باید خودشان تصمیم بگیرند
در مورد حضور قهرمانان پرورش اندام در فیلم های سینمایی و مجموعه های تلویزیونی، خود این قهرمانان و البته خانواده هنر کشور باید در این زمینه تصمیم بگیرند.

سال 93 سالی پربار بود
سال 93 سالی بسیار خوب و پربار برای فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام بود. امسال قهرمان آسیا شدیم، در جهانی به مقام نایب قهرمانی رسیدیم و در بادی کلاسیک به عنوان قهرمانی دنیا دست یافیتیم. همچنین دو نماینده کشورمان در بازی های ساحلی آسیا داشتیم که یک طلا و یک نقره به کاروان ورزش ایران افزودند.

در سال 94 به قهرمانی در کنار اطلاع رسانی توجه ویژه خواهیم داشت
چشم اندازهای سال 94 حرکت در مسیری است که آغاز کرده ایم. در این میان، توجه ویژه به مقوله قهرمانی داریم. در سال آینده همچنین باید عناوین جهانی و قاره ای خود را حفظ کنیم. در بخش آموزش نیز باید اطلاع رسانی به ویژه برای آگاهی خانواده ها انجام شود.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *