اخبار روز پرورش اندام

پورعلی فرد : هیئت تهران فعال ترین هیئت بدنسازی است

تک اندام : رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام گفیت: در حال حاضر هیئت های  استان تهران، استان مازندران، استان اصفهان و استان آذربایجان شرقی ازجمله هیئت های فعال هستند.
ناصر پورعلی فرد رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام در گفیتگو با پایگاه خبری هیئت بدنسازی استان تهران گفیت: برنامه های فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام و تقویم ورزشی مربوط به چهار محور آموزش، فرهنگی، مسابقات داخلی و حضور در مجامع بین المللی است.

وی با اشاره به اینکه به دلیل وجود مخاطب زیاد آموزش در رشته بدنسازی یکی از نیازهای ضروری است، عنوان کرد: در بحث آموزش ما سمینارهای مختلفی را با 30 موضوع برای مخاطبین، کلاس های مربیگری و داوری را نیز داریم.

رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام افزود: در بحث فرهنگی علاوه بر برنامه های فدراسیون در برنامه های فرهنگی وزارت ورزش و جوانان نیز حضورفعال داریم و کمیته فرهنگی ما یکی فعال ترین کمیته های فدراسیون بدنسازی است.

وی با اشاره به مسابقات درون مرزی تصریح کرد: همه ساله ما چند مسابقات درون مرزی داریم و زمان های آنها باتوجه به زمانبندی مسابقات برون مرزی تعیین می شود و هیئت های استانی برای حضور و آمادگی در مسابقات کشوری مسابقات جداگانه ای برگزار می کنند.

رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام اظهار داشت: در حال حاظر پروش اندام دارای سه رشته بدنسازی، بادی کلاسیک و فیزیک در دسته های متفاوت است؛ در بحث قوی ترین مردان 105 کیلو تلاش داریم تا در مسابقات برون مرزی حاضر شویم و در بحث پاورلیفیتینگ هم تیم هایی را به مسابقات آسیای اعزام کردیم که موفق به کسب مدال نیز شدند.

وی با اشاره به محوریت فعالیت ها و سیاست های فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، بیان کرد: شاخص های تقویم ورزشی که از طرف وزارت ورزش و جوان ابلاغ می شود، روزشمار است و این تقویم در طول سال ادامه دارد.

رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام با بیان اینکه تلاش می کنیم کیفیت فعالیت ها در امر آموزش و اطلاع رسانی را بیشتر کنیم، یادآور شد: ما مسابقاتی را در مهر ماه هر سال به نام جام الماس ایران به میزبانی کشورمان در تقویم فدراسیون جهانی ثبت کرده ایم که دومین دوره آن سال جاری در تهران برگزار می شود.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: ورزشکاران رشته های زیر مجموعه فدراسیون اگر بدون موافقت شورای برون مرزی به مسابقات بروند، با آنها برخورد می شود؛ برای انتخاب بهترین هیئت های بدنسازی و پرورش اندام شاخص هایی انتخاب شده که هر ساله اواخر بهمن ماه اعلام می شود و در حال حاضر هیئت های استان تهران، استان مازندران، استان اصفهان و استان آذربایجان شرقی ازجمله هیئت های فعال و نمونه فدراسیون بدنسازی هستند، اما ممکن است بعضی از استان ها شاخص های بالاتری به دلیل برگزاری مسابقات کشوری و آموزش های بیشتر داشته باشند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *