کاهش وزن

چرا زنها پس از ازدواج اضافه وزن پيدا مي‌كنند؟

http://www.gevogroup.com/images/-Mails-/Chera%20Zanan%20Bad%20Az%20Ezdevaj,%20Dochare%20Ezafe%20Vazn%20Mishavand.jpg

آيا واقعا بعد از ازدواج انسان دچار اضافه وزن مي‌شود؟ تحقيقات جديد نشان مي‌دهد، اين موضوع حداقل در مورد زنان با احتمال بسيار زيادي رخ مي‌دهد.

تقريبا 90 درصد زنان بعد از وارد شدن به زندگي مشترك دچار اضافه وزن مي‌شوند. به‌طور متوسط وزن يك خانم بعد از ازدواج نزديك به 7 كيلوگرم افزايش پيدا مي‌كند و در 56 درصد از موارد اين اتفاق بين 4 تا 6 ماه بعد از شروع زندگي مشترك رخ مي‌دهد.

در اين زمان اكثر زنان به حداكثر آرامش بعد از آغاز زندگي مشترك مي‌رسند و ديگر مانند قبل كنترلي روي ميزان غذا خوردن خود ندارند. نزديك به يك دهم از زنان هم به‌دليل هم غذا شدن با همسر خود به‌طور ناخودآگاه بيشتر از حد معمول غذا مي‌خورند و كالري‌هاي بيشتري مصرف مي‌كنند.

حتي بسياري از كارشناسان از اصطلاحي به نام اضافه وزن عشق استفاده مي‌كنند و معتقدند دو سوم زنان بعد از ازدواج بين 6 تا 12 كيلوگرم افزايش وزن پيدا مي‌كنند. يك چهارم زنان كمتر از 6 كيلوگرم وزن اضافه مي‌كنند و متاسفانه در 12 درصد از آن‌ها ميزان اضافه وزن به بيش از 12 كيلوگرم مي‌رسد و حتي ممكن است دچار چاقي مفرط شوند.

زنان بايد توجه داشته باشند كه در هر روز نزديك به 500 كالري غذاي كمتري نسبت به همسر خود احتياج دارند. فقط مصرف چند كالري اضافه در روز مي‌تواند در دراز مدت خود را به شكل اضافه وزن نشان دهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *