تغذیه

چند نوع مواد غذای انرژی زا

در این موضوع قصد داریم تا چند نوع مواد غذایی انرژی زا را به شما معرفی کنیم !

http://www.persianv.com/eco/khabar/IMAGE634816112472386459.jpg

1- تخم مرغ

یک تخم مرغ بزرگ حاوی 6 گرم پروتیین و  75/4 گرم چربی است و منبع خوبی از انرژی و ویتامین B12 محسوب می سود ولی بهتر است برای احتزار از بالا رفیتن کلسترول، میزان مصرف تخم مرغ خود را کاهش دهید. زرده تخم مرغ حاوی چربی اشباع شده است که مصرف زیاد آن، کلسترول بد بدن را افزایش می دهد.

2- جو دوسر

جو دوسر جزو غلات ارزان قیمت است که مصرف آن باعث تقویت قلب می شود. مصرف یک کاسه جو دوسر نیاز بدن شما را در طول صبح برطرف می کند و میزان قند خون را ثابت نگه می دارد. برای این که چربی شما بالا نرود، زمانی که جو دوسر در حال پخته شدن است، سفیده یک تخم مرغ خام را به آن اضافه کنید و به هم بزنید.

3- ماهی

کنسرو ماهی منبعی ساده و ارزان از پروتیین است. بهتر است از کنسرو بدون روغن استفاده کنید. ماهی سرشار از آهن است که ماده ی حیاتی برای بدن محسوب می شود.

4- کره بادام زمینی

یک ظرف کوچک کره بادام زمینی حاوی انرژی زیاد است. در مصرف چربی ها اعتدال را رعایت کنید. دو قاشق غذا خوری از کره بادام زمینی حاوی 16 گرم چربی خاصی است که مصرف آن سلامتی قلب را به همراه خواهد داشت. هرچند کره بادام زمینی طبیعی گران است ولی ارزش هزینه کردن را دارد!

5- لوبیای خشک شده

انواع لوبیا انرژی زا و منبع سرشاری از پروتیین، فیبر و آهن و در عین حال ارزان هستند. شما می توانید در ضمن از لوبیای کنسروی استفاده کنید.

6- موز

موز حاوی مقادیر زیادی پتاسیم و منیزیم است که این دو ماده برای سلامتی قلب و اعصاب بسیار ضروری هستند. موز بدون این که در میزان قند خون تغییراتی دهد، انرژی زیادی به بدن شما می رساند.

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *