افزایش حجم و وزن

3 نکته برای کات ماندن در دوران حجم

تک اندام : بالا نگه داشتن متابولیسم بدن میتونه برای شما سود زیادی داشته باشه و باعث میشه که چربی در بدن شما ذخیره نشه. به همین منظور یه سری نکات مهم رو جهت افزایش متابولیسم خدمت دوستان ارائه میدیم:

نکته اول: مصرف چرخشی (3/1) کربوهیدرات

در این روش با کاهش مصرف کربوهیدرات ها به مقدار روزانه 100 الی 150 گرم به مدت 3 روز و استفاده از کربوهیدارت های کم قند ( به طور کلی ما باید 75 درصد کربو پیچیده و 25 درصد کربو ساده مصرف کنیم در روز) مانند جو , غلات , نان گندم و سیب زمینی و…. با این روش انسولین کمتری ترشح میشود. (انسولین اگر چه آنابولیک است اما به دخیره چربی بیشتر کمک میکند) سه روز مصرف کربوهیدرات کمتر می تواند به جلوگیری از ذخیره چربی ، بدون مجبور کردن بدن به محرومیت از مواد مغذی کمک می کند.
در روز چهارم شما باید 200 الی 250 گرم کروهیدرات بیش از مقداری که همیشه مصرف میکردین را مصرف کنین.
مثلا اگه قبلا روزی 300 گرم کربو مصرف میکردین در روز چهارم باید 500 الی 500 گرم کربو مصرف کنین.
مصرف کربوهیدرات بالا در روز چهارم کمک می کند به پر کردن گلیکوژن عضلات و کبد ( کربوهیدرات ذخیره میشود ) . بدنسازان باید بدانند که این منجر به رشد بیشتر میشود.

نکته دوم: سیکل مصرفی پروتئین

اگر چه بدنسازان برای ساخت عضله مصرف پروتئین روزانه خود رو به ازای هر پوند از وزن بدن 1 الی 1.5 گرم در روز ثابت نگه میدارن اما اگر شما مصرف پروتئین رو برای یک الی دو روز در هفیته پائین بیارین ( یعنی به ازای هر پوند از وزن بدن روزانه 0.8 گرم پروتئین مصرف کنین) اونوقت بدن بصورت ذاتی برای حفظ حالت آنابولیک مبارزه میکند و تعادل نیتروژن مثبت رو افزایش میده.
بعد از یک الی دو روز وقتی مصرف پروتئین بالا بره و به حالت اولیه بر گرده اونوقت متابولیسم و رشد افزایش پیدا میکنه و این کار در افزایش تعادل ازته مثبت بسیار موثر هستش.

نکته سوم: مصرف گلوتامین و BCAAs

ترکیبی از گلوتامین و آمینواسید های شاخه ای ( BCAAs ) بعد از تمرین می تواند سنتز پروتئین را افزایش و جلوگیری از تجزیه پروتئین عضلات نماید . مصرف 10 گرم گلوتامین و 4-6 گرم BCAAs می تواند کمک به حفظ پائین ماندن درصد چربی بدن شما در عین عضله سازی نماید.
محقق و مترجم : poura spring

نوشته های مرتبط

1 نظر در “3 نکته برای کات ماندن در دوران حجم

  1. Jam Terrace گفت:

    نمیدونستم برای هر بدنساز چندین دوره مختلف وجود داره. کات و حجم و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *